Duphaston, pomohl vám některé?

tess007
2. zář 2013

Ahoj holky,
prosím o radu. Snažíme se o miminko, zatím bezvýsledně. Mám dlouhý MS cyklus a dost a nepravidelný, proto mi ho doktor srovnává duphastonem. Duphaston beru 1-0-1 od 17. dne MS.
Četla jsem ale, že potlačuje ovulaci. Předpokládám tedy, že pokud do 17 dne ovulace neproběhla, nemůžu otěhotnět.
CCA 3-4 dny mě pobolívá v podbříšku, cítím tam divný tlak. Dneska jsem začala prášky užívat...
Pomohl Vám některé duphaston?
Jak to je?

biedronca
25. bře 2018

OBNOVUJI TÉMA:
protoze asi 3/4 roku vzdy hned po ovulaci začnu spinit, tmavé hnědé inzetivní, pak to spinení přejde a plynule navaze na MS (takze spiním 7-10 dní klidne), dostala jsem od gyn DUPHASTON.
O mimi se snazíme rok, v lednu samovolny potrat. Mívám,ale OVULACI dost pozdejí klidne i 18-20 DC. Ale duphaston mam začít uzívat uz 16DC, ma vlik na ovulaci? Jsem rada ze ji mam..

uzivatelkapetra
25. bře 2018

@biedronca určitě se musí brát až po proběhlé ovulaci, pokud máš ověřeno, kdy probíhá, tak nasaď až po ní

biedronca
25. bře 2018

@uzivatelkapetra no dělám jen ovulační testy. Proč mi ale moje gyn rekla od 16 DC nasadit, kdyz jsem ji rikala ze mívám ovulaci později az?

kepu
Autor odpověď smazal
Zobraz
kepu
25. bře 2018

@biedronca ahoj ja jsem takhle brala proveru a snazili jsme se rok a pul v podstate zbytecne protoze jsem ji brala od 16Dc a nestihala jsem ovulovat .... Nakonec v lednu jsem jsem ji nasadila az 20dc kdy jsem mela jistotu ze ovu. byla a zadarilo se 😊 preju hodne stesti ve snazeni...

hasara33
30. pro 2018

Holky, prosím o radu 🙂
Ahoj holky, brala jsem duphaston teď tři měsíce na srovnání cyklu (měla jsem to opravdu všelijaké), menstruace chodila pravidelně jako hodinky. Tento cyklus jsem ho už nebrala, protože poté, co se cyklus srovná už se brát nemusí a já do sebe zbytečně hormony rvát nechci. Teď k mé otázce…tento víkend jsem měla dostat MS, ale zatím nic, ani náznak ani žádné PMS, což už bych dávno měla. Myslíte, že to je tím, že jsem vysadila ten duphaston? Měla to také některá z vás takto?

uzivatelkapetra
30. pro 2018

@hasara33 určitě to možné je, řekni si svojí dr o hormonální profil, jestli nemáš PCOS

hasara33
30. pro 2018

@uzivatelkapetra PCOS bych trpět neměla, respektive tomu nic nasvědčuje, ovulace u mě probíhá (dle testů) a při poslední návštěvě u gynDr před cca měsícem mi ultrazvukem koukal i na vaječníky a nic abnormálního neviděl

kristynaa_23
30. pro 2018

@hasara33 u mě taky ovulace probíhala, jak dle testů a i na utz byla vidět, a PCOS bylo 🙂 nechala bych se i tak zkontrolovat jak rádi holky výše.

katushenka
6. únor 2019

holky, prosím vysvětlete mi.....chápu, že Duphaston beru až od proběhlé ovulace ( u mě 16DC) ale jak dlouho? Rozumím dobře tomu, že dokud jej beru, nedostanu menstruaci? nebo brát 16-27 a pak vynechat na menstruaci? A co kdybych už v té době byla v ranném těhotenství ale test mi to prozatím neukázal? Tam by bylo dobré s Duphastonem dál pokračovat ...ale jak to zjistit? Díky za objasnění, jsem z toho zmatená a doktorka tam teď týden nebude... K.

uzivatelkapetra
7. únor 2019

@katushenka díky duphastonu by ti měla narůst sliznice a jakmile ho vysadíš, měla by buď dojít ms, anebo nedojde kvůli těhotenství, jako v normálním cyklu buď dojde nebo ne.

katushenka
7. únor 2019

@uzivatelkapetra já právě nabyla dojmu, že když se zjistí těhotenství, bere se dál kvůli udržení...ale jak to udělat, když právě v té době je těhu test nicneříkající...

kettkav
7. únor 2019

@katushenka Mně se po těch deseti dnech už ukázal duch.

terinka212
31. kvě 2020

@tess007 Duphaston dělá příznaky těhotenství. Já sem ho teď 2 měsíce vysadila a už mám 2 čárky na TT. Třeba je to tím že sem se rocistila a snad se zadařilo. Teď se modlit aby nedorazila ms

veruuunecka
1. čer 2020

Ahoj holky,
Chci se zeptat co si o tom myslíte nebo zda má někdo podobnou zkušenost.
V září jsem prodělala UPT ve 20tt. Po 3 měsících jsme se začali opět snažit.
Posledních 5 měsíců jsem týden před ms začala spinit a dostala pravidelně mykozu. Dostala jsem proto Duphaston který jsem brala od 18DCvpo pozitivním ovu testu. Dnes mám užít poslední tabletu jsem 10dpo, 8dpo jsem lehce zaspinila po styku a od 9dpo zase mykoza. Břicho mám jako balón šíleně nafoukle, zvětšená prsa a 3 den mě bolí hlava. Je to následek toho duphastonu nebo šance na tehotenstvi? 😏 Nemáte někdo podobnou zkušenost?

uzivatelkapetra
1. čer 2020

@veruuunecka nezbývá než pár dní počkat a počůrat papírek 🙂
Přeji ať vyjde