Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , prečo si myslíš že clostil nepomohol.. lebo si neostala tehotná? vieš aká je pravdepodobnosť otehotnenia? to je zázrak, ak sa to niekomu podarí za 1-2 mesiace... a zázraky sa dejú ale nie veľmi často. 🙂

leeena_4
1. bře 2011

@sarafortuna to si nemyslím. Na dobrém utz vidí nejen tipický tvar PCO vaječníků (náhrdelník), který žena bez PCO nemá. Dále vidí na dobrém UTZ povrch těch vaječníků, který je tvrdý a hladký, nikoliv zvrásněný. Takže PCO z uzt pozná dobře. A jako potvrzení se dělá HP.

@lulii u nejlehčích forem PCO probíhá menstruace i ovulace, takže to možné je. To zvýšení FSH a testosteronu právě to PCO potvrzuje. Ale u těh lehčích forem PCO (s ms a ovulací) jde normálně otěhotnět. Jen se třeba povzbudí ty vaječníky clostilbegytem 😉

kamillka100
1. bře 2011

@sarafortuna ako clostil pomohol k ovulacii, ale k otehotneniu nie, ja som to tak myslela, ze folikul bol krasny velky, mala som pichnuty pregnyl , skusali sme to a nic ☹ , cakala som, ze sa stane zazrak, ale bohuzial sa nestal ☹ ja viem, ze nie kazdej clostil pomohol......ale dr. mi povedal, ze kludne mozem otehotniet aj teraz po stimulacii

lauritka
1. bře 2011

@saronka aha.. no a ani pred ovu ste nesnazilkovali ??niekedy vedia prezit spermose ja par dni. 😉

leeena_4
1. bře 2011

@kamillka100 buď ráda za tu ovulku po clostilu, podívej na mě - ani ťuk. Jakmile máš ovulku a dobré spermie, tak je to jen otázka času, než se zadaří 😉

lulii
1. bře 2011

@leeena_4 Aha, tak už jsem chytřejší 🙂 Strašně moc jsem doufala, že mi ta laparka fakt pomůže, problém teda odstranili, ale že by to zas tak moc vadilo, to asi né, viď? ☹ A já tomu dávala takový šance. Je jasný, že teď je šance mnohem větší, ale mě to moc neuklidnilo.

leeena_4
1. bře 2011

@lulii PCO právě brání vaječníkům v růstu vajíček, takže pokud ti rostal i před tím, tak to asi máš fakt tu lehčí formu PCO a chce to holt jen trpělivost 😉

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 ,
http://merenibt.xf.cz/index2.html

môj názor je , že nervozita je opodstatnená po cca 8 ovulkách... 😉 😉 😉
dovtedy to je o náhode... 😉 😉 😉
je pravda, že clostil mnohým pomohol - ale aj nepomohol... ale v každom prípade niečo v tele urobí a zanechá tam nejaké stopy.. 😉 😉

potom sa príď "pochváliť" ako si dopadla... 😉

lulii
1. bře 2011

@leeena_4 A nemáš nějaký lék na trpělovost? 😀 😀 😀 Já už totiž začínám asi i bláznit a nevím, kde bych už měla nabrat novou sílu.
Holky, poraďte, jak být v pohodě? 😉

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , hlavne musíš veriť... nebud voči všetkému taká speptická... 😉 😉 😉
poznám kočku, čo 3 mesiace s clostilom NIČ a po vysadení clostilu ovulka na 38.DC a už ma malý 9 mesiacov.. 😀 😀 - to je zázrak... jedna ovulka za 2 roky snaženia a je to tam... vypla, neriešila a potom čumela na tehu test 😀 😀 😀 😀

leeena_4
1. bře 2011

@lulii nemám holka. Pořídili jsme si xbox, máme dva psy, začala jsem cvičit a dělat výtvarné práce, takže plán je zaměstnat hlavu i ruce a docela to funguje 😉 Ale taky mám krize a dny, kdy to na mě padne 😉 Držím palečky.
Jiank jsem taky původem z ČB 😉

sarafortuna
1. bře 2011

@lulii , musíš VERIŤ a tešiť sa z toho čo máš teraz... lebo ani to nemusí byť, ak si to ten HORE zmyslí... žijeme dnes !!! tak rýchlo stihni robiť to, na čo počas tehu a mamičkovania nebudeš mať čas... 😉 😉 😉
optimizmus, viera, že RAZ to príde... to je cesta k trpezlivosti... môj názor 😉 😉

leeena_4
1. bře 2011

@sarafortuna
@lulii souhlas. musíš věřit, že jednou to vyjde a neupínat se na to, že to bude už tenhle nebo příští cylus, prostě věřit a uživat si života 😉

tiburcia
1. bře 2011

Ahoj holky....

tak už je tu březen, jaro přijde coby dup... letos je dle čínského kalendáře rok zajíce, tak to by bylo, aby ty děti nebyly!!! 😵 😵 😵

sarafortuna
1. bře 2011

@tiburcia , jasné že bude koooopec detí.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
fakt kočky, raz budeme spomínať na to, ako sme sa tu trápili... a možno si povieme, že sme boli hlúpe že sme to tak prežívali... 😉 😉 😉 😉

leeena_4
1. bře 2011

@sarafortuna já jsem si nedávno taky říkala, jak se mi vlastně ten náš život teď docela líbí. Víkendy trávíme s kamarádama, jdeme si kam chceme bez ohledu na plánování hlídání. Můžeme si dovolit nějaké ty nákupy a udělat si radost něčím větším. To potom taky nepůjde, tak je třeba si toho užít 😉 Ještě na to budem fakt vzpomínat s láskou 😀

lulii
1. bře 2011

@leeena_4 No snažím se dělat něco jiného, než jen přemýšlet o mimi. Máme psa, k tomu jsme si pořídili kočku, tak mám o zábavu postaráno, ale stejně mi nejde vypnout na 100%. Další Budějčanda??? 😀 😀 😀
@sarafortuna Byla jsem plná optimismu, když jsem se vrátila z nemocnice z tý laparky, měla jsem tak super náladu a fakt věřila, že to k něčemu bude,......ale už mi zase začíná hlodat červík v hlavě 😠 😀

leeena_4
1. bře 2011

@lulii na 100% to nejde, to je jasný, ale jde to (při velké snaze) trošku potlačit a nebrat to jako jediný cíl a jedinou věc v životě 😉 . Jojo, Budějčanda, ale už žiju 6 let v Praze.

sarafortuna
1. bře 2011

@lulii, tie červíky napádajú každého... len ich treba rýchlo odohnať..
každá to poznáme, veď aj ja som plná optimizmu a keby si pozrela iné strany tejto témy, tak lamentujem a bedákam, že už nevládzem....
proste spadneš, zdvihneš sa a ideš ďalej... a tak ide CELY ŽIVOT... a toto su tie mäkšie pády, aj keď sa nám to nezdá.

saronka
1. bře 2011

@lauritka ja myslela ze ovu byla 21.i mi to graf ukazoval takze to jsme se snazili,ale pak 25 ovu test dalnice tak jen ten den. :( ach jo no holt pristi mesic dame casteji at ji nepropasneme.
@lulii co nejaka dovca,snadno se rika,ale uvidis,brzo se zadari!musime verit.

lulii
1. bře 2011

@sarafortuna Tak to máš pravdu. Vždycky může být hůř, co 😖
@leeena_4 Tak k tomu už jsem sklouzla, že je mimi můj jediný cíl v životě ☹ a musím se od toho odprostit, jen mi to jde asi pomalu. Ale je to hrozný, jsem se stala normálně obětí pro mimi. Přijde mi, že už vůbec nežiju normálním životem a neumím si ho užívat. Všude jen mimi mimi a zase jenom mimi. Sakra, já jsem fakt blááááázen, pomóóóóóóóc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lulii
1. bře 2011

@saronka Musíme fakt jen věřit, nic jiného nám nezbývá 😉

leeena_4
1. bře 2011

@lulii já myslím, že do téhle fáze dospěje každá. Já ji taky měla a pak jsem se zvedla a začala řešit jiné věci a zabralo to, ale každá si k tomu musíme dojít sama a nějak se z toho sama vyhrabat, ale blázen nejsi, a nebo jsme všechny 😀 😉

lulii
1. bře 2011

@leeena_4 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Holky, díky moc, zvedly jste mi zase náladu 😉

leeena_4
1. bře 2011

@lulii to je dobře 🙂

saronka
1. bře 2011

@lulii super!

lucinka1104
1. bře 2011

@sarafortuna ahojky fajn dako som po otm potrate nemala chuť....timi je teda všetci sme stale chorí predavam teraz stale veci cez net tak nestíham ale aj tak som sa chcela opýtať aká šanca je že by som otehotnela den po ovu?

sarafortuna
1. bře 2011

@lucinka1104 , sú tam šance.... pretože vajko žije cca 24hodín... a ty nevieš PRESNY čas, kedy ovulka bola... ani pichanie to neprezradí, lebo sa nemuselo vydrať z foliku vtedy...
šance sú vždy nejaké...

elebe
1. bře 2011

ahojky kočky... 🙂 tak ja som po očistnom kúpeli...spravila som si soľný kúpeľ,vybalzamovala vlasy a bahenná maska....je síce hnusná a vyzerám ako shrek 😀 ale na tvári robí zázraky 😉 ja viem že je to mimo tému,ale ja tieto veci robím vždy keď mi je smutno a osamoteno.... 😒

lucinka1104
1. bře 2011

@sarafortuna no ja len podľa hlienu prvý podľa man plodný den bolo trochu druhý den viac potom podľa mna den ovu max a v den ked bol poobede keksík tak ešťe doobeda hlienik bol ale poobede už nie len my musíme ked sa nam da je to tak 3 x domesiaca 😝 .....ja prave veľmi nechcem ale začala som merať až den po ovu a od vtedy
36,9
36,9
37,0
37,1
37,0