Anovulace s pozitivním ovulačním testem?

kastanek87
3. čer 2016

Máte prosím někdo zkušenost že by ovu testy byly jasne pozitivní každý měsíc a přesto vám doktor diagnostikoval falešnou ovulaci? Mám toho teda víc,nízkou sliznici a ještě nízký estrodil :( ale je mi divné že k ovu nedochází i když ovu test je 100% pozitivní vždy dva dny v měsíci. Dekuji

kastanek87
autor
3. čer 2016

Ještě podotykam,že bazální teplota vždycky po ovulaci stoupne.

jitule007
3. čer 2016

Ahojky, ja dnes byla u doktora na folikumetrii a nikde zadny folik...hned jak jsem prisla domu, tak jsem si udelala ovu test a zaril jak vanocni stromek...dokonce ta druha carka byla silnejsi...ale podle utz vubec ovu neni a nebude...takze me testy lzou...

no_title
4. čer 2016

Tohle se mi stává díky PCO ☹ mám hodně LH, tím pádem to na testu je pozitivní, i když ovu není. Lepší je asi sledovat teplotu a ovulační hlen.

sandi777
4. čer 2016

Já měla zvýšení teploty, pozitivní ovu test, ms pravidelnou po 44 dnech a k ovulaci u mě skutečně nedocházelo, po roce jsem dostala prověří na zkrácení cyklů a poté clostil a na poprvé se povedl 😉

sandi777
4. čer 2016

Proveru

kastanek87
autor
4. čer 2016

U mě právě probíhá jak teplota,tak pozitivní test (ale je pravda že ať si udělám ovu test kterýkoliv den cyklu tak tam ta čárka je slabá ce slabší ale je) hlen nevím,to nějak neumím posoudit 🙂 a bolesti při ovulaci mám taky. Teď jsem dostala norethisteron + clostil.
@sandi777 hodně čtu že po tom clostylbegytu se to povede hned, tak snad to bude i u nás 😀

brouzdalka
4. čer 2016

@kastanek87 Může jít o tzv. LUF - luteinizovaný neprasklý folikul. Pak je pozitivní ovu test a dokonce může docházet i ke zvýšení BT jako po proběhlé ovulaci (jeden z mála případů, kdy měření BT selhává). Jedna známá tento problém měla, pomohla jí injekce pregnylu na prasknutí folikulu (pokud folikuly dozrávají, je zbytečné zatěžovat tělo clostilem a stačí pouze dodat hormon k prasknutí folikulu). Známé vyšel 2. cyklus s pregnylem ☺️

sandi777
4. čer 2016

@kastanek87 tak ať to vyjde 😉

klia
4. čer 2016

Holky, a keď vám robili hormonálny profil, taký ten obyčajný jednorázový, tak bol v poriadku?....ja mám pocit že asi spadám tiež do vašej kategórie...teraz mi chce ešte doktor zistiť hladinu progesterónu po ovulácii...ináč podľa teploty, testov tiež "ovulujem"

jitule007
4. čer 2016

@klia ja mam pry hormonalni profil v poradku...ale folici mi rostou je po clostilu...ted jsem ho nebrala, byla na utz a nikde nic a jasne pozitivni ovu test...tak jsem z toho jelen 🙂

klia
4. čer 2016

@jitule007 mňe ešte folíky nepozeral, tak keď tak sa ho na to spýtam na budúce ...ja má tiež jasne pozitívne ovu testy 2 dni 😉...MS pravidlená, tak neviem ☹

kastanek87
autor
4. čer 2016

@klia mně brali krev a zjistil mi že mám hrozně nízký hodnoty estrodiolu. Štítná žláza je OK. Ale ten klasický hormonální profil mi nedělal na ten LH a FSH hormon.

kastanek87
autor
4. čer 2016

*Estrodiolu mělo být

kastanek87
autor
4. čer 2016

Mně se to vždycky přepíše 😀 Estradiolu sakris

lenickaslunicko
15. čer 2016

@jitule007 ahojky, já to mám podobně a jsem z toho taky pěkně zmatená, nevím co dál... včera jsme měli postupovat 3 IUI a Dr. po ultrazvuku mi řekl, že mně neprobírá ovulace... takže zase za měsíc.. přitom ovu test den před byl jak dálnice... fakt nevím...

jitule007
15. čer 2016

@lenickaslunicko No presne, ja to tak taky mam. A nepredepsal ti na to clostil? Ja jdu zítra poprvé do CAR, tak doufam, ze z nich taky dostanu IUI 🙂 a jaky mate problém jestli se muzu zeptat, krome te ovulace? U nas spatny spermio...

larena
15. čer 2016

@kastanek87 ja to mám tiež tak, podľa grafov BT ovulácia prebieha, merám si ju už 19 mesiacov, ale podľa hormonálneho profilu som ju vraj nemala, odvovodnila to tým, že som mala v odbere na 14 DC málo estradiolu, to som už mala ale podľa BT 3 dni po ovulácii. Menštruáciu mám pravidelnu, ovulačné bolesti mám a aj hlien, tak tomu nechápem

lenickaslunicko
15. čer 2016

@jitule007 No právě že mně nic nepředepsal, jen mi řekl, že máme dojít za měsíc... Ovu jsem ale za posledního půl roku normálně měla, protože mi ji kontrolují v centru. Podle mě to způsobil ten Utrogestan.. Takže 3 IUI se nekonala, příští měsíc uvidím co ta ovulka a kdyžtak mě čeká laparka... Co jsme měli za problém???? Můj muž měl špatný spermio, rok jsme jedli různé vitamíny, pili čaje a po roce jsem spermio výborné.. co všechno k tomu pomohlo sami nevíme. Teď díky tomu Utrogestanu jsem nedostala ms nebo jen špinění a navíc jsme čekali, zda to nebude mimoděložní... Vůbec nevím co s těma testama. Myslíš, že může být ta ovulka jen posunutá že ji neviděl???

larena
15. čer 2016

Dievčatá, beriete niečo na podporu ovulácie? Ja som si nasadila agnucaston a inofolic.

jitule007
15. čer 2016

@lenickaslunicko aha...tak to je blby :/ Supr ze jste tomu tema vitaminama tak pomohli....to u nas zadny efekt teda nemelo :/ no a s tou ovu...ja ti nevim hele...když ja mela vždycky uplne jasne pozitivni test a na utz nic a když jsem zkousela testnout později...tak carky byly slabe...

lenickaslunicko
15. čer 2016

@jitule007 fakt??? Takže taky tak??? Akorát že si člověk v ordinaci připadá jako blbec... ovu testy pozitivní a ultrazvuk bez známek ovulace... uvidíme s čím přijde pan doktor příští měsíc ☹

jitule007
15. čer 2016

@lenickaslunicko presne....jak blbec 🙂 ja uz se tak tesim na zítra...snad se domluvime na nakem postupu a zacne se v CARu něco dit 🙂 drzim ti púalce at to priste klapne🙂