Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

vavenka
8. říj 2009

Preco by ta mala vysmiat, ved vie ako to dopadlo posledne, tak by mala byt len rada ze si taka dosledna...
No je to tvoja vec, ale trochu sa ti cudujem.... Ja som duph brala uz od 14 DC a beriem ho doteraz...
Ako jasne, nieje to zazracny liek, a neovplyvni ani nerozhodne ci bude tehotenstvo udrzane alebo nie, ale aspon trosku pomoze - ten progesteron je velmi dolezity hlavne v prvych tt.....

chrobacek
8. říj 2009

flam to máš pravdu .... nech to být .... pokud je miminko v pořádku chytne se i bez duphastonu

chrobacek
8. říj 2009

vavenka, ale doktoři jsou trošku jiní resp. já mám taky takovou zkušenost....

bodzlomu
8. říj 2009

ja si tiez myslim, ze uskodit D nemoze, ale na druhej strane mne v nemocke na zaciatku tehu bolo povedane, ze ak to nema byt, tak mi ziadne lieky nepomozu 🙄

lauritka
8. říj 2009

no to hej, urcite ak je tam nejake vazne poskodenie, tak nepomoze ziadny liek, ale ako podpora je to urcite dobre 🙂 a mne lekar hovoril, ze to nasadzuju hlavne po opakovanych potratoch, tak asi s tym maju dobre skusenosti.

ja som aj napriek liekom mala potraty, ale ked sa raz bunky nedelia ako maju, hold nic sa s tym nenarobi. 😔

flamenga
8. říj 2009

vave lenže ja mám za sebou "len" jeden spontánny potrat... a to som užívala lieky, ktoré vyvolávajú potrat... takže vtedy mi najprv povedala, že pri ďalšom tehu sa nasadí hneď Duphaston, lenže keď sme sa začali baviť o tých mojich liekoch (ktoré už cca dva mesiace neužívam), tak povedala, že: aha.... tak to mohlo byť spôsobené aj nimi... a na poslednej kontrole, keď mi robila aj tú cytológiu som sa jej pýtala, že ako to bude keď znovu otehotniem... tak mi povedala, že mi nasadí Duphaston len keby nebolo niečo ok, že by som začala špiniť... preto nemám ani odvahu jej volať... a keď volám, tak mi to dvihne sestrička (ani lekárka si podľa mena nepamätá moju "diagnózu"....) a vysvetľovať sestričke do telefónu, že som síce ešte len pred krámami, ale už tri dni mám pozitívne testy a mala som potrat v 5tt a neviem čo... a nakoniec mi aj tak povie... príďte v piatok (lebo piatok robí moja lekárka)... podotýkam na budúci týždeň v piatok, lebo tento týždeň mám maródku.... proste je to komplikované a mne po tých všetkých úderoch od života a sklamaniach príde "rozumnejšie" to, čo písali baby... ak to má byť, tak to bude a udrží sa to aj bez Duphastonu....

rintintyna
8. říj 2009

čau kočky, já bych asi doporučovala kompromis, do očekávané menstruace bych to nechala na přírodě a pak popřípadě po poradě s doktorem začala brát hormony. Když vezmu v potaz vlastní zkušenost 2xMA a jeden mikropotrat, kdy jsem žádné hormony nebrala a teď jsem brala Utrogestan od konce 5tt (bo jsem krvavě špinila) a najednou to jde. Může to být shoda okolností, nebo taky ne 😕
Bodík s tými pusinkami si mě potěšila, tedy v tom smyslu, že nejsem v tom sama. Manžel už je z toho celý špatný, že se nechci líbat, ani mu dávat pusinky. Myslela jsem si, že jsem divná, že mi to příjde najednou takové slimákovité 😅, tak snad se to trochu spraví 😒

chrobacek
8. říj 2009

Flamenga hlavně mysli pozitivně nic nezkoumej ..... a věř miminku že to zvládne .... proč by nemělo??? máš silné čárky na testu 🙂)) všechno bude dobré !!!!

flamenga
8. říj 2009

rinti presne takto som to chcela... ak krámy v sobotu neprídu (pretože čo si budeme nahovárať, napriek // človek musí počítať so všetkým... ), tak si v pondelok ráno zavolám (to už mi budú meškať 2 dni 😀) a hneď za ňou pôjdem... a možno ma vezme hneď v utorok iná lekárka... čo je mi celkom jedno, kto ma vyšetrí, len nech viem na čom som.... oni totiž robia myslím tri v rámci jednej ambulancie....

chrobacek
8. říj 2009

mě bylo řečeno, že mám přijít 14 dní po vynechání ☹ ☹ ☹

chrobacek
8. říj 2009

a to před rokem 😠

flamenga
8. říj 2009

chrob lebo oni keď prídeš veľmi skoro (však ja som len 3tt + 5) nič nevidia a aj tak ti nevedia nič povedať... vzala by mi krv, čakala by som na výsledky týždeň 🙄 na ultrazvuku by nič nevidela a ja by som bola ešte nervóznejšia a vystresovanejšia ako som.... a hlavne... nepociťujem príznaky, takže do doby kým mi nebudú krámy meškať fakt nechcem robiť na gynde "poplach" 😔

flamenga
8. říj 2009

a to že mám // je síce pekné ☹ ale také tu už bolo.... takže kým tie // nebudú rovnako silné, tak to hcg tam nie je až tak vysoké a mne sa už fakt nechce riešiť či je to mimomaternicové tehotenstvo, biochemické tehotenstvo alebo aké 😒 na to už nemám síl....

rintintyna
8. říj 2009

však jasné, pokud se nic neděje, tak se doporučuje dojít nejdřív 14 dni po vynechání, bo do té doby stejně nejde nic moc na UTZ vidět. Já se vlastně vydala na konci toho 5tt na pohotovost do špitálu (bo byl víkend) a to se se mnou ještě do telefonu dohadoval, že v které fázi teda vlastně jsem, bo jsem věděla, že jsem měla ovu později, a jestli teda vůbec má cenu dělat UTZ, ale řekl, že ten Utrogestan mi napíše v každém případě. Potom sice na UTZ dutinka byla, ale bez jakéhosi kolárku, který značí, že se jedná o těhu a bylo mi řečeno, že to může být cokoli 😕 takže pokud takhle brzy k doktorovi, tak asi fakt jen pro prášky popřípadě HCG z krve

flamenga
8. říj 2009

a idem si ľahnúť, lebo mojim jediným spoločníkom v tejto téme je zrejme moja zvýšená teplota 😀 tak nech netrpím samomluvou 😅

pekný deň dievčence.... v sobotu dám vedieť, ako som (sme) na tom 🙂

simib
8. říj 2009

Flam nerieš to už prosím ťa.Bábatko ostane u spokojnej maminy.Ty ideš za chvílu do zbytočných extrémov.Klud.

lauritka
8. říj 2009

flami ved ano, neries to teraz. ani dve // nezarucia porod o devat mesiacov, bohuzial. ak to ma byt tak bude 🙂
kniha osudu uz bola napisana. pre porovnanie, mne to krasne silnelo, palice atd... a aj tak skoncilo zle o par tyzdnov. takze sa s tym nezatazuj, skus verit malemu, ze to zvladne, ty to vies jedine ovplyvnit pozitivnou energiou 😉

evina0
8. říj 2009

ben ides na to takticky kuk moj grafik a zistis ze sme nato boli rovnako ako ty zvazujes.ale mi sme to neplanovali skor nebolo enegrie po narocnych dnoch 🙄 az v case ovulky bolo snazenicko ine 🙂

flam ja som tiz volal lekarovi ze ci si mam nasadit duphaston a on ze NIE. a ked som bola prvy krat na sone povedal ze mi ho da az keby spinim ci krvacam inak netreba.a to som ho v minulosti brala 7 mes.
zatial je u mna vsetko OK a uvidim co mi povie v pondelok a co uvidime 😵 😵
prajem inak pekny dnik

szkyka
8. říj 2009

ahojte kocky,musim napisat,ze vavenka ma uplnu pravdu.Ked je malo progesteronu je nizka sliznica a chrobacik nema ziviny na vyvin.Takze hormony aj pred tehu.Mne to povedali az po 5 😢

evina0
8. říj 2009

flam podla mna mozes byt maximalne spokojna s ciarkami.ved ti este ani nemeska a tie ciarky su krasne.ine mozu tak snivat tak zacni tomu konecne verit .aj ked obavy poznam sama som si nimi presla ,no treba verit nic ine nezostava..tolko odomna

vavenka
8. říj 2009

Lauri nesuhlasim ze to vie zena ovplyvnit len pozitivnou energiou....
Myslim ze v dnesnej dobe je vela dobrych veci na medicinskom trhu, ktore vedia tehu pozitivne ovplyvnit - pocnuc duphaston cez rozne vitaminove preparaty az po vcasnu diagnostiku pripadneho problemu...
Ale mate pravdu, uz to netreba riesit, Flamenga sa rozhodla a teda v jej pripade pomoze len pozitivne myslenie...
Drzim palce flam 🙂
Chcem sa opytat, ked si mala posledne //, tak neboli take silne ako teraz, a tak skoro, vsak?

evina0
8. říj 2009

lauri dobre si to napisala treba drobcekovi verit ze to zvladne a zostane.ja tiez verim ze to je osud co cloveka ma stretnut to sa stane ..
pozitivne myslenie je teraz jedine co pomoze nie riesit nejake extremi..
ako vravis ze ani // este nezarucia ze o 9 mes budeme mamickami.treba proste verit a podporovat toho drobca ked uz je v brusku a ostatne je na prirode a Bohu..mi s mm sa tesime s kazdeho pekneho dna aj ekd sa najdu otazky no zatial sme prilis opatrni so skakami meter od zeme az ke dbudeme mat srdiecko 😉 spadne kamen so srdca zatial robim pre drobceka len tie nalepsie podmienky ake mozem 😉

evina0
8. říj 2009

vav aj mas pravdu ale lekari povedia pokial nespinite a nekrvacate a neni problem tak vam duphston nedam .netreba.. ako mne .kupila som si babyplan tie vitaminy na prvy trimester.vegetim co sa da . proste sa snazim a myslim ze robim vsetko pre drobca. ak ekd mi lekar nedal duphaston asi vie preco

benjina
8. říj 2009

evina: ahojky, no já jdu na to tak protože už mě nebaví ten maraton plodící a na konci nic, potřebuji si oddychnout aspoň jeden měsíc a prožít si to milování tak jak by mělo být. 😠

flamenga
8. říj 2009

vave áno... pri prvom tehotenstve som nemala // ani tak silné ako teraz na tom prvom teste na 10dpo, citlivosť 10... ten Via-Med.... boli oveľa slabšie, aj to sa ukázali prvýkrát až na nejaký 18dpo.... a špinila som od potenciálneho uhniezdenia (podľa teplôt)....

evina 😵
ja beriem tú kyselinu listovú s vitamínom B6.... a v podstate vegetím, lebo som na PN....

katkaajurko
8. říj 2009

mne zacina egg 😨 😨 😨 je to mozne?

ak tu bude ovula - vcera pri vnutornom ultrazvuku malo byt vidno rastuce vajko a nic mi nepovedala 😨

vavenka
8. říj 2009

Flam takze tieto dva pripady sa ani nedaju porovnat 😉 toto dopadne urcite dobre 😀

flamenga
8. říj 2009

vave veď práve 🙂 preto to "neriešim" a verím 🙂

katkaajurko
8. říj 2009

flam kde si kupila ten test? a kolko stal?

katkaajurko
8. říj 2009

a inak mas tie testy naozaj pekne silne na to-kolky si den cyklu - takze uz len verit treba-ze uz bude vsetko v absolutnom poriadku a dotiahnes sa to aspon do 38tt 😉