Fertilityfriend. Technické problémy a dotazy

len
19. pro 2006

Ahoj všichni, existují tu už témata Měření bazální teploty a BT-online, ale připadá mi, že jistá skupina dotazů se stále vrací k tomu samému a odpovědi na ně se opakují.

Jedná se o prográmek ke tvorbě grafů na www.fertilityfriend.com

Rozhodla jsem se proto založit tuhle diskuzi, kde by se řešily jenom technické problémy a dotazy, v úvodu se pokusím zodpovědět na ty nejčastější otázky, na které se ptá většina těch, které s fertility začíná nebo těch, které si svou Angličtinou nejsou příliš jisté 🙂

mirabela
3. led 2008

Díky. Já měla za to, že to je něco jako "umělé oplodnění", a ono je to "laškování" 😵

len
autor
3. led 2008

No, insemination je inseminace, intercourse je doslova soulož. Mají to v jedné kolonce, protože tam jde o to samé - dopravit spermie do dělohy 😉 Klasické umělé oplodnění (IVF) se tam zadává jinde, to je větší věda 😉

evelyin
27. led 2008

Baby mám otázočku: Už ste si niektorá predplatili VIP členstvo na FF ?
Chcem si ho na 3 mesiace kúpiť, ale nakoľko sa platí len kartou cez net, trochu mám obavy,
do akej miery je FF vlastne dôveryhodná stránka.
Je tu niekto kto to už platil?

evelyin
27. led 2008

Baby fakt ste si žiadna neplatili to členstvo? 😕 ☹

forensica
27. led 2008

Ja myslim ze se platit bat nemusis, prece jen se zda ze jsou to velka firma a to by si nelajzli aby delali problemy. Ja si ale myslim ze neni moc devcat co si to predplatily. Ono to az zas takove silene vyhody nenese. A navic, oni ti kazdy mozna druhy mesic davaji par dni zadara ci ti nabizeji slevu na predplatne.

evelyin
27. led 2008

Ale mna už raz vylosovali, myslíš že to mozu urobit viacej raz? Dat VIP členstvo?
Ja nejake 400,- na 3 mesiace obetujem, vyhodila som už veľa peňazí za ovulačné testy, gynex, vitamínové preparáty a tehotná zatim nejsom, takže už nejakých par stovek by som oželela. 😅 🙂

ivana98
27. led 2008

evelyin, ja som si to clenstvo kupila uz dvakrat a bolo to ok 🙂
pockaj si ale radsej na tu akciu kde ti ponukaju 3 mesiace za 16 dolarov 😉

evelyin
27. led 2008

Mne to teraz ponúkajú za 16,95 doláčov, ale manželík sa to bojí uhradiť cez internet, či som si istá že je to seriózna stránka aby nám nevybielili účet /a že tam toho moc neni 😀 /

ivana98
27. led 2008

ja som platila visa kartou a nic nam nevybielili 😀 takze ano, ja som si ista, ze su seriozni. a okrem toho - ak mate kreditku, tak mozete reklamovat obraty, takze pohoda..

evelyin
27. led 2008

Myslíš cez Internet banking? 😕
Sorry za otázky, ale ja to členstvo chcem, len som kdesi na koníkovi čítala , že to babám neišlo zaplatiť alebo také čosi, dúfam že nám to pôjde. 😵

ivana98
27. led 2008

nevadi 🙂 no, a mate kreditku? nie medzinarodnu platobnu kartu ale kreditku? lebo nam chodi informacia o obratoch skor, nez to z tej karty naozaj stiahnu (tie obraty su nejaku dobu iba "rezervovane")..tym padom sa to da odsledovat...

evelyin
27. led 2008

No máš pravdu,kreditka to asi nebude.A platobnou kartou sa to nedá zaplatiť? ☹

ivana98
27. led 2008

neviem, vyskusaj... nechcem byt mudra, ale to bol mozno problem, preco to niektorym babam neslo..
potom daj vediet 😉

evelyin
27. led 2008

Ok, mám to aktivované, peniaze sú strhnuté, tak ako to má byť.
Som až prekvapená že mi VIP výhody nabehli okamžite. 😅 To čumím, paráda. 😵
Tak dúfam, že to prinesie želaný výsledok - //.
Díky za pomoc. 😉

evulebobule
12. únor 2008

Ahoj holky,

před chvílí jsem se zaregistrovala na ff. Kde se dá změnit měření teploty z F na C.
Teprve se s tím seznamuju....snad tomu přijdu na kloub.

Díky 🙂

forensica
12. únor 2008

Holky, ty slevy nabizeji kazdou chvili a i ty dny VIP davaji zadara kazdou chvili aby lidi nalapali. Ale mozna to je dobre mit to clenstvi na zacatek, nez se clovek seznami co a jak s tim jak to funguje.

Evule- s tema jednotkama, tak jdi na Home page setup a jed dolu dokud nenarazis na units 😉

len
autor
13. únor 2008

No, mně na to VIP vylosujou tak 3x do roka... Ale opravdu mi stačilo si to vyzkoušet první měsíc zadara, abych zjistila, že mě děsně štve, jak mi ten program všecko řídí a doporučuje mi, kdy se pomilovat a kdy udělat test, to mě fakt nebaví 😝 Jo a co se týče F a C, tak jednoho krásného dne při mém stálém nastavení cvaklo FF v bedně a všecky grafy v galerii mi automaticky přepočítal na F... Samozřejmě, že mám všude nastavený Celsie, ale najednou to změnilo všecky už dlouho vložený grafy... Možná, že se nakonec zase vrátím ke čtverečkovanýmu papíru 😀

grej
13. únor 2008

Len - taky se mi to stalo a pěkně mě to štve... Počítám teda, že jsi taky nepřišla na to jak se toho zbavit, co?

len
autor
13. únor 2008

Grej, tak jestli se to stalo i tobě, možná prostě změnili ve FF něco celkově, třeba jim (Američanům potrhlejm) přišlo, že většině populace ty Fahrenheity budou vyhovovat víc 🙄 Každopádně, když to tisknu, dám si nejdřív přepnout graf na Celsia...
Jinak mi pravděpodobně začal stávkovat teploměr (jak dlouho tak může ta baterka vydržet? Měnila jsem ji asi před necelýma dvěma rokama - fuj, to už měřím dlouho 😝 ), takže když jsem si cvičně zkusila dát teplotky na nalší dny, FF to totálně zamotalo hlavu 😀

grej
13. únor 2008

No jo, Amíci... Já teda to galerie moc nelezu, tak se to dá vydržet, ale stejně je to nepříjemný.
Koukala jsem, že máš teploty nějak vyrovnaný... Já mám teploměr asi rok a půl a zatím funguje, tak snad ještě chvilku vydrží 😉 Měříme teda sakra dlouho... 😒

len
autor
13. únor 2008

Jojo, třiatřicátý cyklus 😀
No, jednak mě docela vyděsilo, jak byly ty teploty o víkendu zoufale nízký, to skoro neznám, navíc jsem vypila dost vína a dlouho ponocovala, to mi teplotu jindy spolehlivě zdvihá... Druhak dle minulých cyklů už bych měla být 2-3 dny po ovu. A za třetí se mi tohle vážně nepozdává, 36,5 mám výjimečně - občas mi to tak vylítne na jeden den před ovulací (třeba právě po víně), přičemž po ovu už mi to takhle nízko nepadá - no a teď to tak mám už třetí den za sebou 😒 Minule se mi slabá baterie projevila právě nezvykle nízkýma a konstantníma teplotama...

grej
13. únor 2008

My 22. cyklus😀 Ba ne, 22. cyklů se snažíme, měřím jen 18 🙂
Tak to já zjistila, že alkohol mi vůbec teplotu nezvedá... divný...
No asi to bude chtít baterky vyměnit. Kor když už známe svý cykly jak hodinky a poznáme jakoukoli nekalost 😉

len
autor
13. únor 2008

No, ale asi ho vyměním až na konci cyklu, teď je to stejně v háji...
Já měřím 33, snažíme se 26 - předtím to byla super antikoncepce... no a teď je vlastně taky 😀
Tentokrát se protí mě sešlo všecko - teploměr i Fertilityfriend 🙄

evulebobule
13. únor 2008

já jsem holky začla měřit dneska. Ráno jsem měla 36.8. Není to tedy nějak málo? Asi je to individuální co? Zatím jsem začátečník. Teplota při ovulaci klesá nebo stoupá? Asi klesá co? Já se ptám jak kdybych byla z jiné planety co? A ještě jedna otázka. Jak dlouho se má měřit ta teplota...Myslím tedy kolik minut. Díky... 😅

grej
13. únor 2008

Evule: správně jsi napsala, že to je individuální. Já např. mívám 36.8 po ovulaci. Měřit musíš každý den ve stejnou dobu. Délka závisí na druhu teploměru. Mě třeba ten můj pípá už asi po minutě, ale měřim tak minuty tři. Zjistila jsem, že i když pípá, tak pak ještě měří.
Po ovulaci teplota stoupá. Tohle je typická ovulační křivka, tak mrkni...
www.fertilityfriend.com/ChartGallery/75535.html

Len - ty, taková optimistka, hážeš takový smajlíky?
Supr antikoncepce to je, to máš recht 😀

len
autor
13. únor 2008

Evule, mrkni sem, tady je to všecko vysvětlený 🙂
http://merenibt.xf.cz/index2.html
Jinak - 36,8 je naprosto OK, u mě třeba poovulační, u jiného předovulační, přesně jak píšeš, je to individuální. Teplota PO ovulaci stoupá a drží se, při ovulaci může klesnout, ale nemusí.
Měří se většinou dle druhu teploměru, u rtuťáku o něco déle. Můj pípá do 10 sekund, ale měřím vždycky 3 minuty, občas to ještě vyleze.
Grej, nemůžu být jednotvárná, občas to chce ve smajlíkách změnu 😉

evulebobule
13. únor 2008

forensica : díky za informaci, už jsem to zvládla 🙂

evulebobule
13. únor 2008

díky holky. Mám 17.den po začátku menstruace. Mám ale delší cyklus. Asi 34 dní. Myslíte, že to bude
problém až budu chtít mimčo?

len
autor
14. únor 2008

Evule, 34 dní není zas tak moc a obecně - na délce cyklu vůbec nezáleží, důležitá je akorát ovulace 🙂 Počítej, že klidně může přijít až po 20. dni cyklu... No a samozřejmě budeš mít za stejnou dobu o něco míň "pokusů", což může být ve výsledku jedno, většina holek s 35denním cyklem tu otěhotněla mnohem rychleji než já s 28-denním 😉

Grej - teploměr je definitivně rozbitý 😀 4 dny za sebou (a dle mého poovulační) mám 36,5 a když jsem včera pokusně změřila rozpálená z horké sprchy, bylo tam 36,6 🙄 V pondělí kupuju novou baterii...

grej
14. únor 2008

Len - Mě už to taky 3 dny stagnuje, tak snad se to brzy někam pohne (nejlépe nahoru 😀)) KDe se kupuje taková baterka do teploměru?