Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

rebelie
12. říj 2010

@marikac Tak doufám, že statistiky v Tvém případě nelžou 😉 . (Já jsem ale bohužel obklopená lidma, co otěhotněly na první ču druhý pokus, tak se bojím, že pokud mám vyrovnat tu statistiku, tak asi budu // tak po 8 letech 😎 ).

marikac
12. říj 2010

@rebelie mi hovor, aj pri mne su take zeny, asi len "take" zeny 😉 sice nechapem,a potom hladam chybu v sebe,ci som zdrava,co robim zle, alebo v muzovi....ale vcera som mu navrhla, ci by mu bolo velmi neprijemne dat mi spermie do teglika 😀 a odmietol 😠
ja muza oboznamujem s farbou pruzku na ovulacnom teste 😀 vie,ze ked su rovnake, uz mi neujde 😀 uz ovlada teoriu ovulacie 😀 chudak, ja ho vzdy zaplavujem tolkym mnozstvom informacii ,co vsetko som citala, ze myslim, uz ma ani nepocuva 😀

rebelie
12. říj 2010

@marikac Ta statistika dokáže být taky dost nemilosrdná: Po 13. cyklu zůstává netěhotných už jen 5% a mezi těmito 5% je až 70% neplodných ☹((.

lauritka
12. říj 2010

@rebelie no je to ovplyvnene, takze neviem. musi ti klesnut telesna teplota najpvr.. ked si chora 😒

@marikac toxo som si dala vysetrit pred rokom-neg., ale pri bytovych makach je aj tak velmi male riziko nakazenia, to skor zle umyjes zeleninu a dostanes ju 😉

marikac
12. říj 2010

@rebelie v tych statistikach je jedno - ALE- za predpokladu,ze 2-3 tyzdenne je sex.....
myslim,ze toto este nesplnam, tolko ani nevladzem, ani praca mojho muza to nedovoluje....musim najst inu statistiku

rebelie
12. říj 2010

@marikac Na ty spermiogramy je myslím největším argumentem, že při těhotnění a během těhotenství toho nejvíc odedře ženská - my podstupujeme hormonální profily, folikulometrie, laparoskopie atd., my chodíme docela často roztahovat nožky na gynekologii, my pak tloustneme a podstupujeme další nepříjemná vyšetření a to nemluvím o porodu, tak v rámci pokusu o nějakou rovnováhu ve vztahu by se ten spermiogram snad dal přežít... je to šílené, že mnohdy musíme chlapy přemlouvat, ale přitom sakra to nic není ve srovnání s tím, co podstupujeme my. Jo, je to asi nedůstojné - ale copak strkat si teploměr každé ráno do pochvy a chodit pořád na gyndu je příjemné?

lauritka
12. říj 2010

ja mam este dvoch psikov.

marikac
12. říj 2010

@lauritka super 😉 ja vzdy narabam so psami....mne je uplne jedno,ci je tulavy, ci domaci maznacik.... 😀 ale raz som sa na to pytala lekara,ci mi urobi toxo este PRED tehu, ze len snazime, a povedal,ze ak neexistuje dovodne podozrenie (teda niekto z blizkych pribuznych,co to mal) tak,ze sa to nerobi...je to pravda?

lauritka
12. říj 2010

@rebelie vynikajuco napisane 🙂 presne tak. chlapi cu velmi jesitni, co sa tyka ich muzstva. 😉

lauritka
12. říj 2010

@marikac ano aj mne to hovoril lekar, ze pokial nezijem niekde na dedine a vonku sa nebabrem vo vakaloch, tak je male riziko, ze ju dostanem.

rebelie
12. říj 2010

@marikac 2-3krát týdně to taky nedáme... Když tušíme, že je ten správný čas, tak jo, ale jinak ne - to bychom padali na ústa únavou...

marikac
12. říj 2010

@rebelie perfektne! to si hadam aj opisem a vytlacim, ja mu to doma tak precitam 😀 😀 😀

marikac
12. říj 2010

@rebelie a preto na nas tie statistiky neplatia 😀 😀 😀 😀

rebelie
12. říj 2010

@lauritka Tak nevím, mám-li si přát, aby tělesná teplota klesla - pokud klesne, znamená to, že asi šlo "jen" o nemoc, pokud bude dál zvýšená, může to být v důsledku těhu... No, asi si holt budu muset počkat na to, až ta teplota ustoupí, nebo až si udělám test...

marikac
12. říj 2010

Ako však dokazujú štatistiky – i úplne zdravá žena do 25 rokov (kedy je šanca otehotnieť relatívne najvyššia) má počas jedného mesiaca pri pravidelnej frekvencii pohlavných stykov (2 – 3 krát týždenne) so zdravým mužom šancu otehotnieť približne 20 až 25 %, čo znamená, že na plánované dieťa si počká v priemere 4 – 5 mesiacov. So zvyšujúcim vekom partnerky sa táto „čakacia“ doba v priemere predlžuje. Ženy vo veku 30 rokov majú približne 15% šancu otehotnieť (t.j. treba na to v priemere 6 – 7 menštruačných cyklov) a opäť podotýkame – pri pravidelnom styku 2 – 3 razy týždenne! Po uplynutí 35 rokov sa pravdepodobnosť znižuje ešte výraznejšie, napr. po 40 rokoch veku sa znižuje pod 5 % na jeden menštruačný cyklus.

rebelie
12. říj 2010

@marikac Můj kamarád, který byl u porodu své ženy, říkal, že i kdyby do konce života myl nádobí, luxoval a pral prádlo, tak nevyrovná to, co jeho žena "odpracovala" během porodu a v šestinedělí... Takhle to asi brát nejde, ale zase tenhle přístup přináší určitý nadhled nad velkým ostýcháním se mužů třeba právě když mají jít na spermiogram... Navíc odborníci jasně říkají, že první je folikulometrie a HP, a pak než se pustí do laparky apod., tak má jít muž na spermio... Přece do sebe žena nenechá řezat, když třeba je příčina v pomalých spermiích...

lauritka
12. říj 2010

@rebelie poradim ti, najprv zmeraj rano telesnu, ak bude zvysena, tak nema vyznam merat, ale ak bude pod 37, tak si zmeraj bazalku.

rebelie
12. říj 2010

@lauritka No, já to dneska v rozespalosti udělala, ale moc moudrá jsem z toho nebyla... zdálo se mi, že tělesná je 36,8, ale pak, když jsem vylezla z postele (po měření BT) a měřila tělesnou ještě jednou (ale jiným teploměrem) byla 37,1... ale BT budu měřit tak i tak, jen jí tam dám s označením Fever a tudíž jí FF nezapočítá... A hlavně asi - pokud do té doby nespadnu - udělám ve Čt či v Pá test...

marikac
12. říj 2010

@rebelie ja mam HP, i folikulometriu absolvovanu, ale vsetko len raz, 😀 a nad moznostou ist pod noz,uff, toho sa ja bojim, aj ked mozno ani nikdy nebude treba.....ako sa poznam, v jeden krasny den sa objavim u mojej skvelej gynekologicky a neodidem,kym nieco nevymysli 😀

lauritka
12. říj 2010

rebelie no uz ako uznas za vhodne 🙂

romea
12. říj 2010

baby, ste sa ale rozpisali, odskočila som si na obed a sa tu objavil román pre ženy 🙂

@betina1984 @marikac - xi-xi diagnozu zatiaľ nemám (na ďalší cyklus ma čaká clostylbegyt a potom prefuk vaječníkov alebo laparoskopia). ale podľa môjho manžela som už na hlavu z toho všetkého a zrelá do blázinca 🙂 čo je tuším aj pomaly pravda. Aj doktor hovorí, že to mám v hlave. No ale skúste to odtiaľ dať preč 🙂
človek stále potom rozmýšla kde je chyba, prečo to raz išlo a teraz už nie?...

ženy tak ako ste písali, to majú oveľa ťakšie - u žien môže byť príčina všelijaká. U chlapa buď má spermie, alebo nemá živé spermie, buď sú rýchle alebo pomalé.

Nech žijú plné folikuly a veľa rýchlych bičíkovcov 🙂

vrkocka
12. říj 2010

taky pařím mezi snažilky
(tedy už o druhé)a měřím taky 🙂

marikac
12. říj 2010

@romea 😀 tak jeden blazinec by sa naplnil len z konika 😀 to je iste 😀 som na cakacej listine 😀

marikac
12. říj 2010

😉 @vrkocka ahoj, mas nejaky graf? na zoznamenie 😕 ?

vrkocka
12. říj 2010

první graf meřei,ted jsem zacala druhy mesic,,,ale nevim zda merit ci ne.... 😒

romea
12. říj 2010

@vrkocka vitaj 🙂 nech je pre teba BT 13 to šťastné číslo 🙂

vrkocka
12. říj 2010

dekuji,,BT se mi ted drzela az do konce MS....

romea
12. říj 2010

@lauritka - aj my máme psíka - labradora. A ešte k tomu 2 korytnačky a 500 l akvarko s veľkými rybičkami. Dokonca môj manžel chová aj cvrčkov a múčnych červov pre ne. Všetko sa nám to doma krásne množí. Psík mal minulé Vianoce 10 šteniatok, 2 x sme mali malé rybičky. Všetci sa na nás smejú že máme doma zoo, a že nech sa rozmnožujeme už aj my 🙂 A to by manžel chcel ešte leguána, albína hada a ja zas papagája 🙂

marikac
12. říj 2010

@vrkocka fíha, ty mas vysoke teploty 😉