Co to znamená? Je to OVU nebo ne?

andilekpanenka
24. srp 2010

Ahoj holky, mám jeden dotaz ohledně ovulace. S přítelem se pokoušíme 5 měsíců a mimi a já jsem tento měsíc zkusila hlídat OVU. KOupila jsem ti OVU testy. Dle výpočtů má být OVu dnes a na krabičce testů je napsáno, že se mají testy provád+t 5 dnů před ovu. Tak jsem tedy začla. Od prvního dne (6dnů před údajnou OVU) jsem měla 2 čárky, tyto dvě čárky mám i dnes, ale není nijak výrazná. Ani není znát na žádném z těch testů, že by čárka sílila...Co myslíte? Mám v testech nadále pokračovat nebo ne? Díky

pablinka
24. srp 2010

ahoj, co vím, tak pokud je ovulace, mají být ty // na ovu testu obě stejné. Asi bych zkusila víc pozorovat své tělo (hlen, píchání vaječníků apod.)... Třeba máš ovulaci až později.

marinka
24. srp 2010

Souhlasím s pablinkou, já na sobě poznám ovulaci každý měsíc podle toho, že mě bolí vaječník a mám typický ovulační hleník. Vždy kolem 15 DC..
Ovulační testy jsem nikdy nedělala, ale když to tento měsíc zkoušíš, tak bych vydržela ještě pár dní, opravdu můžeš mít ovulaci později, není výjimkou mít ovulku až po 20 DC 😉

andelka
24. srp 2010

Jo, přesně - já jsem byla taky výjimka, za 1,5 roku jsem měla ovu před 20DC asi 2x 😅 S ovu testy zkušenosti nemám, ale tak jako tobě to vychází hodně holkám, co jsem tu tak četla. Je to dost vyhazování peněz. Ale když už je děláš, tak vydrž do konce cyklu. Lepší je měřit bazální teplotu a sledovat hlen, hlen tě na blížící se ovulaci upozorní předem a změna bazální teploty potvrdí, že opravdu proběhla. 😉

denousek
24. srp 2010

no jestli byla nejdriv čárka silna a pak slabne tak mohla byt uz ovu i na zacatku nebo ne? 😕 ja jsem ted taky zacala s ovu testy delam je od 11 DC dnes jsem 18DC a ovu stale nikde ☹(( jsem uz beznadejne bezradna mam 2 cykluspo vysazeni HA ...ty si aspon ty // na ovu testu mela ja jeste vubec...akorat takovyho ducha-ale to se u ovu testu vubec nepocita..
a podle me kdyz ovulka muze prijit i 25DC tak proc by nemohla prijit i treba 7 DC 😕 stat se to muze podle me