Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

tramtara
30. srp 2012

@piefunko nemala, skôr si myslím, že keby sa to malo stať tak sa to stane ... neberiem to ako tragédiu ... tak nejak sme to nesilili - chvalabohu ... nechcela by som riešiť to čo riešime teraz s mimi v brušku :-/ a merať BT som si začala hlavne aby som zistila, či ovulku vôbec mám (keďže väčšinou nemám vôbec žiadne príznaky) a MS si chodí ako chce .... a ten prvý mesiac som si aj myslela že tehotná som, keďže mi prestalo chutiť fajčiť a na teste duch (ešte pred očakávanou MS), ale nakoniec ten 36ty deň došla (a aká fuj), tak som si povedala že ak niekedy, tak testovať nebudem skôr ako 45ty deň cyklu a bazálka hádam napovie či áno či nie 🙂 ... ale ako tak vidím tak ani na tú sa tu už nemôžeme spoľahnúť 😀

riana12
30. srp 2012

@steffany myslim ze ovu este moze byt, ved aj minuly cyklus si ju mala neskor 😉

steffany
30. srp 2012

@riana12 dik 🙂 ja som ocakavala nejaku zmenu v tomto cykle, co sa tyka ovu..kvoli soji a agnucastonu...ale aspon teplota sa mi nejako stabilizovala..

piefunko
30. srp 2012

@steffany mozno pride skor ako minuly mesiac, kazdopadne zatial nic nie je stratene, kludne mozes vyletiet hore aj zajra 😉

piefunko
30. srp 2012

@tramtara heheheh no hej ona vo vynimocnych pripadoch zblbne, ale na tom grafe nie je pisane, ci to vydrzalo, ci to neodislo, mozno to bol len duch a po mrche to baba vzdala a uz ani nezaznacila, to nikto nevie, ale kazdopadne vo valnej vacsine pripadov 😀 😀 ostava hore 😀 mrzi ma ze doma mate nezhody, tak nech sa ti to urovna cim skor, aby si mohla v pohodli a v dobrej naladicke uzivat si tehulkovanie 😉

riana12
30. srp 2012

@steffany na taky agnucaston isto treba viac casu 😉 a pred nasadenim soje si to ako mala? uz aj vtedy si BT merala? mavala si voulku aj bez soje?

moni1007
30. srp 2012

@bordulka no tak ja mavam hodiky, u mna nic neobvykle 😀 no ale ty by si uz mohla vyskocit. tak zajtra cakam krasny vystup 😉 no zapal je trochu miernejsi, ale zas ta mykoza, mam pocit, ze je horsia ako vcera, teda ak je to mykoza, mozno to je len z toho zapalu. no ak to neprejde, pojdem k dr, buduci tyzden... a co porabas? uz si doma z prace? ci ides na poobednu. ja idem zavarat salatik z uhoriek, papriky, cibule a paradajok. mi svokra poslala recept aj suroviny. no tak neurob ho 😀 sice som tento rok nemala v plane, lebo mam este nejake salaty z minuleho roka a tento rok som celkom vela uhoriek zavarila 🙂

steffany
30. srp 2012

@riana12 ano cca. pol roka na agnu. Mala som cca.44 dnove cykly. No boli aj anovulacne. Posledny cyklus bol inak 61 dni !!!!
Soja pomohla na 2 krat, bohuzial to skoncilo MA minule leto. Ovu bola vtedy 27dc.
Kazdopadne dik 🙂

steffany
30. srp 2012

@piefunko dakujem 🙂 kiez by si mala pravdu 🙂

riana12
30. srp 2012

babulky, co ma zaujalo na jednom zahranicnom fore, pre tie, co nerozumeju po anglicky, tak maly preklad:

**********
- CD13 (Wed 24 August): ultrasound showed a dominant follicle of 13mm with endometrium lining of 6mm. Doc prescribed baby aspirin to help the lining. I also drank tons of grapefruit juice and ate lots of pineapple acc to some forumites which said it helped, anything to help the process!
- CD15 (Fri 26 August): 2nd ultraosound: dominant follice grown to 18mm with endo lining of 8mm. (Aspirin + grapefruit + pineapple seemed to help grow 2mm in 2 days!
**********
13DC - 13mm folikul, endometrium 6mm... zacala pit vela grepoveho a ananasoveho dzusu a nizke davky aspirinu... o dva dni - 15DC uz mal folik 18mm a vystelka naratsla na 8mm, rychlost, jak hrom 😕

bordulka
30. srp 2012

@moni1007 moja, ja som mala takehoto hadika naposledy v aprili 🙂 a skusala som si zadat zajtrajsiu teplotu vyssiu a ovu mi to vyznacilo na 9dc 😀 😀 😀 ja uz som doma z prace, bola som na rannej a pustila nas veduca skor, tak som o pol dvanastej dosla :D akurat sa mi dopralo, chystam sa umyt riad, navarit a tak... medzitym som tu 🙂 posli mi receptik ,vyzera to lakavo 🙂

moni1007
30. srp 2012

@bordulka tento robi moja svokra, ja som ho este nejedla..... po 1 kg uhoriek, paradajok, cibule a paprik. Nalev 2 dcl octu, 1/2 dcl oleja, 1l vody, 1/2 deka a 15 dkg cukru. Vsetko povarit a zaliat postruhanu (teda neviem ci postruhanu ako postruhanu, ale ja som krajala, iba uhorky idem struhat) zmes.. sterilizovat neviem kolko ale asi staci 5 minut. pozriem kolko sterilizujem salat co ja robievam. aj na ten ti poslem receptik ak chces. dost podobny, len tam nejdu rajciny 😉
no tak fajne, ze ste takto skoro skoncili, aspon si mozes aj doma porobit. ja som sama. moj isiel na fusku, ale nebude dlho 🙂 charlie spi uz dve hodky je vycerpany z poslednych dvoch dni, nemal svoj rezim a klud 😀 a aj v noci buntosil dnes, neviem preco. mozno kvoli tomu ze nespal pri nas na posteli 😀

bordulka
30. srp 2012

@moni1007 no vyzera to fajne, len ja som laik v zavarani... tu zeleninu treba povarit v tom naleve? 🤐 a budem rada, ked posles aj ten svoj 🙂 ako je dobre, ze existuju aj fušky, ze? trosku si privyrobit nikdy nie je na škodu... moja aj ste sa riadne privitali? ked charlie buntošil? ja som teraz kukala hlienik a je uplne egg aj krcok uplne hore 🙂 dufam,ze to bude ovu, aj ked neviem ci dnes mm nahovorim, vcera som ho vystavila 🙂

moni1007
30. srp 2012

@bordulka neboj, toto zvladnes. nalev si uvar samostatne, a zalej s nim tu zmes, tu zmes nevar 🙂 no veru, som rada, ze tam siel, aj ked z biedy nas to nevytrhne 😝 ale verim, ze zajtra uz ich konecne vyplatia 🙂 nepriviotali, nechcela som ani kvoli tomu zapalu a uz vobec, ked sa mi prejavuje ta mykoza. no moja, dufam aj ja, ze to bude u teba ovu a este snad nieco v mm zostalo 😀 a ked nie, tak staci aj vcerajsi sexik, neboj 🙂 😉

bordulka
30. srp 2012

@moni1007 aha, ja som si myslela, ze treba tu zeleninku varit :D :D teraz mame v akcii aj papriku, tak si kupim a cez vikend asi zavarim, normalne si mi chutky narobila 🙂 inak ja som mala taku masticku na mykozu, uplne super to je, len teraz neviem z hlavy nazov, ale baby v robote stale spominaju taku tabletku, ze staci jedna a je po mykoze.. ak chces, tak ti zistim nazov (ale stoji asi 4€) mykoza je svina, rychlo sa jej zbavit... kurnik, ved zase nic neurobim... dnes veduca doniesla do prace aj taky fajny luster, ze ci niekto nechce, tak som si ho zobrala 🙂 som jej aspon cokoladku kupila 😀

lagunasa
30. srp 2012

@riana12 no neviem ci nemam zlé informacie ale 2mm za den je celkom normalna rychlo, nie? cize tych 2x2,5=5mm za dva dní normalna rychlo, nie?
a veru ja som grepaku a sumiveho vit.C pila naozaj o velkych dávkách. ale praveze už na 14 a 15 vobec.

moni1007
30. srp 2012

@bordulka no aj mne to tu uz rozvoniava 🙂 no jasne kup si, uvidis bude ti to chutit 😉 no mne zabera tae tree olej. musim mm povedat nech sa stavi v lekarni ak bude mat cas. ale ak nie, tak budem rada ak mi zistits aj ty nieco na tu. no vidis ako fajne si prisla k lustru 🙂

riana12
30. srp 2012

@lagunasa ale jej aj vystelka o 2 mm narastla, 1mm za den...

bordulka
30. srp 2012

@moni1007 moni a tu cibulu a rajciny si nakrajala na koliecka,alebo ako? a na kolko stupnov to sterilizujes? 😕 ja viem,ze su to sproste otazky, ale fakt som zavarala iba 1x v zivote - teda sama (aj to s pomocou ocina 🙂 ved ak ti ten tea tree olej velmi nezaberie, tak povedz a zistim,ok? ja som si dala cestoviny varit, zatial mi tu nic nerozvoniava 🙂 kolko poharikov ti vyslo?

moni1007
30. srp 2012

@bordulka moja, ja este len varim nalev, zeleninu mam nakrajanu a, necham to trocha vychladit a zalejem to. rajciny a cibulu som nakrajala na polkoliecka. a na kolko stupnov sterilizujem? no tak to ani srnka netusi, ja som v tom tiez neni odbornik. potom ti iba napisem cas kolko sterilizujem 😉 a este som to nekukla. vobec su to neni blbe otazky, ale inak mozes si to este podla vlastnej chuti spravit aj nakrajat 🙂 ja idem dnes halusky varit. moj si praje. mozno ich aj on uvari 😀 idem este flasky poumyvat. zacala som neskor, lebo tu bola ta kamoska co tu ide byvat, aj ked ktovie kedy 😀 😀 😀

bordulka
30. srp 2012

@moni1007 to som rada, ze ta nimi nezatazujem 🙂 a potom by som si prosila aj foto, nech "okoštujem" 😀 a halušky... asi pridem, vcera som sice mala u maminy,ale ked ja sa ich neviem dojest... a este nevedia kedy pridu byvat? co sa zase stalo? ved uz maju vymalovane,nie?

moni1007
30. srp 2012

@bordulka jasne, pofotim ti to a ked nieco kludne sa este opytaj. 😀 😀 moj tiez tak halusky zboznuje a este zemiakove placky, ale aj ja ich mam rada 🙂 no uz to odlozili na oktober. viem im sa asi oplati aby platili poplatky tu na byte, financovali domacnost tam kde byvaju a este aj matej aby mal v robote financie 😝 no ved ona este nic do toho bytu nema, co som jej nedala. ona si este nic nezhana 😝

bordulka
30. srp 2012

@moni1007 beriem ta za slovo 🙂 inak mam v plane robit aj tie cuketove placky 🙂 mam este jednu... a asi aj kolac... uvidim ako sa budem citit :D no takymto tempom asi susedy nebudete 🙂

moni1007
30. srp 2012

@bordulka no ja som tiez rozmyslala ze zoberiem cuketu od mamy, ktosi jej dal a ona ju este nepouzila, ale zabudla som. dnes som rozmyslala, ze spravim do rychla bublaninu s cernicami, len neviem ake by to bolo s cernicami 😨 ale myslim, ze zle to nebude, nie? no sa mi nic nechce. normalne som unavena, mozno aj z toho zapalu, 😝
no veru asi nie, ale tak vsetko je na nej, ja uz jej nic nevravim, nejdem sa starat, dnes mi dala kluciky, ze keby jej prisli opravit zvoncek, aby som im otvorila 😝

mattuliatko30
30. srp 2012

@bordulka teda akosi si ovu dáva načas u teba, nie?...ja zase po starom..rátam tento cyklus zase tak na 21 dní ☹

mattuliatko30
30. srp 2012

@moni1007 ahoj moni, ja som to mala minule..tiež zápal moč .ciest a tiež mikoza....a zisťujem..akoby som to mala vždy po ms ☹ neviem či z tampónov..alebo z čoho..akoby mi to robilo zle...čo som nikdy nemávala ☹
tak sa polieč....je to nepríjemné...poznám to

moni1007
30. srp 2012

@mattuliatko30 ahojcek. no ved viem, si spominam, ze som ti tu davala rady 😀 a teraz to mam ja. uz dlho som nemala zapal 😝 ale ja som nachladla. nemam to vzdy po ms. to by mi este chybalo. 😝 a ty ako? 🙂

mata_ba
30. srp 2012

@mattuliatko30 ajoj moja...ty si tu??

ahojte kocky..ako sa vam dari?ja som opat zacala merat,ale asi len do ovulky..od 3 DC do 7 DC som brala fytosoju,ale len taku miernu davku,kedze ovu mavam..len neskor..som zvedava,ci to daco spravi... www.fertilityfriend.com/home/mata_ba

bordulka
30. srp 2012

@moni1007 moja, ta bublanina bude super, my sme taku robievali 🙂 no moja, ze by opat zacinali tehu priznaky? 🙂 ty by si si mala riadne oddychnut, ved mm navari 🙂 a ta kamoska asi nabuduce bude chciet, aby si ju prestahovala,nie? 🙂

bordulka
30. srp 2012

@mattuliatko30 ahoj moja, no ja radsej ovu necakam, aby som zase nebola plna ocakavani... ale tak potesi 🙂 ked pride... a ty este merias? 😔