Čemu věřit, ovulačním testům nebo teplotě?

m.r.
15. led 2014

Holky ,mám dotaz.Chtěla jsem se zeptat,nějak se mi nelíbí tenhle měsíc můj graf.Co myslíte byla ovulace nebo ne?.Testy mi ukazovaly,že jo,ale teplota se mi nějak nezdá.Čemu mám spíše věřit teplotě nebo ovu testu?
Můj graf http://www.fertilityfriend.com/home/44dfe2

klaire22
15. led 2014

já osobně bych věřila testům. Sestra teda bazálku neměřila, dělala si jen testy a díky nim je těhotná 🙂

tiburcia
15. led 2014

Nejlepší je kombinace obou, já bych s teplotou počkala, co se ukáže v další dny, FF ovulaci vyhodnocuje zpětně, ovulační test zase dopředu (po pozitivní testu se ovulace dostaví za 12-48 hodin) takže je možné, že zítra teplota spadne a bude ovulace, ale FF ji vyznačí až o den dva později. Jinak u teploty je nespolehlivé, že ne každé měření je za stejných podmínek - spánek, vstávání, přesný čas .. Já bych ještě vyčkala, ale každopádně, už bych to pojistila 🙂 ovu tu bude coby dup 🙂

verulix
15. led 2014

Já poznám ovulku sama podle průhledného tzv. bílkového výtoku a taky mě ten den bolí jako na MS- pro jistotu jsem si svou diagnózu ověřila dvakrát testama a trefila jsem se přesně. BT neměřím, může jí ovlivnit i lehké nachlazení nebo některé prášky.

vera_p
15. led 2014

Na testy bych si taky dala pozor, já jsem měla ovulační test ok a přitom žádnou ovulaci. 😨

leni84
15. led 2014

Pokud měříš bazální teplotu, tak jak se má - ráno po probuzení nejlépe bez vstávání a jiné fyzické aktivity, stejným teploměrem a přibližně ve stejnou dobu, tak bych věřila teplotě. Někdy nejsou ovulační testy moc spolehlivé. Kamarádce se ukazovaly stále negativní a přitom ovulaci měla..Taky je dobré kombinovat obojí, jelikož ovulační testy ovulaci předvídají, kdežto měření teploty prokáže ovulaci až zpětně po vzestupu teplot..

katyxq
15. led 2014

Nezdá, se, že by ovulace byla, ale uvidíš, jaké budou teploty další dny, možná byla 14., možná ne - věřila bych BT v kombinaci s otevřeností a měkkostí čípku a jeho hlenem (pokud je postup měření správný) ... ovulační´test se může ukázat pozitivní, ale pak je asi tisíc možných věcí, které ovulaci můžou oddálit

pepetousek
16. led 2014

Vypada to na ovulaci 17DC, jak podle ovu testu, tak zatim i BT..pockej jeste par dnu a FF ti ji sam vyznaci..

sarkad2856
16. led 2014

Mě se moc testy taky neosvědčily a podle mě je více spolehlivá BT

josefina79
16. led 2014

Já tedy věřím ovulačním testům. Vzhledem k tomu, že cestu k prvnímu mimi jsme měli docela komplikovanou, tak jsem hlídala ovulaci jako o život. Na začátku jsem testovala ovu testama a pak jsem chodila i na folikulometrii, tak se mi vždycky potvrdilo to, co říkaly ovu testy.
Používala jsem ten růžový test od GS, někdy ty proužky někdy tyčinky. Obojí spolehlivě fungovalo.