Fertilityfriend. Technické problémy a dotazy

len
19. pro 2006

Ahoj všichni, existují tu už témata Měření bazální teploty a BT-online, ale připadá mi, že jistá skupina dotazů se stále vrací k tomu samému a odpovědi na ně se opakují.

Jedná se o prográmek ke tvorbě grafů na www.fertilityfriend.com

Rozhodla jsem se proto založit tuhle diskuzi, kde by se řešily jenom technické problémy a dotazy, v úvodu se pokusím zodpovědět na ty nejčastější otázky, na které se ptá většina těch, které s fertility začíná nebo těch, které si svou Angličtinou nejsou příliš jisté 🙂

len
autor
14. únor 2008

No, minule jsem ji kupovala normálně v hodinářství, v Kotvě je to i s výměnou za 60,- 🙂
Mně by nevadilo, kdyby to jenom stagnovalo, ale jednak ať to stagnuje buď na předovulačních nebo poovulačních teplotách a druhak ať se aspoň laskavě zvýší ve chvíli, kdy musím mít spolehlivě aspoň 37,5 😀

grej
14. únor 2008

Díky za tip. Jedno hodinářství mám blízko, takže pohoda... No počkám si, však on se vzpamatuje, až bude čas na to, aby mi začaly klesat teploty před MS 🙂))))

forensica
14. únor 2008

Holky, tak ja jsem dnes zavrsila merenych 12 cyklu ale ze by mi to FF hodil na Fahrenheity to zatim teda ne 😀 Si na vas opravdu museli zasednout 🙂 Jo, jinak me zase dnes vybrali na special discount a pred tydnem jsem mela 5 dni VIP membership zadara. Tak nevim, jsem si myslela ze to tak delaji vsem.Asi teda ne.

Len, ja te obdivuju ze to snasis tak bajecne ze tak dlouho meris a nic. Ja jsem docela nastvana ze nam to zase tento mesic nevyslo. Nejak to cele beru jako osbobni selhani ze se nam nedari, coz bych asi nemela, ale tezko se tomu clovek ubrani. Sakrys, hlavne se nelitovat ze 😀

len
autor
14. únor 2008

Forensica - oni to tak na střídačku losují...
Jinak to asi bude tím, že já BT od začátku neužívala jako prostředek ke snažení, ale k informování o tom, co se ve mně děje. Kolikrát se mi to opravdu osvědčilo, když MS dorazila naprosto nečekaně (kdybych jen počítala dny) nebo naopak ovu se hrozně zpozdila, že jsem si nedělala žádný naděje... Jako osobní selhání to naprosto neberu, selhat můžu jenom v něčem, co dokážu ovlivnit, to je jako bych mohla selhat v tom, že mi stávkuje štítná žláza...
Teď mám teploměr v háji a netuším, kdy dorazí MS, takže asi měřit hned tak nepřestanu 😀

forensica
14. únor 2008

Len - jasne, mas pravdu, to mereni ma opravdu svoje vyhody a taky nehodlam prestat 😉 ..je fakt ze vy uz jste byli na vysetreni, my jeste ne a tak mozna az pak bych mela zacit plasit a nebo naopak by me to mohlo uklidnit..nic, mela bych zacit jednat..jdu na to

evulebobule
14. únor 2008

len: díky, snad nebude problém. Jediná nevýhoda je, že mám méně pokusů.
Ale nechápu to. Vždycky jsem měla cyklus za 28 dní. Po antikoncepci už se to
nazpátek nevrátilo a to už víc jak 2 roky neberu... ☹
Nevíte, co by to mohlo srovnat?

grej
14. únor 2008

Evule - koukni na diskuzi ohledně různých bylinkových přípravků (no a teď si jak naschvál nemůžu vzpomenout ani na jeden - snad Femisan...). Tam holky dost psaly, že jim to zkrátilo cykly...
JO - Gynex🙂

forensica
14. únor 2008

evule- zkus denne kontryhel..me teda cyklus nezkratil ale urcite neco dela, jelikoz mi vyrovnal teploty a hodne holek na nej neda dopustit 😉

len
autor
15. únor 2008

Femisan nee, to je gel s tea tree proti mykózám (mimochodem super), myslím, že řeč je o Femigardu... Kontryhel taky bezva, i když se mnou neudělal nic... Ale každopádně se nenech dotlačit od doktora k přesvědčení, že jak není 28, je něco špatně, někteří bohužel razí teorii, že nejdřív musí ženskou napasovat do 28 dní a teprve potom smí otěhotnět 😝 Takže se snaží všemožnýma hormonama ovlivnit chod těla, čímž se možná dostanou na 28, ale taky u toho můžeš přijít o ovulaci, popřípadě mít jiný veselý vedlejší účinky... Myslím, že když je cyklus pravidelný, ovulační a bez problémů, rozumně dlouhý (což 34 dle mého je), měly bychom za to být vděčné, protože jakýkoli zásah je proti přirozenosti přírody...

grej
15. únor 2008

Jé - jsem trubka 😅 Pardon - já jak to neužívám, tak jsem si to spletla ;) Femisan doma mám, ale teda mě moc nevyhovuje. Nějak nemám ráda tea tree oil...

Mimochodem Len - dnes mám 4. den po sobě 37,0. Asi budu muset večer taky ten teploměr prozkoušet 😉

len
autor
15. únor 2008

No, pálí to, ale mně fakt vyhovuje 😉
37,0 je bezva, to skoro neznám, to bych se naopak modlila, aby byl teploměr OK 😀 Jinak já hlásím, že se mi to o celou desetinku dvedlo na 36,6, takže teploměr je sice totálně mimo, ale aspoň trošičku reaguje... Nicméně v pondělí jdu pro novou baterii, ať aspoň chytnu ten předMS pokles 🙂

evulebobule
15. únor 2008

Holky díky.

Já jezdím už 4 roky k léčitelce, začala jsem na to brát nějaké přírodní léky,tak
čekám, jestli to pomůže. Doktor naopak říká, že menstruační cyklus do 35.dní
se bere ještě jako pravidelný, tak snad je to OK.
🙂
Jinak díky za rady s přípravky. Zkusím ten kontryhel...já jsem totiž na ty bylinky 😀
Měřím se rtuťovým teploměrem. Teploty furt podobný. Jednou skoro 37.
Tak nevím, musím to pár měsíců odzkoušet a pak do toho třeba přijdu
Evča

jindri
15. únor 2008

ahoj, dnes jsem se zaregistrovala na Fertil.Friend, ovšem teď se pokouším přihlásit a stále nic. I když mi byly zaslány přihlašovací údaje, nic. Nemůže to být tím, že registrace proběhla z jiného poče než na kterém se nyní snažím přihlásit? To by snad nemělo vadit, nebo ano? Díky, J.

evulebobule
16. únor 2008

jindri: ahoj, já jsem se registrovala z mého počítače, ale jde mi to přihlásit se i na jiném PC. Tak by snad něměl být problém. 🙂

evulebobule
16. únor 2008

Ahoj holky, mám dotaz. V jakém případě se hodnotí cyklus jako bezovulační? Nechápu jak se to pozná. 😖

len
autor
18. únor 2008

Evule, přihlášení je možné z libovolného počítače, akorát tam musíš zadat uživatelské jméno i heslo, co ti přišlo mailem. Bacha hlavně na to jméno, ono se zaregistruješ pod nějakým, ale pokud už tam je, FF ho může změnit, třeba já se přihlásila jako Len, ale FF mi do mailu napsal, že budu Len42, tak se holt musím přihlašovat takhle...

Co se týče té anovulace, FF ji vyhodnotí až po skončení cyklu, pokud v něm nedojde k dlouhodobému vzestupu v druhé fázi. Občas je to dost na hraně a výjimečně se může FF i splést, většinou je tahle metoda ale dost prokazatelná 🙂 Pokud měříš za stejných podmínek a ovulace skutečně proběhla, FF by to z grafu měl poznat.

zajdla
18. únor 2008

Aholjky holky.Už asi měsíc se snažím zaregistrovat na FF,ale bez výsledku.Pořád mi to píše,že to nejde teď.Aspoň jsem si to tak přeložila.Můžete mi někdo poradit?Prosím

len
autor
18. únor 2008

Zajdlo - zkoušet a zkoušet, i z různých počítačů, pod různými jmény i emailovými adresami... Občas stávkuje 😒

zajdla
18. únor 2008

JJ díky zkusím to. ☹

lavazzza
18. únor 2008

Holky, potřebovala bych poradit,chtěla jsem se zaregistrovat,ale heslo mi nepřišlo,přišla mi akorát přihláška na nějaký kurz?

len
autor
18. únor 2008

Lavazzo, asi ses omylem registrovla na ten kurz 😉

Klikni vpravo na "join now, it´s free" 🙂

evulebobule
18. únor 2008

len: díky. Uvidím, jak to dopadne. Já mám ty teploty nějaký divný.
A to se měřím každý den ve stejnou dobu a za stejných podmínek.
Tak nevím. Mám nějaký nízký. Ted´se mi teploty snížila na 36.5 to už mám dva dny.
A navíc mám ten hlen bílek. Tak myslíš, že by to mohly být plodné dny?
Předtím jsem měla teplotu 36.8 a 36.9
Díky za trpělivost se mnou a za ty věčný otázky 😉

lavazzza
19. únor 2008

Ahoj holky,tak už se mi to povedlo 🙂 akorát nevím jestli se tam někam zadává i menstruace?nebo jen ty teploty?a tu ovulaci uvidím až na konci měsíce?

len
autor
19. únor 2008

Lavazza - menstruaci zadáváš v zadávací tabulce v kolonce menses/ spotting, ovulace se ti obvykle znázorní po třech dnech zvýšených teplot.
Doporučuju kouknout na merenibt.xf.cz do sekce Fertilityfriend 🙂

Evule, z prvního grafu nemusíš být moudrá, v klidu měř a pak na to koukni jako na celek - nemá cenu dumat nad každou teplotou, teprve až je uvidíš pohromadě, budeš moudřejší... Kdyžtak nám poom můžeš hodit odkaz na graf, koukneme na to 😉

lavazzza
19. únor 2008

Len děkuju moc, už jsem to udělala 😉 jen mám ještě jeden dotaz v kalendáři se mi objevilo černé kolečko,když na něj kliknu píše mi to new moon...já jsem asi fakt blbá

len
autor
19. únor 2008

Nov 😉 Při úplňku je bílé prázdné 😀

lavazzza
19. únor 2008

aha🙂já si to myslela, zadala jsem si tam i včerejší pozitivní ovulační test(první po asi 30 testech)ale program mi píše že ovulace zřejmě ještě neproběhla....

evulebobule
19. únor 2008

len: díky. jsem hrozná, musím ten systém časem pobrat. Snad se zadaří.
S tou ovulací jsem se taky chtěla zeptata, ale lavazzza mě předběhla 😀
Zkusím to pročíst na tom odkazu, jak jsi sem psala...snad budu moudřejší.

lavazzza
22. únor 2008

Ahoj holky,co si myslíte o mém grafu?Je to můj první na fertility,tak nevím

http://www.fertilityfriend.com/home/1f4e70

len
autor
22. únor 2008

No, co si o tom myslet - naprosto normální graf, ale 3.DPO z něj žádné závěry dělat nemůžeš 😉