Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
11. dub 2013

@nikola81 😨 😢

hankalt
11. dub 2013

@ennynka Tak jsem koukla na ten graf a řekla bych, že to je tak jak ti to bylo označeno, ovulace nejspíš dnes 🙂 ale stopro uvidíš až podle teplot během příštích pár dnů, když budeš stoupat, je to jasné 😎 celkem ukázkový graf zatím 😉

hankalt
11. dub 2013

@11miuska11 Tak jestli se tentokrát nezadařilo, tak zkusím vyzkoušet 🙂 děkuju za tipy 🙂

huncut
11. dub 2013

@zora256 juj dakujem, som si zohnala digi test, zajtra tesnem a tam uvidím na 100percent či som alebo niesom tehu...síce je oveľa drahší ale nebudem už v strese

taja27
11. dub 2013

@hankalt ahoj a ako dlhé mávaš cykly?pozeram že si mala až po 30 dni ovu...aj ja mam 27 .-))
11miuska11 vieš čo si ja myslim? že tebe ani inofolic nebolo treba .-)))) podla mna si otehotnela lebo si mala proste lebo si ho brala krátko iba 19 dni? či ako?proste kto ma byt tehu bude kto nie bude neskor..)

hankalt
11. dub 2013

@taja27 ahoj,poslední 2 cykly jsem měla 40 dní, takže ovulace 27,nebo 28 den, teď o něco později, tak počítám cyklus bude tak 45 dní nebo 9 měsíců 😀 ale je to hrozný viď, stále tak dlouho čekat 🙂

taja27
11. dub 2013

@hankalt no ja mavam tiež 40 dnove cykly a sa mizdalo že ovu bola alebo anovulačnýý!!! meriam BT len 2 ckylus vieš preto stresujem že nebude...ale ked píšeš že tak neskoro maš ovu duuufaaaam že aj ja ovulujeeeem.-)) na 27 alebo 28 no počkam si....aj graf maš podobný ako ja i ked provnavat sa tonemá....a mavaš ajhlien taký plodny natahovaci??

taja27
11. dub 2013

@hankalt no veru je to otras tak dlho čakat !!juuj o nervy....no a ked píšeš že sa sbažite 14 mes muž bol na spermiogram?.))

hankalt
11. dub 2013

@taja27 tak hlen já moc nezkoumám, takže to moc neumím říct...Jinak já snad ani jeden cyklus neměla anovulační, zato ty délky stojí za to 🙂 prvně po vysazení dokonce 156dní, to teda bylo něco, ale teď snad se to trošku už srovnává, ale ovu zatím vždy dorazila 🙂 tobě určitě taky dorazí, já zkoumala vždy jen dle teploty a teď jsem začla i ovu testy, takže dle toho jistota 🙂 Jinak jsme ani jeden ještě na žádném vyšetření nebyli, pořád jsem tomu nechávala volný průběh, ale v červnu už jsem objednaná, takže se dozvím víc.

taja27
11. dub 2013

@hankalt noja dufam že budem mat ovu !!! že som v poriadku aspon ja...moj mm nemal dobrý spg v janurai nasadila som mu vitaminy a pojde znova koncom aprila....
jaaaj apson niekto tu je kto má probelm-alebo neveim ako to nazvat cyklus .-))ako ja lebo všetky tu maju ukažkové alebo 30-32 dnové len ja som extra ako vždy 40-42 .-))) to mi ťa sám Pán Boh poslal po dnešku čo som sa naplakala že nemam ovu .-....juuj dufam že bude ...hm vieš čo ani ja hlien som nesledovala ale aj to je dobre i ked nie som v tom super expertka ale dá sa to naučit.-) ja som pred tým brala duphaston dal mi ho na 15 den a tým padom mi blokol ovulaciu kedže som mala 40 dnový!!! chcel mi skratit cyklus moj dr..ach bože užas....preto som minulý mala anovulák!! preto sa bojim čo ako bude....

hankalt
11. dub 2013

@taja27 no mě něco podobného teď doktor taky dal, tak ještě uvidím, jestli od příštího cyklu to vůbec začnu brát, jeden měsíc jsem to už užívala a bylo to ukázkové, 29 dní i s ovulací a pak bych řekla se mi to zkrátilo k těm 40 dnům. No přesně moje řeč, všechny takové krásné grafy, ukázkové a já vždy taková dlouhá doba, tak jsem ráda že je na tom někdo podobně, i když samozřejmě bych ti přála taky krátké cykly a hlavně aby se zadařilo 🙂

taja27
11. dub 2013

@hankalt vieš čo niekto može mat kratka cykly ako moja kolegyna ma 23-25 dni!!! čo je tiež nie odbre...ja mam 40 ....a veru dalšia kolegyna mala 60 dnové cykly a otehotnela hned! ja si mylsim že to nezaleži natom ais ekd ma byt bude...a hlavne ludia žili zdravšie nebolo tolko éčko atd viac pohybu chlapi mali atd...no ved aj ja som rada akože .-))že tu niekto taký je a vie ma pochopit a ja teba.....-))

taja27
11. dub 2013

@hankalt aaa ta provera neveim čo je zač...hm no len su to zase hormony nie? no a tie ja nechcem už brat to iste ako HAK to ej tiež kentus...takže tak ..no si ma povzbudila tvojim grafom a ovu že ešte ju budem mat.-))))))))))normalne mam lepšieu naladu lebo som dnes plakala cleý den....

ennynka
11. dub 2013

@hankalt to fakt si myslis o mojom grafe?tak to si ma milo prekvapila,kiez by si mala pravdu 🙂 ja uz sa bojim ze nemavam ovulaciu lebo ja nemavam ani hlien ani ine priznaky ako mavaju ine zeny ze bolesti v podbrusku a tak.tak som zvedava ci mi to stupne nasledujuce dni 😕 no uvidime ako slepy povedal 😅

hankalt
11. dub 2013

@ennynka přesně tak, za pár dní budeš moudřejší :.-) a je fakt, každá to máme úplně jinak, já kdybych neudělala ovu test tak o ovulaci též nevím 😀 přiznaky nula nic 🙂

hankalt
11. dub 2013

@taja27 no já už tento měsíc taky měla namále s pláčem, už byl 31.den cyklu, říkám si to není možný, prostě jdu k doktorovi, než jsem vyrazila, tak že ještě pro jistotu zkusím ovu test a ten byl jasně pozitivní že jsem málem spadla ze židle 😀 takže se opravdu nestrachuj, pořád ještě může dorazit 😉

kvetkokvetko
11. dub 2013

@katttka1981 ahoj, myslim, ze vacsina si ho nasadila sama, su to len vitaminy, takze uskodit by namali... ale su aj take, ktorym to odporucil lekar...tuto diskusiu si uz citala? https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-repr...

mattuliatko30
11. dub 2013

@huncut tak som zvedava na teba mooooc....drzim zajtra palceky nech tam mas aaspon 1-2 :o) daj hned rano vediet...

zora256
11. dub 2013

@11miuska11 Asi preto,že tekutinu to žlté teliesko plodík spotrebúva počas prvých 3mes. a keď žena neotehotnie tak po ovulácii tam ostáva tá tekutina ktorú lekár vidí a podľa toho vie že je žena po ovulácii🙂Takže to je logické 😉 no nie?

zora256
11. dub 2013

@huncut Ahoj!Tak to hej už budeš naistom 😉 .Moc držím palčeky a ak Ti ukáže 1-2 týždne tak je logické rpečo Ti ešte obyčajný neukáže,až o 4tt ukazujú vraj obyčajné testy.Moc držkám palčeky aby bol pozitívny 😉

11miuska11
11. dub 2013

@zora256 po ovulke vznika zlte teliesko, ktore lekar musi vidiet a ked sa vajko oplodni, zmeni sa zlte teliesko na tehotenske zlte teliesko 🙂 takze stale tam je co vidiet 🙂

zora256
11. dub 2013

@11miuska11 No to už lekár nevidí do 5tt,keďže po 5dni od vou sa vajko uhniezdi v maternici a je ešte malinké.Až od 5tt vidno na sone v maternici embrio.vačok v ktorom je plodík.ten má vtedy len veľkosť špendlíkovej hlavičky preto skôr nevidieť,a najmä nie na 6deň po ovu.

zora256
11. dub 2013

@11miuska11 A ešte niečo to žlté teliesko z ktorého sa plodík živý je v tej blanke okolo plodu.

grace90701
11. dub 2013

@zora256 nie, žlte teliesko je vo vajecniku... to z coho sa zivi babo je zltkovy vacok 🙂

11miuska11
11. dub 2013

@zora256 ale ja hovorim o zltom teliesku 🙂 a tehotenskom zltom teliesku...tie su vo vajecnikoch 🙂 ty hovoris o gestacnom vaku 😉

11miuska11
11. dub 2013

@zora256 zlte teliesko nie je v blanke okolo plodu, ale vo vajecniku a vznikne z prasknuteho folikulu 🙂 trosku sa ti to pomotalo 🙂

vavrenka
11. dub 2013

@11miuska11 pockaj, zlte teliesko (ci to, co z neho vznikne)v tehu az do 12tt vyzivuje babo, ako moze byt vo vajecniku? vsak je spojene pupocnou snurou s babatkom? ci ?

huncut
12. dub 2013

@zora256
@mattuliatko30
@lauritka
no baby takže nič z toho, potešila som sa z teploty že stupla, ale test ukázla že niesom tehu a digi hádam neklame...

lagunasa
12. dub 2013

tak zase troška vyššie www.fertilityfriend.com/home/lagunasa

lagunasa
12. dub 2013

@huncut ty kokso! ved graf je jasne tehu! tomu neverim!