Duphaston, pomohl vám některé?

tess007
2. zář 2013

Ahoj holky,
prosím o radu. Snažíme se o miminko, zatím bezvýsledně. Mám dlouhý MS cyklus a dost a nepravidelný, proto mi ho doktor srovnává duphastonem. Duphaston beru 1-0-1 od 17. dne MS.
Četla jsem ale, že potlačuje ovulaci. Předpokládám tedy, že pokud do 17 dne ovulace neproběhla, nemůžu otěhotnět.
CCA 3-4 dny mě pobolívá v podbříšku, cítím tam divný tlak. Dneska jsem začala prášky užívat...
Pomohl Vám některé duphaston?
Jak to je?

uzivatelkapetra
9. únor 2017

@lory303 tak po ovulaci klidně duphaston nasaď,pomůže případnému miminku se dobře uchytit

lory303
9. únor 2017

@uzivatelkapetra a co myslíš že je pravdy na tom,že blokuje ovulaci?

uzivatelkapetra
9. únor 2017

@lory303 to ano, ale jen před jejím proběhnutím, po ovulaci se právě nasazuje kvůli udržení

kristynaa_23
10. únor 2017

Je možné, že mi probíhá ovulace během užívání duphastonu?

katy321
10. únor 2017

Zeptám se, je možné že při ovu mě pobolívají vaječníky?

lory303
10. únor 2017

@katy321 ahoj mam stejny problem. Silene me boli dnes vajecniky a podle BT jsem den po ovulaci.

slak
5. bře 2017

Ahoj, holky připojuji se. Teplotu jsem měla 36,5 tři dny po sobě, pak včera 36,8 a malinko bílkovitého hlenu. Dnes teplota opět klesla na 36,6. Znamená to něco? Sice čtu všemožné diskuse, ale jsem z toho spíš ještě víc jelen..

lorakv
23. bře 2017

Ahoj holky, dr. mi napsal Duphaston, protoze se nam uz dlouho nedaří... jenze mi ho napsal, at ho beru 14.-24.dc. Jenze muj cyklus neni pravidelny (cca 27-31). Nemam si nejprve udelat ovu test a tabletky zacit brat pozdeji dle ovulace? Vzit uz v den ovulace nebo az ten dalsi? Nebo vzit ten 14.dc a nebude to vadit, kdyz to bude driv?

slak
23. bře 2017

@lorakv Ahoj. Mám stejné dilema. Určitě moc neporadím. Duphaston (16.-25. DC) na srovnání cyklu a ovulace do toho 16. dne ovu zatím nebyla. A mě přesně napadá, jestli ještě den dva nepočkám. Pak ale převládne má poslušnost a prášek si vezmu. Čekat na ovulku i 30 dní , ono se pak nezadaří a mít cyklus stále takhle dlouhý, to je jako bych Duphaston vlastně ani nebrala. Jsem zvědavá, jak to bude tentokrát. Zda opět vyhraje rozum nebo touha po miminku... 🙂

uzivatelkapetra
23. bře 2017

@slak
@lorakv
Holky já ho měla od 18 nebo 20 dne. Možná být vámi, tak bych počkala a kdyby do toho dvacátého dne ovulace nebyla, tak bych začla šest dní brát duphaston.

slak
23. bře 2017

@uzivatelkapetra To je dobrý nápad. Určitě mě to bude lákat. 🙂 Mám tento měsíc začít snižovat dávky ze dvou denně na jeden. A další cyklus ob den. Holky my to teď dáme! 😉 🍀 🌷

lorakv
27. bře 2017

@slak @uzivatelkapetra Holky, ja porad nevim....uz jsem si ani nechtela delat ovu testy. Chtela jsem klid a nechat to plynout. Stejne se nic nepodarilo tim, ze jsem to testovala.... ale ted jsem zase nalomena. Proc mi doktor nekolikrat rekl ten 14.den? Jeste jsem se ho ptala...

slak
27. bře 2017

@lorakv MS by mela byt cca 14 dni po ovulaci. Pokud mas cyklus 27-31 dni, tak by ovu mela byt 13.-17.DC. V tom pripade bych mozna zkusila zacit brat Duphaston treba fakt az ten 17. den....

suuuz15
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
uzivatelkapetra
21. dub 2017

@suuuz15 bohužel je to jen na předpis, to ti nikdo rozumný nedá

suuuz15
21. dub 2017

@uzivatelkapetra potrebujem len na prezitie vikendu...zacala som spinit...

marnel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simi1510
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
astroloka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
astroloka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristynaa_23
12. čer 2017

Zdravím, dlouho jsem tu nebyla 😉 můžu se zeptat, otěhotněla některá z vás s Fertipronou?

jarmulka
12. čer 2017

@kristynaa_23 ahoj, já užívám dva měsíce. Miminko nečekám, ale cítím se po ní lépe. Mám dost zdravotních problémů a mám pocit, že Fertiprona skutečně harmonizuje tělo. Mám z ní dobrý pocit . Ty užíváš jak dlouho???

kristynaa_23
12. čer 2017

@jarmulka já teprve začnu. Byla mi doporučena mým gynekologem.

lenanicol
11. črc 2017

Ahoj Na jednu stranu mam pro tebe pozitivni zpravu. Pri mem druhem tehu se nam nejak nedarilo a Duphaston pomohl hned prvni mesic. Nevim jakeho mas doktora.Trochu nechapu zpusob jak ti ho predepsal protoze u me ho kombinoval s estrofemem. A uplne jinak ho davkoval. Dokonce jsem nasla stary rozpis pisu nize.A ted jsem pred ivf vzhledem k nahradnimu materstvi a beru estrgen a progesteron dene a s informaci vim zeje ovulace stopla.Nasazovala jsem osmy den cyklu.Coz znamena osmy den od zacatku Ms. Zacinala jsem jednou tabletou estrofem(E1)Pak dva dny mezera nic. Dalsi den opet jedna tableta E,Dalsi denDuphaston 2 rano a vecer(D2)'pak jeden den mezera,Dalsi den byl postup E1 a uz jsme se meli zacit snazit.Dasi den opet D2 rano vecer,pak dva dny mezera,A dalsi den D2,zase dva dny mezera a D2. Dr rikal ze snazit se mame nejvice od trinacteho dne cyklu a jeste pet dnu a klaplo to.

lenanicol
11. črc 2017

Zkuste toto davkovani probrat s vasim dr u mne zabralo

lenanicol
11. črc 2017

No az ted procitam vsechny prispevky. Snad vam to nekomu pomuze zkuste probrat s dr. Davkovani dohromady s estrofemem zabralo tak snad pokud mate dobreho dr. Se kterym se da mluvit a upravi vam davkovani na miru. Za mne to takto zabira perfektne.A bez dlouheho cekani. 😀

slak
11. zář 2017

Ahoj holky, máte některá přímo zkušenost s nasazením Duphastonu opravdu až po ovulaci na podporu uhnízdění vajíčka?? Jak ho užívat? Já ho měla na úpravu cyklu. Když jsem ho brala, ms přišla vždy na čas. Teď ho neberu a cykly jsou opět dlouhé. V tomto jsem měla ovulaci až okolo 30.DC. Je tu spousta příspěvků, které si nestíhám pročíst, proto se omlouvám, pokud se to tu již řešilo. Děkuji za případné rady a odpovědi. 🙂

uzivatelkapetra
11. zář 2017

@slak dva dny po ovulaci by se podle mě měl začít brát

jitulina92
14. lis 2017

Dobrý den, prosím o radu. Lékařka mi předepsala Duphaston 2x denně po 12 hodinách 18-28 den. Mám špatný hrmonalni poměr. Jednoduše řečeno menses jsme měla naposledy před dvěma měsíci po Aglotuninu. Mimo jiné mi zjistila PCO. Lék už mám doma,ale absolutně nevím jestli ho mám tedy začit brát tedka hnedka, když svůj rozhazenej cyklus neznám :D Jsme z toho už všeho slušně zmatená :D

uzivatelkapetra
14. lis 2017

@jitulina92 tak kdys měla poslední ms, byť treba vyvolanou?