Fertilityfriend. Technické problémy a dotazy

len
19. pro 2006

Ahoj všichni, existují tu už témata Měření bazální teploty a BT-online, ale připadá mi, že jistá skupina dotazů se stále vrací k tomu samému a odpovědi na ně se opakují.

Jedná se o prográmek ke tvorbě grafů na www.fertilityfriend.com

Rozhodla jsem se proto založit tuhle diskuzi, kde by se řešily jenom technické problémy a dotazy, v úvodu se pokusím zodpovědět na ty nejčastější otázky, na které se ptá většina těch, které s fertility začíná nebo těch, které si svou Angličtinou nejsou příliš jisté 🙂

mikulka
26. bře 2007

Len, prosím, poraď, jak na fertility udělat, aby se mi zobrazily dva grafy pod sebou. Tedy aktuální graf a pod ním minulý cyklus...?

kuzelka
31. bře 2007

Taky mám dotaz Len, jak si mám sama stanovit ovulaci, když ff mi ji nestanovil. Mám naměřených jen pár dní ale vím že ovu byla na 99% 15 den. Dík

http://www.fertilityfriend.com/home/170a75

luciakubista
31. bře 2007

ahojte baby,
v merani BT som novacik,takze som zatial mimo,aj ked som prestudovala uz kopu stranok na tuto temu,sama svojmu grafu nerozumiem 😒 ,ale najvacsi problem mi robi stanovit hlen,mam pocit ,ze nedokazem rozoznat eggwhite a creamy,asi som divna 😅
Nemate na to nejaky trik,alebo resp.pomocku?

kim
31. bře 2007

Lucia: tak creamy je od slova krémový 😉 a já ho mám opravdu jako krém, lepkavý a bělavý.No a eggwhite je konzistence vaječného bílku je velice lubrikační a většinou je v takovém táhlém hlenu.Cíti prominou 😀 když ho mám tak ze mě visí taková dlouhá průhledná nudle po vyčůrání 😀 Mě tedy spíš dělá problém rozeznat watery a eggwhite. A Ty si zadáváš teploty do jednoho z programů, buď fertility nebo ty německé stránky????

juliet
31. bře 2007

Kuzelka ve Fertility zvolíš v levé sloupci Analysis - Tuning / Override a skočí ti tabulka, kde si můžeš přepsat den ovulace.

luciakubista
31. bře 2007

kim: no tak ja som asi fakt divna,lebo ja mam ten hlen belavy ale nie je lepkavy,skor mi pride taky riedky jak voda 😒 som z toho jelen
jo a skusam to na fertility,ale mam posledny mesiac sancu a ked to nevyjde,tak idem na laparku 😖 trochu ma to vydesilo,ja som nikdy nebola v nemocnici 😲

len
autor
2. dub 2007

Ahoj ahoj 🙂
Mikulce už jsem odpověděla do IP, Kuzelka už to má, koukám, vyřešené (i když se FF nedivím, že v takovém grafu nedokázal najít ovu 😀 ), Lucia - eggwhite je TAŽNÝ - mezi dvěma prsty ho natáhneš i na několik cm, creamy se hned rozpadne. To co popisuješ, bude asi vodnatý - ten je taky plodný 🙂

romcatko
2. dub 2007

Ahoj Len, ještě jedna otázka. Jak a kam dostat ten "metřík" na počítání DC - obrázkový, co je úplně nahoře na stránce? Napíšeš mi do IP prosím. Ale nespěchá to.

len
autor
2. dub 2007

Holky, měla bych dotaz 🙂
Jedna holka z diskuze na serveru rodice (to by jeden nevěřil, kam až se ty mé stránky dostanou 😵 ) mi navrhla tohle:
Jakousi "galerii českých křivek" na http://www.merenibt.xf.cz/index2.html
Tedy - každá uživatelka, která by měla zájem, by mohla mít svou "podstránku" - jakousi homepage, kam by mohla umísťovat své křivky nebo jen odkazy na ně. Rozhodně by to nemělo suplovat fotogalerie na Konikovi, bylo by to určeno pouze na křivky BT, na jejich zveřejňování, porovnávání...
Fungovalo by to tak, že bych stvořila jakousi šablonu vzorové stránky, kterou by každá zájemkyně vyplnila a zaslala mi ji na mail, já bych ji pak zveřejnila, pokud by chtěla provádět nějaké změny, zase by ji upravila, poslala mi ji a já bych ji zveřejnila...
Prostě takové místo, kam by si holky ze všech mimiserverů mohly vkládat své vzorné i méně vzorné křivky, okomentovat je a podělit se o své zkušenosti s měřením BT 🙂

Protože by to byla věc ne zrovna jednoduchá, zkouším sondovat, jestli by o to "holky koníkářky" měly vůbec zájem, nežli bych se do toho pustila 😉

kembo
4. dub 2007

Ahoj holky, mám takový dotaz. Chci si do grafu doplnit, kdy jsme jaké brala léky. Teď jsem brala clomhexal, dnes mi píchali pregnyl a pak mám brát utrogestan. Nevíte někdo, jak to tam mám zadat? V té angličtině nevím, co je co a jestli vůbec některých z těch léků zhruba odpovídá některému z těchto tří. Nebo mám raději zadat jen Other Medication? Díky moc za radu 😵

juliet
4. dub 2007

ahojky, já dávám Clomhexal jako Other, Pregnyl jako HCG a Utrogeston jako Progestorene

len
autor
4. dub 2007

Kembo - Pregnyl je hCG, Clomhexal Clomid je a Utrogestan je progesteron, vše v zadávací tabulce pod záložkou Meds 🙂

juliet
4. dub 2007

tak Clomid jsem nevěděla 😒

navia
4. dub 2007

Clostilbegyt je taky clomid, co? A Duphaston progesteron?

len
autor
4. dub 2007

No, já si na www.lekarna.cz našla složení - účinná látka Clomifeni dihydrogenocitras - a potom v Googlu Clomid - účinná látka clomiphene citrate. Oba jsou na ovulaci, tak si myslím, že je to +- to samé, ne? 😉 Trocha detektivní práce, ale on to tam FF stejně vyznačí a jinak to nebere v potaz 😉

kembo
4. dub 2007

Supr, díky za rady 🙂 S tím clomidem jsem si to tak nějak myslela, že to jako taky začíná na "clom" 😀
Proč to tam teda mají, když to nebere v potaz? 😠 Ale to je jedno, budu to mít aspoň označené pro sebe 🙂

len
autor
4. dub 2007

No, hlavně pro tebe, abys viděla, že teplota může být ovlivněna léky (např. Utrogestan může zvyšovat teplotu) a taky pro holky, které berou podobné léky, aby si mohly porovnat, co to s kým dělá 🙂 Mně když píchli Pregnyl, sjela jsem všecky křivky s hCG, abych viděla, jak to vzorně fungovalo (na mě bohužel ne 😒 ) 🙂

byyz
10. dub 2007

konečně jsem tu diskusi našla 🙂
holky, nemáte některá ten kurz z fertility friend? (charting your way to conception)
chybí mi 6. a 8. lekce, omylem jsem je smazala a protože to vypadá docela zajímavě, ráda bych je měla všechny
kdybyste mi je někdo mohl poslat, tak napište, pošlu vám do ip meil
dík moc

petka80
10. dub 2007

Ahoj byyz, ja je mam. Pisni mi do IP a ja ti je poslu..... 😉

janie
23. kvě 2007

Zdravím!
Mám jednu otázku ohledně FF. Zaznamenala jsem si první graf a ten mi zobrazil ovu podle naměřené teploty 34 DC. 23 DC jsem byla na prohlídce a doktorka mi sdělila, že nevidí žádné folikuly ... 25 DC jsem začla užívat Hormeel S a nějaké změny cítim né že ne, ale že by se mi to tak úžasně pomohlo, to nevím. Je možné, že se FF spletl nebo se dr špatně podívala?
Díky za reakci(e) 😅

len
autor
23. kvě 2007

Janie, pokud 23.DC nebyly vidět žádné folikuly, je dost dobře možné, že za těch 11 dní narostly (rostou rychlostí kolem 2 mm denně a praskají kolem 20 mm), takže 34.DC k ovulaci opravdu dojít mohlo 🙂 Takže je dost dobře možné, že pravdu měla dr. i ff 😉

janie
23. kvě 2007

To je mi ale příjemná zprávička! Tak děkuji 🙂 s tou rychlostí vývinu folikulů jsem neměla jasno.

katwind
2. říj 2007

Holyk, nevím, kde je chyba, ale včera jsme se snažila registrovat doma a nic, tak jsme si říkala, že to je třeba tím IPčkem, zkusila jsem to dnes v práci a zase žádný mail... tak už nevím, četla jsme návod na první straně a snad to dělám dobře. Ale mail nikde, registrace mi prostě nejde☹

katwind
2. říj 2007

ještě podotýkám, že v práci mám k PC přístup jen já, ředitel a ekonom🙂

grej
2. říj 2007

Katwind - musíš to holt zkoušet víckrát... Pamatuji si, že když jsem se snažila zaregistrovat já, tak mi to pořád psalo něco v tom smyslu, že to musím zkusit později... Trvalo mi to snad 3 dny než se mi to podařilo... Nějak to prostě blbne, ale musíš vytrvat a zkoušet to víckrát🙂

katwind
2. říj 2007

když mně to právě nenapsalo nic, ani že jo, ani že ne...tak jak maňa čekám na mail🙂

valeriem
3. říj 2007

Holky, nezkoušela jste si některá koupit to VIP členství? 😕

dida_tn
18. říj 2007

Ahoj holky 🙂

Katwind, podarilo sa ti potom zaregistrovať? Aj ja mám taký istý problém ako ty, intenzívne som sa pokúšala zaregistrovať na ff cca 3 týždne dozadu (na pc doma aj v práci) a dnes po dlhšej dobe opäť, ale neúspešne 😖

mirabela
3. led 2008

Ahoj holky, díky za téma o FF. Chtěla bych se zeptat, jak přidat do grafu značku, že jsme se s manžou pomilovali 😉 To se tam taky zadává, ne? Nemůžu to tam nijak přidat. Poradíte, prosím FF začátečnici? 😀 Díky.

len
autor
3. led 2008

Mirabelo - hned v té úvodní zadávací tabulce je kolonka Intercourse/ Insemination, tam můžeš zvolit yes (milování), AM (milování ráno) nebo PM (milování večer), both (oboje) a v grafu se to pak zobrazí jako křížek (dva křížky), AM nebo PM 🙂