Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

flamenga
16. črc 2009

trošku sa vám tu votriem moje známe 🙂 lebo potrebujem útechu, že je to ok 😅 Takže dnes hcg 22,07 (pred dvoma dňami 30,96) a začala som slabo krvácať... síce slabo, ale už zo mňa "vypadol" aj taký malý kúsok... tak snáď sa to rozbieha... o pol dvanástej idem k lekárovi... dúfam, že prídem s "dobrými" správami

lauritka
16. črc 2009

mimochodom uz tu bolo zopar babuliek, ktorym lekar povedal, ze je cyklus bez ovulacie a skoncilo sa to tehotenstvom 🙂 magic ma pravdu , teplota sa nezvysi a nedryz sa zvysena len tak. ak nenastane ovulacia, nema ju co zvysit, jedine, ze by si lezala v teplotach 🙂

lauritka
16. črc 2009

flamenga tak to je dobre, ze zacinas krvacat, ako som hovorila, ked hcg klesa pojde to vonku... nechod zbytocne na kyret, podla mna sa vycistis sama, daj si cervene vinko vecer 🤐 drz sa.

flamenga
16. črc 2009

lauri ďakujem za útechu a podporu 🙂 vážim si to, lebo som bola posledné dni strašne otravná... ale bol to pre mňa tak neskutočný stres, že ani neviem, či sa tak skoro pustím do snaženia... zase prežívať to isté... 😔 Poviem vám... mňa dve čiarky na teste desia.... po tejto skúsenosti 😒 😔

magic08
16. črc 2009

flam, drzim palce, nech ti to u lekara dobre dopadne... lauritka ma pravdu, ak to nebude nutne nechod na kyret, lepsie je vycistit sa sama, ako zasah do maternice... a neboj, dalsie tehu uz bude dobreee 🙂 treba verit, stavaju sa aj take veci. Ja by som bola v rovnakom strese ako ty, ved sme tu pre seba... 🙂 drz sa

lauritka
16. črc 2009

flamenga viem co to je, nabuduce sa uz aj budes bat tesit, ale musime mysliet pozitivne a verit, ze ray to vyjde 😵
stres sa este lan zacina ked clovek objavi dve //...

llenicka1
16. črc 2009

flamenga, me se tohle stalo v breznu, uz sjem myslela, ze jsem tehu, testy stejne jako ty a nakonec sjem to dostala,stres a smutek to teda byl velkej,ale hned jsmese pustili do snazeni 😉 a u dr jsem s tim nebyla a kdyz sjem tam prisla za mesic tak nic nerikal, takze vse ok.
Jen kdyby si to ted se mnou tak nehralo ☹

zuzimia
16. črc 2009

Aj pre mna to bol neuvaritelny vysledok. Ale verim lekarovi, pretoze mam dovody mu doverovat. A mozem to porovnat aj s minulym cyklom, ktory ovulacny bol - 21.DC bol folik 16 mm, ovu 23. den, 24. den zlte teliesko 14 mm. Perfektne to sedelo aj s grafom aj s priznakmi. No a ovu testy boli naozaj pozitivne, robila som si aj hormonalna profil tento mesiac - vsetky hormony OK. Ale lekar mi povedal, ze hlavne v lete sa vraj niekedy stava, ze ovulacia jednoducho vynecha. Tak len dufam, ze buduci cyklus bude OK.
Jedine, co je rozdielne oprote tomu predoslemu cyklu kuk graf je, ze ten vzostup teploty bol pomalsi a rozdiel mensi. Ale ked hormony boli ako boli, vzostup byt musel, LH zvysene tiez bolo.
Dost do tejto problematiky vidim a dufala som, ze ju uz nebudem musiet tak podrobne sledovat a ... s prvym dietatom som otehotnela za dva mesiace snazenia. A teraz sa sledujem, lebo to chcem este zopakovat.

Fuj, ale som sa rozkecala 😠
Drzim vam vsetkym palce 🙂

katkaajurko
16. črc 2009

Flam - super ze klesa a ide to von... 🙂 🙂 a tieto pocity tesne po-som mala aj ja ...ze uz druhy raz sa budem velmi bat a dame si od snazenia pauzu...no preslo ma to za par dni-tak uvidis... aj ked...skusime aj tento mesiac a ked to nevyde-dame si par mesiacov pauzu...to uz som sa rozhodla... 🙂

zuzimia-to je zaujimave a vyzera - ze to je tak ako pises... no ono hormony niekedy su ok a aj tak nic z toho..zaujimave...

lauritka
16. črc 2009

zuzi ty si robis sama hormonalny profil ?? 😕 nepises kedy si bola u lekara ci si mala dom. folik tento mesiac. LH zvysenie teploty nesposobuje, teplotu zvysuje progesteron, ktory produkuje zlte teliesko po prasknuti folikulu. ja si naopak myslim, ze ovulaciu si mala, ale az na 22 DC. BT sa nezvysuje bez priciny.
a ked si robis hormonalny priofil ako ti vysiel progesteron, stavim, ze teraz by ti ukazal poovulacne hodnoty.
prepac ale je v tom trosku chaos 🙂

lauritka
16. črc 2009

pretoze ak si robis hormonalny profil, hodnoty progesteronu ti ukazu presne ci bola ovulacia alebo nie.
ale zalezi na tom kedy bola, v normalnom cykle beru krv n a22 den cyklu, ked predpokladaju ovulaciu okolo 14DC.
ale kedze ty mavas ovulku neskor, tak u teba by to bolo aktualne okolo 28 DC...

mna nepresvedci ani lekar, ja BT verim. aj lekari sa velakrat mylia,buhuzial. aj mne videl miesto folikulu cystu, z ktorej sa nkoniec vykluk folikul. takze tak. 🙂

zuzimia
16. črc 2009

lauri, nechcem ta presviedcat , skor ma toto samotne zistenie velmi zaujalo, lebo aj ja povazujem BT za zodpovedny sposob. HProbim si sama lebo "som pri zdroji" . Bola som u lekara 17.DC aj 22.DC a najvacsi folikul, ktory tam bol, mal 7 mm 😀 , takze mozno ten je nachystany na buduci cyklus..
Jasne ze LH nesposobuje zvysenie BT, produkuje ho hypofyza a posobuje prasknutie zreleho foliku. BT zvysuje progesteron. Samozrejme ze predvcerajsie hormony sa tvarili ako poovulacne vcetne progesteronu. Musim vendokrinologii zistit, kde este okrem zlteho telieska sa tvori, lebo uz sa nepamatam. Ale este jeden fakt pre anovulak - endometrium minuly cyklus tesne pred ovu bolo 14mm, teraz ten 22.DC len 8mm.
Ale este jeden fakt - mam hypotyreozu a beriem eutyrox. A teraz mi z toho vychdza - ci je ta moja substitucia dostatocna. Zial nemame tu endokrinologa, ktory by za nieco stal a s ktorym by sa dalo normalne porozpravat, a kedze tieto veci spolu suvisia - musim pockat, kym sa kamarat gynakolog vrati z dovolenky a hodit rec. Ak zistim nieco zaujimave, dam vam vediet.

katkaajurko
16. črc 2009

baby ja som sa stratila a takto do hlbky tomu nerozumiem uz 😅

runa
16. črc 2009

Caute baby,

preco ja nemozem mat normalnu krivku ani dva mesiace po sebe?
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

Bud som opat anovulacna (i ked predosle anovulacne krivky som mala vzdy znacne rozkyvane, teploty nestabilne a nie tak vysoke), alebo bola ovu 4DC, co mi pripada nanajvys nepravdepodobne, alebo som tehotna, co vsak testy aj moje pocity a priznaky uplne vylucuju. Som z toho jelen..

runa
16. črc 2009

Zuzimia, ak najdes odpoved na svoju otazku, urcite ju sem posun. Som velmi zvedava.

flamenga
16. črc 2009

tak mám "dobré" správy doktorka povedala, že išlo o tehotenstvo, ktoré sa však hneď v začiatku ukončilo samo (aspoň vieme, že sme s manželom plodní ), hcg klesá, krámy sa spúšťajú, takže sa pravdepodobne vyčistím sama... nechce ma čistiť, lebo som nerodila, aby mi nezasahovali do maternice, keď nemusia.... na budúci týždeň v piatok ešte kontrolný odber hcg, ale už by to malo byť ok Som smutná, ale zároveň sa teším, že to nebolo niečo horšie....

ďakujem pekne všetkým za podporu a trpezlivosť 🙂

runa
16. črc 2009

flamenga, napriek smutku to nakoniec naozaj prinasa dobre spravy.
ste fertilni a s otehotnenim by si nemala mat problemy. ako skoro sa mozte zasa zacat snazit? mate si dat pauzu?

flamenga
16. črc 2009

runa lekárka nevravela nič o pauze v snažení... ale moja psychika ju bude určite potrebovať 🙂 takže pauza bude 🙂

llenicka1
16. črc 2009

Flamenga i takova zprava ma sve pozitivum, jak pises sama, vis, ze jste oba plodni a tak muzete zas hned zkouset.!!
tohle si ja opakuju porad, ze kdyz se to jednou povedlo tak preci ted se mi neztrati ovu najednou z niceho nic. Kazdopadne jsem zacala spinit,ach jo ☹

lucianas
16. črc 2009

Ahoj,

Flamenga, tak to je mi líto, že se to tak ukončilo. Ale z druhé strany, nemusíš na žádné pročištění nic, tak snad se brzy zadaří znovu. Aspoň víte, že se to u vás přirozeně podaří a to je hlavní. Takže hodně sil a hodně štěstí do nového snažení!!!

lauritka
16. črc 2009

zuzi tak to ma teda zaujima tiez, co ine by mohlo takto zvysit teplotu , a tie lieky co beries ?? ale zase to by si mala zvysene aj pred ovulkou. 😕 uvidis teda koniec cyklu, zatial je to uplne normalny ovulacny graf. 😅 som zvedava ako to skonci, ozvi sa.

kell
16. črc 2009

Ahojky holky! Tak já dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1ff219
Ovu už teda asi byla, ale tentokrát je celou dobu hlen beze změny, pořád krém, takže si myslím, že tento měsíc z toho nic nebude.
Flam je mi líto,že Ti takle dopadlo, já to znám - už to mám dvakrát za sebou - ale pokaždé mě hnali zbytečně na kyret, i když mi HCG kleslo. Tentokrát bych se bránila a už bych nešla! Aspoň můžete zase brzy snažilkovat
😉 .

lauritka
16. črc 2009

flami stastie v nestasti 🙂 pekne sa vycistis, a ja by som necakala, teraz si ako keby "pohnojena" tehotenstvom, takze sa moze hned zadarit. 😉

runa tak ty si tiez pripad do ucebnic 🙂 stitnu zlazu mas v poriadku?? a nemozes byt este len pred ovulkou ?

zalia
16. črc 2009

Ahojte,
tak dnes som si opat merala teplotu dole a to iste, presne 37,1. Ja to nechapem, asi sa mi prehrieva organizmus 😲
Zapal by sa urcite prejavil aj bolestami, svrbenim, ale nic take.
V ustach mam optimalnu teplotu.

runa
16. črc 2009

lauri, so mnou moze byt uplne hocico 😀
vzhladom na to, ze som dosial zazila len jediny normalny ovulacny cyklus, nemam velmi sancu porovnavat graf s typickymi priznakmi. a stitnu zlazu mam v poriadku, aspon na tom sa zhodli moj gynekolog s endokrinologickou. ale aspon je v tejto teme nie je celkom jednotvarne, nie?

zalia
16. črc 2009

runa,
tak sme sa tu dobre stretli, ty bez ovul. cyklu, ja s abnorm. teplotou...

ale prave si pozeram fertilityfriend graf a tam je ovul. cyklus s otehotnenim a 8 + 9 den su rovnake hodnoty

este tak rozmyslam, ze 1DC som mala 8. jula a 14. sme sa mali radi s manzelom 😀 , je mozne, ze som mala ovulku 14. a kedze bolo mecheche, tak mohlo prist k oplodneniu?
viem, pytam sa ako neandrtalec, ale ja som toho este na tuto temu vela neprecitala 😒

magic08
16. črc 2009

zalia kolky DC si dnes?

zalia
16. črc 2009

ak to dobre ratam, tak 8. bol prvy den, takze dnes je 9 den, teda 16. jula

prosim vas, nepytajte sa ma na vek 😎

magic08
16. črc 2009

takze ak chapem dobre, tak 8.7. si mala prvy den menstruacie?

zalia
16. črc 2009

presne tak 😉