Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

riana12
18. srp 2009

a uz sme 3 😀 😎

katkaajurko
18. srp 2009

baby-mna trosku tak pobolieva lavy vajecnik-ako v dni ked o par dni prichadza ovula - to je asi skoro velmi 😀 😀 😀 mojmu telu sibe 😀

flamenga
18. srp 2009

katka počkaj, ako bude tento cyklus šibať môjmu telu 🙄 radšej ani nebudem merať, aby ma šľak netrafil 😀

katkaajurko
18. srp 2009

no sak mojmu sibe uz dlho.... 😀

tretulka
18. srp 2009

ahojte, pridavam sa k Vam, aj ja som v poslednej dobe zbadala, ze mam pocas mrchy aj hlien, presne ako opisujete, som si pripadala nejaka divna 😀 , som rada, ze v tom nie som sama 😅 ...
neli, MM je na tom v tomto smere rovnaky ako Tvoj....hoci boli casy, ked mu to az tak nevadilo 😅

flamenga
18. srp 2009

😲 😲 práve som sa dočítala v inej téme, že jednej babe v lekárni tvrdili, že test s citlivosťou 20 je citlivejší ako s citlivosťou 10 😲

tretulka
18. srp 2009

😕

shaarka
18. srp 2009

flam, no ved kludne jej to tvrdit mohli. do takej lekarne by som uz nesla a aj kamaratkam by som povedala. 😀

prinzesz
18. srp 2009

tak aj ja sa pripajam k tym co maju hlien pocas MS, inac moja kamoska uz ma dieta otehu hned po skonceni mrsky a teraz caka druhe a presne tak isto splodili.. dobre nie? tiez jej koncila mrska a dalsiu uz nedostala a zistila asi o mesiac ze je tehu... myslela si ze ma cystu :D

katkaajurko
18. srp 2009

flam-ked som raz poslala kupit test MM - tak doniesol ten drahy rapiclear-ze mu tvrdili ze je najlepsi!!! tiez mal citlivost 20,ak nie 25... obchod je hold obchod...

tretulka
18. srp 2009

mne sa raz stalo, ze som kupovala test a lekarnicka mi podala krabicku, neviem uz presne ako sa volal, ale boli tam 2ks, pruzkovy, a bol velmi lacny, len nejakcy 40Sk, a ona vyvalila oci, ze taky lacny 😀 , podarena bola

sonicc
18. srp 2009

lauri teraz ma napadlo a musim rychlo napisat lebo zas mi to vysumi.... 🙂
ked sme sa rano bavili o mojich predovu a poovul tepl. som chcela povedat a opytat sa, ze ci moze taky rozdiel v tepl. minul.cyklu a terajsieho sposobit to, ze min.som merala o 10:00 a teraz o 8:00hod?
Mohli tie 2hod. sposobit taku zmenu vo vyske poovu teplot?

benjina
18. srp 2009

No tak takovou mršku mám i já takže asi to bude normální jev když ho má většina z nás.No tak doufám, že ty cysty se mi dělali z toho prolaktinu, protože jsem si četla v témě zvýšený prolaktin, že i to se z toho dělá tak uvidíme jak dopadnou ty testy na tu první fázi. 😠

katkaajurko
18. srp 2009

sonic podla mna- ak celkovo merias o dve hodiny neskor-budu v inej urovni aj predovu aj poovu hodnoty...

lauritka
18. srp 2009

sónicc myslim, ze ano. o 10 hod si mala vyssiu teplotu ako o 8,00. jeej ti zavidim, ze tak dlho spis 😝 ja sa uz odrana musim venovat psom, ci je volny den, alebo pracujem..ach jaj. ja vstavam o siestej 😨

benjina
18. srp 2009

jinak i já jsem zjistila, že se mi dost liší teplotky, když měřím ve čtyři ráno a pak když jsem dneska měřila v šest.od čtvrté do šesté se to moc neliší, ale já měřím v osm hodin každý cyklus a to mám tak vysoké teplotky a když jsem změřila tento cyklus jak jsem vždy vstala tak se mi to liší klidně o 0,3-0,4 což je dost velký rozdíl, to bych nebyla až v takových výšinách jako jsem normálně, takže opravdu dost záleží v kolik člověk měří a aby to přesně plus mínus 15 minut dodržoval jinak to nemá ten účel.

lauritka
18. srp 2009

najnizsie teploty su do cca 5.rano--- potom to stupa postupne. 🙂

sonicc
18. srp 2009

ja som s malym doma a on je riadny spachtos..... ale teraz manzel chodi na rehabilit.tak stavam uz mesiac o 8h...
Stale je to oproti tebe lauri neskoro 😉
My byvame v rod.dome takze so psom nemusim.... 🙂

sonicc
18. srp 2009

Takze mozno preto boli min.cyklus take vysoke poovu teploty a teraz nizke.........
Inak zacina sa u mna prejavovat naladovost. Pred chvilou som hystericky plakala lebo nemam sacok do vysavaca..... 🙄 uz mi asi sibe 😀
Ale uz ma to preslo. 😀

benjina
18. srp 2009

no já jsem se vždy divila, že mám takové vysoké teplotky tak už jsem vyluštila záhadu, že to není se mnou až tak strašné, když budu vstávat brzo do práce tak budu mít i nízké teplotky. 😀 😀

lauritka
18. srp 2009

tak to mas super, muzikovho brata deti su uz od siedmej hore, tam sa vela nevyspia 😅 tak neviem ako sa to s tebou vyvrbi tento mesiac, nechame sa prekvapit 😉

sonicc
18. srp 2009

benji, ak budes stavat o 4 tak budes mozno aj podchladena 😀

sonicc
18. srp 2009

lauri uvidime. Brucho ma boli stale niekedy viac niekedy menej niekedy pichne. Prsia zvacsene. A stale mi je tak nejak tazko od zaludka....nie na vracanie ale tak akosi tazko....krcok tvrdy....mrcha nikde...
Bud to robi psychika alebo babo.... cas ukaze 🙂

benjina
18. srp 2009

sonicc: no tak to doufám, že tak brzo vstávat nebudu, ale o 4 hodině jsem měřila před 6 dny a to jsem měla 36,5 takže to není na zimní kožich.To jsme jeli na nákup do Polska tak jsem musela tak brzo vstávat, jinak poslední 3 roky jsem vstávala vždy nejdřív tak na osmou tak proto jsem tak začala měřit

adelka89
autor
18. srp 2009

holky k tem testum, ja teda nevim jak je to resene,ale kdyz jsem si delala Mamatest 25ku tak carecka byla krasna a na pepinu o hodne slabsi a to je to 20ka uz bych si ho nekoupila...

shaarka
18. srp 2009

http://www.biogema.sk/otazky.html
Citlivosť metódy je tým vyššia, čím nižšie množstvo HCG dokáže tehotenský test zistiť. Čím nižšiu koncentráciu hormónu dokáže test spoľahlivo stanoviť, tým skôr zistíte tehotenstvo. Preto je nutné voliť tehotenský test s najvyššou citlivosťou, t. j. najnižšou hodnotou stanoviteľného hormónu HCG. BABY test patrí medzi najcitlivejšie testy na našom trhu -v sére stanoví už 10 IU / l !

a este som nasla, ze ako to funguje:
Metóda tehotenského testu využíva kombináciu konjugátu (monoklonálna protilátka – farbivo) a polyklonálnej protilátky naviazanej na pevnú fázu na identifikáciu hCG v testovanej vzorke s vysokou citlivosťou. Do 3 minút v moči je možné stanoviť hladinu 25 mIU.ml-1. Vzorka vzlína po membráne na prúžku, pričom znacený konjugát vytvára s hCG (ak je vo vzorke prítomný) komplex antigén - protilátka. Tento komplex sa naviaže na protilátku umiestnenú v pozitívnej reakčnej zóne a vytvorí ružovú čiarku, ak koncentrácia hCG vo vzorke je vyššia než 25 mIU.ml-1. Ak sa hCG vo vzorke nenachádza, nevytvorí sa farebná čiarka. Reakčná zmes vzlína dalej. Nezreagovaný konjugát sa viaže v kontrolnej zóne, kde vytvára ružovú čiarku, ktorá dokazuje, že test bol správne vykonaný.

A este som sa docitala, ze klasicke testy su s citlivostou 100mIU/ml - k nim radim po tomto zisteni aj pepino, pretoze na jeho obale nie je uvedene, aku ma citlivost.

katka444
18. srp 2009

ahojte,

shaarjka 😵 😵 😵 to vyzera super 🙂

kukulik, tak predsa dosla ovula jedna neporiadna 😉

tretulka
18. srp 2009

sonicc, tak to Ti zavidim 😉 , ze maly je taky spachtos, moj si bezne vypta kakao o 5,10 najneskor o 6,10 a malokedy sa stane, ze este zaspi...teraz sme po dovolenke, tak este nepresiel na domaci rezim a po vypiti kakaa zaspal a vstali sme o 8,00hod, tak to je u nas uplna rarita a moja radost nemala konca kraja 😀

flamenga
18. srp 2009

shaarka takže v tej lekárni jej trepala somariny 😀 no.... to je lekárnička toto.... určite ani nevedela, o čom hovorí....

na teste Pepino je napísané, že má citlivosť 20 😕 už som mala Pepino, kde to napísané nebolo.... ale posledné tri? 😅 to tam napísané mali....

sonicc
18. srp 2009

tretula to ja take skore vstavanie nepoznam.... 😀
ked ideme do skolky budim ho tesne pred 8, skolku mame cez cestu... 😀
lenze spat chodi okolo 22.....takze neskoro. Sa vzdy hneva ze on cez svetlo spat nejde 😀