Byla, nebyla nebo teprve bude ovulace?

markyska82
15. kvě 2014

Ahoj holky. V sobotu pozdě večer sem měla pozitivní ovu testík i hlen byl, pobolívání podbřišku. další dny ovu test jen slábnul. Včera jsem byla na gyndě, protože jsem měnila gynekologa.
Dělal mi USG. Levý vaječník nebyl vidět kvůli střevním kličkám, v pravém folikul 22mm, sliznice 8mm. (to jsem byla 23DC při cyklu 36 dní).
Nějak mi nebyl schopen říct, jestli ovu nebyla, byla nebo teprve bude.
Kvůli krátké LF sem brala po ovulaci utrogestan a teď se bojím ho nasadit.Ale zase mám strach aby mrcha nedorazila moc brzo, kdyby byla ovulka až teď.
Zdá se mi to divný, nevím co si myslet.
Stalo se Vám to některé?Co myslíte?

nolies
15. kvě 2014

@markyska82 Ahojky, ovu test jen naznačuje, že ovulace přijde, ale ne že opravdu byla. Podle toho, co píšeš, bych řekla, že ovu teprve bude nebo je dnes. S utrogestanem bych radši vyčkala cca 2 dny. 🙂

markyska82
autor
15. kvě 2014

Jo,to vím,testuju už 8 měsíců.Dnes jsem 24DC. Je mi divné,že by byla až po takové době.Nebude to dlouho nasadit utrogestan za další dva dny? Pokud byla ovulka v sobotu ev.neděli,tak bych si tím asi hodně natáhla cyklus,ne?Vždy jsem ho měla brát 10 dní 2 x denně 1 tabl.
Ale zas se bojím,kdyby byla ovulka fakt až týden po pozitivním ovu testu,aby MS nepřišla moc brzo a vajíčko by tudíš nemělo šanci se uchytit
Cykly mám pravidelné,dle ovu testů ovulka chodí taky v ty samé dny.Jen co beru utrogestan,tak se ovu šoupla o dva dny dříve(cž je žádoucí kvůli kratší LF)
Ani doktor mi nebyl schopen odpovědět,jestli jsem po nebo pře ovulkou.
V pondělí jdu do nemocnice na ten USG.Tak se tam zeptám.Myslíš,že to nasazení utroše nebude vadit?

nolies
15. kvě 2014

@markyska82 Dva dny vůbec nevadí. Aspoň si budeš jístá. Taky beru Utrogestan a přizpůsobovala jsem si ho sama, protože jsem věděla, kdy mám ovu a nesedilo mi to. Je tu i druhá možnost, že ti prasknul ten folikul, co dr.neviděl. Aspoň si budeš jistá, že jsi ho nezačala brát dřív a pokud už ovu byla, tak ti max.natáhne cyklus o 2 dny, což není moc. Mě třeba i přes nasazení Utrogestanu MS přišla, ikdyž jsem ho ještě dobírala 🙂

markyska82
autor
15. kvě 2014

No,spíš jde i o to,jestli nevadí,že bych ho nasadila až třeba 6 dní po ovulaci.Jestli to není dlouho.

nolies
15. kvě 2014

@markyska82 Takhle Utrogestan zabraňuje rannému potratu, 6. den po ovu se vajíčko teprve zahnizďuje. Takže by to nemělo vadit.

markyska82
autor
15. kvě 2014

já ho brala jen na prodloužení luteální fáze.Tak uvidíme.Sem zvědavá