Fertilityfriend. Technické problémy a dotazy

len
19. pro 2006

Ahoj všichni, existují tu už témata Měření bazální teploty a BT-online, ale připadá mi, že jistá skupina dotazů se stále vrací k tomu samému a odpovědi na ně se opakují.

Jedná se o prográmek ke tvorbě grafů na www.fertilityfriend.com

Rozhodla jsem se proto založit tuhle diskuzi, kde by se řešily jenom technické problémy a dotazy, v úvodu se pokusím zodpovědět na ty nejčastější otázky, na které se ptá většina těch, které s fertility začíná nebo těch, které si svou Angličtinou nejsou příliš jisté 🙂

kalliope7
1. únor 2016

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Už delší dobu se s přítelem snažíme o miminko a cca pátý měsíc si měřím teploty a zapisuji do Fertility Friend. Relativně se v tom vyznám, ale jedna věc mi není jasná. FF mi vždy vyznačí tlustými červenými čárami ovulaci na 14 DC, je to vždy po těch šesti nižších teplotách, kdy další stoupne většinou o min. 0,2 stupně a další tři se drží nad tou nejvyšší z těch šesti nízkých, čímž by měla být potvrzená ovulace, jestli se nepletu. Jenže potom mi stoupne třeba 4. den teplota na např. 37 a FF mi tu ovulaci najednou posune o den později, tj. většinou na 15 DC, asi 2x dokonce na 16 DC. Stalo se mi to i tento cyklus, link na něj přikládám... z 36,5 stoupla teplota na 36,7, potom se tři dny držela na 36,8 (přičemž nejvyšší z těch šesti nízkých teplot byla 36,7), FF ovulaci určil na 14 DC – plnými čarami. Jenže další den mi stoupla teplota na 37 a zase mi ovu posunul na 16 DC... Tak tomu vůbec nerozumím – mohla byste mi to, prosím, některá vysvětlit? Podle toho, co jsem si všude přečetla by ta ovulace měla být ten 14 DC..., tak nechápu, proč mi to při tom zvýšení teplot FF vždycky posune...

http://FertilityFriend.com/home/5e709c/ 

Navíc mám ve dny, které podle teplot značí ovulaci, negativní ovulační testy, takže jsem z toho už fakt jelen a nevím, na kdy mám ideálně časovat milování... Přítel má totiž určitý problém, pokud jde o množství a pohyblivost spermií, takže potřebujeme milování v ovulaci opravdu načasovat přesně. Doktor doporučoval dokonce 10 dní před ovu půst a potom se pomilovat přímo při ovulaci... Ale jak to má člověk načasovat, když si to FF posouvá ze dne na den, jak se mu zachce, ovu testy jsou negativní a plodný hlen mám několik dní za sebou ...:-/

Díky za rady!

kalliope7
1. únor 2016

@kalliope7 No,tak uz jsem na to asi prisla...Ff to zmenil kvuli zadanemu plodnemu hlenu eggwhite..Jakmile jsem ho z 15 dc smazala,tak ovu posunul opet na dc 14...
Je to ale divne,protoze ja mam proste ten vajecny bilek nekolik dni za sebou,tak nevim,jesli se orientovat jen podle teplot..A proc to tedy ten hlen posouva o den pozdeji,kdyz teploty mluvi jasne.. 😨

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, pro snažilky o miminko.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

tea1909
17. bře 2017

Ahoj, zapisovala jsem teplotu tento cyklus poprve. Dnes jsem dostala MS..jak zalozim novy graf? - další cyklus?? ...kdyz zadam menstruaci, pochopitelne pokračuju v tom stavajicim. DIKY MOC!!

tea1909
17. bře 2017

@kalliope7 taky jsem si toho vsimla, ze zadani hlenu to hodne ovlivni. A vycetla jsem, ze teplota se muze zvednou i den az dva po ovu. Tak taky nevim, nakolik se na to spolehnout 😂 😢 .ale kdyz se teplota zvedne, tak ovu uz rozhodne probehla ... hlen je plodny, ale uz je po uvolneni vajicka.

lulii
23. pro 2017

Chtěla jsem se přihlásit na fertilityfriend.com, kde jsem registrovaná asi už od 2009 a asi jsem zapomněla heslo, tak jsem si nechala zaslat na email změnu hesla. Když zadám nové heslo a zopakuji ho, tak mi to pořád hází chybu a nechce mě to přihlásit.

Nevíte prosím někdo, co s tím? Nerada bych o data přišla.