Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

bubu4125
11. led 2013

@mariankamk uf.....ďakujem....a je normálne, že ešte stále mám bolesti v podbrušku???

zuzkazuzu88
11. led 2013

@adeala no výborně,tak se drž nahoře,žádný sestupy nejsou povoleny 😀

mariankamk
11. led 2013

@bubu4125 ano, je to normalne... vajicko je vo folikule obalene tekutinou, ked folikul praskne, okrem vajicka sa vyluci z folikulu aj tekutina a casto sa usadi v priestore medzi maternicou a hrubym crevom (cavum Douglasi); a tam moze drazdit okolitu sliiznicu, co citime ako bolesti v podbrusku... alebo to moze byt este "rozbolaveny" vajecnik/vyvijajuce sa zlte teliesko, to takisto mozno pocitovat ako bolesti...

bubu4125
11. led 2013

@mariankamk prihliadnuc k tomu, že keksík sme mali 23.12. a potom som 28.12.mala dvojdňovú ms (neobvykle krátku, ináč 6dní)....tak to asi tehu nebude...a teda ak mám ovulku cca na 12DC, tak nehrozí...keď som ms mala 1.12...a keks do 23.12. ee....

adeala
11. led 2013

@zuzkazuzu88 budem sa snažiť 🙂 ale pozerám, že ty si klesla ☹ no tak sa snažiť budete tento mesiac ešte raz, no 🙂

slniecko2
11. led 2013

@lauritka ahoj- chcem sa ta opytat ak mas cas, ze nakolko je spolahliva metoda ovu testov aby mi urcila ovulaciu. mam na mysli- je nutne si pri ovu testoch merat aj BT? lebo napriklad pri symptotermalnej metode treba pozerat na priznaky plodnosti a aj merat BT, inak sa moze stat ze ovu este nenastala a ja uz si myslim ze bola. a pri ovu testoch je to ako? ak si nebudem merat BT tak jednoducho po piku urcite bola? vela krat sa mi totizto stava, ze akurat ked si musim merat BT tak sa deti budia a moje vysledky su skreslene (mne BT klesa, ked pred meranim vstanem) Dakujem velmi pekne za odpoved

mariankamk
11. led 2013

@bubu4125 no ja ti vravim vseobecne, nielen pre tento cyklus, ale je to takto vseobecne, pre kazdu z nas, lebo kazda to ma inak a nevieme, co bude platne pre teba... 😉

bubu4125
11. led 2013

@mariankamk hmmmm.... 😒

zuzkazuzu88
11. led 2013

@adeala jj klesla ☹ říkala jsem si jestli to náhodou předtím nebyly zaražený prdy 😀 ....včera večer mě začaly volet záda a stejně mě bolely aji ten minulý měsíc před ovu,tak jestli možná zase nedorazí později...uvidíme 🙂

adeala
11. led 2013

@zuzkazuzu88 no.. to je veľmi zameniteľné s ovu 😀 veď uvidíš.. si len 16DC, na ovu ešte času dosť 🙂

zuzkazuzu88
11. led 2013

@adeala 😀 ...minulý měsíc mi přišla až 23DC tak uvidíme,budu měřit poctivě dál a doufejme že přijde 🙂

lauritka
11. led 2013

@slniecko2 myslim, zeby stacilo pouzit testiky, potom len zmerat BT 2-3 dni, ci sa ovu potvrdi, alebo ani nemusis.
pokial je prekazatelne silny ovu testik, ovulka v drvivej vacsine prebehne do dvoch dni..
to uz by bol specialny pripad , aby folikul nepraskol, napriklad pri stimulacii clostylom. Ja som tiez teraz vobe nemerala
Len tak namatkovo, minuly cyklus tiez len testik a jedno meranie. Kedze uz poznas svoje teploty, tak ani netreba.. 😉
vies ktora je poovulacna.

slniecko2
11. led 2013

@lauritka dakujem!!! este jedna otazka: ty mas nejake skolenie? myslim na tieto veci okolo zenskych cyklov, ci samostudium? lebo je super ze to vsetko ovladas, lebo ked clvek hlada na internete tak je to take rozkuskovane.

lauritka
11. led 2013

@slniecko2 ano mam skolenie ma modrom koniku 😀 😵 😵 😵 tu trcim uz od roku 2007, tak sa to na mna vsetko nalepilo... 😉 😝

slniecko2
11. led 2013

@lauritka 😀

trish22
11. led 2013

Ahojte dievčatá,
tak som späť od doktora.
Zistili sme že ani na jednom z vaječníkov nemám dominantný folikul. Že je to PCO light syndrom. Lebo že to nemusím mať vždy, možno že je to akurát anovulák. Takže tento mesiac je v pase
Od budúceho cyklu idem na Clostyl a na Duphaston až tri mesiace. Keď sa počas tých 3 mesiacov nezadarí, tak idem na laparoskopiu aj s chromopertubáciou.
Druhý deň cyklu idem na krv, spraví mi HP...tak aspoň niečo.
Na tie testy mi povedal, že to proste tie tehutesty robia, že proste klamú. Veľakrát mu došli ženy že sú tehotné a neboli, lebo na teste mali ducha..
Čo sa týka môjho myómu na to mi povedal, že to nevidí potrebné riešiť, keďže ten myóm nemám ako hrču, nenarúša mi vnútro maternice, ani podľa neho nezabraňuje počatiu....ja to mám vo forme zhrubnutej zadnej steny maternice.
Po troch mesiacoch sa teda uvidí ..... spraví mi laparku, normálne mi to navrhol sám od seba. tak som s tým súhlasila, samozrejme....išla by som do toho hneď. Môj manžel je samozrejme proti ako vždy.
A podľa tej laparky by potom určil či ísť na IVF alebo nie...... ☹
Jaj a aby som nezabudla, mám aj cystu na pravej strane ale nie je priamo na vaječníku, ale niekde vedľa. To bude nejaká endometrálna....z tej endometriózy.
Takže toľko z mojej strany a teraz idete vy! Píšte píšte čo si myslíte...... ☹ ja som na dne čo vám iné povedať, dosť ma to vzalo ☹ a že ani doteraz som ovulku nemusela mať, lebo že zvýšenie BT nemusí hneď znamenať ovulku ☹

redhairy
11. led 2013

Ahojte, ja sa z tohto cyklu dostanem akurat tak na psychiatriu http://www.fertilityfriend.com/home/redhairy
takú teplotu som v normálnom meranom čase ešte ani nemala 😕
povedala by som ze to je z duphastonu ze progesteron zvysi teplotu. lenže ten som nebrala ani vcera vecer a ani dnes rano kedze mam pocit že sa mi z neho zhoršila pleť 😒
akurát som prišla zo skúšky a som akurát tak vhodná hodiť ma do postele a spat.

snazilka1983
11. led 2013

@redhairy este ti duphaston nevyprchal z tela uplne preto mas teplotu zvysenu. on ju drzi hore 😉 uvidis za dva dni

redhairy
11. led 2013

@christie12 prečo myslis že to vyzera biedne s teplotami ? 😕

@adeala krásne si vyletela pri IP vraj skutočne niekedy može vyletieť teplota hore 😉 juj držim palce aby to bol vitazny graf.

@figurka1985 krásny ukazkova ovu a este k tomu vystihnuta 🙂 musi byť uz len vitazny 😉

redhairy
11. led 2013

@snazilka1983 myslis ze za tie dva dni vyprcha?

snazilka1983
11. led 2013

@redhairy nvm ja len typujem u mna bol duphaston v tele cca 5 dni co som pozorovala ked som ho kedysi uzivala

redhairy
11. led 2013

@snazilka1983 ja sa ho asi zbavim az po ms teda 😝

snazilka1983
11. led 2013

@redhairy neuzivala si ho dlho tak si myslim ze skor ti vyjde z tela

christie12
11. led 2013

@redhairy hm.. keby som nevedela, ze ste nemali baby dance, tak ti poviem, ze kraasny vystup po IP..

no tie moje pri "zemi" sa plaziace teploty... nic z toho nebude.. uvidime dalsie dve teploty, ale pochybujem..

zuzka_rastik
11. led 2013

@lauritka ahoj Lauri, prave citam , co si pisala pred chvilkou slniecku . pri stimulacii clostylom nemusi prasknut folikul?
dnes som 15DC, clostyl som brala 1-5DC. no ovulka este nikde. normalne mavam 11-13 DC. dnes som sice mala pozitivny ovu test ale aj tak mi to pride dinve ze sa tak predlzila? a ani nemusi prist myslis? inak picha ma vo vajecnikoch uz 3.den je to neprijemne :( to bude tym clostylom len dufam, ze sa mi tam nerobi cysta 🙄 😕

redhairy
11. led 2013

@snazilka1983 uvidim ake budu dalsie teploty 😉 inak to nezistim 😒 a ty ako? cize ovu testik negativny, možno sa ten folikl drzi a praskne až po pregnyle 😉

redhairy
11. led 2013

@christie12 ale po ovu uz si niekedy aj take teploty stacia 😉

a moj graf je v skutku zaujimavy uvidim co sa z neho vykluje 😖

redhairy
11. led 2013

@trish22 ach jaj, mas to teda poriadne komplikovane, keby som vedela ako ti poradit velmi rada by som ti poradila ☹

snazilka1983
11. led 2013

@redhairy no aj ja to tak vidim ze caka na pregnyl 😅

redhairy
11. led 2013

@snazilka1983 ale tak lepsie tak kao bez ovu 😉