Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

zibi
1. črc 2010

baby nasla som tu na konikovi jednu stranku kde si mozoete poziadat o modlitbu k panne marii lurdskej a oni to potom zanesu na putnicke miesto..myslim cedecko..tak kto chce nech napise zelanie..ja som napisala

😀
http://www.lourdes-france.org/index.php?context...

zibi
1. črc 2010

@riana12 no tak to je divoke..a mrcha nikde?
nejdes na tu vyvolavacku predsa ako sa takto trapit?
a nepila si nejake bylinky?lebo ze aj to to moze sposobit..??

zibi
1. črc 2010

baby pozrite co som nasla..
http://www.dmc.sk/pasik/uvod.html

riana12
1. črc 2010

@zibi no praveze MS sa rozbieha, ale velmi pomaly 😒 na vyvolavacku nejdem, kedze sa to spusta same, uz je podla mna zbytocne do toho zasahovat vyvolavackou...
beriem pupalku a Femi kvapky, ale uz aj predtym mi asi zo 2x takto dlho trvalo, kym sa samotna MS rozbehla...

zibi
1. črc 2010

no ked mas take problemy tak s bylinkami opatrne..a femi ako beries dlho? napr. ja ich beriem len do ovulky potom uz nie... 🙂
jedna kocka mi pisala ze jej bylinky uplne rozhadzali cyklus 😖 kazdy inak reaguje..a ked je to tvoj pripad tak radsej femi vysad a uvidis dalsi cyklus aky bude. 🙂

riana12
1. črc 2010

@zibi Femi mam od 18DC... ale vravim, ja som mala zblbnute cykly uz davno predtym...

zibi
1. črc 2010

no podla mna by si to nemala brat od 18dc..ja to beriem po mrche do ovulky..a konec.femi podporuju cinnost vajecnikov atk naco ich brat potom..dalsi cyklus ber cca od 5dna do ovu a dost..lebo aj z toho ti moze blbnut cyklus..a ma sa brat tri tyzdne a pauza..ale ja beriem len cca dva..a folikuly rastu aj tak 😉

riana12
1. črc 2010

@zibi Femi som nezacala uzivat kvoli vajecnikom, ale kvoli zmierneniu menstruacnych bolesti... naviac, taketo bylinne pripravky (napr. aj Femigard - podobne Femi kvapkam alebo aj taky pupalkovy olej) by sa mali uzivat dlhodobo, aby si telo navyklo a ucinne latky v bylinkach mali dostatok casu zacat posobit...

teraz som si na nete este vytiahla popis Femi kvapiek:

Výživový doplnok bylinný priaznivo pôsobiaci na činnosť vaječníkov
• priaznivo pôsobí na činnosť vaječníkov
• pomáha odstrániť bolesti pri menštruácii
• spravidelňuje menštruačný cyklus
• vynikajúci doplnok pri liečbe zápalu vaječníkov
• pomáha "zbaviť sa" nepríjemných gynekologických ťažkostí akými sú výtoky, plesne, kvasinkové ochorenia a je vhodným doplnkom liečby mykózy
--------------------------------------------------------------------------------
Užívanie kvapiek tlmí menštruačné bolesti a dlhodobejšie-pravidelné užívanie pomáha zbaviť sa týchto problémov "natrvalo". Kvapky pomáhajú odstraňovať rôzne druhy výtokov, spôsobené buď nesprávnou činnosťou vaječníkov, nevyváženým PH prostredím v pošve, rôznymi kvasinkovými infekciami, či plesňovými ochoreniami. Pravidelné a dlhodobé užívanie týchto kvapiek môže v niektorých prípadoch viesť k dlhoočakávanému otehotneniu.
--------------------------------------------------------------------------------
Jedno balenie vystačí na 7-8 týždňov pravidelného užívania.
--------------------------------------------------------------------------------

riana12
1. črc 2010

@zibi no a od 18DC som zacala preto, ze som si ich v ten den kupila a zacala som spinit - myslela som si, ze mi zacina MS, pretoze som mala aj MS krce v podbrusku a prave kvoli tomu, ze su Femi aj na menstruacne bolesti a kvoli tomu som si ich aj kupila, zacala som hned s ich uzivanim...

zibi
1. črc 2010

@riana12 jaj..no tak uz ti neporadim..ved aj sama vies co ako.. 🙂

riana12
1. črc 2010

@zibi ved v pohode 😉
no pred chvilou som robila kontrolu a zase nic ☹ vecer, ak sa to nespusti, tak si ordinujem riadne horucu vanu 😝 😀

zibi
1. črc 2010

@riana12 no to hej..som pocula alebo cervene vino? 🙂
moja len aby ti zle neprislo..ze tej horucej vody..ked vonku tak teplo 😖 😝 😝
inak drz sa ja idme off lebo uz mam dost pc a je na zdochunutie u nas bude prstat asi ..🙂

lauritka
1. črc 2010

ahojte.

nasi najdusikovia 🙂

lauritka
1. črc 2010

nepridalo mi fotku 😠

lauritka
1. črc 2010

ok uz to ide 🙂 dufam, ze sa nam ich podari odchovat. takto vyzera v dospelosti, je to drozd plavy.

lauritka
1. črc 2010

zibi uz mi dosli kvapky dnes, mam ich na poste , to je rychlost 🙂

ale aby to bolo objektivne, skusim ich az buduci mesiac, chcem vediet ci zaberia Acko a grep. dzus. 😀

riana12
1. črc 2010

@lauritka zlatucki drobcekovia 😵 tak nech sa im dari, aby ste ich mohli o par tyzdnov pustit do prirody 🙂

@zibi ved to ja az vecer pojdem do vane (ak skor nezaspim, nejako ma vsetko boli - klby, svaly... akoby mi nejaka choroba zacinala), to uz bude chladnejsie... vino cervene nemam a keby aj, to by mi nepomohlo, lebo si dam hoc len za stamprlik a som hotova do postele 😅 mna aj troska alkoholu hned uspava... 😅

lauritka
1. črc 2010

@riana12 takze mrcha sa nerozbehla vobec ?? skus majorankovy caj.

zibi
1. črc 2010

@riana12 🙂

zibi
1. črc 2010

@lauritka to je super 🙂 juj nech ti zaberei to acko..mne pomaha ..mam z neho hlien aj teraz 🙂
krasny..su ti drozdikovia...juj.. 🙂 a uz aj poletuju ci este nevedia..a v noci bubkaju 😉 ci pistia..a kde ich mas vlastne v byte.niekde v izbe zavreti su..??co kocur??nechce ich zjest 😀

@riana12
tak co vana je fajn..no je pravda ze na ubolene kosti je dobre tak sa do vane vyvalit.. 😉 nech ti uz dojde ta mrcha...lebo je to hrozne tak sa trapit..ja viem ze ked ja spinim tak ma teiz boli brucho..a potom ked dostanem tak ulava.. 😝 juj nech dojde. 😒

zibi
1. črc 2010

@riana12 ja zasa ako obohrany hrniec.ale skus tie femi kvapky na buduci mesiac vynechat..cez menzes sa nemaju brat...jedna baba zo stitnej zlazy.co je tema brala gynex a hovorila ze jej to rozhasilo cyklus a ja protilaky...a aj petuska123 povedala mi ze nepije caje..lebo ze jej to predlzuje cyklus..nieco na tom rianka bude..ved dobre ti chcem 😀
@lauritka moja co si ty o tom myslis..ja tak ked nad riou rozmyslam tka podla mna dlhy cyklus s gynexu..a aj to zle zacatie...nastartuje vajecniky ma sa brat po menzese..dva tyzdne a dost..lebo naco drazdit vajecniky tolko.. 😒 viem ze mozno idem n anervy..ale ja to tu napisem 😒

lauritka
1. črc 2010

@zibi oni su v krabici na balkone, este eelietaju, su velmi malicki 🙂 kocur sa k nim nedostane, nepustime ho 😅

ja som brala gynex dva mesiace a mala som z neho krasne teploty, potom som isla na IVF 🙂 le je pravd, ze niekomu mozu tie tinktury cyklus rozhadzat.
je najlepsie zacat po mrhe.

zibi
1. črc 2010

@lauritka presne tak.. 🙂
juj tak na balkone ok..jasne..inak ja svoju macku nepustam teiz na balkon bo sa bojim ze spadne....ale my sme na siedmom ..vy to ako riesite?

riana12
1. črc 2010

@zibi
@lauritka babulky, vy ma nepocuvate 😀 😅 😅 ved mne to blblo este pred Femi kvapkami a pupalkou... 😝 preto som s tym ja zacala, aby sa mi to upravilo... a za tie zblnute cykly u mna mozu cysty a streptokok!!! 😔 😉 a mozno aj psychika, lebo som stale nervozna z MS... na jednej strane mi aj vyhovuje, ze sa mi nerozbehla a na druhej zase rozmyslam, preco tu nie je 😅 a mne doki tvrdi uz davno, ze niektore divne cykly mam len kvoli stresu...
no vanu som dneska zavrhla... clapotat sa vo vani je dnes pre mna uz nadludsky vykon... ale mozno dneska niekoho znasilnim resp. nalakam, aby mna znasilnil 😀 😀 😅

@lauritka o majorankovom caji som este nepocula... 😕 das nejaky navod na pripravu?

@lauritka

zibi
1. črc 2010

@riana12 joj moja prepac..asi sme prepracovane.. 😝 😀 teda aspon ja 😀 hihi bo stale svoje hucim... 😝
no vyskusaj keksik..ono to dakedy zebera na kramy..hihi teda mozno sa ti spusti mrcha.. 😝 😀

riana12
2. črc 2010

@zibi no ja si tiez budem svoje hucat 😅 ale nehnevam sa vobec, ze ty mi radis nieco ine 😉 urcite chces pomoct a cenim si to 🙂
len ja chcem aj Femi, aj pupalku kvoli MS bolestiam a tie su u mna velmi silne, byva mi na vracanie a fungovat viem len s tabletkami proti bolesti... zatial by som podla mna mala do MS vytrvat a az potom si urobit niekolko dni prestavku 🙂
no a MS este nemam, takze vcerajsok nezabral 😅

jankabry
2. črc 2010

Tak já dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/jankabry 😎 snad to vydrží nahoře a budu mít alespoň ovu potvrzenou ...
Ovulku tam budu mít zaznačenou tečkovaně, protože jsem neměla egg hleník v den vyznačené ovu. Den před tím, byl ale celkem natahovací tak na 2cm, tak jsem to tam zpětně dodala.

@riana12 Tak o bolestech při MS mi nemusíš vyprávět. Já skončila i párkrát v nemocnici ... :-/ fakt hrůza! Dostala jsem kapky Algifen - vaří se z toho tuším Pervitin 😀 a ty fakt zabírají, ale je to zase svinstvo .. MI normální brufen a tak ani náhodou nepomůže .. Ale pomohl mi hodně čaj - kontryhel, meduňka, sporýš a heřmánek. Pokud nemáš ráda heřmánek můžeš dát šalvěj. Míchám to v poměru 1:1:0,4:1 piju od konce MS do ovulace. Pokud chceš kontryhel můžeš pít i pár dní před očekávanou MS - což ale u Tebe není moc předpovídatelné 😒 Zmírňuje taky křeče ... Od té doby, co jsem ho začala pít, mi bolesti fakt hodně znatelně ustoupily a už si na začátek MS beru malý brufen spíše jen ze zvyku, abych někde neodpadla ...
Ale dlouhé cykly a velmi bolestivá MS můžou být i příznakem endometriozy :-/ tam by byl kontryhel na škodu! nebavila ses o tom s doktorem?

riana12
2. črc 2010

@jankabry ked si das creamy v den ovu prec, nevyznaci ti ju hrubou ciarou? ale v podstate je to aj tak jedno, hlavne, ze ovulka bola... na tom, ako vyzera graf, ake ciary v nom su, uz nezalezi 🙂

no musim nad niecim porozmyslat (aj ked caje su pre mna v tomto teple zabijak, studene nevypijem, hlavne alchemilkovy mozem len velmi teply) a nejak si to naplanovat...

jankabry
2. črc 2010

@riana12 já jsem si teď dole pod grafem všimla, že mi to tečkuje ty červené čáry protože tam nemám poztivní ovu test. Ono to tam je napsané .. když dám pozitivní OPK den před ovu, tak jsou čáry plné. ale moc to nechápu, když v den ovu být pozitivní OPK nemá, resp. já mám ovulku většinou vždy až den po posledním pozitivním testu. Ale je fakt jedno, jak to vypadá 😉 hlavně, jak se ovulka alespoň potvrdí 😉 a kdyby to třeba vyšlo s mimískem - i když se snažením jsme tomu moc nedali - manža pořád v práci, má toho teď hodně, takže nějak nebyla chuť ☹ - tak bych se nezlobila 😀

riana12
2. črc 2010

@jankabry no mne sa 2x stalo, ze som najsilnejsi (aj ked nie uplne pozitivny) test mala prave v den ovu 🙂 a skus dat ten negativny testik uplne odtial prec a co to urobi... 😨