Fertilityfriend. Technické problémy a dotazy

len
19. pro 2006

Ahoj všichni, existují tu už témata Měření bazální teploty a BT-online, ale připadá mi, že jistá skupina dotazů se stále vrací k tomu samému a odpovědi na ně se opakují.

Jedná se o prográmek ke tvorbě grafů na www.fertilityfriend.com

Rozhodla jsem se proto založit tuhle diskuzi, kde by se řešily jenom technické problémy a dotazy, v úvodu se pokusím zodpovědět na ty nejčastější otázky, na které se ptá většina těch, které s fertility začíná nebo těch, které si svou Angličtinou nejsou příliš jisté 🙂

len
autor
26. únor 2007

Tak já se pochlubím i tady 😀

Slavnostně hlásím, že jsem včera konečně zprovoznila ty stránky 🙂
Jmenují se měření BT, ale v podstatě jsou určeny všem, kdo chtějí otěhotnět nebo se zajímají o fungování svého těla, je tam toho hodně, ale pro potřeby téhle diskuze je asi nejdůležitější kapitola Fertilityfriend (stručný manuálek v ČJ)🙂

Takže - přijímám kritiku, slibuju, že se je budu snažit zdokonalovat a upravovat, pokud samy budete mt něco zajímavého, čím byste chtěly přispět, popřípadě nějaký zajímavý odkaz nebo obrázek (zatím jsem je malovala sama, ovšem sbírku těhutestů ani ovutestů nevlastním 😀 ), pište 🙂

Jinak to dělám zcela dobrovolně (tudíž ani honoráře neposkytuju 😀 ), ale kdybyste mi chtěly přispět pár halířů, můžete kouknout na ty bannery na první straně (popřípadě kdybyste si třeba chtěly koupit zájezd přes Invii, tak nejlíp přes moje stránky 😀 😀 😀 ) 😉

Jo a adresa 😀

http://merenibt.xf.cz/ (bez www)

juliet
26. únor 2007

Len, v člínku o sledování hlenu máš ... zapisujeme ten nejplodnější den, který jsme ten den pozorovaly ... nemělo by tam být neplodnější hlen?

hanik
27. únor 2007

len: diky, tak aspon vim pro priste. 😅
..jojoo, to ja jsem vedela, ze tehu nejsem. 😎 ..zadny priznaky jsem nemela. ..jen si rikam, jestli jsem nemela takovej hezkej grafek jen proto, ze presne na ovu a od te doby mam docela rymu a chvili me pobolivalo i v krku. (a to tim padem nevim, jestli to takhle melo byt spravne?? 😕 ) ..no uvidime tenhle cyklus. ..kazdopadne me to mereni zacalo bavit. 😉

jinak uz jsem jukla na stranky. ...fakt pred tebou smekam. ..uzasny. 😵

len
autor
27. únor 2007

Juliet, díky za upozornění, už je to opravené 🙂

Jinak k těm stránkám (merenibt.xf.cz) - samozřejmě je můžete dál šířit, kopírovat z nich, citovat, vkládat odkazy... A když občas kliknete na banner, nebudu se zlobit 😉 (včera jsem si vydělala 7,- Kč 😀 )

juliet
28. únor 2007

Len, myslíš, že je reálné, aby při ovulaci klesla teplota jen on 0,5 stupně? 12 DC jsem měla dle UZ folikuly 20, 18 a 18 mm, 13 DC jsem dostala injekci Pregnuly aby mi do 36 hodin praskl a 14,15 jsem se měli snažit. Jenže dle FF byla ovu už 12 dc ... tak jsem z toho zmatená. http://www.fertilityfriend.com/home/18811c

kikikiki
28. únor 2007

Ahoj, s ff dost zápasím...Můžete mi prosím poradit, jak a kdy se objeví grafická křivka cyklu? Díky moc... 🙂 Jinak samozřejmě ohromné velikánské díky Len za všechno 😀

juliet
28. únor 2007

kiki mě se objevila po 3 dnech od ovulace ... ale zkus se podívat na Len stránky, tak to snad najdeš přesně.

len
autor
1. bře 2007

Juliet, ty teploty ti stoupají tak pozvolna, že určení 12.DC určitě není závazné a daleko větší váhu bych přikládala měření od doktora 😉 Ale hlavně - při ovulaci ani tak nezáleží na tom poklesu jako na následnémm vzestupu 🙂

Kikikiki, jestli zápasíš s FF, mrkni na merenibt.xf.cz 🙂

kikikiki
2. bře 2007

Len, díky Tvému manuálu na merenibt jsem se zaregistrovala, všechno udělala, graf mám, ale pořád nechápu, jak se mi tam objeví ta křivka grafu? Moc díky🙂

juliet
2. bře 2007

ahojky Len, díky za odpověď. A co si myslíš o tomto?http://www.fertilityfriend.com/home/18811c

len
autor
2. bře 2007

Juliet, myslím, že ovu proběhla (při takhle pozvolném stoupání si ale netroufnu říct, kdy přesně) a včera to byl prostě úlet, to se stává 🙂

Kikikiki, teď si nejsem jistá, na co se ptáš - graf = křivka 🙂 Takže jestli máš obrázek (např. takový, jaký sem teď vkládala Juliet), už ti toho FF moc neukáže 😉

juliet
2. bře 2007

děkuji Len, máš u mě dneska 2 kliknutí na webu 😉

kikikiki
2. bře 2007

Já myslím ty dvě červené čáry (jedna vertikálně, druhá horizontálně)🙂Jak se tam ty červené čáry dostanou? 🙂) Asi se ptám úplně blbě, ale já to fakt moc nechápu☹

kim
2. bře 2007

kiki: Ty červené čáry naskočí až po pár dnech zvýšené teploty tzn.třeba 2-3 den po OVU= po snížené teplotce.Musíš ale sledovat ještě ostatní znaky jako např.konzistence hlenu či otevření čípku.Jestliže budeš jen měřit teplotu, červená čára bude přerušovaná 😉

len
autor
2. bře 2007

Tak, Kim má pravdu, ty čáry značí ovulaci a dřív jak třetí den zvýšených teplot se tam prostě neobjeví 😉

len
autor
6. bře 2007

Hlásím, že na http://www.merenibt.xf.cz byl přidán návod k Wunschkinder - německá obdoba FF - (díky Evě maly_strom) 🙂 A klikejtéééé 😀 Aspoň každá desátá by mohla 😀

petul.a
20. bře 2007

Ahoj, holky, mám malou prosbičku o radu. Na grafu Fertilityfriend se mi tento měsíc neobjevila ovulace (i když v kalendáři ano - takové to žluté vajíčko v okýnku - 17. den, tak jak obvykle). Tak bych chtěla poprosit o názor, co si o tom myslíte - jestli se v grafu objeví dodatečně nebo co 😉 Tady je ten grafík:

http://www.fertilityfriend.com/home/17c220

nika251
20. bře 2007

Petulka- mozno blbost, ale ja ak som chcela vediet ci ovu prebehla v den kedy som to typovala, tak som si tam proste dva dni pripisala taku teplotu, aku som predpokladala ze na dalsie dni bude. Pozri sa a uvidis, ci ti to ovu nevyhodi tak. Potom si tie dva dni oprav podla aktualnej BT 😉

petul.a
20. bře 2007

Díky za tip, zkusím to 😉

len
autor
20. bře 2007

Petulo, myslím, že ti za chvíli vyprší VIP funkce a takovéhle věci se tam zobrazovat nebudou... Jinak ovu určitě proběhla, akorát si FF dává načas, ale jestli se nerozhodne ovu umístit do konce cyklu, budeš to muset udělat sama ručně 😉

petul.a
20. bře 2007

To jsem si přesně myslela 😉

Jinak VIP mi už dávno vypršelo, ale teď tam mají nějakých pár dní VIP zdarma, tak mi tak nějak samo naběhlo, to jsem koukala, když jsem to otevřela a zas tam byly všechny ty vajíčka, srdíčka atd. 😀 😀 😀

len
autor
20. bře 2007

Aha, no tak to asi zmizely, jak mizí to VIP 😒 Já taky vždycky jásám, když mě vylosují na VIP 😀 Nemáš tam celý "info tidbit"? 🙂 Jestli jo, můžeš mi ho sem, prosím, zkopírovat?

petul.a
20. bře 2007

Tady je:

Info Tidbits
Ovulation pain, also known as mittelschmertz, which means "middle pain" refers to a slight pain that you may feel near your abdomen or ovary at the time of ovulation. It does not necessarily occur at the exact time of ovulation and not everyone feels it. As such, ovulation pain is useful to cross-check other signs, but cannot be used to definitively confirm or pinpoint ovulation.

len
autor
20. bře 2007

Děkuji moc 🙂

karla6
23. bře 2007

Ahoj Leni, nějak se mi na FF změnila úvodní strana.

nabídka:
Quick Links My Chart
My Account
My Friends
Message Boards

Settings Community Settings
Charting Settings
Home Page Settings

Resources Charting Course
Charting FAQs
Tech FAQs
Chart Gallery
Story Gallery
HPT/OPK Gallery
Site Map

Trochu jinak se mi to ovládá, rozklikává, ale ty změny zas nejsou takové, abych se v tom nevyznala.
VIP mi má vypršet až za 14 dnů, takže s tím to asi nesouvisí. Ale je to trochu jiné než v ovládání na tvých stránkách.

Karla

karla6
23. bře 2007

Jo, tak ne, pradon. Restartovala jsem celé stránky a zase se to upravilo na původní nastavení.

navia
23. bře 2007

Holky, mě se na ff stalo, že cyklus začínal 18 a já jsem to zadala nějak blbě, takže mám od 18 prázdný cyklus a nový od 20 ☹ Můžu k němu nějak "přilepit" ty dvy dny 18 a 19? Díky

kim
23. bře 2007

Navia: buď ten od 20. smaž a zanášej údaje do toho původního nebo jednoduše změn datum začátku cyklu.Levý sloupec CYCLE, pak CHANGE A CYCLE START DATE, změníš datum a hotovo

navia
23. bře 2007

kim: zkusím to, díky 😉

navia
23. bře 2007

tak se to nepovedlo 😨