Duphaston, pomohl vám některé?

tess007
2. zář 2013

Ahoj holky,
prosím o radu. Snažíme se o miminko, zatím bezvýsledně. Mám dlouhý MS cyklus a dost a nepravidelný, proto mi ho doktor srovnává duphastonem. Duphaston beru 1-0-1 od 17. dne MS.
Četla jsem ale, že potlačuje ovulaci. Předpokládám tedy, že pokud do 17 dne ovulace neproběhla, nemůžu otěhotnět.
CCA 3-4 dny mě pobolívá v podbříšku, cítím tam divný tlak. Dneska jsem začala prášky užívat...
Pomohl Vám některé duphaston?
Jak to je?

jankatec
29. črc 2016

Ahoj holky, já brala Duphaston cca 4 měsíce. Jediné, k čemu mi pomohl byly kila navíc. Po vysazení antikoncepce jsem na menses jsem čekala 3/4 roku, potom co nezačal, jsem si vymohla nějakou léčbu - už se mi nechtělo čekat jak paní doktorce.
Nasadila teda Duphaston. Menses jsem nedostala ani tak, jen jsem začala špinit. Přibrala jsem 8 kg!!! Ve chvíli, kdy mi doktorka chtěla předepsat další jsem si vymohla vyšetření plodnosti a celkově reprodukčních orgánů.
Je fakt, že už jsem byla těhotná, to nepopírám, ale zda to bylo díky duphastonu, to mi nikdo neřekne.
Více méně jsem otěhotněla bez měsíčků, asi náhodou 🙂 Čekáme prcka v listopadu. 🙂
S Duphastonem přeju hodně štěstí, věřím, že pomůže, každé tělo reaguje na různé prášky jinak.....

werumka
29. črc 2016

@penny91 Pokud ovulujes až po tom 17.dnu cyklu, tak během braní Duphastonu neotehotnis. Jednak se mění děložní sliznice, takze vajíčko uz se neuchytil a pak také progesteron mění konzistenci děložního hlenu, který zhoustne a čípek se uzavře. Navíc progesteron způsobuje, že se zbývající folikuly po ovulaci vstrebaji.

katy321
17. srp 2016

Tak už jsem z toho vážně jelen. Dr mi předepsal taky duphaston ovšem nejsem si jistá jestli to k tomu abych otěhotněla pomáhá či ne. Mám počítat od prvního dne menstruace 20 dní, 20 den brát první prášek a to jeden ráno a jeden večer. Poradíte některá prosím. 🙂 beru ho už 4 měsíce a napsal mi další, tvrdí že to může pomoc naší věci 🙂

kettkav
18. srp 2016

Ahoj,já to brala od prvního dne MS do ovulace. Dělala jsem si OVU test a hned jak byl pozitivní, tak jsem vysadila. A zadařilo se :( Předtím 9 měsíců nic. Začala jsem teda k tomu cvičit ještě hormonální jógu, tak možná to taky podpořila. Hodně štěstí.

katy321
18. srp 2016

Tak že prostě co doktor to jiné dávkování a jiné doporučení 😀

kettkav
18. srp 2016

@katy321 On Duphaston blokuje ovulaci,tak je dobrý před ní vysadit.

kettkav
18. srp 2016

@katy321 ježíš promiň,ja to popletla,je to opačně. Po ovulaci 10 dní jsem to brala, pardon. Od menstruace po ovulaci jsem pila kontryhel čaj.

katy321
19. srp 2016

tak já počitala na kalkulačce a beru to ok, vůbec mi to nezasahuje do ovu dnů, dr mi to předepsal na to abych vůbec měla ms. No uvidíme 🙂 , ten čaj si ale koupím, děkuju za radu.

katy321
29. srp 2016

Ještě mi vrtá hlavou jedna věc, když bych otěhotněla ale nevěděla bych to a vzala bych si 20-24 den prášky. Jak moc by to vadilo? Dostala bych ms nebo bych je nedostala?

penny91
29. srp 2016

@katy321 jaky prasky?

kettkav
29. srp 2016

@katy321 Jestli myslíš ten Duphaston,tak ten se dává i na udržení,takže kdybys ho brala po otěhotnění,bylo by to naopak k dobru.

katy321
30. srp 2016

Jojo myslím Duphaston. Děkuju moc 🙂

kettkav
30. srp 2016

@katy321 Já ho brala skoro celý první trimestr ;)

uzivatelkapetra
20. zář 2016

Ahojte,
Je možné, že bych neměla žádné vedlejší účinky? Všude čtu co se ženám děje během i po užívání a já teď dobrala svou první várku a absolutně nic necítím. Navíc je to už třetí den po dobrání a MS nikde, ani žáden pocit, že by to mělo někdy nastat.
Začínám si říkat jestli nejsem divná.
Dostala jsem duphaston na srovnání cyklu.
Dík za zkušenosti pokud má teda někdo podobné.

katy321
20. zář 2016

@uzivatelkapetra co vím od dr tak ms se má dostavit mezi 5-10 dnem nebo tak nějak, tak že máš ještě čas. A vedlejší účinky jsem taky u prvního plata= 3 měsíce nepocitovala. Až teď, ty výkyvy nálad stojí za to 😅 . Počkej pár dní a pak si udělej raději test 🙂

uzivatelkapetra
22. zář 2016

Stále nic. Ani žáden pocit, prostě nula. Asi si zítra ráno udělám test, bude to 6 den po vysazení.

katy321
22. zář 2016

jj udělala bych test a za dalších pár dní ještě jednou pro jistotu a pak jedině k dr, nebo se zadařilo a bude mimi 😉

uzivatelkapetra
22. zář 2016

No tomu moc nevěřím, spíše mi připadá jako by to vevnitř nefungovalo, když mě neprovází žádný pocit, ani bolest. Prostě jako chlap celý měsíc stejně 🙂

uzivatelkapetra
22. zář 2016

Tak to teď dorazilo,naprosto s tichou dušou, ani bych si toho nevšimla.

coccinella
18. říj 2016

Ahoj, přemýšlím o užívání duphastonu..

Pokud by se zadařilo otěhotnění, ale embryjko by mělo problém se udržet
z důvodu nedostatku progesteronu → nasadil by se duphaston,ale jen na těch 10 dní - embryjko by se uchytilo, ale pak se duphaston vysadí → hladina progesteronu klesne, jak se má to embryjko PAK udržet? Dává vám to smysl? :o

Ptala jsem se na to své gynekoložky a právě mi říkala, ať pak kolem očekávané ms testuju, nevysazuju a pokud budu mít pozitivní test, tak vůbec nevysazovat..

A tady čtu vaše zkušenosti, že třeba i někdo má pocit, že se zadařilo, má nějaké příznaky apod., pak teda duphaston po 10 dnech vysadí a ms nikde a dorazí třeba až po 4 dnech..

Když je pro udržení těhotenství potřeba progesteron a toho má daná žena nedostatek, tak i kdyby k otěhotnění
došlo, jak se může po vysazení duphastonu mimčo udržet? Nechápu..

uzivatelkapetra
18. říj 2016

@coccinella tak ono asi ta sliznice ze dne na den neopadne tak,že by pak plod odešel. Nejdříve se musí vysadit,aby bylo ms umožněno dorazit, po zjištění těhotenství se pak v menší dávce nasadí zpět, pokud dá pokyn lékař
Tak si to teda myslím.

levana33
17. led 2017

Beru duphaston 2 mesic...taky bych chtela vedet, ktere pomohl, teda v souvislosti se spatnou funkci zl teliska🙂

kristynaa_23
23. led 2017

Zdravím, dostala jsem od doktorky duphaston, ted ho budu brát podruhe. Chtěla jsem se zeptat, jestli to někomu pomohou v otěhotnění v souvislosti, nevím jak se to jmenuje, se slupkou která brání správnému průběhu ovulace nejspíš. Zajímaly by mě Vase názory a zkušenosti. Děkuji K.

uzivatelkapetra
23. led 2017

@kristynaa_23 nejspíše myslíš pco. Díky tomu ti nejspíše nedozrávají vajíčka a není ovulace, proto asi ani nechodí ms. Duphaston pomůže, aby ta ms chodila jak má, popř kdyby ovulace proběhla tak pomůže oplodněné vajíčko udržet, ale samotnou ovulaci asi rozjet nepomůže.
Tak to mám teda já 🙂

kristynaa_23
23. led 2017

menstruovala jsem, před Duphastonem, hodně nepravidelně, minulý měsíc jsem menstruovala, nejspíš sláva Duphastonu 😀 zkontrolovala jsem si ovulaci, test mi jí ukázal a právě v době užívání a vaječníky taky cítím normálka každý měsíc.. Já nevím, jestli mi dobře rozumíte 😀 Je tu někdo, komu to fakt pomohlo a otěhotněl?

eva2294
26. led 2017

Ahoj, beru duphaston už rok kvůli proestrogenu, které moje tělo nemá a problém je, že za tu dobu sem nezjistila kdy mám ovulaci. Beru od 15 dne. Je možné, že mi brání v ovulaci??? Prosím o radu, díky

uzivatelkapetra
27. led 2017

@eva2294 ahoj,pokud neproběhla před prvním práškem tak během braní už nebude. Já beru od 20. dne

lory303
9. únor 2017

Ahojky holky, zítra mám brát první tabletu Duphastonu, ale co tak čtu, tak většina holek píše, že blokuje ovulaci, je to pravda? Nevím, zda ho mám brát nebo ne. Dr.mi ho předepsala, protože jsem jeden cyklus špinila od 8 dní dříve a MS dorazila o 5 dní dříve... ale říkam si, že se to stalo jen jednou, tak zda není zbytečné ten duphaston, když blokuje ovulku?

uzivatelkapetra
9. únor 2017

@lory303 a víš kdy tu ovulaci máš?

lory303
9. únor 2017

@uzivatelkapetra podle BT a měření folikulu je dnes.. včera měl folikul 22mm a dostala jsem pregnyl.. dnes rano mi teplota pekne klesla, takze podle me dnes je ovulka.