Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sarafortuna
23. led 2011

@kamillka100, tie cystičky sa robia dlhodobo... v podstate jedna cystička by mala byť z jedného cyklu... je to dlhodobá vec...
ono to nie je nič hrozné, len treba mať ovulku... tá je všeko čo potrebuješ, vajenčíky môžu vyzerať ako chcú, ide o tom aby vaječko pekne dozrelo a išlo na "vandrovku"...
po clostile sa necháva 3 mesiace pauza... ešte môže aj počas tej doby nepriamo účinkovať clostil,...
tak uvidíš, ale skôr by som nič neriešila - žiadnu antikoncepciu... neviem, o nikom kto v takomto prípade otehotnel po vysadení...
hlavne skontrolovať HP, inzulínovú rezistenciu, ak je potrebné tak upraviť BMI na ideálne...

kamillka100
23. led 2011

@sarafortuna tak mam este pockat??? som objednana na endokrinologiu na krv, SZ mam v poriadku, len mi este urobi HP, tak som zvedava, len cakam na mrchu aby som mohla ist na 2DC a potom na 22 dc

sarafortuna
23. led 2011

@kamillka100, proste po vysadení clostilu by som 3 mesiace neriešila nič... samozrejme, podľa výsledkov HP...
neviem o ničom lepšom - úspešnejšom - ako je clostyl+duphik 😉

tannika
23. led 2011

Ahojte, ja som zase poskočila, tá teplota si robí čo chce: http://www.fertilityfriend.com/home/282681
Som zvedavá, čo z toho bude - najlepšie by bolo to víťazné trio 😀

kamillka100
23. led 2011

@sarafortuna no uvidim ako budu vysledky a potom sa rozhodnem, mas pravdu, este ma teraz napadlo, ze ked budem mat pauzu, tak skocim do centrum neplodnosti, len nemozem nic brat, ziaden clostil a zacnem sa informovat, za to nic nedam a uvidim co mi povedia

sarafortuna
23. led 2011

@tannika, pekný výskok... tak nech sa to takto vysoko už "usadí" 🙂 🙂

sarafortuna
23. led 2011

@tannika, ten tvoj havko na fotke, sa podobá na moju "nebohú" Jessynku... môj prvý pes... super pes, najlepší na svete, PANI pes - zvláštnu osobnosť mala,... niekto by namietal, že pes nemá osobnosť, no ona mala... 😀 😀 😀

sarafortuna
23. led 2011

@kamillka100 , Kamilka, myslím, že z toho budeš mať zbytočný stres... načo? zatiaľ to vôôôôôbec nepotrebujete... ja si myslím, že tie centra sú veľký biznis... nič viac... možno len 2 % párov ich skutočne potrebuje..
keď som myslela, nič tak NIČ 😀 😀 😀 , plánovať si dovolenku, užívať si manželíka, tešiť sa z maličkostí a tak.. ..

rebelie
23. led 2011

@leeena_4 Jednodenní pokles by byl OK - bylo by to hnízdění... 😉, ale pak by se BT měla vrátit nahoru...
@kamillka100 Tak ta MS asi nakonec vážně dojde... Pokud se snažíte rok, tak zatím vůbec nenervuj a doufej, že clostyl pomůže... Já bych tedy asi do té antikoncepce taky nešla, nebo bych si to minimálně nechala hodně dopodrobna vysvětlit, proč bych ji měla brát, a pak bych si to pořádně rozmyslela... Též mi přijde lepší pouhá pauza od closytylu než HA, ale zkušenosti s tím nemám žádné...
@sarafortuna Na tu psychiatrii půjdeme spolu, jo? Taky mám někdy pocit, že už jsem na ní zralá... i když teď zas doufám, že by se snad mohlo zadařit (o to větší bude depka potom)...
@jania023 Taky si myslím, že ovulka proběhla včera, ale ještě se to potvrdí, zítřejší teplotou, která by měla být ještě vyšší než ta dnešní...
A jak já? Tak především jsem zaspala, takže jsem měřila o hodinu později než jindy... ale asi se pořád držím nahoře, nicméně nidační pokles zatím žádný... uvidíme ke konci příštího týdne, jak to bude... http://www.fertilityfriend.com/home/rebelie

tannika
23. led 2011

@sarafortuna každý pes je osobnosť, rovnako ako ľudia. Tento môj zázrak je z útulku a má úžasný prístup k životu - teší sa zo všetkého, tak sa od neho snažím učiť 🙂

rebelie
23. led 2011

@tannika Jednoznačně hnízdění... Já klesnu zítra, a pak taky vyskočím nahoru a vítězné trio bude, příští neděle bude v historii zaznamenaná jako další ze šťastných nedělí, kde se objevilo několik // testů 😀

rebelie
23. led 2011

@kamillka100 Na CAR se zatím vykašli a dělej, jak Ti radí safortuna - pauzu od clostylu si užij v co největší pohodě a neplaš, ono to mimi přijde, uvidíš... Hele a ještě jsem nepochopila zmínku o tom, že Ti zatím dr. nedělal HP - to jako vůbec? Nasadil Ti clostyl bez HP?

leeena_4
23. led 2011

@rebelie vím, vím, ale tuším, že s nevrátí, neumím si představit, že já mám takové štěstí 😀

sarafortuna
23. led 2011

@rebelie , moja sesterka robí na psychiatrii v Opave 😀 😀 😀 lenže tam skôr lieči narkomanov, feťákov a gemblerov... 😀 😀 😀 ale keďže sa pozná so psychošmi zo ČR aj SR, tak vybavíme dajaký pobyt... 😀 😀 😀

kamillka100
23. led 2011

@rebelie hej, nasadil mi bez HP, aj ja som bola z toho paf, ale bola som na folikulometrii a povedal, ze neovulujem, tak mi dal clostil, asi tak..............nasrala som sa, isla som sa sama objednat ku endokrinologovi a ten mi to vsetko urobi, len musi prist ta mrcha mrchovska 😠

lauritka
23. led 2011

@tannika zlatko nepoznas niekoho , kto by chcel fenku vlciaka ??? 😒 stale ju mame doma uz od Silvestra a nevieme nikoho normalneho najst, je strans zlata, hoci stale este prelakana. ☹

kamillka100
23. led 2011

@sarafortuna kludne sa tam pridavam aj ja, niekedy si ozaj pripadam, zeby som tam mala zajst 😀 😀 😀

leeena_4
23. led 2011

@rebelie myslíš, že i 0,1 je pokles. já ti nevím, mě se nezdá, že by to byl implantační pokles a jen o 0,1 na hodnoty teploty dva dny zpátky :-/ uvidíme, jak se to bude vyvíjet 😉

kamillka100
23. led 2011

@leeena_4 drzim palce , ale graf je pekny 😉

rebelie
23. led 2011

@kamillka100 @sarafortuna Tak ta Opava by byla fajn - měly bychom to všechny na půl cesty 😀 , ale mezi feťáky a gamblery asi nechcu... Ale když se přidá ještě některá, tak bychom pomalu měly na to si udělat týden v Beskydech se soukromým psychiatrem, který nás všechny naučí, jak se s neúspěšným úsilím o mimi vyrovnávat 😀
@kamillka100 Tak na Tvém místě bych rozhodně chtěla nejdřív HP, a pak bych možná teprve byla ochotná uvažovat o tom, zda nasazení HA může být k něčemu dobré... Navíc ten clostyl opravdu bude doznívat a třeba Tě "nastartoval" a budeš mít ovulaci i v těch cyklech, co ho nebudeš brát... A propos, jak ten doktor vlastně zjistil, že neovuluješ?
@leeena_4 Ne, ne, stoupne a my tři - Ty, já a tannika - budeme příští neděli vítězným triem! 😎

rebelie
23. led 2011

@leeena_4 Popravdě myslím, že takhle malý pokles neznamená vůbec nic - ani hnízdění, ani známku toho, že nejsi těhu...

kamillka100
23. led 2011

@rebelie zistil to tak, ze nevidel na folikulometrii ziaden folikul, bol tam sice jeden ale maly,mal 10mm, tak povedal, ze zahada vyriesena, ze vraj tam bude problem a dal mi clostil, pockam po clostile jeden mesiac a este sa porozpravam s endokrinologom, co on na to povie a ked sa nepodari ani ten mesiac po clostile, tak mu asi budem doverovat a skusim to......vsak nemam inu moznost, len mu doverovat 😉

sarafortuna
23. led 2011

@lauritka, Lauri a znáša s inými psíkmi? písala si vtedy že nie...
ja našich už asi neprehovorím na druhého psíka - máme jednu fenku, ale 10 rokov sme mali 2vlčiakov...
už je staršia? vyzerá byť viac než 4 roky, podľa môjho oka...
to ste ju našli vy?

rebelie
23. led 2011

@kamillka100 No, nevím, nevím... A kdy Ti tu folikulometrii dělal? A cykly míváš , nebo jsi mívala dlouhé jak? Víš co, mě kdyby udělali folikulometrii 12DC, tak jsem taky zralá na clostyl, a přitom patrně ovulaci (nebo aspoň dostatečnš velké folikuly) mám, ale až 20-22DC - takže ten folikul doroste...

kamillka100
23. led 2011

@rebelie no cyklus som mala stale ako hodinky, stale na 28DC, ako stalo sa ze niekedy som dostala, ale skor o den,dva,nikdy mi nemeskali, ja som bola na folikulometrii na 10DC a bola maly folikul, tak mi povedal, ze od noveho cyklu mam brat clostil,vraj mi dopomoze k ovulacii a vraj otehotniem a nic ☹

rebelie
23. led 2011

@kamillka100 Jasně, že při 28 denním cyklu by už 10DC měl folikul asi být větší, ale co když Tvůj problém byl jiný - pozdější ovulace a krátká luteální fáze? Já vím, s těmi doktory je to fakt na prd, že člověku mnohdy nezbývá než jim věřit, neb co jiného taky... ale já osobně bych trvala na více folikulometriích a HP, a u Tebe konkrétně bych se vykašlala na antikoncepci a ty tři měsíce pauzy od clostylu bych měřila BT jak divá, abych zjistila, co vlastně to Tvoje tělo skutečně dělá... protože Ty vlastně nevíš, jestli opravdu problém byl v tom, že nemáš ovulaci...

rebelie
23. led 2011

@lauritka Co si Ty myslíš o tom, co píše kamilka? Pravidelný 28DC cyklus, jednou na folikulometrii 10Dc malý folikul (10mm) a bez HP, nebo dalších folikulometrií nasazen clostyl, a teď - pokud nezabere - tak v nutné pauze v braní clostylu doporučení brát HA?

lauritka
23. led 2011

@sarafortuna mm ju nasiel v meste vyhladovenu a prestrasenu, mali sme vobec problem ju dostat do bytu, tak sa bala chuderka, asi ju aj bili.
isla za mm z mesta peso az na sidlisko.. ona ma len asi okolo roka, este je take velke stena, urcite nie je dospela.
taka je pritulna. no so psami velmi nie. :( ale to by sa podla mna tiez dalo naucit. s nou sa da este precovat a ucit ju.
aj labky sme ju naucili drzat, ked sme jej utierali nohy. 🙂
je mi jeje luto. keby som mala dom a zahradu, tak je uz u nas navzdy... ale v byte a este s dvoma mackami a dalsimi dvoma psami je to neunosne.

kamillka100
23. led 2011

@rebelie tak to mas pravdu, to iste som si myslela aj ja, ale napr,,teraz mi tiez dr. povedal, ze ovulka nebude, vraj dorastol len jeden folikul 11MM vraj je maly a ovulka bola, aspon mi to potvrdil graf a aj ovulacne testy, hoci nejako dlho som ju mala, ale ja uz ozaj neviem , uz som z toho zmatena, ozaj neviem co si mam mysliet, ale urcite skusim jeden mesiac bez nicoha a uvidim ake vysledky budem mat, ja uz ani neviem ci vlastne u mna teraz ovulka bola, uz si zacinam namyslat somariny ☹