Anovulační cyklus nebo jsem prošvihla ovulaci?

lin12
24. čer 2017

Zdravím všechny,
chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s následujícím - sobota ráno plný (ale ne plně zabarvený) druhý proužek na ovulačním testu. Myslela jsem, že se další den dobarví, což by značilo vrchol hladiny LH a v následujících dnech/hodinách by nastala ovulace. Takže jsem tomu nechala volný průběh a v neděli se netestovala, místo toho se věnovala sexuálním aktivitám s přítelem🙂 V pondělí odpoledne jsem si pro zajímavost udělala další ovulační test, protože jsem předpokládala dvě plné čárky. Místo toho tam byla jedna. Uf. Jak to? Ten samý měsíc jsem měla neobvyklý průběh menses - velmi slabé a krátké, ale doktorka pár dní před předpokládanou ovulací komentovala bohatou dorůstající sliznici. Jenže ten samý měsíc jsem brala brufen (měla jsem nějaké problémy) a dostala jsem antibiotika na zánět močových cest. Včera jsem vypátrala, že dlouhodobé užívání protizánětlivých léků může být příčinou anovulačních cyklů. Naštěstí vratnou příčinou. Takže si říkám, jestli kombinace brufenu a antibiotik nezavinily anovulaci (pokud jsem tedy skutečně neovulovala). Jinak jsem po předpokládané ovulaci měla 4 dny dost citlivé bradavky, pořád něco jím, brzo usínám. Měla jsem i podivné křeče v podbrišku, ale nepředpokládám, že to cokoli znamenalo, ptž vajíčko se zahnizďuje později. Citlivost bradavek už přestala (5DPO), je mi jen pořád zima, což je pro mě dost neobvyklé, protože je mi neustále spíš vedro. Ten pocit zimy trvá už několik dní, do dnešních 5DPO. Tak nevím, co si o tom myslet. Máte někdo podobnou zkušenost? Ještě pro doplnění - ovulační testy a ovulaci jsem měla přesné jako hodinky, když jsem se cca před rokem chvíli snažila o mimčo.

liliana2016
24. čer 2017

Ahoj. Ovulaci jsi nejspíš prošvihla. Citlivá prsa jsem měla pár dní po ovu taky. Ale tělo je někdy nevyzpytatelné takže pokud si ovulaci hlídáš, je lepší sledovat víc příznaků najednou. Hlen, čípek, případně k tomu měřit teplotu. Ovulační testy v době předpokládané ovulace dělat častěji, alespoň 2x denně... Pokud jsi měla ráno ne úplně zbarvený testovací proužek, odpoledne už mohl být o dost výraznější.

lin12
autor
24. čer 2017

@liliana2016 Já vím, že nejprokazatelnější je výsledek když se testuje 2x denně. Moje blbost, ale vycházela jsem z předchozích zkušeností. Každopádně pokud jsem ovulovala v průběhu 12-36 hodin (pokud LH bylo nejvyšší v SO odpoledne nebo večer) a mezitím (v neděli) měla styk se svým partnerem, k početí potenciálně dojít mohlo, ne?

liliana2016
24. čer 2017

@lin12 : To určitě mohlo 🙂 Teď ti ale nezbývá než čekat... 👍