• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Grafy BT

16. června 2017 
@zuzanaca gratulujem a prejem, aby všetko prebiehalo tak ako má :wink:
30. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaca aha, ano, spominam si :slight_smile:
30. lis 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lauritka já si taky myslím, že byla jindy...no uvidíme, nezbývá než čekat :wink:
30. lis 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je pravda koupim si ovutesty a zacnu od patku podle BT to jiste poznam to by bylo aby nebylo :grinning:
30. lis 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snilek1 len pre istotu... pozitívny ovutest znamená, že ovulácia ešte len príde, najčastejšie v priebehu 24h.... zvýšená BT znamená, že ovulácia už prebehla, tá ti slúži potom už v podstate len na kontrolu, takže výhodou ovu testov je, že vieš si naplánovať, kedy je najlepšie sa snažiť :slight_smile:
30. lis 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerimi77 ďakujem :slight_smile:
30. lis 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerimi77 hoď aj ty grafík, aby sme vedeli, ako si na tom :wink:
30. lis 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. lis 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerimi77 držím palce :wink:
30. lis 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia ahoj,ja som mala uhniezdovanie v den,ked som mala dostat ms
30. lis 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snilek1 no to si mala velmi kratku LF, ale mohlo to byt vynimocne, ak by sa to opakovalo, tak by to bol problem.
30. lis 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fáze mezi ovulací a menstruací se nazývá luteální. Důležité na ní je to, že ačkoli délka folikulární může kolísat, délka fáze luteální bývá u jedné a té samé ženy +- konstantní. Délka luteální fáze by neměla být kratší než 10 dní a většinou nebývá delší než 16 dní. Je velice užitečné znát svoji délku luteální fáze. Obzvlášť u nepravidelných cyklů ve chvíli, kdy zjistíte, že proběhla ovulace, jste schopná poměrně přesně určit i to, kdy můžete očekávat menstruaci. Pokud víte, že od ovulace už uplynulo více dní (minimálně však 12-14), než obvykle trvá Vaše luteální fáze, můžete pomalu přemýšlet o těhotenském testu.
A co se vlastně s naším tělem odehrává během luteální fáze?
Hladina estrogenu dramaticky klesá, naopak po ovulaci se prudce zvýší hladina dalšího hormonu - progesteronu. Ten je produkován žlutým tělískem, které vzniká z prasknutého folikulu. Zvýšená hladina progesteronu mírně zvyšuje i tělesnou teplotu, a to je přesně důvod toho, proč můžeme měřit bazální teplotu a tak dobře poznat den ovulace - do té doby se teploty pohybovaly nízko, po ovulaci se ale prudce zvýší a po celou dobu luteální fáze se drží nahoře. Progesteron způsobuje daší nárůst děložní sliznice - v této chvíli je již tělo plně připraveno na přijetí oplodněného vajíčka. Pokud vajíčko není oplodněno, dochází k jeho odplavení z těla - po uplynutí luteální fáze žluté tělísko zaniká, hladina progesteronu (a s ní většinou i teplota) prudce klesá a jsme zase na začátku cyklu - přichází menstruace.

30. lis 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peony aha, já jsem nevěděla, že to může být až tak pozdě :wink:

@lauritka děkuju :slight_smile:
30. lis 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějak vás v posledních dnech nestíhám (a možná je to i trochu záměr, jak dušičku odpoutat od snahy o mimi). Nicméně měřím dál a vapadá to se mnou takto: http://www.fertilityfriend.com/home/rebelie. Ve čtvrtek jdeme k doktorce a potřebovala bych ovu ideálně v sobotu, neb ještě v pátek ráno by mi měli brát krev na předovu HP...
30. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lauritka a proč jsou anoovulační cykly??
30. lis 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia Testila jsem, mám je v albíčku
30. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia A co ty?
30. lis 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtenka krásné jen tak dál :dizzy_face: :dizzy_face:

já? já nic, jak jsem si celou dobu myslela :grinning: :sunglasses:
30. lis 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. pro 2010 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia Testovala jsi ju?
1. pro 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaca ďakujem :slight_smile:
1. pro 2010 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby a takto nás klamú pekné grafíky : http://www.fertilityfriend.com/home/323948
dnes ráno došla ms :frowning2:
1. pro 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia už len ty ostávaš, aby si presvedčila, že pekné grafy neklamú :slight_smile: držím palce :slight_smile:
1. pro 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkoberova

Anovulačný menštruačný cyklus
Nie všetky menštruácie rezultujú z ovulačného menštruačného cyklu. U niektorých žien môže vývin folikulu začať, ale sa nedokončí a napriek tomu estrogény formujú a stimulujú endometrium. Skôr alebo neskôr maternica toto endometrium vylúči. Pretože sa nevyskytne žiadna ovulácia a zapojenie progesterónu, doktori nazývajú tento typ krvácania ako estrogénové prielomové krvácanie a nemôžu vždy predpovedať jeho trvanie alebo frekvenciu. Anovulačné krvácanie sa obvykle vyskytuje pred menopauzou (premenopauza) alebo u žien, ktoré majú polycystický vaječníkový syndróm.

potom mrkni mam clanok vo fotoalbume o variantach cyklu.

kazda zena moze mat raz za cas anovulacny cyklus, problem je len vtedy, ak je to velmi casto.
1. pro 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu nějaký odborník na vyhodnocování grafíků z fertility frienda? :slight_smile:
1. pro 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky, tak by som mala byt po ovu, a zase len cakat......
http://www.fertilityfriend.com/home/2e076c
1. pro 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny.kay vsak sem ukaz tvoj grafik a zhodnotime :slight_smile:
1. pro 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny.kay vsetky co si robime grafy vieme viac menej, poradit.. tak sa kludne pytaj :wink:
1. pro 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtenka jj, nic :wink:
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek