• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Grafy BT

9. května 2017 
@kikusik88 ja tiez uz neviem,no dufam,ze vobec bude co stvrtok testovat,super ked uz dosla aspon bezbolesti,nech ta usetri
2. dub 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@magic08 uz od januara sa nekojime :wink:
2. dub 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikusik88 nic nove na svete....ked sa utrem sem tam ruzove,troska hnedy flak na vlozke a nic.bolesti mierne
2. dub 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristi a tu som našla niečo o krátkej LF, že najčastejší problem je aj chla, čo ja stále mávam studené nohy, ruky, asi sa musím začať lepšie obliekať

Re: kratka lutealna faza, da sa liecit?

Dobrý deň, skrátená luteálna fáza skutočne môže byť prekážkou v otehotnení, na odhalenie príčiny vo Vašom prípade však nemám dostatok informácií. Užívanie syntetických gestagénov by Vám luteálnu fázu mohlo predĺžiť, neodstráni to však príčinu problému, ktorou môže byť:
- stagnácia a chlad v oblasti brucha / malej panvy
- výrazná nadváha alebo podváha
- poruchy hormonálnej regulácie - neoptimálna funkcia štítnej žľazy, estrogénová dominancia, ...
- prekyslenie organizmu vplyvom nevyváženej stravy alebo nadmerného stresu
- nedostatok niektorých živín
- nedostatok vhodného pohybu

Navyše každým užívaním syntetických hormónov môžete ešte prehĺbiť poruchy hormonálnej regulácie.
Aby sme sa prepracovali k jadru, potrebovala by som poznať Vaše BMI, spôsob stravovania, akému pohybu sa venujete, ako vyzerá Váš menštruačný cyklus (intenzita krvácania, bolesti, PMS) a mnohé ďalšie veci.

Čo Vám môžem ďalej poradiť:
1) zúčastniť sa prednášky "Príprava na otehotnenie" 16.11. v Banskej Bystrici
2) vyskúšať rozšírené poradenstvo Fertility s vyplnením dotazníka
3) dodržiavajte životný štýl pre zlepšenie hormonálnej rovnováhy - http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravie/zivotny-styl-pre-zlepsenie-hormonalnej-rovnovahy.html
4) užívajte B-komplex (aspoň 50mg vitamínu B6), dostatok omega-3 nenasýtených mastných kyselín (pupalkový, ľanový, konopný a čistený rybí olej) a kokosový olej
5) užívajte prášok MACA v bio kvalite
6) vyhýbajte sa konzumácii studených jedál, nápojov, v zime nejedzte veľa ochladzujúcej čerstvej zeleniny (hlavne po vytiahnutí z chladničky) a žiadne tropické ovocie
7) pozor na chlad od nôh a obličiek - udržujte v teple

02.11.2011 11:27 hebe - Admin Fertility.sk
2. dub 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@januliatko1985 ahoj už ste doma? Ako malý, lepšie?
2. dub 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piefunko ano , malemu lepsie, noc bola celkom fajn, este ho sice dusia hlieny momentalne, ajsa mi dnes 2x pogrcal rovno na gauc, tak som drhlaaa. :confounded:
@kemonka prispevok vyssie
@kacena85 no tak hadam to ostane len pri tomto spineni a babo sa pekne udrzi :slight_smile: joj do stvrtku kto ma vydrzat?? och
@severankaa2 moc ďakujem :slight_smile: o dva týždne budem gratulovať ja tebe :wink: uvidíš :dizzy_face:
2. dub 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lauritka hej tak asi mala pravdu, predsa sa zastavil rast foliku, my sme boli potom ten víkend v Tatrách, nemohol mať na to vplyv welness, bazen, sauna, atd? :confused: Či to nema vplyv?
@kikusik88 no mne vrav nieco,ja cakam.teda necakam ms kazdu chvilku hroza ako na ihliach
@kacena85 ja ani neviem, kedy mam ms (ne)cakat, kedze toto je moj prvy normlany cyklus po porode, naposledy, co som otehu, som mala LF13dni, ovu som vtedy mala na 12dc a testila som na 25dc a bola krasna ciarockaaa.jooj, ja teraz kukam na test test z rana a tam normlne tien, asi mam halucinacie :zipper_mouth:
2. dub 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kemonka tak najlepsie je zacat uzivat od zaciatku cyklu. mne na zaklade toho sarapisu netreba clostyl, lebo ovulka sa mi nastartovala hned prvy cyklus od uzivania a to na 14DC presne a duphaston beriem aj ja, ale nasadzujem ho az po ovule od 16DC do 25DC na desat dni. a preco kvoli zubarovi chces oddialit mrchu???
2. dub 2012 v 15:03  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ejvn lebo mi to tak vychádza, že akurát by som ju dostala tak 10 teho :grinning: ale možno aj bez duphastonu ju dostanem aj tak niekedy vtedy, príšerne ma bolia kríííííže ale už chcem mať zubara z krku
proste potrebujem už novu korunku, lebo toto mi fakt už len na vlasku visí čo tam mám :D:D:D
2. dub 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@januliatko1985 no inak mne ta ms tiez neviem ako dojde,stvrtok to bude30 dc,tak uvidim.no ja som test radsej vyhodila nech nevymyslam ;)))
2. dub 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kemonka aj ja som bola nedavno, robila mi 5 kazov salena - chcela som vsetky naraz, lebo som jej povedala, ze ja sa uz viac neodvazim prist a ze ma zasa neuvidi 7 rokov :grinning: :grinning: :grinning: totiz chodila som len k dentalnej hygienicke na cistenie, ale do zubara bojim. no nakoniec mi spravila vsetkych 5 kazov, tak som bola taka rada a potom zapotila, ze ojojoj mame tu este jeden - ale na ten uz naozaj budes musiet prist este raz. tak dobre ze som s placom odtial nesla lebo ja sa bojim zubara ako cert svatenej vody :grinning: ale min. tyzden som to zvladla a uz mam hubulu zblombovanu ale v poriadku :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2012 v 15:11  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kemonka sarapis zacni uzivat od noveho cyklu...jednej babenke to dokonca jej gynekologicka poradila,lebo mala nepravidelny cyklus..do jedneho mesiaca sa jej upravil cyklus a na druhy aj otehotnela.....ale je to skor vynimka ako pravidlo,aby sa MC za tak kratku dobu upravil na 28dni....vidis vsetko je mozne... :slight_smile:
ja mam tiez ustavicne chladne ruky a nohy...leto, zima vsetko jedno..dokonca aj v lete nosim ponozky do postele :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a s tou zmenou v stravovani sa da tiez nieco urobit...ak mas dovod,ze je tam co napravat,tak nie je co riesit.. ja tiez nie som prave ziarivym prikladom zdraveho stravovania..ale masko vobec nemusim a na sladkostiach frcim od rana do vecera... :sweat_smile:
2. dub 2012 v 15:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ejvn no aj ja som tak mala, minule mi jeden zaplomboval, druhý zub sa teraz lieči a po velkej noci ma objednal, že mi ho zaplombuje a na další urobí korunku. Tak uvidím. To sa mi vlastne ešte v tehu zlomil zub a mam ho len v ďasne. Tak neviem čo ma čaká, ale inak sa nebojim zubara, ja sa skôr na gyndu bojim chodiť :grinning: :grinning: :grinning: hlavne moja bývala gyndoška ako ma bolestivo vyšetrovala :confounded: ale s touto čo chodím do centra, tak ta v pohode :grinning:
2. dub 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacena85
@elebe

Baby, ja len rychlo, cely den beham a nemala som cas Vam napisat. Ranny test bol bielo biely, na obed som sa pozvracala, tak mi to nedalo a zbehla som do lekarne po dalsi test, zeleny Rapiclear a tam toto. Neviem ci nieco vidno, fotila som narychlo v praci na WC do mobilu :grinning:
2. dub 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lindana nedala si foto :D
2. dub 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. dub 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindana no ja tam nieco ruzove predsa len vidim :wink:
2. dub 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@st2 Hej :grinning: Uz tam je, len pozeram, ze na mobile to vidno a na mojom pracovnom laptope nie. Ty tam nieco vidis?
@cristi no tak to sme podobné, lebo ja som strašna zmrzlina, ja tiež presne v hrubých ponožkach v lete spím, aj teraz som naobliekana a topím do bludu :grinning: :grinning: :grinning:
aj s tým mäsom, tiež ho nemusím, ale ovocia a zeleninu sa snažím jesť tak od nového roku, niekedy som aj tak, od rána do večera len na surovej zelenine som, len obed si dam aj polievočku.
@lindana Na zivo to je svetlunko ruzova ciarka, no uvidim rano, tie rapicleary tusim niekto pisal ze klamu :grinning:
@st2
2. dub 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kemonka tak drzim palce,nech ti to dobre dopadne! :wink:
2. dub 2012 v 15:19  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ejvn ďakujem, napodobne :wink:
2. dub 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kemonka treba papat aj potraviny,ktore zahrievaju organizmus...a vyhybat sa tym,ktore naopak ochladzuju...vies tom, ze aj exoticke ovocie ako pomaranc,mandarinka, kiwi ochladzuju? Paradox u mna... ,lepsie znasam zimu ako teplo...a spim v nevykurenej miestnosti v zime 15 az 18stupnou je moj standart...
2. dub 2012 v 15:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindana moja urob rano,ja to kuk cez mobil prdky vidim,malu foto mi to ukaxe
2. dub 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ejvn a odkial si?
2. dub 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek