Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sofinka2009
15. zář 2009

tuniska mi sme asi boli cikat naraz 🙂 hlavne ze testujeme v sobotu...

vendy6909
15. zář 2009

netestovala.asi budem testovat zajtra rano.grafik si robim len na papier koli doktorke aby sme to mohli spolu konzultovat.

leveretka
15. zář 2009

ste prípady 😀 ale úplne vás chápem 😀

tun1ska
15. zář 2009

sofi- hlavne že telepatia funguje::🙂) Sobotu si to len potvrdíme 😵

sofinka2009
15. zář 2009

jasne sobota plati.furt ho chodim kontrolovat.je to este slabucke musim este par krat testnut 🙂 ale nieco tam je 🙂

sonicc
15. zář 2009

sofi super, tak drzim palce 🙂
mna dnes cely den pali zaha, fuj 🙄 to ma uz roky nepalilo 😒
a boli sme na huby sme kopec nasli 🙂 len som nemohla moc poskakovat ma prsia bolia 😀

sofinka2009
15. zář 2009

sonic aj mna pali zaha.ale aj si za to mozem acidko trochu halusiek potom torta na to rajcinova polievka tak ma uz aj brucho boli ale moja vina to je trpim 🙂

evina0
15. zář 2009

blackrose vratim sa k tomu poisteniu a socialke je ine ked si platis sama tzv dobrovolne poistenie a je ine ak ti platia odvody v praci lebo mne jasne napisali ze aj ked si zaplatim cely rok tento a od januara to ukoncim a bududuci napr septenber porodim mam smolu dobrovolne poistenie musi bezat do materskej aj ked sa znizi na minimum ale musim si platit.chcem az to bude realne zase volat do Ba a popytat sa ci sa nezmenili za tie 2 roky dako podmienky zeby som dobrovolne zrusila a kmed nie znizim na minimum co je cca 12 eur 😉
lisa da sa to platit sekom ja som si dala trvaly prikaz 😀
sonic mne sa tiez zacinaju zvecsovat prsia aj mm si to vsimol ale ja mu stale vravim ze to je bliziacou mrchou, a ked sa vcera v posteli spytal ze tak co uz si tehotna?? prislo mi to luto a slzicky sa rokotulali s oci a vravim myslim ze nie stale akosi rype aj dnes na bicykli ze uz sa ti tam rozvija a rozrasta cosi ked ide stak opatrne na bicykli?? ale vravim ze nie nejdem si namyslat ked to pride tak to pride branim sa zase sklamania a tento mesiac som akasi zmierena 😒

lauritka
15. zář 2009

evina ja mam vyplatenych presne 270 dni--- teraz to mam momentalne zrusene. ja som to pochopila tak, ze za dva roky pred porodom musis mat aspon 270 dni nie ? aby sa splnila podmienka... cize som myslela, ze je to jedno kedy, hlavne ze tych 9 mesiacov mas hmmm ???

blackrose
15. zář 2009

evina, ved tak som to pisala aj ja, ze musis si ho platit stale do materskej a nie 2 roky a potom napr. 2 roky nic a potom nastupis na matersku, tak ti nevyplatia nic. Lebo sa rataju predchadzajuce dva roky od nastupu na matersku, nie akekolvek dva roky pred tym...

tun1ska
15. zář 2009

lauritka- ja mám zase také poznatky, že tých 270 dní je pred nástupom na MD- teda čerpanie....A vymeriavací základ sa ti beriek rok dozadu- teda z predošlého roku...Veď ty si teda môžeš čerpať nemocenské tento rok, ak by si bola PN- z minuloročného DNP...

blackrose
15. zář 2009

nasla som priamo odkaz na ministerstve o materskom pripevku: http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id...

tu je aspon zakladnych par bodov, aby ste to mozno lepsie pochopili:

Materská dovolenka trvá 28 týždňov. Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak zákon o sociálnom poistení neustanovuje inak.

Podmienky nároku
* trvanie nemocenského poistenia alebo po jeho zániku počas trvania nároku na výplatu materského alebo v ochrannej lehote. Ochranná lehota je 42 dní. Ak nemocenské poistenie trvalo menej, ochranná lehota je toľko dní, koľko trvalo nemocenské poistenie. V prípade poistenkyne, ktorej nemocenské poistenie zaniklo v období tehotenstva, je ochranná lehota šesť mesiacov
* poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní
* poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak zákon o sociálnom poistení neustanovuje inak
* poistenkyňa má nárok na materské aj po uplynutí 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak porodila zároveň dve alebo viac detí a aspoň o dve z narodených detí sa stará alebo ak je osamelá. Nárok na materské v tomto prípade zaniká uplynutím 37. týždňa od vzniku nároku na materské

lauritka
15. zář 2009

aco toto ? materské z dobrovoľného nemocenského poistenia (DNP) vám priznajú len vtedy, ak DNP trvalo aspoň 270 dní v období posledných dvoch rokov pred pôrodom. to slovicko ASPON je zaujimave ? a v obdobi dvoch poslednych rokov? preco potom ? nenapisu, len v obdobi pred porodom

tun1ska
15. zář 2009

Aha, asi to nebude fungovať bez prihlásenia...zaregistrujte sa na www.porada.sk a je tam veľa konkrétnych otázok a odpovedí ohľadom tejto témy...

blackrose
15. zář 2009

lauritka, slovicko aspon znamena, ze ak menej, tak budes mat mensiu matersku, rata sa to zo vsetkych dni platenia ako priemer pre jeden den materskej, je to dost zlozity vypocet :-/

blackrose
15. zář 2009

tie posledne 2 roky... to je podla mna taka ochrana statu, aby neplatili hocikomu zavratne vysky materskeho 😉 ale len tomu, kto si pravidelne prispieva na nemocenske poistenie...

lauritka
15. zář 2009

blackrose ale prave to chcem vediet, ked som si priplacala 9 mesiacov DNP, (ale potom som kvoli fin., situacii zrusila) ci budem mat narok na tu vyssiu matersku, ked napriklad tento rok otehotniem, pretoze tych 270 dni bude spadat do obdobia poslednych dvoch rokov ???

lauritka
15. zář 2009

platila som to od septembra 2008 do maja 2009. vyslo trosku viac ako 270 dni.

blackrose
15. zář 2009

ak ti to spadne do toho obdobia, tak budes mat urcite vyssiu matersku, ako keby ti to do tych dvoch rokov nespadlo a ty si si nepriplacala. Ak by si si to platila pocas celej doby pred materskou, bez prestavky, tak budes mat este vyssiu matersku. Najlepsie je mozno si to potom zase zacat platit hned ako otehotnies, prip. si vyratat ci sa ti to vobec oplati a nie je lepsie si to strkat do ponozky. Lebo ty dostanes len 55% z vymeriavacieho zakladu, pri DNP neviem ako sa to potom rata.

lauritka
15. zář 2009

tiez som si doplacala cez 30 EUR ako evina, kedze som mala na zmluve nizky plat a dala som si platenie z najvacsieho mozneho vymeriavacieho zakladu. no a teraz nieviem ci by to platilo, ked som to prerusila, alebo by som to musela potom platit znova ked otehotniem.

blackrose
15. zář 2009

no musis mat najmenej 270 dni behom 2 rokov pred zaciatkom materskej platene, takze ak si platila tych 270 dni a otehotnies, tak si musis vyratat, ci sa ti to do toho zmesti, alebo nie a doplatis mozno len za par dni...

lauritka
15. zář 2009

no vyssiu matersku ti nedaju, tam je maximalna hranica. ja som si doplacala tu najvyssiu moznu. 🙂

lauritka
15. zář 2009

ano tych 270 dni mam vyplatenych. takze teraz musim stihnut otehotniet a porodit, lebo potom mozem zacat znova 😝

blackrose
15. zář 2009

no myslela som samozrejme po to najvyssiu hranicu... 😉

presne tak... pripadne nie zacat znova, ale si len doplatit, lebo mozno to stihnes tak, ze ti bude chybat uz len 20 dni 😉 ale zamestnana si, matersku urcite teda dostanes, len si potom treba doplatit... dufam, ze to teda stihnes 🙂 drzim palce 😵

vavenka
15. zář 2009

Lauri sak uz si tehula, takze stihas 😉

lauritka
15. zář 2009

ano, ale mam maly prijem na zmluve vies 😖 takze je to na prd, preto som si doplacala. nech mam aspon polroka 16 000 SK na plienky 😀

lauritka
15. zář 2009

ha vavi 😀

blackrose
15. zář 2009

hej pochopila som, tak potom to treba len tak pekne naplanovat a povedat tomu vajicku a tej spermii nech sa laskavo poponahla, aby ked budu babatko mohli mat suchu prdelku 😀 .... keby to bolo take jednoduche... 😎