Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sarin
21. říj 2013

@mariankamk ide o to aby bol a to neviem kym nevyleze ze je 😀 .... ja si na krk nedocahnem ani ked chcem

kazunomiya
21. říj 2013

@sofi88 to bude asi nerovnovahou hormonov. Podla toho ako tvoj graf vyzera, mas asi malo progesteronu, preto sa ani teplota nedrzi dost vysoko. A myslim, ze bolesti pred MS a celkovo predmenstruacny syndrom byvaju sposobene presne tymto - estrogen neklesa dost rychlo a progesteron nestupa dost rychlo. Aspon tolko podla mojich teoretickych vedomosti. Uvidis, ci to ten duphaston trochu upravi.
Tak by som ti zelala, aby to cele nabehlo prirodzenym sposobom... mala som kamaratku ktorej uz povedali ze deti mat nebude, a predstav si ze otehotnela. Uz s tym vobec nepocitala. Mala cyklus dosahany po rokoch brania HAK a nevedel jej nabehnut spravne.

mariankamk
21. říj 2013

@sarin a skusala si zmenu polohy pri skusani? dakedy je v inej polohe pred potrebou a inak po nej, takze aj to skus (bo neviem, ake pokusy si uz absolvovala 😅)

tonjadabik2
21. říj 2013

caute baby tak mame po peknom vikende. ale cem sa opytat uz zajtra by mala byt ovulka podla ms..ale teplota sa nedviha je nizka zatial..tak neviem.. lebo pri ovulke vybehne teplota hore..je ovulka aj pri nizkej teplote alebo ju budem mat neskor? asi sa mi posunula? lebo mesiace dozadu o takomto datume uz bola vysoka a teraz je nizka.. ta snad sa dvihne..ci? poradite?

sofi88
21. říj 2013

@kazunomiya dakujem ti, si velmi zlata.. aj aj dufam, lebo mi je z toho celeho na plakanie... manzel sa ma minule opytal, ci sa mu uz podarilo urobit mi babatko.. vies ako mi trha srdce, ked vidim, ze to dieta chce a ja mu ho neviem dat ☹ citim sa uplne priserne... to mi povedala aj doktorka, ze mam malo progesteronu.. a kedze mi na 14DC nevedela potvrdit ci bola ovu alebo nie, tak mi ho ani nenasadila a mozno mala.. neviem no..ak by ovulka nahodou bola, tak sme sa snazili dobre.. no pri mojich problemoch by sa to vajko asi aj tak neujalo ☹

kazunomiya
21. říj 2013

@sofi88 ale ja v tom predsa oproti minulym cyklom vidim svetielko nadeje, ako keby sa nieco uz startovalo. Mozno ze sa predsa len niekedy v najblizsich par cykloch podari alebo aspon cyklus zacne fungovat. Babatka su dary, je frustrujuce ze nemozes vediet ci sa podari, ony chodia ked chcu. Tiez mi napadlo ze ten duphaston sa mozno mal nasadit tak na treti den tej zvysenej teploty.

sofi88
21. říj 2013

@kazunomiya s tym duphastonom si to myslim aj ja... ale uz je neskoro... ja som chcela pockat ci mi tie teploty este stupnu a potom ho nasadit, ale nakoniec vidis... to je uz teraz uplne jedno...

kazunomiya
21. říj 2013

@tonjadabik2 v kazdom cykle moze byt inak, s tym si hlavu nelam. Treba len pozorovat priznaky. Ci sa ovulacia blizi vies spoznat podla hlienu, ci sa objavuje taky ten plodny typ. A ked stupne teplota, to je potvrdenie, ze ovulacia uz nastala.

kazunomiya
21. říj 2013

@sofi88 mozno v niektorom dalsom cykle... uvidis ako bude vyzerat ten nasledujuci. 🙂

sofi88
21. říj 2013

@kazunomiya uz teraz sa ho bojim ☹ a ty ako??? malicke pekne rastie? 🙂

tonjadabik2
21. říj 2013

@kazunomiya sak toto plodny hlien som mala pred vikendom a cez vikend krasny plodny hlienik..ale teplota neukazuje ovulaciu,..ta preto sa pytam chapes.. teraz vobec neviem na com som s tou ovulkou..

sarin
21. říj 2013

@mariankamk no ja uz som absolvovala vsetko 😀 a moj zaver je ze budto je makky furt jak sliznica v posve, alebo tam neni (co teda je blbost lebo to by si gyndoska vsimla 😀) alebo proste je stale tak vysoko, ze ho nedociahnem...

pa_mi
21. říj 2013

@lagunasa docerta 😔 pockaj este na tu krv

kazunomiya
21. říj 2013

@sofi88 no ja chapem ze sa bojis co bude, ale nestracaj nadej 🙂
Nam sa dari dobre 🙂

mariankamk
21. říj 2013

@sarin ty si iny pripad teda 😀 no tak potom na hlien kasli, iba sexikujte 😉

kazunomiya
21. říj 2013

@tonjadabik2 pokial s hlien meni na menej plodny typ, mozes v najblizsich dnoch cakat vzostup teploty.

tonjadabik2
21. říj 2013

@kazunomiya teda mi stupne ze?cize ak zajtra zacne stupat..tak dnes bola ovulka hej? ale brusko ma neboli akovzdy pri ovulke ta uvidime..

mattuliatko30
21. říj 2013

@mawiya a aký máš grafík?...ja neviem veru...bolesti mám skoro stále...uvidím...aj včera som mala..aj dnes..ale nemyslím,že to bolo z ovu...tak uvidíme...ako to tento cyklus bude...v piatok idem ešte na sono..a v útorok na rôzne odbery..kvôli tým cyklom...nejaké zápalové či tam nemám..a tak...tak som zvedavá čo pozisťujú

kazunomiya
21. říj 2013

@tonjadabik2 ano mala by stupnut. Pokial hlien prestal byt "plodny", tak mozes vzostup ocakavat zajtra, najneskor pozajtra. Este sa niekedy stava, ze hlien v najplodnejsej faze je tak riedky, ze je problem si ho vsimnut, lebo volne tecie. Vtedy mozes mat pocit ze uz zmizol a zle ho vyhodnotit. Ale obycajne nemizne len tak ale sa postupne meni na menej kvalitny (hustejsi).
Ovulacne bolesti nemusis mat v kazdom cykle, tie ber iba ako take orientacne.

sarin
21. říj 2013

@mariankamk myslis ze mi mohol ovu posunut estrogenovy krem? teraz ma tak napadlo,..

mawiya
21. říj 2013

@mattuliatko30 http://www.fertilityfriend.com/home/3aa4f7 a myslím, že mi ovulku označilo len preto, že som tam označila hlien, ktorého bolo pramálo, ako nikdy, potom ovu testy boli silno pozitívne 5 dní po tom, to som už ani neznačila :(. skôr si myslím, že mám cystu :(. Toto sú absolútne nie moje teploty. dnes vystúpila na 36,6, ale to mi je trt platné keď mužík v piatok odchádzal do práce :( uvidím, či ju nepreznačí. a hlavne čo bude neskôr. neuveriteľne ma to štve :(

mariankamk
21. říj 2013

@sarin neviem ti povedat... ci to boli velke davky estrogenu alebo nejake zanedbatelne... ale skor ti mal estrogenovy krem podporit aj tvorbu hlienu...

a kedy si ho vlastne pouzivala?

sarin
21. říj 2013

@mariankamk 10 12 dc ,... doktorka skoro odpadla ked som jej to povedala hned na utz ma hnala,... a folikuly boli dve kazda na jednej strane jedna vacsia druha mensia,... jedna mala kolo 10 mm druha kolo 14 to bolo v stredu...

mariankamk
21. říj 2013

@sarin no tak to este stale mas sancu prirodzene ovulovat... a za akym ucelom ten krem mas? dokina ti predpisovala? ci to si si sama dajak naordinovala?

sarin
21. říj 2013

@mariankamk no to mi predpisala gynekologicka co som mala pred touto asi tak 2 roky dozadu, ked tiez po atb som si nevedela sadnut,.. kukla ze nejake to tam mate suche,.. predpisala cosi,.. a pouzivala som... vtedy som neriesila dieta tak mi bolo jedno ze mi kramy meskaju 4-5 dni,... a ono to asi fakt bolo z toho... no a teraz ked som zas po atb nevedela sediet tak ma napadlo, ze nekde mam ten krem,.. som si to teda namascila a potom kukam ze 0,5 mg estriolu v jednom grame,..... a rovno v posve,.. co ti poviem... ale pomohlo,..

mariankamk
21. říj 2013

@sarin no vsak uvidis... ak pojde vsetko ok, folikuly by si uz mala mat zrele... ci vacsi ci mensi uz nezalezi a ak budu hormony dobre pracovat, k ovu moze dojst... mozno sice na tvoje bezne pomery neskor, ale flinticku este nehadz... 😉

sarin
21. říj 2013

@mariankamk hej hej... len ma stve ze robili mi hp v CARe rovno tento mesiac,.. akoze ako naschval,..

mariankamk
21. říj 2013

@sarin samo HP o sebe aj tak nepovie, ci ovu bude ci nie... iba dava signal, ako si na tom celkovo...

sarin
21. říj 2013

@mariankamk vies ja som z toho cela nejaka psycho,.... musim sa dat do kopy strasne sa bojim tych vysledkov v CARe...

mattuliatko30
21. říj 2013

@mawiya no ja si myslím,že ti ju posune na 15dc....ovu...uvidíš..aké budeš mať ďalšie teploty 😉