Bylinky pomáhající s ovulací, máte zkušenost?

adelka_apolenka
5. dub 2013

Krásný den přeji všem přítomným! 🙂
Ráda bych se zepatala, zda-li má některá z vás zkušenost s bylinkou, která by pomohla nastartovat ovulaci? Budu ráda za jakýkoliv příspěvek.

sonka.77
5. dub 2013

Určitě kontryhel, je to takový ženský všelék a je i chutný.

makuleee
5. dub 2013

@adelka_apolenka femigard,směs bylinek podporující ženské orgány a má i další účinky,mně pomohl u obou dětí 😉

bernicka
5. dub 2013

@adelka_apolenka Vyzkoušela jsem toho hodně a za mě musím říci, že pomáhá mateří kašička (prodává se i v tabletách) a teď mám velice dobrou zkušenost s FEM+, ovulace krásně nabíhá a navíc cyklus se zkrátil z 31 dní na krásných 28 dní.

veruska007
5. dub 2013

Kontryhel a sarapis (mateří kašička). Na obé nedám dopustit.

romantika
5. dub 2013

@adelka_apolenka
ja jsem mela problem, anovulacni a kde vi co, moje gynda mi doporucila FEM+ koupis na netu i to tam primo prodava nejaky gynekolog. harmonizuje to. bere se od myslim 14 dne(pulky cyklu) do mesicku, pak vynechas a zase nanovo. Do 2 mesicu po vice nez rocnim snazeni jsem byla tehu takze za mne ok. na umele bych sla az po dlouhe dobe, myslim ze telo si ma rict kdy je ten pravy cas a jinak psychika, kdyz mozek tusi ze tlacis na pilu nepomuzou nai bylinky.

ladie
5. dub 2013

Kontryhel. Pije se první půlku cyklu.

zoyka
5. dub 2013

Pila jsem kontryhel v kombinaci s řebříčkem a ještě si dopřávala lžičku oleje z pšeničných klíčků (vit. E) a B komplex. Zadařilo se. Naopak předrahé kapičky Gynex neměly žádný účinek. Asi je to dost individuální.

adelka_apolenka
autor
6. dub 2013

Já i holky cítím, že jsem byla tenhle měsíc pod docela velkým tlakem (který jsem si způsobila sama). No a po včerejším proplakaném večeru jsem si prostě řekla, že to takhle dál nejde a nemůžu si ubližovat tím, že na těhotenství a mimi tak usilovně myslím. Ach jo, nějak to na mě padlo. Jak napsala správně romantika - pokud tělo pozná, že je na něj vyvíjen mozkem nátlak, tak se zasekne. Pomohl některé z vás Gynex?

adelka_apolenka
autor
6. dub 2013

@zoyka
Zoyko, mohu se Tě zeptat, jak dlouho jsi Gynex užívala?

adelka_apolenka
autor
6. dub 2013

@makuleee Femigard jsem zkoušela a je pravda, že mi nejspíš po hormonální léčbě endometriozy pomohl nastartovat menstruaci. Jak dlouho jsi jej užívala?

zoyka
7. dub 2013

@adelka_apolenka Měla jsem dvě lahvičky - ale už si nepamatuju, jak dlouho vydrží jedna. Pak už mi bylo líto těch peněz, když jsem neviděla žádný výsledek (chtěla jsem upravit cyklus po vysazení antiko).

makuleee
7. dub 2013

@adelka_apolenka poprvé jednu lahvičku takže měsíc a otěhotněla jsem 🙂 a podruhé sem rok po porodu měla dlouhé cykly a rozházenou MS,takže sem pila tři lahvičky,takže tři měsíce,srovnal se mi cyklus a hned sem otěhotněla 🙂

adelka_apolenka
autor
8. dub 2013

@makuleee No, tak to je krásné. 🙂 Já teď užívám druhé balení a co se mi zlepšilo 100% je akné, to teda zmizelo. Co mě dost štve je dlouhá delka menstruace. Cyklus mám tak 29-32 dní, ale z toho skoro 10 dní menses. Třeba 4 dny špiním, než to dostanu. ☹ A na to mi právě Gynex asi lékem a pomocníkem nebude. Už to takhle mám od ledna. ☹ Hlavně mám za sebou skoro 2roky léčby hormonem Vissane, měla jsem endometriozu. Doufám, že už se mi nová endometria nedělají.

adelka_apolenka
autor
8. dub 2013

@zoyka Ještě to zkusím, maximálně 3 lahvičky jsem si řekla a pokud efekt nebude více peněz do toho nemůžu a nechci investovat. ☹ Není to právě levné, viď?

marketkab
8. dub 2013

@adelka_apolenka mě pomohlo pití čaje z kontryhelu a tinktura z drmku na nastartování ovulace po skoro 12 letech užívání HA a zkrátila se mi po něm i doba MS (na cca 4-5 dní)..otěhotněla jsem hned na první pokus (snažit jsme se začali cca 9 měsíců po vysazení HA)

zoyka
8. dub 2013

@adelka_apolenka Bohužel, dětičky jsou dnes velký byznys... Tak držím palce 😉

kotlik6
8. dub 2013

Já jsem brala Emulips,přírodní ,české ,bylinkové kapičky asi 3 měsíce ,na upravení stolice.Mají vyšší obsah vit.E,doporučili mi ho,že podporuje i otěhotnění,a mě to teda nějak vyšlo.Řekla jsem si,že ublížit mi to nemůže,tak proč to nezkusit...Jsou cenově dostupné,klidně se ozvi... mail na mě je kotlabova@seznam.cz

adelka_apolenka
autor
9. dub 2013

@zoyka Moc Ti děkuji za příspěvek i za podporu. 🙂 Měj se hezky. 🙂

adelka_apolenka
autor
9. dub 2013

@marketkab Markétko a tinkturu z drmku jsis vyráběla sama doma? Kontryhel piju taky a mám výhodu, že mi chutná i největší blaf - a když nechutná, tak něco vydržím. 🙂 Já mám totiž bylinky jako takové moc ráda a důvěřuju jim víc, než farmacii,proto jsem otevřela i tuto diskuzi, abych se dozvěděla něco užitečného. 🙂 Pokud jsis vyráběla tinkturu sama, napsala bys mi postup, prosím? Kolik kapek a kolikrát denně jsi užívala?

marketkab
9. dub 2013

@adelka_apolenka koupila jsem jí na netu http://www.naturius.cz/cz/e-shop/699598/c49706-... , ale jde vyrobit určitě i doma, užívá se 3x denně 10 kapek, já využívala necelé tři lahvičky a pomohlo mi to na spoustu věcí okolo cyklu, já taky mnohem raději bylinkuju než beru prášky a tady se to del mého opravdu vyplatilo 🙂

adelka_apolenka
autor
10. dub 2013

@marketkab No, tak Ti moc děkuji za radu. 🙂))

janiju
10. čer 2013

@bernicka
ahoj...prosím tě jednalo se o tento ??? Je to snad poslední, co jsem ještě nezkusila.... 😢

bernicka
10. čer 2013

@janiju Ano, jednalo a opravdu vřele doporučuji. Moje dr. říkala, že s tím má jen a jen dobré zkušenosti a hlavně hodně těhotných.

janiju
10. čer 2013

Už se snažím 3 roky 😖 zkusila jsem snad všechno, krom tohoto...tak ještě nějaký pokus udělám...
Děkuju

janiju
30. črc 2013

@bernicka
Tak to byla opravdu trefa 🙂)
Díky za tip 🙂)
FEM+ je opravdu zázračný 🙂

bernicka
30. črc 2013

@janiju Tak to mě velice těší 🙂 Doufám, že to je/bude se šťastným koncem.

janiju
31. črc 2013

To také doufám...velký úspěch je už šťastný začátek 🙂

sarkad2856
31. črc 2013

@janiju Taky se snažíme 5 let skoro 😒

janiju
1. srp 2013

A zkoušeli jste nějaké přírodní preparáty, co by napomohly ??

army88
3. srp 2013

Ahojky holky,chtela jsem se jen zeptat kolik +- stoji FEM+ ?? Zatim se tu spis tak rozkoukavam a orientuju 🙂 S pritelem jsme se rozhodli ze se pokusime o mimi tak brouzdam internetem a ctu jak to trosku podporit 🙂