Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 a tak netreba to prehanat :D pozeras spravy???? davaju reportaz o cokolade.... mnam... asi si budem musiet zase nejaku otvorit 🙂

moni1007
2. zář 2012

@bordulka nie, ja som na kompe a mm pozera simpsonovcov 😀 zboznujem cokoladu 😀

bordulka
2. zář 2012

@lauritka ahoj laur, prosim ta je mozne, ze teplota reaguje na ovulku neskor? 😒 ci sa nemam riadit telom... teda hlienom, krckom a pocitmi 😀

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 ideme si dat? mam asi milku, lubis? 🙂 treba nam na nervy 🙂 no a uz davaju reportaz o pirohoch :D tak tie uz varit nejdem :D mozno zajtra

moni1007
2. zář 2012

@bordulka milka je suepr. opat mam taku chvilku, ze uz sa neviem dockat babatka, akurat pozeram kociky 😀 ale taku prijemnu chvilku 😉

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 to som rada, take pocity mam aj ja rada 🙂 a uz mas nejakeho favorita? 🙂

moni1007
2. zář 2012

@bordulka ale nie, to ja len tak vyzorovo zatial pozeram. funkcie ani nic podobne nie, chcela som si ich aj ukladat ale to by som mala zaplnenu pamat 😀 a ty? 😅

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 ja nekukam, teda jeden sa mi pacil - podobal sa na take ako boli kedysi 🙂 ale zevraj tie funkcie nie su bohvieco... to budem asi potom riesit... lebo ked teraz na mk pozeram kazdy druhy status na nejaky kocik, normalne som v soku, ze ja by som si vybrala asi iba podla vzhladu a hned som si pomyslela, ze som asi nejaka vadna, zla mama 🙂

moni1007
2. zář 2012

@bordulka no ved ja pozeram tiez podla vzhladu. ale svagrina si kupila pekny, ten som aj ja obzerala,ale aj drahsi. teraz ho nemozem najst. som ti ho chcela ukazat. a ty nieco pozeras? postielky a pod? 😉

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 minule som kukala, ale len 5 minut 🙂 ten kociar si asi pojdem kupit do polska, kolegyna tam kupila za 250€ a krasny, aj ked hovori, ze to vajicko je male... tak neviem.. a postielku nam da kmotra, to je este po nas, a stale je funkcna 🙂 sem-tam si pozriem vecicky... tie su uz od vymyslu sveta 🙂

moni1007
2. zář 2012

@bordulka no my tiez pojdeme do polska, alebo ak tak mozno nieco z bazaru 🙂 ak sa nam aj tam nieco zapaci, predsa su to riadne palky vsetko pokupit, ale tak najskor treba to baby 😀

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 presne ako hovoris 🙂 a tak niekedy je dobre sa dopredu pripravit 🙂 len zase tie povery... 🙂

moni1007
2. zář 2012

@bordulka ja moc na povery neverim. ale tak ja ani nic zatial nekupujem 😀 a poobzerat snad neublizi, ci?

lauritka
2. zář 2012

@bordulka noo takmaximalne ale len den, dva..

ty mozes mat plodne znaky, napriek tomu ale nemusi prebehnut,ale moze sa to zopakovat 😉

mam to v clanku...:

ĎALŠÍ VARIANT

hladina FSH stúpne nad prahovú hodnotu, folikul sa vyvíja, ale nepokračuje až k ovulácii
vyvíjajúci sa folikul vytvára estradiol, ktorého mierne zvýšená hladina môže spôsobiť zmenu výtoku z pošvy
hladina FSH sa však môže vrátiť späť pod prahovú hodnotu, folikul sa zvraští, hladina estrogénu klesne, návrat k ZON
neuvoľní sa LH, nenastane ovulácia, netvorí sa progesterón, nenastane vrchol
môže, ale nemusí dôjsť ku krvácaniu (z poklesu estrogénu)
aj nasledujúci folikul môže postihnúť rovnaký osud
prípadne folikul môže dospieť až k ovulácii

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 ja sa snazim neverit, ved ked mam cakat, kym prejde prvy trimester, tak by som uz co to mohla mat kupene nie? aj ked... pred rokom som si myslela, ze som tehu - z toho pregnylu, tak som si vydrazila jedno tehu tricko s napisom, vtedy sme sa s kolegynou stavili, ze ktora skor otehotnie a da sa povedat, ze sme narovnako mali // na teste, aj ked ja len falosne... tak som to tricko dala jej, povedala, ze ked budem tehu ja, tak mi ho vrati... a obzeranie urcite neublizi 🙂

lauritka
2. zář 2012

cize :
hodnoty FSH začnú opäť stúpať
hladina prekročí prah strednej hodnoty
folikul je povzbudený k ovulácii
so vzostupom progesterónu žena zistí vrchol - náhla zmena k poovulačnej neplodnosti
mechanizmus a časový priebeh ovulácie a poovulačnej fázy je už potom rovnaký ako v ovulačnom cykle s dĺžkou 28 dní
môže sa objaviť určité predovulačné krvácanie alebo špinenie
krvácanie sa zastaví v dôsledku rýchleho vzostupu estradiolu
žena by si mala byť vedomá, že počas takéhoto krvácania sa môže nachádzať v plodnej fáze cyklu

bordulka
2. zář 2012

@lauritka dakujem za objasnenie 🙂 toto cakanie ma zabija... 🙂

micak
2. zář 2012

Mam jednu otazku - uhniezdenie je v dni poklesu BT ci nasledneho vzostupu? dakujem 🙂

moni1007
2. zář 2012

@bordulka no ved ked si to tak vezmes, tak u nas sa vravi, ze kocik sa kupuje az po porode,ale to je podla mna blbost. dieta sa ti narodi a co mas ist v ten den kocik kupovat,aby si mala ked prides domov?ja neverim proste tomu. ked sa ma stat nieco, tak to clovek neovplyvni tym, ze kupi nejake dupacky . skor si myslim, ze tie veci sa kupuju neskor z toho dovodu, ze ked sa nieco stane, kedze tie 3 mesiace su najhorsie, aby si neminul zbytocne peniaze, ved uz sa nemusi dlhsie darit. 😝 joj, nech uz sa nam zadari, co? skoda, ze si mala iba falosne //. ja som este dve ciarky nikdy na svojom teste nevidela 😒

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 mas pravdu, ako vzdy 🙂 ja to pocitujem presne takto... a keby som vedela, ze tie ciarky su falosne, tak by som ich tam najradsej nevidela :( stale na to spominam, aka som bola trapna, ako som vsetkych "ranila" a hlavne seba :( dufam, ze uz coskoro sa nam to podari a neboj, uvidis ich aj ty... inak minule som sa dozvedela, ze ak si tehu a ocikas uz pouzity test, tak si ukaze // 🙂 esteze mam zasobu :D

bordulka
2. zář 2012

@micak ahoj, myslim, ze v den poklesu 🙂

lauritka
2. zář 2012

@micak implantační pokles - v době, kdy se vajíčko uhnízďuje, může dojít k jednodennímu prudkému poklesu teploty (a opětovnému vzestupu!). Tento pokles se může vyskytnout nejčastěji mezi 7.-10.DPO, ale výjimečně se může objevit už od 5.DPO, popřípadě až 11.DPO. Opakuji, že přítomnost tohoto poklesu nutně neznamená těhotenství a naopak jeho absence ho nevylučuje, přesto bývá s těhotenstvím často spojován.

lauritka
2. zář 2012

@bordulka verim ti.u mna zase ironia osudu, ze fungujem ako hodinya vidis,chyba na strane mm 😒
vcera ovu pozitiv, ako stale, zajtra, pozajtra stupnem,ako stale a potom prd.. tiez z toho mam nervy 🙄

moni1007
2. zář 2012

@bordulka no to som tu aj ja zazrela, do ritky, ja som vsetky vyhodila. a urcite si nebola trapna, len si sa potesila , ze sa ti splnilo nieco na co si dlho cakala a po com si velmi tuzila, len skoda, ze to nevyslo 😔 no tak to verim, radsej ziadne ciarky ako falosne ☹

bordulka
2. zář 2012

@lauritka moja, asi by sme mali urobit vymenu, co ty na to? 😉 myslis, ze by mm suhlasil? 😀

katka116
2. zář 2012

@moni1007
@bordulka
baby ja kym docitam vasu celodennu debatu 🙂 mi odidete...
takze samozrejme vcera z keksiku nic nebolo a dnes takisto nic... lebo som musela ist do BA a mm ma volno a zostal s malou na vylete na strednom SR. Tak som dnes licila, ze zacneme od stredy... a ci teda bude tej lasky, ze aspon tyzden ob den... ze sa pokusi ale ze nemam o tom velmi hovorit, jasne chlapi.

baby a vy co nove okrem toho co pisete? Bordulka sa na tehu neciti a ty Moni?

bordulka
2. zář 2012

@moni1007 no trapne to bolo v tom, ako som to "musela" vsetkym povedat a potom vsetkym oznamit, ze to bol falosny poplach... ale kazda skusenost sa rata, nie? 🙂 nabuduce si ich nechaj, ok?

bordulka
2. zář 2012

@katka116 ahoj kati, uz toho mm nebombarduj, proste na neho skoč a nič mu nehovor 🙂 a kde na strednom sr su?

lauritka
2. zář 2012

@bordulka a tvoj ma dobre spermose?? 😀

moni1007
2. zář 2012

@bordulka no bodaj by nabuduce uz bol pozitivny 😀 😀 😀 ja viem, prilis velke zelanie a mala nadej na splnenie. neboj, nabuduce, ked oznamis, ze si tehu, tak aj budes a so stastlivym koncom 🙂 😉
@katka116 ahoj. tak ja nemam nic nove. vsetko po starom. neboj, ved ovu mas mat az buduci vikend, to este v pohpode stihate poistit... ja sa tiez necitim byt tehu,ale vobec 🙂