Clostilbegyt, máte zkušenosti?

saryn
22. únor 2013

Doktorka mi jej předepsala, protože se u mě vůbec neobjevuje ovulace.... máte zkušenosti?

danka4
17. led 2014

Ahoj, jak dlouho jste braly Clostík? Já teď měla 3. cyklus s 1 tabletou 5.-9. den. Poprvé vše v poho, ale nezadařilo se, další 2 cykly nedozrály folikuly ☹ Další cyklus mám zvýšit dávku (bude to už 4.!), ale v letáku je uvedeno, že po 3 měsících by měla být pauza. Brala některá z vás Clostík víc jak 3 měsíce?

liskaa
26. led 2014

Take jsem ho ted dostala. Beru jednu tabletku denne. Beru 5-9 den cyklu,ale doktor mi o zadnych kontrolach nic nerekl..takze jsem zvedava...spis mam trochu obavy s toho vicecetnoho tehotenstvi.

hellien
2. únor 2014

@danka4 Ahoj, já teď beru Clostil 4 cyklus, 1 tabletu denně 5-9 den, zatím se nezadařilo, tak uvidíme, pomalu se smířuju s IVF. Ale pauzu po 3 měsících sem taky neměla, na kontroly chodím, vypadá to prý hezky....

danka4
3. únor 2014

@hellien Ahoj, na kontroly chodím pravidelně 11DC, tak budu doufat, že je vše OK a paní doktorka ví, co dělá ... no komu jinému taky věřit 🙂 A jak dlouho se snažíte? My "jen" 15 měsíců, ale o IVF už se doktorka také zmínila.

hellien
3. únor 2014

@danka4 My se snažíme 14 měsíců 🙂 na kontroly chodím vždycky když MS dostanu, zvláštní, ale taky věřím, že dr. ví co dělá. Nechápu jak tam může něco vidět, ale říká, že folikuly pěkný, tak snad nekecá 😀 U mě je možný, že mám neprůchodný vejcovody, na laparo mě zatím neposlala, ale tak nějak si myslím, že tam bude ten zakopanej pes, ale spermiogr. taky není úplně 100%, takže se na tu laparo neženu.

danka4
4. únor 2014

@hellien Těch neprůchodných vejcovodů se taky začínám bát, i když teď 2x stejně nedorostly folikuly, uvidíme, když mi zvýšila dávku Clostilu. Nejdřív jsem na UZ taky nic neviděla, ale pak mi to paní doktorka hezky ukázala a vysvětlila, takže teď když jdu na UZ, tak už je tam vidím taky, jednou tam teda byla cysta a proto prý další cyklus nedorostly ☹ . Ještě dotaz - ty chodíš na kontrolní UZ, když dostaneš MS? My teda víme, že chyba je jen u mě, spermio dopadlo na výbornou 🙂

terezasi
4. únor 2014

Ahoj holky, taky jsme právě začala brát clostilbegyt a utrogestan - zatím žádné vedlejší účinky nevnímám. Beru ho teprve poprvé, a jsme objednaná na 11DC na ultrazvuk, tak snad to není moc brzy. Co myslíte?

zuzmenda
4. únor 2014

Ahoj holky, já ho brala 3 cykly, téměř žádný efekt, jen jsem po něm přibrala a nebylo mi dobře. Ale asi jsem ojedinělý případ, většinou se po něm ostatním podaří otěhotnět.

hellien
5. únor 2014

@danka4 Já mám po tom clostilu hrozně nafouknutý břicho a to beru 1x denně, co teprve když ti zvedne dávku. Nebo nemáš žádný nežádoucí účinky? 🙂 Já akorát semtam motání hlavy, nával, pocení a to břicho, ale to je nejhorší!!!! Máš i něco na druhou polovinu cyklu? Já Duphaston, kvůli sliznici a z toho mě zase hrozně bolí prsa!!!! Jinak jo chodím na ultrazvuk vždycky když to dostanu, ještě sem o nikom neslyšela nebo nečetla to stejný,tak nevím.........Tak jestli máte spermio ok, tak to je 1/2 úspěchu 🙂

danka4
6. únor 2014

@hellien Já jsem přibrala, ale nepřisuzuji to Clostíku, nějak se mi nechce nic dělat a jak jsem nervózní, jestli to klapne nebo ne, tak bych se mohla ujíst čokolády a to jsem sladké nikdy moc nemusela. Jinak od 15DC beru 10 dní Utrogestan 1-0-1, který by měl případně pomoci udržení vajíčka a oddaluje MS. Já právě chodím na UZ tak 11-13DC jak to vyjde, aby se zjistilo, jestli rostou folíky, nebo ne. Nějak mi nejde do hlavy, k čemu je UZ na začátku cyklu 😒 ale nejsem doktorka 😉

hellien
6. únor 2014

@danka4 Já taky přibrala a Clostilu to teda přisuzuju 😀 Ale přesně jak píšeš, nechtělo se mi moc hýbat a cokoliv dělat, ale už sem se nastartovala tento měsíc a zahájila trénink 😀 Aspoň myslím víc na to jak do jara shodit špeky a zpevnit se, než na mimino. Je teda pravda, že zrovna teď mám ovulaci, je mi blbě, břicho jak balon, tak to se cvičí špatně, ale nevzdám to.
Taky tomu nerozumím, co tam dr. vidí, když při mnstr. už tam ty folikuly přece nejsou, asi se jí zeptám jak půjdu příště.
Už si měla ovulaci tento 4cyklus? Mně totiž příjde, že je to nejbrutálnější ze všech cyklů zatím, dneska se mi celej den motala hlava, břicho fakt nafouklý hodně, tak já nevím jestli to přisuzovat tomu nebo čemu?

danka4
7. únor 2014

@hellien To vlastně není špatné - svádět to na Clostík 🙂 Dneska jsem byla u doktorky a chtěla jsem se jí na ten UZ na začátku cyklu zeptat, ale úplně jsem na to zapomněla. Na začátek 4. cyklu teprve čekám - mám 3 dny zpoždění MS a je to už 7 dní po dobrání Utrogestanu, tak mi to bylo divné, protože po něm by to mělo být 3-5 dní max, stejně jako po vyvolávačce. Doktorce je to taky divné na UZ vysoká sliznice, ale zatím tam nic jiného vidět není a vysoká sliznice je i před MS. Takže mi vzala krev, píchla Agolutin a uvidíme příští týden. Ale moc se mi tomu nechce věřit, 11DC jsem neměla dorostlé folikuly a tak jsem to vůbec neřešila a většinu měsíce jsem si "užívala vinné dýchánky" 🙂

hellien
7. únor 2014

@danka4 Hmmm tak že by 😉 Test si budeš dělat? Dej vědět jak to dopadlo, držím palce 🙂

dorabell
17. únor 2014

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, tento cyklus mám poprvé brát clostík a nemůžu se dovolat mojí dr abych se poptala 🙂 když mám brát clostík 5DC - 10DC, tak za tak za jak dlouho by měla být ovulka? 😀

ivet1987
18. únor 2014

Ahoj tak mi včera doktorka taky napsala clostil, píchla mi vyvolavačku a 3.-7. DC mám brát dvě tablety denně. neměla bych začít s jednou?

brouzdalka
18. únor 2014

@dorabell Nemáš ho brát spíš 5.-9.DC? Bere se jen 5 dní, ne 6 🙂 A ovulace po něm může přijít různě, podle toho, jak ti zabere 🙂 Mně přišla poprvé 20.DC, další cyklus 14.DC, pak měsíc pauza a 3. cyklus s clostilem byla už 13.DC 🙂

vlajka1
18. únor 2014

Ja brala Clostik loni 5-9DC jednou denne, ovulace byla 15DC. Ale neotehotnela jsem. Ted jsem ho dostala znovu tentokrat 3-7DC a dvakrat denne. Tak uvidim, snad tentokrat pomuze 😊

dorabell
18. únor 2014

@brouzdalka @vlajka1 no přesně tak 🙂 prostě 5DC začít a 5prášků, takže do 9DC 🙂 Vím o tom 🙂 Já se včera nakonec dovolala doktorce a říkala, že by měla být okolo toho 14DC, tak jsem zvědavá 🙂 a upravil se ti nějak cyklus? Já je mám děsně nepravidelné a většinou dlouhé, tak doufám, že se mi i trošku zkrátí...a ovulku sis hlídala testama?

vlajka1
18. únor 2014

@dorabell ano delala jsem si testy a chodila na UZ mereni folikulu. Ted budu chodit zase. Dr primo rikal, ze se to kontrolovat musi, Clostik muze delat cysty. Jinak ja pak po ovulaci brala Duphaston, takze byl cyklus v poradku. Tentokrat bych mela dostat Pregnyl a Utrogestan, ale to mi prave daji az pote, co zjisti jak na Clostik reaguju. Mela jsem ted 3 cykly bez ovulace, tak verim, ze mi po nem zase naskoci.

dorabell
18. únor 2014

@vlajka1 já mám brát clostík teď dva měsíce po sobě a potom mám jít na kotrolu...jestli se nám to nepovede do května, říkali jsme si s manželem, že bychom možná šli na IUI....už mě to čekání nebaví. No doufám, že se mi neudělají nějaké cysty....ještě toho trochu....Mě se cysty udělaly v těhotenství (ve 12tt přestalo tlouct srdíčko a teď v listopadu jsem byla na revizi) na pravém vaječníku - ale po revizi zmizely....tak doufám, že už se neobjeví......a kolikátý DC když bereš clostík chodíš na kotrolu?

vlajka1
18. únor 2014

@dorabell na kontrolu chodim 11-12DC. On pak dr spolehlive pozna, za jak dlouho bude ovulace.My to prave taky chceme zkusit jeden cyklus s "nacasovanym stykem" a pokud by to nevyslo, tak dalsi mesic IUI.

brouzdalka
18. únor 2014

@dorabell Cyklus se mi upravil tím, že byla dřív ovulka 🙂 Luteální fázi jsem měla teda i 15 dní po tom clostíku. Od cca 11.dc jsem chodila na UZ, první dva cykly tam byl jeden folikul, ten třetí cyklus jsem tam byla 12.dc a měla jsem tam dva folikuly a dvě cysty teda, hned mi šoupli pregnyl a druhý den IUI a je z toho krásnej drobeček 🙂

danka4
26. únor 2014

4. cyklus s Clostilem 2 tablety 5-9DC a 11 DC jsem měla největší folikul 13,5mm, takže nic moc ☹ mám zkusit přijít ještě 14DC, to by teoreticky měl mít kolem 20mm. Na mě asi Clostilbegyt nepůsobí ☹

verunkaaa
24. bře 2014

Ahoj holky, beru druhý měsíc Clostik, první cyklus byla BT víceméně stejná (do ovu okolo 36,7 pak se zvýšila přes 37) tento cyklus vypadá takto: http://www.fertilityfriend.com/home/najtrou jsem z toho zmatená. Taky Vam někomu tak strašně zvyšoval teploty? ☹ dobrala jsem ho 11DC, ale teploty jsou stale strašně vysoké. Nevíte, cim to může být?

kronecka007
11. kvě 2014

Ahoj holky, užívala jsem tento měsíc clostil 5-10 DC na radu lékaře, ale mám problém, že v podstatě už 12 dní krvácím. MS trvala tak 4 dny, pak jsem celou dobu špinila a po dobrání clostilu se mi v podstatě znovu více rozjela. Má s tím některá zkušenost? V pátek měl dr dovolenou, tak mu budu volat hned zítra. Bojím se, jestli se mi neutvořila nějaká cysta.

dasenka888
12. říj 2014

Děvčata nezbyl někomu ? 🙂

hribecekbeztecek
13. říj 2014

Dobrý den, používáte při clostilbegytu ovulační testy? Nebo si pouze měříte teplotu. A nebo podle čeho poznáte kdy ovulaci máte.

mikracek
3. lis 2014

@hribecekbeztecek Ahoj, já při clostíku používám ovu testy, teplotu jsem neměřila nikdy 🙂 a ovulku jsem měla 17DC (většinou mívám 16DC).

hribecekbeztecek
4. lis 2014

@mikracek Dík za odpověď. Dělala jsem si testy a vše vyšlo jak mělo. Na testu jsem měla teď // 🙂

mikracek
4. lis 2014

@hribecekbeztecek ahoj, já mám teď 4 dny zpoždění (1.cyklus s clostíkem), snad taky dnes najdu //;)