Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

riana12
18. črc 2012

@katka116 nesnazime sa 😅 ja uz ale velmi dlho meriam (3,5 roka), tak som si zvykla oxidovat tu... a sem-tam riesim nejake zdravotne problemy...

katka116
18. črc 2012

@moni1007 a mm ti pride az buduci vikend 28-29.7.? a to mas teda presne ovulku, vsak? Tak aby sa stretlo co sa stretnut ma, radsej skusat aj v piatok aj nedelu ked to bude mozne

katka116
18. črc 2012

@riana12 a teda nechces otehotniet? Ty uz mas deti? Mozem sa spytat, ze kvoli comu si teda merias? Akoze nic v zlom, len ma to tak zaujima. Ci kvoli tomu, aby si sa z dlhodobejsieho hladiska poznala ked na babo pojdete?

riana12
18. črc 2012

@katka116 deticky este nemame, ale urcite planujeme 😉 chcela som vediet, ako moje telo funguje, mala som nejake podozrenie, ze obcas nefungujem, ako mam, vtedy som narazila na tuto temu... a prislo mi, ze BT by mohla byt dobre riesenie a aj sa mi to vyplatilo... minimalne viem, ci a kedy mam ovu a zhruba kedy cakat MS... a plus sa par drobnosti, na ktore si mam dat pozor pri snazeni (napr. stitna trosku rozky ukazuje)
na meranie BT som si celkom zvykla, hadam naozaj az na to nesnazenie som ako kazda ina... sem-tam sa vydam na cestu pokusneho kralicka 😀 - napr. s vitaminom C...
a mozno este dodam, ze sice zatial babo neplanujeme, no ani ochranu nemame bohvieaku... takze trebars minuly cyklus som to mala dost podozrive a vlastne aj preto este stale meriam, ze ma to neomrzelo... vidim, co a ako...

chmurkaxy
18. črc 2012

ahojte baby, ja som dnes zase stupla, ach, bodaj by sa tam nieco uchytilo a tentoraz uz s nami zostalo.. :(
http://www.fertilityfriend.com/home/sasenka

riana12
18. črc 2012

@lauritka ty si tu teraz pisala, ze si mala sen o teste s //? mne sa tuto noc snivalo, ze sa ma jedna z rodiny dotkla, nieco sme nosili alebo co, dotyk bol teda neumyselny, akoze taka nehoda... a mna zacalo pod pupkom steklit, palit, svrbiet alebo co, ten pocit si uz nepamatam... a na to mi ta zena vravi, ze "to sa tak tehu prejavuje, urcite si tehu", na to som sa prebrala do takeho polobdenia a normalne som rano cakala vysoku BT... ale to bol len taky okamih, potom som uz normalne zaspala a ked som uz vstala na meranie, rozmyslala som, ci to bolo naozaj, ci sen, ci sa mi nahodou aj o tej BT nesnivalo 😀 😀 no hruza, neviem, preco sa mi zrovna teraz taketo snivalo 😕 asi preto, ze sa ovu blizi 😝

riana12
18. črc 2012

@chmurkaxy drzim prstoky 😉 zajtra ti uz vyznaci ovu, dnes by si mala byt 2DPO...

brittta
18. črc 2012

Holky máte někdo zkušenost, že těhu-test Clearblue ukáže těhotenství dřív než třeba Mama-test?

katka116
18. črc 2012

@riana12 aha a kolko mas rokov ked este neplanujete? Samozrejme, ze nie vzdy to je o veku... ja mam 36 a preto chcem stihnut este jedno 🙂
A cim sa zivis? Si v praci? Ja robim marketingove poradenstvo - uz mam vlastny biznis

katka116
18. črc 2012

@brittta ja si myslim, ze mamatest je velmi citlivy, ved vidis priklad petuska86 par stran dozadu, vysli jej len tenulke ciarky a clearblue vyslo uplne jasne.
Len vsetky zeny zacinaju najprv mamatestom, lebo je skoda minat clearblue... a hlavne digitalny je drahy... ale podla mna citlivy

brittta
18. črc 2012

@katka116 No já právě zvažuju, jestli koupit Clearblue, jestli to má cenu...

riana12
18. črc 2012

@katka116 mam 24, sme cerstvo zasnubeni, spolu len cez dva a pol roka, takze takto naoko to neponahla, i ked ja to tiez nechcem natahovat do nemoty... pre mna by bol ideal v 25tke... no uvidime, ako nam budu okolnosti nahravat do karat... robim v spedicii...

riana12
18. črc 2012

@brittta clearblue ma nizku citlivost, su to az 25-tky, takze mamatest 10 kupuj teraz na zaciatku 😉

katka116
18. črc 2012

@riana12 tak to casu dost aj na 4 deticky 😀 😀

riana12
18. črc 2012

@katka116 uvidime, kolko sa zadari, na kolke budu financie, co nam zdravie dovoli 😉

brittta
18. črc 2012

@riana12 Dík, tak na to kašlu...

katka116
18. črc 2012

@riana12 no hej zdravie je nadovsetko... ked vidim ako ti mladi ludia dookola umieraju, hovorim si, ze podme zit pre rodinu a podme si zalozit statok a pestovat zeleninku a ovocko

katka116
18. črc 2012

baby, chcem sa poradit - neviete pomoct? Uz som skusala v teme Revalid, ale nic... ziadna odpoved. strasne mi vypadavaju vlasy a pomaha na to revalid, ale kedze som tehu, neberiem ho, ale brutalne mi vlasy padaju ☹ ked som pozrela pribalovy letacik, je tam ze spytajte sa gynekologa, ten nevedel a ze na internete nic nenasiel...

Napisala som do farma firmy ktora liek vyraba a ze zial nemaju spravene oficialne testy, tak mi nevedia povedat...Rozmyslam ze vydrzim do 12tt a potom to zacnem brat - co radite?
Nechcem prist kompletne o vlay ☹

zelovocka
18. črc 2012

@katka116 ahoj, prepáč že sa miešam do debaty, budeš mať "ešte len" prvé bábätko? 🙂

riana12
18. črc 2012

@katka116 co je v tom revalide, zlozenie?

katka116
18. črc 2012

@zelovocka nie uz jedno 4 rocne mam. To bude druhe. Takze kavu pijem ale slabsiu lebo by som umrela...uz to s tymi pravidlami pre tehu beriem striedmejsie... ale na druhej strane som prekonala potrat a to ma dost poznacilo. Ale beriem to tak, ze ak si nejake chromozomy nesadli a malo byt babo chore, ze to priroda zariadila

katka116
18. črc 2012

@riana12 teraz to tu nemam, ale doma ti to mozem nakopirovat do IP. Akoze fakt mi vypadavaju guce a minuly rok mi na to po mesiaci zabral revalid, teraz som ho zacala jest a bum tehu...

zelovocka
18. črc 2012

@katka116 jasné, to chápem 😔 tak držím palce, nech máš tehotenstvo bez problémov a aj tie trampoty s vlasmi nech ti prejdú 🙂

riana12
18. črc 2012

@katka116 nevadi, pozrela som si na nete tak jednym ockom... je tam toho spusta, nieco su bezne vitaminy, ale nieco podla nazvu identifikovat neviem... co keby si zatial skusila aspon B-komplex? Becka su dobre aj pre vlasy a plet, takze aspon nieco 😉

riana12
18. črc 2012

@katka116 v letaciku pre odbornu verejnost je:
4.6. Gravidita a laktácia
Nie sú dostupné žiadne údaje o používaní lieku Revalid® počas tehotenstva a dojčenia. Pri podávaní tehotným a dojčiacim ženám treba mať na zreteli možné prínosy a riziká.

a

Vlastnosti účinných látok sú nasledujúce:
Cystín a metionín (aminokyseliny s obsahom síry) sú potrebné na tvorbu keratínu – základnej stavebnej látky vlasov a nechtov. Kyselina pantoténová je súčasťou koenzýmu A, ktorý sa zúčastňuje metabolických procesov zvlášť v tkanivách s rýchlou obnovou buniek.
Vitamíny skupiny B sú potrebné na správnu obnovu buniek v tkanivách s rýchlym rastom. Zabraňujú nadmernému masteniu vlasov (seborrhoe), napomáhajú odstraňovaniu lupín. Kyselina paraaminobenzoová je dôležitým faktorom melanogenézy.
Minerály a stopové prvky posiľňujú vlasy a zvyšujú tvrdosť a odolnosť nechtov. Stopové prvky sú v lieku prítomné forme chelátov, ktoré umožňujú ich optimálnu absorpciu zo zažívacieho traktu.
Výťažky z prosa, pšeničných klíčkov a liečivých kvasníc sú prírodným zdrojom ďalších dôležitých aminokyselín, vitamínov a stopových prvkov.

mozno by som ho uplne nevysadila, ak ti pomaha, ale ak sa obavas, tak zniz davkovanie

katka116
18. črc 2012

@riana12 takze budem priberat 3nasobne? Lebo B-komplex, lebo 2-nasobne nekontrolovane zeriem?
Nie diky za radu asi si ich kupim, uz tych 5kg hore dole

riana12
18. črc 2012

@katka116 a preco by si si nemohla striehnut prijem potravy? to, ze clovek na to nema predispozicie, ale len zacne zrat, to je len v tom cloveku, samotny vyzivovy doplnok len podpori cloveka k niecomu... napriklad zvysi chut do jedla... ale ak sa sama dokazes ovladat a pozerat, co si za den prijala, kde je problem?

riana12
18. črc 2012

@katka116
dalsi vycuc:
Revalid® obsahuje aminokyseliny, vitamíny a stopové prvky, ktoré sú prirodzenou súčasťou potravy. Podrobné farmakokinetické štúdie nie sú dostupné kvôli množstvu účinných látok a ich nízkej koncentrácii.

katka116
18. črc 2012

@riana12 dakujem budem sa strazit, mas pravdu. Takze skor doporucujes Bka alebo revalid len jednu tabletu denne?

riana12
18. črc 2012

@katka116 ak si dokazes ustrazit prijem stravy, aky mas teraz, tak kludne chod do B-komplexu... ak sa toho bojis, tak ostan na Revalide, na tej jednej tabletke...