Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

titulienka
30. říj 2009

ja zacinam testovat vzdy od 21DC a vlastne zistujem aj hlienik aj krcok ...takze pred 21 dnom mame par dni pauzu a ked aj na testiku su II rovnake tak koname akciu 😀 ...aj den po tak uvidime 😀

albao
30. říj 2009

titu: 😀 😀 pomali to znie odborne ako nejaka tajna akcia FBI 😀 😀

albao
30. říj 2009

boze moje i/y ☹ hanbim sa baby 😕

nellie_
30. říj 2009

titulienka, takze super.. lebo mne moja tiez nepovedala nic negativne na to.. v podstate bola vytesena ze mam ustaleny cyklus a ovulujem a menzesujem bez vyvolavaciek...co je u mna obrovsky pokrok... 😉
veru kym ostatne uz cakaju na vysledok ci to budu // u nas este len praskaju vajka... 😀

albao to sa tu aj mne velmi casto stava ze napisem i/y uplne od veci a pritom nie som nejaka tupa zo slovenciny... 😀 😀 hlavne v slovach my a mi sa mi to stava uplne bezne tu... 😀 😀 😀
a potom spetne kukam co som to popisala jak nejaky analfabet... 😀 😀

lauritka
30. říj 2009

nellie zaujimave, ale skor by som chcela vidiet nejaku statistiku.... jasne, ze zeny, ktore nepoznaju svoj cyklus neotehotnia tak casto ako zeny s pravidelnym.. lebo vedia kedy asi bude ovulka...

takze by to trebalo vidiet na vzorke zien, jednych s normalnym cyklom a jednych s dlhym cyklom, kolkym sa podarilo otehotniet v priebehu jedneho roka a az potom by som o tom uvazovala.

meruska
30. říj 2009

albao...ide vikend..ideme snazilkovat 🙂 ale kedze ja som nevedela kedy bude ovulka, kedze sa ucim len prvy mesiac sledovat teplotu a take... tak sa snazime cely....s prestavkami kazdy druhy treti den 🙂

andzi
30. říj 2009

ahojte, idem si pozrieť grafy 🙂

albao
30. říj 2009

nellie: veru veru. Moji slovencinari by sa za mna hanbili 😝 😀 Ale rozumieme si a to je najdolezitejsie 😝 🙂

meruska: ejha, taky maraton! Tak este vydrzte do cielovej rovinky 😀 😀 My sa este len zahrievame pred startovacou ciarou 😀

titulienka
30. říj 2009

lauri ja som nikdy nemala pravidelny cyklus myslim ked som cakala 1-2-3...mala som rozny od 28-40 😅 ..a vsetky 3 sa nam podarili na prvy sup...bez testov, bez vypoctov, bez takychto znalost..vtedy to bolo este prilis daleko sa zaoberat takymi vecami ...no teraz sme sa dali na nieco ....( na chlapceka ) sledujeme rozne statistiky, rozne nazory, prioste sa tym zaoberame a pozri 4 cyklus a zatial su II len na ovu tak naozaj neviem v com to je 😀 ..proste sa tomu Y niejak nechce 😀

andzi
30. říj 2009

nellie, ako dlhé mávaš cykly? S tou sliznicou som si ani ja nie celkom istá, lebo ako píše saarka, rast sliznice a folikulov ide ruka v ruke...telo vie, čo má robiť, nie tak, že sliznica je pripravená a vajko nie.

Chodíš na folikulometriu? Tam by ti mal lekár povedať aj výšku sliznice. Ozaj, aká je optimálna výška sliznice v čase ovu?

nela00
30. říj 2009

mne dr povedal že optimum je 7mm, na 13dc som mala 6,7mm 🙂

shaarka
30. říj 2009

http://www.starostlivostodieta.sk/clanok-ked-sa...
Maternicová sliznica sa vyšetruje v rámci hormonálneho profilu, kedy ideálna je 10 mm v čase ovulácie, normálna je 8 - 12 mm.

ja tiez viem tak, ze 7mm sa pripusta pri IVF, ale inak min. 8mm

shaarka
30. říj 2009

ale to meranie je tiez take... no... ved viete. ultrazvuk je rozmazany a ked sledujem, jak Dr. oznacuje pluskami hranicu niecoho, aby vedela rozmer, tak nikdy dobre netipnem, tam kde ona klikne 😀

katkaajurko
30. říj 2009

no je to zvlastne - ale nieco malo pravdy na tom clanku moze byt

lebo zena co ma neskoro ovulku - a ta je napojena na folik - to je sice ok - ale podla mna stale tam nejaka sliznica je - aj ked nizka - ale je - a ked ovuluje 30 den - tak ta prva-najnizsia je urcite stara -kedze nie je precistena..to ze potom neskor zacne rast - to je fajn - ale ta prva - povodna - najstarsia vlastne-ked sa prestane vyzivovat z vnutorneho zdroja-darmo bude "ten jej vrch" cerstvy - nie je to tak? 😨

lauritka
30. říj 2009

titulienka to si stastna zena 🙂 a sexikovali ste casto ?

shaarka
30. říj 2009

myslim, ze o starej sliznici mozme hovorit vtedy, ked zena nema menzes 90 dni 😉

titulienka
30. říj 2009

laurit..no ani nie vies my sme to nebrali tak ze ideme robit babetko a teraz kazdy den a nozky hore proste nechali sme tomu volnost..keksikovali sme hocikedy kedy na nas prislo 😀 ..ale nechapem vzdy sme sa trafili 😀 😀 ..a dalsi mesiac boli II pri troch pokusoch hned prvy uspesny.....
ja hovorim teraz to berieme no aspon ja lebo mm mi vzdy hovori beries to prilis citovo...a tomu Y sa potom nechce 😉 takze vobec sme na to nemysleli ze prave hned musim byt chapes....a snad na tom nieco bude 😉

nellie_
30. říj 2009

andzi no ja som mavala dlhe cykly aj pred HAK.. po jej vysadeni anovulaky a ked som brala clostil tak s nim som mala cyklus 31 dnovy, ovulacia na 17DC.. ked som prestala clostil brat, tak prve 3 cykly som ovu mavala na 17-19DC a potom sa mi to predlzilo na 21DC, 31DC a 27DC.. ale ja som s tym bola uplne spokojna, ja som bola stastna ze tu ovu mam... 😉

ako som uz pisala ten clanok mi dal trocha chrobaka do hlavy ale v podstate kaslem na to.. ja som teraz tak zlenivela, ze mne sa to uz vôbec nechce riesit.. 😉
ja jednoducho verim, ze raz to vyjde a hotovo... 😀 😀

ja som sliznicu pri anovulakoch mavala 4mm co je pochopitelne... 😀
a potom pri clostile byvala od tych 8mm.. raz dokonca 12mm ale vacsinou okolo tych 8mm ked mi robila uzv a to vzdy dala pri to vykricnik ze je hranicnej vysky... 😅

lauritka
30. říj 2009

😨 katka toto su uz nebezpecne teorie, to podla mna nevie nikto heh.. to by museli sliznicu a vsetko okolo toho sledovat cely ten dlhy cyklus a to neurobi nikto. 😝

shaarka
30. říj 2009

a este:
Samotný vývin začína splynutím vajíčka so spermiou. Vzniká zygota (oplodnené vajíčko), ktoré zahajuje prvé delenie zhruba po 12. až 36. hodinách od oplodnenia. Potom sa vajíčko v pravidelných hodinových intervaloch delí a zároveň putuje vajíčkovodom do maternice. Asi tak za 4 dni deliace sa vajíčko prichádza k rohom maternice. Sliznica maternice (endometrium) sa za ten čas stačila dostatočne pripraviť na vajíčko a je schopná ho prijať. Vajíčko sa v maternici uhniezdi (niduje).

takze sliznica ide spolu s ovulkou 😉 a ked v den ovulky este nie je idealna, nic nie je este stratene, ma cas 😉

titulienka
30. říj 2009

sharka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

shandy
30. říj 2009

ahojte, sorry ze sa ku vam vmiesam, ale asi tak trosku za to moze aj ja, tak mi neda nereagovat na tu diskusiu co sa rozputala po tom, co som nellie poslala ten clanok. 😀 😀
zopakujem teda ako to bolo, bol to clanok pre snazilky, v ktorom bol prepis rozhlasovej relacie, kde snazilky volali do relacie a kladli doktorovi otazky v suvislosti s problemami pri otehotneni. a jedna z nich bola otazka kratkej LF a neskorej ovulacie. to co nellie uz publikovala bola jeho odpoved. a dovolujem si trosku odporovat shaakre svojim nazorom. Podotykam, ze je to len moj nazor a netvrdim, ze musi byt spravny, pretoze nie som odbornik, len uz mam co to nastudovane... 🙂
moj gyndo ked idem na kontrolu a to chodim uz par mesiacov pravidelne na folikulometriu mi meria aj vysku sliznice. vzdy hovori, ze napriek tomu, ze mam slabu mrchu, tak na ten den cyklu je sliznica ok. cize vsimnite si spojenie den cyklu a vyska sliznice. teda ziadne spojenie s folikulami...

katkaajurko
30. říj 2009

sharka nemas celkom pravdu - cast sliznice rastie do ovulky a cast po nej...ja som pri potrate mala len 7mm a to som bola par dni tehotna -a nepovedali mi ze je mala

shandy
30. říj 2009

a potom, ked som tak nad tym trosku uvazovala, pokial viem, tak sliznica rastie aj pri anovulakoch, co mi aj teraz nellie potvrdila tym, ze pri anovulakoch mala sliznicu 4 mm, co by malo znamenat, ze sliznica sa vytvori, ci su foliky alebo nie, aj ked slabsia..a potom ten clanok samozrejme hovori o tom, ze to MOZE byt problem a ze sanca otehotnenia sa znizuje, co znamena, ze to neplati automaticky pre vsetky a ze x bab s tym v pohode otehotnie 😉
tak ja len tolko, to ma byt len tak na zamyslenie. ani omylom som netusila, ze to tu sposobi taky humbuk 😀 😀

shaarka
30. říj 2009

shandy, neodporujes, ale aj den cyklu ide predsa s rastom folikulov. a ked predpokladam, ze ovulujes, tak predpokladam, ze rastu foliky a spolu s nimi sliznica 😉 cize sme to vlastne povedali rovnako 😵

kratsia LF je uz ina kava, to nie je sranda.

shaarka
30. říj 2009

katiiiiii, ved jasne, ja som nenapisala, ze pred ovulkou nerastie vobec 😅

lauritka
30. říj 2009

🙂 shandy ja mavam tiez slabu mrchu a stale ma strasi v hlave to, ze mi asi nedorastla slizbnica dostatocne a preto je problem s uhniezdenim ...

ale ja som mavala na usg tiez sliznivu v norme, tak asi to nebude tym. 😉 🙂

katkaajurko
30. říj 2009

lenze na rast folikov ma vplyv ina kombinacia vysky hormonov a na rast sliznice zase ina kombinacia-ja si myslim,ze to nejde ruka v ruke-preto ze ja som po anovulaku mala aj tak silnu silnu mrchu - bez vyvolavacky-cize sliznica rastla aj tak -aj ked foliky nie a to pokazde (ja nemusim chodit na vyvolavacky)

shandy
30. říj 2009

ten povodny clanok som nenasla, ale nasla som dalsi kde to potvrdzuju, citujem:
Anything more than 20 days and it is considered a late ovulation. You can still get pregnant if you have late ovulations, although it can be more difficult.

Since your uterine lining is shed and replaced during your period, a late ovulation means that the current lining is a bit too old. This can make it harder for a fertilized egg to attach, although it doesn’t harm the baby if you do get pregnant. It also means that the eggs that do travel to the uterus are not as fertile as they should be. All of these factors can make it harder for you to have a baby if you have late ovulation, although it is not impossible.

A late ovulation can possibly mean that you have a health problem. If you still have late ovulations after a few months of tracking your temperature and using ovulation predictor kits, consult a doctor. Obstetricians are doctors specializing in pregnancy. Go to one of these and tell them your problems. Be sure to bring the ovulation calendar with you so that they can see your progress first hand. They will then run tests to determine what is wrong. It may just be a natural occurrence with you, or it could be a mark of more serious problems.

katkaajurko
30. říj 2009

a sedelo by to na to ze 21dni +14 LF - je 35 a to som sa strestla s nazormi doktorov - ze cyklus do 35 dni je uuuuplne ok - nad 35 dni treba zvazit-co je zle..