Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

mistrall
28. lis 2012

@kristinka9 ja budem mat profil na 3DC v bud. cykle, este skor ako zacnem brat clostil, aby som vedela na com som, aj ked po potrate resp. pred prvyou mrchou po nom , som si to tiez dala robit a vyzeralo to ok, no uvidime ...

lagunasa
28. lis 2012

@enah no máš to všelijaké veru.
já som takto www.fertilityfriend.com/home/lagunasa včera bola asi ovu.

kristinka9
28. lis 2012

@mimus
@mistrall tak babulky, práve som dovolala so sestričkou. Výsledky z prvého odberu mám v poriadku, ale o druhom sa to nemá povedať. Vraj mi to tam, cit.: "riadne skáče" a musia mi nastaviť liečbu, ktorá môže trvať aj pol roka. Tak som taká sklamaná ☹ Veľmi som dúfala, že to teraz vyšlo... už som stihla aj slzičku vyroniť. Viac budem vedieť budúci týždeň, keď pôjdem k lekárke...

sarin
28. lis 2012

Baby mne sa na tom fertility friend nejak nedari xD zaregistrovat a najst ten graf

moni1007
28. lis 2012

@lagunasa no ja len kvoli teplote, ja neviem kedy mohla byt. podla pocitov by som povedala, ze uz davno bola, ale ta teplota mi neda pokoja. no ved uvidime, v podstate sance su rovnake, ci uz bola 15 dc alebo vcera, kedze v oboch pripadoch bol sexik 2 dni pred ovu 😀 no vcera mal dost vypite, neviem ci by nieco z neho bolo, kedze zalahol a spal 😀 😀 asi by som sa snazila marne 😝 😅

zaza26
28. lis 2012

@lauritka ahoj,chcela by som sa spýtať na tvoj názor,kedy myslíš,že mohla byť ovu podla teplôt
Možno info ktoré pomôžu:
od 8-14 dna cyklu bol hlien (8-ťahavý,9-biely neťahavý,až také guľôčky,10-málo a priesvitný,11-viac,ťahavý,vodatý/bielok ,12-vodnatý,trochu biely,neťahavý,13-veľa,ťahavý,bielok,viac krát počas dna,14-veľa no skôr vodnatý viac ako ked je ako bielok) Dnes mám krčok uzavretý (predošlé dni mäkký,otvorený,dnes taká náhla zmena,a je na dotyk tvrdý krčok)
V minulých cykloch som mala ovulku od cca 13-17 dna. a vlastne tento posledný cyklus začal po 2 dnovom meškaní menzesu (čo sa mi moc nestáva) inak mám 28 dnový cyklus ,5 dní menzes nie bolestivý
Ovu testy som nerobila. Snažili sme sa vlastne:6,9,13,15 DC tak dúfam,že už tento mesiac po roku snaženia sa nejaký šampión nájde :D
Ďakujem za každý názor.

moni1007
28. lis 2012

@enah ahoj. mozem sa ta nieco spytat? ty uzivas matersku kasicku kvoli zvyseniu estrogenu (ak som to spravne pochopila)? teraz ked sa ti zvysi estrogen, prejavi sa to nejako na bazalnej teplote? jej zvysenim alebo znizenim? dakujem pekne 🙂
@lauritka

mistrall
28. lis 2012

@kristinka9 óó a to co znamena?? :( to ma mrzi.. a aj ti povedala ze coti skace?? ale budes mudrejsia ked ti Dr. povie ze co skace a aku terapiu ti treba dat.. och joj. ale mozno to nie je take zle, predsa len pockaj co ti povie Dr. 🙂 takto do telefonu to je hrozne taketo spraaavy, ach

kristinka9
28. lis 2012

@mistrall no čo to presne znamená to neviem... konkrétne mi nič nepovedala, lebo som sa rozprávala len so sestričkou. Vieš a tak som dúfala, keď mám taký pekný ten graf, už som si myslela, že konečne sa mi to upravila a ešte aj keď teraz sa držím tak pekne vysoko.... veď si videla graf. No nič, čo už.

lucka2405
28. lis 2012

@vavrenka ahoj merat treba pred vstavanim z postele, potom to uz moc zmysel nema.

janielik87
28. lis 2012

@lauritka no hlaaaaaaasiiiiim 1DC 🙂 hip hip hurraaaaaaa 🙂 Kedze dodla teraz, mozem si dat tento den ako 1dc, ze? Nemam ale pristup k FF teraz...az doma.

lucka771
28. lis 2012

@lauritka, prosím kukni zasa mám pozitívny ovulačný test, a tá bolest vaječníka, ani sedet nemožem au au au

lucka771
28. lis 2012
mistrall
28. lis 2012

@kristinka9 hm veru graf mas velmi pekny, podla mna nezufaj, ktovie co tym myslela ze ti to skace 🙂 a kedy si bola na profil v kolky den cyklu?

kristinka9
28. lis 2012

@mistrall no neviem, už je to asi stratené, takže asi klesnem zachviľu. Prvý odber som mala 8 DC a druhý 22 DC

mistrall
28. lis 2012

@kristinka9 ty by si mala mat podľa FF ovu 21DC , ze.. nezufaj, ktovie ake hormony mas rozhadzane , ked to to len sestra tak povedala, ale podla teplot ovu bola to je hlavne 🙂 a meraj dalej, som zvedava 🙂 a budeme pokracovat spolu dalsim cyklom ja na clostile ty na dufiku 😎

enah
28. lis 2012

@moni1007 - ále,) vieš že len tak trepem, len si domyslam. Vobec som to nejak nestudovala a nasadila som si ju len preto, ze som ju dostala - proti unave - a ano, pomaha🙂 z lenochoda som včelicka! / inak je to pekne drahe/ Materska kasicka obsahuje nieco podobne zenskym estrogenom a vraj to vyvolava hormonalnu rovnovahu. Na ff si to niektore zeny znacia. Nasla som to aj v predvolenych Meds /royal jelly/ - hned ako budem mat VIP nahodim si hladanie grafov s Royal Jelly.))
Ironicke je, ze mne Dr. povedal, ze ked mam dlhy cyklus/ako tento/ tak to je urcite zvysenym prolaktinom - akurat že, prave v mesiac ked mi ho testovali a nebol zvyseny som mala cyklus 32, ked som ho mala zvyseny mala som cyklus 28 a 27, a teraz po mesacnej liecbe s Mastodynon /homeopatika/ som zas natiahnuta na vyse 40dnovy. 😅
Takze to vyzera akoby mi prolaktin naopak robil dobre.)

@lagunasa ale aka ukazkova! /si dnes tiez fandim, dufam ze sa moc neopozdim nech mozme spolu testovat/

moni1007
28. lis 2012

@enah no pytam sa, lebo ja tiez uzivam matersku kasicku uz druhy mesiac, kedze som sa docitala, ze je dobre pri snaho o tehu. no e tento cyklus mam akesi nizke teploty. bud sa mi o tyzden posunula ovu, aleboje to kolisanim hornomov stitky, kedze sa na nu liecim a teraz som mala dost stresy. alebo ak by to bolo tym estrogenom,ak je to teda pravda, ze ho kasicka zvysuje 😀 ale tiez su to len take moje vymyslance 😀 bud alebo 😀 topiaci sa aj slamky chyta 😝

lauritka
28. lis 2012

@zaza26 14 dc. 🙂

enah
28. lis 2012

@moni1007 hm, uplne chapem. a nespytas sa endokrinologicky co si ona o nej mysli? /a kde co kupujes?-rozymslam ze ked mi dojde aby som si kupila nieco lacnejsie./

lauritka
28. lis 2012

@lucka771 jezis tebe tie testy vychadzaju stale silne.. nechapem 😖 no nic. meraj dalej teplotu, dufam, ze bola fakt ovu .

moni1007
28. lis 2012

@enah no mne moj endokr. povedal, ze taketo hodnoty mi nemozu sposobovat problem otehu, co teda pravda neni, kedze najlepsie pre otehu je ked TSH je pod hodnotu 1. pricom ja mam este vyssie nad hranicou 😝 a mam tam ist az o rok na kontrolu. ma normalne vtedy naserkal 😠 😠 no ja som to kupila v lekarni za 6 eciek 😝

kristinka9
28. lis 2012

@mistrall jj uvidíme, ale teoreticky uvažujem, ak som mala ovu, tak som mohla otehotnieť, nie? 😵 To už takú nádej hľadám. 😉 uvidíme. Ak bude teplota stále vysoko, tak testnem možno už budúci týždeň

mistrall
28. lis 2012

@moni1007 ahoj, chcem sa opytat , pisala si ze najlepsie pre otehu je hladina TSH pod 1, to ti vravel endokrinolog? resp. si liecena na stitku?? lebo rozmedzie je myslim az do 0,3 - 5, hoci kazde lab to ma trochu inak

zaza26
28. lis 2012

@lauritka dakujem,potrebovala som sa uistiť 🙂 ked sme snažili 13 a 15 dc,tak snád ... 🙂

mariankamk
28. lis 2012

ahojte, ja som nemerala dnes, mala som vecer aj rano teplotu, ale spravila som aspon ovu test... zase to bude taky krasny cyklus 😝
http://www.fertilityfriend.com/home/997017

moni1007
28. lis 2012

@mistrall ahoj. mas pravdu s tym rozpatim. to je v poriaku. ale ked by snazis o dieta tak by malo byt pod 2, najlepsie pod 1 🙂 a ano, liecim sa na stitnu, ale ja som mala az nieco cez 6 myslim 😝

lauritka
28. lis 2012
mariankamk
28. lis 2012

@lauritka aspon sa tam dneska testovacia ukazala... aspon pidi zmena za posledne 4 dni 😝

lucka771
28. lis 2012

@lauritka no lebo mi videl viac folikulov , tak možno mi praskaju jeden po druhom 🙂