Duphaston, pomohl vám některé?

tess007
2. zář 2013

Ahoj holky,
prosím o radu. Snažíme se o miminko, zatím bezvýsledně. Mám dlouhý MS cyklus a dost a nepravidelný, proto mi ho doktor srovnává duphastonem. Duphaston beru 1-0-1 od 17. dne MS.
Četla jsem ale, že potlačuje ovulaci. Předpokládám tedy, že pokud do 17 dne ovulace neproběhla, nemůžu otěhotnět.
CCA 3-4 dny mě pobolívá v podbříšku, cítím tam divný tlak. Dneska jsem začala prášky užívat...
Pomohl Vám některé duphaston?
Jak to je?

werumka
3. zář 2013

@tess007 Ahoj, vezmu to trochu ze široka, ale snad Ti to pomůže.
Duphaston obsahuje hormon progesteron, který je zodpovědný za chod druhé poloviny cyklu - od ovulace k menstruaci. Je důležitý pro růst sliznice a v případě těhotenství k jeho udržení. Je produkován placentou dítěte, ale někdy to nestačí a tak ženy v prvním trimestru berou například Utrogestan, který hladinu progesteronu dorovná.
V cyklu je to tak, že od menstruace k ovulaci hrají roli hormony jako je FSH (pro růst folikulů) a také estrogeny. V době ovulace se prudce zvýší hladina luteinizačního hormonu (LH) - díky němu dozraje vajíčko, oslabí se stěna folikulu a ten praskne. Ve chvíli, kdy proběhne ovulace nastupuje na řadu zmíněný progesteron. Pokud bys ho brala před ovulací, tak jí nedovolí proběhnout a navíc si uděláš binec v hormonech.
Ví doktor, jestli Ti probíhá ovulace? Nepravidelné cykly samy o sobě nejsou nic špatného, pakliže: 1. probíhá ovulace 2. doba po ovulaci je delší než 10 dní. Tahle doba je stejně dlouhá každý cyklus - mění se pouze ta doba před ovulací, kdy zrají vajíčka. Být Tebou, tak se zatím na Duphaston vykašlu a zkusím zjistit, zda probíhá ovulace a fáze po ní je dost dlouhá. Ve chvíli, kdy budeš vědět, že ovuluješ, tak pak můžeš následně začít brát Duphaston.

tess007
autor
8. zář 2013

@werumka Děkuji za vysvětlení! 😉 Kdy mi probíhá ovulace vůbec nevím. Podle ovulačních testů snad nikdy, podle hlenu taky nic. A pochybuju, že to ví doktor. Ten to se mnou vůbec neřešil....

werumka
8. zář 2013

@tess007 Záleží, jak moc za to teď chceš "vzít" - pokud jsi odhodlaná zjistit, jak jsi na tom s ovulací a cyklem, tak bych koupila teploměr na měření bazální teploty, ovulační testy s vysokou citlivostí (20IU/ml) zkoušela sledovat. Případně v době, kdy bys na sobě dle těchto ukazatelů viděla, že by mohlo jít o ovulaci, tak se vnutit k doktorovi na ultrazvuk. Ono je pro něj pohodlnější Ti rovnou napsat Duphaston, než Tě tam mít několikrát do měsíce a dělat ultrazvuk. Nevím, jaké máš rozpětí v délce cyklu, ale když vezmeš ten nejdelší a odečteš 14 dní, tak v tu dobu by plus mínus měla probíhat ovulace. A pokud by teplota neukázala ovulaci (je to opravdu spolehlivý ukazatel), tak je třeba řešit jiné věci, než nasazení progesteronu, který by v tuhle chvíli byl úplně zbytečný.

cosy
8. zář 2013

Ahoj, já jsem po něm do měsíce otěhotněla. Po roce snažení. 🙂

tess007
autor
9. zář 2013

@cosy Ty se máš🙂 Děkuji za povzbuzení.

tess007
autor
9. zář 2013

@werumka Moc děkuji za vysvětlení...Příští měsíc bych měla jít na kontrolu. Pokud se nic nestane, budeme to prý řešit dál. Tak uvidíme.
Každopádně duphaston beru 2 měsíce. Začaly mě bolet prsa, určitě z něho.
Jestli se zadařilo zjistím o víkendu🙂

cosy
9. zář 2013

@tess007 Držím palečky!

tess007
autor
11. zář 2013

@cosy Díky, jsi hodná. Ale pomalu mě začíná pobolívat břicho. To nevěstí nic dobrého☹

vlajka1
11. zář 2013

Brala jsem ho asi tři měsíce. Vzhledem k tomu, že dr. nevěděl, kdy mi probíhá ovulace - já to v té době taky nevěděla, nijak jsem to neřešila, naordinoval mi ho od 15DC. Posléze jsem zjistila, že ovulaci mívám až 17,18DC, takže než jsem to zjistila, rozhodila jsem si cyklus. Až třetí měsíc to vše proběhlo jak mělo, ale stejně jsem neotěhotněla. Léky jsem pak vysadila a přešla jsem k přírodním preparátům - drmek, kontryhel a jeřáb ptačí. Řekla bych, že tak dobře jako po bylinkách mi cyklus ještě nešlapal. Teď už to neberu, ale účinek zůstal. Každá reagujeme na něco jiného 🙂

tess007
autor
12. zář 2013

@vlajka1 Díky za radu🙂 Objednala jsem si bylinkové čaje pro sebe i pro manžela a k tomu jeřáb ptačí. Snad to klapne🙂
Jen nechápu, proč doktor moji ovulaci neřešil. Říkala jsem mu, že ji prostě nemám 😅

tess007
autor
18. zář 2013

VIVAT DUPHASTON! Jsem těhotná 😀 😀 😀 😀 😀

jana12369
10. pro 2013

Ahojte děvčata 🙂 Duph mám brát od zítřka...jsem zvědavá co to se mnou provede... Můžu říct, že můj dr se taky nezajímal jestli ovuluju...nebo se to nedělá ??? na jaro jsem prodělala zamlk. těhu ☹ ☹ Jak na váš Duph. působil?? neměli jste třeba výkyvy nálad nebo tak něco??? Díky za odpověď 🙂 🙂

cosy
10. pro 2013

@tess007 Opožděně gratuluji!

cosy
10. pro 2013

@jana12369 Mě bylo zle právě jen z Utrogestanu, Duphaston byl v tomto bez chybičky. Taky jsem neovulovala, taky to doktor neřešil. Tak příjemné otěhotňování 🙂

tess007
autor
10. pro 2013

@cosy Děkuji🙂

vermon
3. bře 2014

Prosím o radu...Beru duphaston, mám ho napsaný na půl roku, cyklus mám někdy i 60 dní ☹(
Mám ho brát 11-22 DC, poté by měla dojít MS...Ale podle utz.(folikulometrie) ovuluji až kolem 20DC, může to mít na ovulaci nějaký vliv ?

mahafi
3. bře 2014

@vermon taky beru duphaston, pokud se snažíte o miminko, tak je důležité ho brát až po prokázané ovulaci, jinak ovulaci stopne a sice upraví cyklus, ale je to defakto k ničemu (z hlediska snahy o miminko).

vermon
3. bře 2014

Ach jo,ale to mi teda dr.vůbec neřekl a přitom ví,že se snažíme o mimimtaky kvůli tomu cyklus upravujeme...☹( Co ted??

mahafi
3. bře 2014

@vermon no mně dr. přímo říkala, že musím opravdu až po ovulaci, ať nakoupím ovulační testy nebo měřím bt (to je asi spolehlivější), že mi tam ani nebude vypisovat, od kt. dne cyklu mám začít (mám ovulaci různě, ale rozhodně dost pozdě 😀 a díky tomu krátkou luteální fázi, kterou má ten duphaston prodloužit). držím palce.. věřím, že když to nasadíš po ovulaci, budete brzo s miminkem úspěšní 🙂.

vermon
3. bře 2014

No,ale proč mi to teda dr.taklhe předepsal???:-O Jsem z toho jelen...☹

mucinqa
13. bře 2014

Dievcence... mmy sa tiez snazime o babo.... tiezmi doky predpisal duphaston ...moja otazka na vas znie.... tie costeho brali.... ci menzes po nom prisiel normalny ? Ja mavam mrchu sedem dni....terazmi vsak trvala tri a lentake spinenie sem tam krv.......skratka velmi slaba..... spravil do duphaston aj vam ? Alebo ze by sa zadarilo? Mate skusenost ? Duphaston som brala prvy mesiac po 2 tabl. Denne..... 😉

vermon
18. bře 2014

@mucinqa: přesně toto mi duphaston taky dělal, normálně jsm měla MS 6,7 dní, po duph. někdy jen špinění, třeba 3 dny a bylo po všem...už jsem jej vysadila...bylo mi po něm špatně, motala se mi hlava, byla jsem hodně unavená, pořád bych jen spala...

mucinqa
19. bře 2014

@vermon vermon mne zle nebyvalo... len ten menzes... uvidime :P zatial ho este neplanujem vysadit :P

mm8
11. kvě 2014

Dámy, po přečtení mnoha diskuzí jsem nikde nenašla, co hledám..nemáte zkušenosti s braním duphastonu v kombinaci s Jeřábem ptačím? Duphaston beru dva měsíce, ovu během toho neproběhla a ke konci posledního cyklu sem nasadila jeřáb. A nyní je už týden po vysazení duphastonu a menzes zatím nikde. Test negativní 😒 myslíte, že to může způsobit jeřáb? Díky 🙂

vlajka1
11. kvě 2014

@mm8 jerab ptaci je bylinka. Brala jsem ho asi 3 mesice a MS se mi nikdy nezpozdila. Nemyslim si, ze to ke tim. Kdyz vis, ze byl anovulacni cyklus je spis mozne, ze MS neprichazi z toho duvodu. Asi bych sla na vyvolavacku.

telu
11. kvě 2014

Chci přidat jenom svoji zkušenost, měla jsem také hrozně dlouhé a nepravidelné cykly, bývalo mi špatně atd. Nadoporučeni jsem začala brát agnucaston, je to na přírodní bázi. Už po měsíci užívání se mi MS dostavila na den přesně, takže mi opravdu moc pomohl. 🙂

chilli009
10. lis 2014

Zdravím, kdyby někomu zbyl Duphaston, prosím ozvěte se mi do vzkazů. Díky

kelbiska
17. pro 2014

Zdravím dámy, tak tedy první registrace a dotaz .. taky se snažím.. dr. mi napsala Duphaston .. máte někdo zkušenost?

kelbiska
1. led 2015

Tak první cyklus s duphastonem mám za sebou.. dle instrukcí .. 1-0-1 od 15. dne cyklu.. tzn. od 18. prosince.. .. menstruace zatím nikde.. ale cítím se jako by tu měla být každou chvilku.. tak asi první měsíc nic ☹

tinus83
16. bře 2015

Ahojte,snažíme sa o miminko a lekár mi predpísal clostibegyt od 1 dne ms a potom dufaston od 1dne -14 den mam začat brat Duf.,ja som to brala špatne...odkedy mi skončila menštruácia a 14 den potom,čo mám robit a naviac mam hnede vytoky 4 den ☹