Duphaston, pomohl vám některé?

tess007
2. zář 2013

Ahoj holky,
prosím o radu. Snažíme se o miminko, zatím bezvýsledně. Mám dlouhý MS cyklus a dost a nepravidelný, proto mi ho doktor srovnává duphastonem. Duphaston beru 1-0-1 od 17. dne MS.
Četla jsem ale, že potlačuje ovulaci. Předpokládám tedy, že pokud do 17 dne ovulace neproběhla, nemůžu otěhotnět.
CCA 3-4 dny mě pobolívá v podbříšku, cítím tam divný tlak. Dneska jsem začala prášky užívat...
Pomohl Vám některé duphaston?
Jak to je?

luciesvatikova
30. kvě 2015

Dobry den taky my doktorka predepsala Duphaston protoze uz se snazime rok o miminko a nic dobrala jsem uz druhy plato skousela jsem tehotensky test a nic...............ale prsa se my asi nalivaji a zvetsuji mam ho brat jeste ted v cervnu posledni plato............a v cervenci bych mela byt tehotna myslite ze otehotnim???????,Moc bych byla vdecna kdyby jste my poradili uz nevim jak dal 😉

bajculka
30. kvě 2015

Zdravím 🙂 mám dotaz...Mám PCO, neovuluji a nepravidelný menses, od gynekologa jsem dostala Duphaston ale nevím kdy ho brát, projela jsem hrozně moc diskuzí a článku ale jsem z toho jalová. Dnes jsem 39DC, několik dní mě pobolívá břicho a prsa jako kdyby měla ms přijít ale stále nic. s Duphastonem nemam zádnou zkušenost. Clostilbegyt mám také užívat , ale s tím Duphastonem fakt nevím kdy, jestli třeba už od zítra nebo až dostanu ms.
Děkuji za odpovědi

lucille85
11. čer 2015

@bajculka To nemyslíte vážně, že vám gynekolog léky nerozepsal na dny cyklu? Clostilbegyt se bere na podporu ovulace, tudíž v první půlce cyklu a Duphaston podporuje žuté tělísko-je to progesteron a bere se po ovulaci a pak při případném těhotenství na podporu udržení embrya.

coccinella
24. čer 2015

Čauky - nemáte náhodou některá zbytečný Duphaston navíc? 🙂 😉

tess007
autor
30. zář 2015

Dámy, užívám znova duphaston a zapomněla jsem, za jak dlouho po dobrání přichází MS. Poradíte?

brrbrr
30. zář 2015

@tess007 mě teda přichází pravidelně 4. den po dobrání Duphastonu 🙂 Znovu se snažíte o mimčo?

brrbrr
30. zář 2015

Holky potřebuji poradit....jak dlouho jste celkově Duphaston braly? A co následuje po této léčbě, když je otěhotnění furt v nedohlednu? Já už ho beru teď 7. měsíc...a nic - ovulace není :(

tess007
autor
1. říj 2015

@brrbrr Děkuji...Doužívala jsem v sobotu, dnes je čtvrtek a MS pořád nikde. Test samozřejmě negativní.
Před tím jde duphaston brala jen dva měsíce a povedlo se...Teď ho beru první měsíc,tak jsem zvědavá 😉

leabella8989
16. únor 2016

@mahafi ahoj pomohl ti duphaston k prodloužení LF?

leabella8989
16. únor 2016

Kdy to mam brat ten duphaston , kdyz mam ovu az dc 19 ? A jak dlouho do kolikateho dc? Mam brat 1-0-1 prosím o radu? Diky

mahafi
16. únor 2016

@leabella8989 pomohl 🙂, výsedkem jsou dvě děti.. ta druhá dokonce hned na první cyklus s duphastonem. je důležitý ho nasadit až po ovulaci 🙂. tak ať brzo pomůže.. 🙂.

saty.predaj
14. bře 2016

@mucinqa
@mucinqa ahoj mne sa to teraz tiez stalo. Vzdy som mala normalny menzes po duphastone. Bola si tehotna ci nie? Dakujem

sies
8. dub 2016

@mahafi ahpj, tak to je skvělé, že ti duphaston pomohl a brala jsi ho hned po ovulaci, když jsi ještě nevěděla, jestli vyšlo těhu nebo až potom v později, kdy už jsi věděla, že těhu jsi? Já ho právě beru, vím že jsem po ovu, ale nevim, zda těhu vyšlo či ne...a měla jsi nějaké vedlejší příznaky po duphastonu? Mě je právě dost divně hned po prvním prášku, tak doufám, že se to zlepší, když ho mám brát deset dní... 😖

mahafi
11. dub 2016

@sies omlouvám se, zapomněla jsem napsat. já ho brala právě na prodloužení luteální fáze (mám jí hodně krátkou), takže po potvrzené ovulaci jsem brala 10 dní, pak jsem si dělala test a podle výsledku buď vysadila a přišla ms, když byl negativní, nebo pokračovala v braní dál. myslím, že mi po něm špatně nebylo, ale už si to moc nevybavuju 🙂. držím palce, aby pomohl a miminko k vám našlo cestu 🙂

sies
12. dub 2016

@mahafi moc díky za reakci, ještě se zeptám, zda si nepamatuješ, jestli jsi po tom duphastonu neměla takový bílý výtok? Já ho právě mám, takže nevim, zda by se nemohlo jednat o počátek těhu nebo je to spíš po tom duphastonu 😒

mahafi
12. dub 2016

@sies v tomhle směru jsem neměla nic, co by mě vyloženě obtěžovalo, jestli byla sekrece vyšší si už nevybavuju, je to možný..., ono mi to u druhé holčičky zabralo hned první cyklus a do toho jsem řešila angínu, atb, takže jsem ani nečekala, že by se to mohlo povést.., tak moc nevím, co bylo způsobeno čím... 🙂. a u starší je to už tak dlouho, že si to už nepamatuju. moc držím palce... kolikátý den jsi po ovulaci? 🙂

sies
17. dub 2016

@mahafi díky, to chápu, že si to už nepamatuješ 🙂 jsem teď 13den po ovu. Příznaky nevim jestli si mám spojovat s tim duphastonem,ale mám jen mírnější tlaky v podbřišku a krátce výtok, takže raději se připravuju na příchod MS, abych zas nebyla zklamaná..ale brečet budu asi stejně :'(

barunka881
25. dub 2016

Ahojky mam prosbu ,dostala jsem duphaston ,brala jsem ho ted první měsíc ,snažíme se o mimi a ja mam méně progesteronu,mam ho brát 16-25 dc ,menstruaci mam pravidelnou jako hodinky po 26 dnech ,a ma otázka zní posune duphaston Menzes která ji jinak pravidelná?zatim mam 2 dny spozdeni .Moc dekuji za odpovědi předem 😊

brrbrr
25. dub 2016

@barunka881 já jsem vždy do 4dnů po dobrání Duphastonu dostala MS. Cyklus jsem skoro žádnej neměla,takže nevím.Ale dle mého ti to Duphaston posune,když ho bereš tak to až do vysazení nedostaneš...

barunka881
25. dub 2016

@brrbrr aha no jenže doberu ho 25 dc a 26 mam dostat svou Menzes a nic,tak nevím jestli si dělat naděje a nebo to vazne Menzes i při pravidelném cyklu posune.cekala jsem prave ,ze doberu a druhy den to dostanu ,nejsem teda dvakrát rada pokud my to cyklus posune

werumka
25. dub 2016

@barunka881 Pokud jsi dostala Duphaston na to, že máš málo progesteronu, tak pak bych čekala, že to o několik dní cyklus prodlouží. Málo progesteronu se totiž projevuje tak, že fáze po ovulaci je příliš krátká, aby mohlo dojít k těhotenství. Duphaston tuto fázi natáhne. Musí se ale brát až po ovulaci.

barunka881
25. dub 2016

Ja mam ovulaci 12-13 dc vzdy a Menzes 2) dni ,čili krátká neni jen ho mam o trochu méně tak mi dali v Caru duphaston .tak tim pádem zase nic a jen mi to zbytečně prodlouží cyklus chjoo

werumka
25. dub 2016

@barunka881 Tu ovulaci mas v tuhle dobu potvrzenou? Pokud máš 26. den už menstruaci, tak máš reálnou délku cyklu 25 dní. Pokud je ovulace 12.-13. den, může být délka lutealni fáze 12 dní. Což může být v případě shody různých okolností málo. Každopádně po vysazení Duphastonu vždycky chvilku trvá, než dojde ke spádu hormonů a přijde menstruace. Cca tři nebo čtyři dny.

barunka881
26. dub 2016

Tal dnes je to třetí den a stale nic od vysazeni duphastonu je mi divne ,slabost,žaludek zvláštně na vodě ,břicho obcas bolí jak na Menzes ale pichaveji tak nevím co se se mnou deje 😩

kettkav
26. dub 2016

@barunka881 Já jsem teď dostala poprvé Duphaston a prý když si budu dělat ovulační testy a brát až po ovulaci která bude o něco později než v pulce cyklu,tak se mi cyklus prodlouží. A den po dobraní si mám udělat těhu test. Držím palce ať nám to vyjde🙂

sies
26. dub 2016

@barunka881 měla jsem ty samé příznaky po duphastonu a stejně přišla MS ☹

tess007
autor
23. kvě 2016

Holky, beru clostilbegyt 3-7DC, pak duphaston 17-23DC. Kdy po dobrani by mela prijit MS?

barunka881
24. kvě 2016

Ahoj tak beru druhy měsíc duphaston 16-25 dc .prvni cyklus došla Menzes 3 den po dobrani ,tento měsíc jsem dobrala no a misto Menzes jednodenní velmi slabé spineni a Menzes nikde ,stalo se vám to některé?

czmackmo
21. čer 2016

ahoj píšu mojí zkušenost, jelikož jsem přišla o menstruaci když jsme se snažili o miminko tak mi doktorka nasadila duphaston. brala jsem ho 3 měsíce, menstruace se dostavila a podařilo se nám otěhotnět a nyní máme krásné miminko, všem držím palce 😉

penny91
29. črc 2016

a musí se teda brát až po ovulaci nebo jak? ja mám nepravidelný cyklus že mi chodí třeba od tyden - 3 týdny později a tak mi doktor předepsal duphaston a mam ho brat od 17 dne cyklu do 26 ..... normalne tedy muzu otehotnet nebo jak???