Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

melisaaa
6. srp 2012

@mattuliatko30 ahoj, ako si na tom. ešte berieš tie lieky

lagunasa
6. srp 2012

@moni1007 tak ja som zatial este ani smutna neni. snazime sa este relativne kratko tak to tak neprezivam. a inac na ff je kopes aj uhladenych. nic neboj.
@kikaneu hop hop hop 🙂
@zuzanka9999 my sa snazime 5,cyklus neboj. pokial mas vsetko v pohode tak to urcite raz pride.

inac, mam taku otazku. moze mat baba ms aj ked ma cystu na vajecniku? teda viem ze moze ovulovat z toho druheho zdraveho vajecnika ale je mozne ze sa vajko vytvori v tom napadnutom ale naprklad neprejde cez vajcovod tak je mozne aby mala ms? alebo to vtedy ked ma cystu na jednom fugnuje tak ze jej pracuje na vajicka len ten zdravy?

moni1007
6. srp 2012

@lagunasa no uhladenych tam je menej ako skackavych 😀 😀 😀 a na otazku ti neviem odpovedat 😒

lagunasa
6. srp 2012

@moni1007 a to si nebodaj presla vsetkych tych 50 000 grafov? 😀DD ja si vzdy hovorim ze prave ten co tam neni je ten moj co tam chyba takze ked otehu tak sa tam doplni prave ta moja anomalia. ja som tam tiez taky ako mam ja zatial nenasla 😉

moni1007
6. srp 2012

@lagunasa 😀 😀 😀 😀 jasne, ze som nepresla 😀 a veru mohol by sa tam uz prikmotrit aj moj grafik 😀 😀

zuzanka9999
6. srp 2012

@moni1007 z toho som nervozna ze sa nedari a nic s tym nezmozem.:( uz som bola strasne dlho optimisticka ale dnes ma prepadla takato nervozita:( a boli ma podbrusko ako pri ovulke ale neva nebudem takto mysliet skaredo ufff asi som vstala hore ritou;))))))

moni1007
6. srp 2012

@zuzanka9999 ale ved raz sa musi podarit a je to len otazkou casu. ja sa budem teraz vytesovat aj z nasho noveho prirastku, tak snad mi to bude rychlejsie ubiehat 😀 no mozno uhniezdujes, ked ta pobolieva podbrusko 🙂 ved uvidis 🙂 mozno si uz tehu, tak mam radsej pekne myslienky 🙂

melisaaa
6. srp 2012

@piefunko kde si cica, ako sa máš 🙂

zuzanka9999
6. srp 2012

@lagunasa tak to ete nemas byt preco nervozna🙂 no to naozaj neviem ako to finguje ked mas cystu ja som este nastastie nemala, cize ti mic neporadim:(

lagunasa
6. srp 2012

@riana12
tak som si to spisala comu na FF nerozumiem. je to v tom zozname v search
Depo Provera
Ectopic pregnancy
Erratic BBT
Fertile CM after O
FET cycle
First Postpartum cycle
High FSH
High Post(Pre)-O BBT
HSG Cycle
Low Motility
PCOS
Perimenoposal
Pre-O Dip
Thyroid Issues
UterineFibroids

tak co? poradi mi niekto co to znamena?

zuzanka9999
6. srp 2012

@moni1007 no neviem nechcem si nic nahovarat ale kiezby si mala pravdu;) to mas supis ze mas tolko deticiek okolo seba tak dufam ze sa to na teba nalepi

melisaaa
6. srp 2012

@magimary a naša tehulka sa ma ako 🙂

lagunasa
6. srp 2012

@zuzanka9999 to nemam ja ale kamosku na to operovali a nakoniec jej museli jeden vajecnik aj zobrat ☹

moni1007
6. srp 2012

@zuzanka9999 no tak uz by bolo nacase, aby sa nalepilo, vcera mi to uz aj nasi vraveli, ze len opatrujem deti, tak ze to sa uz musi aj na mna nalepit. by sa tiez velmi potesili, bolo by to prve vnuca 🙂

melisaaa
6. srp 2012

@lagunasa mám kamošku, čo jej zobrali vaječník pre cystu a hned na druhý pokus s jedným vaječníkom otehotnela 🙂

moni1007
6. srp 2012

@lagunasa moja, tak ja tieto skratky nepouzivam... FSH je hormon ktory stimuluje folikoly, suvisi s cinnostou stitky... PCOS su polycisticke vajecniky, ak sa nemylim

magimary
6. srp 2012

@melisaaa tiško vás čítam a všetkým držím palce a sledujem grafíky 😵 😉
aby som mala prehľad, kto a kedy sa k nám pridá 😅

inak sa mám fajn, zatiaľ mi vlastne ani veľmi nič nie je...
akurát trochu prsia, únava, a hypercitlivé zmysly 😅 (čuch, chuť, dotyky, pocit chladu vs. tepla 😅)
takže si to vychutnávam a verím, že všetko bude dobré...
prvé vyšetrenie ma ešte len čaká-cca o 10 dní... 🙂

a ty ako?
aj na @piefunko , @bodrulka , @lauritka , @riana12 som zvedavá 😉

riana12
6. srp 2012

@lagunasa

Depo Provera - injekcna HAK
Ectopic pregnancy - mimomaternicove tehu
Erratic BBT - nestala BT - uskakana, velke rozdiely medzi jednotlivymi dnami... ak sa ti zo dna na den meni BT, napr. jeden den mas 36,3 potom 36,7 a potom zase 36,7 a takto ti to furt skace... ze to obcas moze robit aj problemy urcit ovulku
Fertile CM after O - plodny hlien po ovulacii
FET cycle - cyklus s KET (transfer rozmrazeneho embrya)
First Postpartum cycle - prvy cyklus po porode
High FSH - vysoky folikulostimulacny hormon
High Post(Pre)-O BBT - vysoke poovulacne resp. predovulacne bazalne teploty
HSG Cycle - cyklus s hysteroskopiou
Low Motility - nizka pohyblivost spermii
PCOS - sydrom polycystickych ovarii
Perimenoposal - prechod
Pre-O Dip - predovulacny pokles
Thyroid Issues - problemy so stitnou zlazou
UterineFibroids - myomy maternice

riana12
6. srp 2012

@magimary mne sa rozbieha MS 🙄

magimary
6. srp 2012

a akurát som si včera spätne čítala, čo mi "onoho času" napísala @piefunko 😵
bolo to fakt v čase, keď som o tehu ani nechýrovala...
musela som si to normálne skopčiť a odliožiť do kompu 😅 😵
...
piefunko: mary, a pekne si obodkovana co chceees aj po ovulke uz mas zjavne, no super tak tfuj tfuj tfuj daj vediet o tyzden ze // jasan???
18. júl o 11:00

piefunko moja, nemajú byť z čoho
my sme sa tentokrát úmyselne nesnažili...že fakt radšej až po dovolenkách (v auguste Chorvátsko-tak možno skôr tam, ak to tak vyjde-hoci to tak nevyzerá), aby mi nebývalo blbě, ak by sa to "náhodou" podarilo
18. júl o 11:02

piefunko: mary, ahaaaa no skoda, ale sak co ty vies mozno nejaka naozaj prezila ve uvidis, kazdopadne teda nech to vyjde na dovci, po dovci proste hned ako sa do toho znova pustite
18. júl o 11:21

no, možno prežila (na to sa samozrejme najviac spolieham ),
však naivka ako vždy...
18. júl o 11:25

piefunko: mary, mojaaaa aj ja som a ja skor verim v teba ako v seba takze opakujem, o tyzden tie // jasneeee?
18. júl o 20:46

piefunko moja zlatá! to mi ani nevrav!
to by si musela byť ešte väčšia naivka, ako ja
a to URČITE nie si!
chápeš, ja dúfam, že prežije spermoník 5 dní, keď sa ani len jeden čerstvučký nedokázal uchytiť, hoci sme vajko vyslovene "bombardovali" 10x z každej strany?!?
to už je čo za naivitu?!?
to už ani nie je naivita, to je hlúposť

ale ja zase naopak DO TEBA vkladám nádeje, lebo verím, že vy ste sa snažili kedy to len šlo (a nie podľa grafu! ) a to bude určite ten najúspešnejší spôsob!
/ak už teda máš po OVU a ak nie, tak verím, že bude aj bez liekov! musí byť! /
18. júl o 20:49 •
...

piefunko má skrátka nejaký šiesty zmysel 😵

zelovocka
6. srp 2012

@lagunasa ahoj, tak niečo viem aj ja...
Erratic BBT = "skákavá" teplota s výkyvmi
Fertile CM after O = plodný hlien po ovulácii
First Postpartum cycle = prvý popôrodný cyklus
High FSH = vysoká hladina folikuly stimulujúceho hormónu
High Post(Pre)-O BBT = vysoké pred-/alebo po-ovulačné teploty
Low Motility = nízka pohyblivosť (spermií)
PCOS = polycystické vaječníky
Pre-O Dip = predovulačný pokles teploty
Thyroid Issues = problémy so štítnou žľazou

magimary
6. srp 2012

@riana12 fakt? už?!?
koľký si DPO? 😕

riana12
6. srp 2012

@magimary 13dpo, uplna normalka 😉

moni1007
6. srp 2012

@lagunasa ectopic pregnancy - mimomaternicove tehu
First Postpartum cycle - prva poporodna menstruacia
Hight FSH. to je ten hormon stimulujuci foliky
Low Motility - nizka pohyblivost
PCOS - polycisticke vajecniky
Thyroid Issues problemy stitnej zlazy
UterineFibroids maternocove myomy

melisaaa
6. srp 2012

@magimary super, že ste ok a my ti tíško závidíme, ale verím, že sa pridáme čoskoro
som 8 dc, zatial ešte nemeriam, a dnes začínam s bylinkovou kúrou od @bordulka tak som zvedavá čo to spraví 🙂

magimary
6. srp 2012

@riana12 fakt už 13ty?
to tak letí? 😅

magimary
6. srp 2012

@melisaaa tak šup-šup, aby to bolo čím skôr 😵

sarafortuna
6. srp 2012

@magimary , Mary, ale niekde som čítala resp. asi aj na MK sa to rozoberalo, že pomalé spermie sú tie, čo sú zdravé a žijú najdlhšie. Tie rýchle, sú "vadné" ale žijú krátko. Preto vraj niekedy častý sex spraví to, že POMALE=ZDRAVE spermijky si lážo-plážo idú vajcovodom a zrazu ich predbehne čerstvá dávka "vadných" RYCHLYCH šialencov.... prvá to napare do vajka - a prd z toho je, lebo to nie je "zdravé splynutie". Ale keď abstinujete, tak tie pomalé=ZDRAVE majú čas a nikto im ich cieľ "nerozdrbe".... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aj takáto teória existuje 😵

u vás sa asi potvrdila.
Preto netreba nikdy panikáriť, či sme STIHLI alebo NESTIHLI ovulku... 😵

melisaaa
6. srp 2012

@magimary krásne, to fakt, to bude naozaj 6 zmysel, teraz je @piefunko na rade 🙂

riana12
6. srp 2012

@magimary ano 😉 leti to, hlavne, ked tu nie som furt otrcena a tak 😅