Bazální teplota vs. ovulační testy, na co mám spoléhat?

malenka3
27. kvě 2014

Prosím o radu zkušenější. Již několikátý měsíc měřím BT a myslela jsem si, že je to podle ní OK - vždycky mi ovulace přesně vyjde podle teplot - od 14. do 18. dne cyklu, jak kdy. Ale dokážu už vysledovat, kdy se to zhoupne a podle toho to odhadnout i dopředu a ne až zpětně. Dva poslední měsíce si pro kontrolu dělám i ovu testy, jestli to sedí. Testy mi vychází se dvěma čárkami tak o den dva dřív než den ovulace dle BT. Už druhý měsíc chodím do CAR, zatím jenom pro úvodní kontroly, jak jsme na tom, hormonální profil OK, spermiogram OK, takže by nemělo nic bránit. Snažíme se už 10 měsíců. Na poslední návštěvě v CAR jsem byla v 15. den cyklu, kdy jsem měla jedno vajíčko 21 mm a doktorka mi řekla, že mám ten den ovulaci (což jsem říkala podle teplot, že už měla být spíš předevčírem). Pro podporu mi doktorka píchla pregnyl a teďka čekáme, jestli se zadaří. Podobná situace, akorát bez Pregnylu, byla už minulý měsíc (časovej nesoulad v ovu dle BT a ovu dle UTZ). Tak jsem z toho zmatená, protože dvě čárky na ovu testu mám 12. den, podle teploty je ovu 13. den a přitom podle ultrazvuku až 15. den. Tak na co se mám spoléhat, znamená to, že jsem to celou dobu podle té BT dělala blbě? Že reálná ovu byla o dva dny pozdějc? Všude říkají, že teplota je spolehlivá 😒

malenka3
autor
27. kvě 2014

chjo, první příspěvek a hned v blbém fóru, jde to přehodit?

infokonik
27. kvě 2014

@malenka3 Nyní v "Ovulační testy". Ok? Hezký večer.

janinka186
27. kvě 2014

@malenka3 ahijky, me gyndar rekl, ze mereni BT je dost nespolehlive. Me samotne hodnoty kolisaly a to chodim spavat skoro ve stejnou dobu a budim se do prace taky dtale stejne... Urcite nejvic spolehlivy je UZ vysetreni. Jakmile tam vidi grafuv folikl je jadne, ze k ovu teprve dojde 🙂 hodne stesti 🙂

malenka3
autor
30. kvě 2014

@infokonik Děkuju moc 🙂

@janinka186 Nespolehlivost BT je daná tím, že můžou být různé výkyvy v organismu (např. atb, moc alkoholu, nepravidelnost v měření atd.) Jenomže já měřím ráno stále kolem půl sedmé a rozkolísané to není - je v tom vidět pravidelnost, každý měsíc to má velmi podobný průběh. Když jsem brala třeba atb, tak se to projevilo, ale v ostatních případech to jede jak stroj. Na UZ nemůžu chodit každý měsíc ☹ Proto nerozumím tomu, jaktože ani poučka o BT v mém případě už 2 měsíce nefunguje a jestli teda je možný, že takový to pravidlo 3 po 6 může u někoho být třeba 4 po 5 🙂 Navíc i u Ovu testů by to znamenalo, že mám ovu skutečně až 3 dny po testech. Jsem z toho trochu zmatená. Nechci zatím dělat vědu z toho, že nám to nejde, ale taky nechci nechávat nic náhodě, na to už jsem dost stará...

janinka186
30. kvě 2014

@malenka3 jen píšu co říkal gynekolog 🙂 Vše dělala stejně, vím co vše může BT ovlivnit a nikdy nechodíš spát za stejných podmínek ani se nebudíš úplně stejně. Záleží i jestli jsi měla sny, to vše BT ovlivňuje. Jednou mi vše úplně vyšlo včetně ovu testů, takže jsem si řekla, že ovu proběhla a že už se tím dál stresovat nebudu. Jestli máte tulení pravidelné tak se chíli snažte a uvidíte 🙂