Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

anulqua
3. únor 2014

@mariankamk ved prave preto sa pytam, ze prvy mesiac mi tak divne skacu teploty. :/

mariankamk
3. únor 2014

@anulqua ja to proste ruzovo nevidim s ovulkou 😒

lienka3031
3. únor 2014

@petulla28 ..no mne sa to uz stalo v septembri, ze mi test netmavol a o 2 dni dosla mrcha v plnej parade..mozno preto som skepticka..prikladam moj grafik (inak, pre mna je 36.8 max teplota aku som kedy dosiahla🙂..mna akurat akoby picha v lavom vajecniku...http://www.fertilityfriend.com/home/440188

petulla28
3. únor 2014

@lienka3031 no ty mas krasny grafik, ako schodiky 😉 velmi vyrovnane teploty a v tom septembri si tiez mala takyto ukazkovy tehu graf?a aku mavas dlhu LF? ja max 13 dní, na 14-ty vzdy dostanem (teda raz na 13-t) , ale vzdy rano a dnes nic.....ale tiez som skeptik, teda strieda sa mi to s nadejou. Vravim, ako na hojdacke..... Toto testovanie pred menzesom nema zjavne ziadny zmysel.....zbytocny stres.....

lienka3031
3. únor 2014

hej, smiali sme sa s manzelom, ze schodiky🙂)..no nebol az taky ukazkovy, ale bol pekny tiez🙂..LF mam vacsinou 14 dni (raz to bolo 15 dni), tak ma prekvapilo vcerajsie spinenie:(..kazdy mesiac si hovorim, ze testovanie pred menzesom je len sebatyranie, ale clovek si nepomoze🙂)

petulla28
3. únor 2014

@lienka3031 a ako dlho sa snazite? my len prvy mesiac, ale meriam teplotu uz par mesiacov, aby som sa spoznala. a mam toho tolko nastudovaneho, ze to v momentalnej faze cyklu je aj na skodu. Keby som nic nevedela, tak cakam s pokorou na mrchu, ale ta vysoka teplota mi stale nejako vrta v hlave, lebo ja som mala vzdy max. jeden den okolo 37 a nie 4 dni po sebe....inak M sa mi tiez vzdy rozbieha spinenim, takze je to skrátka buď - alebo...ale testiky by asi silneli, ak by tam volaco bolo...... ale nadej zomiera az prvou kvapkou krvi..... 😉

sarafortuna
3. únor 2014

Kočky, ktoré sa dlhšie snažíte, kúpte si vitamín D a prípadne aj z Dm-ka Lanový olej s Bééčkami - volá sa to Omega 3 tuším (je to veľmi dobre nakombinované - das-gesunde-plus-omega3-leinoel-1000-kapseln) 😉

ennynka
3. únor 2014

@sarafortuna a co tebe to pomohlo k tehu alebo niekomu?ci preco si to mame zaobstarat? 🙂

monikaklosova
3. únor 2014

Holky chtěla jsem se zeptat nevíte některá jaký je vývoj BT když mešká MS (a nejsem těhotná) jestli se i tak teploty drží nahoře nebo skáčou, klesají ? Díky za info .... jsem dneska 3 dny po termínu MS, teplota stále přes 37 a na testu nic ....

lienka3031
3. únor 2014

@petulla28 ..snazime sa zial presne 2 roky..vyskusali vsetko mozne aj nemozne (okrem centra)..myslela som, ze zajtra na nase 2. vyrocie dam manzelovi takyto krasny darcek..no asi musim vymysliet nieco ine🙂..drzim Vam palce nech sa to podari tento mesiac! v tom horsom pripade na druhy🙂

petulla28
3. únor 2014

@lienka3031 Dakujem, aj ja prajem, nech tie duchy znamenaju tehu....a krasne vyrocko prajem. daj vedieť, ak by bolo volaco nove......

lienka3031
3. únor 2014

@petulla28 Dakujem velmi pekne!🙂 pekny den Ti prajem🙂

ennynka
3. únor 2014

@lienka3031 ahoj.aj my sa snazime uz rok a pol...boli ste uz niekde aj na vysetreniach u doktora?

sarafortuna
3. únor 2014

@ennynka je to ideálna kombinácia (ečko a bééčka - B6, B12 a listovka - vraj 300%né množstvo dennej dávky) - čiže nepotrebujete jesť 3 kusy vitamínov, máte to pekne v jednom a aj cena je v pohode. A nedostatok D vitamínu je vraj mnohokrát príčinou neplodnosti.
Nemôžem na 100 % povedať, či mne pomohlo, lebo som skúšala všetko možné naraz 😀 plus beriem iné lieky od endošky.

ennynka
3. únor 2014

@sarafortuna a ty si uz tehotna teda?ako dlho ste sa snazili?

ivet1987
3. únor 2014

@adamnela ta druhá čára je nějaký průměr teplot, taky nevím. ale i pokud máš free verzi tak ti to vyznačit. ty máš nějak jinak nastavené určování ovu.

sarafortuna
3. únor 2014

@ennynka , nie som už tehotná, som dlhoročná snažilka... 😉

rybkaa
3. únor 2014

@petulla28 graf máš super, podľa mňa je ešte na test skoro, radšej s nimi ešte počkaj, nech sa tým zbytočne neznervózňuješ, možno ti len pomalšie stúpa hcg, takže ešte nič nie je stratené 🙂

petulla28
3. únor 2014

@rybkaa dakujem, ale uz som dostatocne schladena tymi nesilnejucimi duchmi, takze skor cakam mrchu ...... asi by uz silneli testiky......

rybkaa
3. únor 2014

@petulla28 kedy by si mala mať MS? myslím - už ti mešká, či si ešte pred termínom? vieš, že radšej chvíľku počkaj a testni až po prvom dni ako bude meškať. Tiež som si robila testy skoro a bola sklamaná, potom som počkala, urobila až 2 deň meškania a bol tam duch, ktorý sa po týždni zmenil na koľajnice 😀 prípadne, skús ten digitálny test, ten ti jasne ukáže + alebo - , je síce drahší, ale jednoznačnejší ako duchovia 🙂

lina7
3. únor 2014

@rybkaa Dakujem 🙂, no mne prisla MS presne po 30 dnoch od kyretu, po dvoch tyzdnoch od kyretu som bola na kontrole a tam mi lekarka povedala, ze vsetko je ok, uz aj videla ze sa vytvara vajicko. Povedala, ze tak po dvoch mesiacoch sa mozme snazit. Zacali sme po druhej MS, ktora prisla 28 dni po tej prvej, cize u mna to nabehlo v podstate hned normalne. Tretia MS uz neprisla. Podla ovu testu aj podla hlienu, bola ovu 2.1.2014 a tak mi to aj podla MS vyratala tehotenska kalkulacka. Dnes som bola na krvi a vysledok bude vo stvrtok, na prve sono mam prist 6.3. to zas bude cakanie. Neboj, isto pride cim skor a bude to ok, viem je to nervy to cakanie, clovek stale na nieco musi cakat. Drzim Ti palce.

rybkaa
3. únor 2014

@lina7 Tak to je super, ako ti t krásne naskočilo a hneď sa aj podarilo znova otehu 🙂 Srdečne blahoželám a verím, že tentokrát to dopadne na jednotku 🙂 V ktorom tt si potratila? Ja som mala byť už 11+1 tt, keď sa na to prišlo, plodík zodpovedal veľkosti 9+4 tt. To čakanie je na porazenie, chceme tiež počkať na dve mrchy a potom skúsiť, tak hádam sa tiež skoro podarí 🙂 Ja som už u dr. po kyrete bola, povedala, že je všetko ok, pekne sa uhojil čípok aj maternica je stiahnutá, takže nič nebráni znova otehu, len aby sme počkali na dve MS. No ona nie a nie prísť 😀 Minulý pondelok som mala také pocity,že už je na ceste, no nič...tak neviem, či mohla prebehnúť aj nejako "nenápadne", len som 1 deň trošku špinila a to bolo všetko, tak neviem, čo teraz, už len čakať...

lina7
3. únor 2014

@rybkaa no ja som bola v den kyretu 8 + 1tt, mne tam praveze na sone dlho nic nebolo videt len vacok, potom posledny tyzden sa im uz cosi zdalo, ze je aj vnutri, ale to uz som spinila, postupne sa z hnedeho spinenia stala krv a uz to islo. Som strasne rada, ze to islo takto rychlo, aj ked prve tehu tiez prislo uz po 3 mesiacoch od zaciatku snazenia, ale aj tak, akurat som teraz nervozna z toho aby bolo vsetko ok, clovek sa toho stresu nie a nie zbavit, aj ked velmi mi pomohlo nemerat si bazalku, to ma minule strasne stresovalo, iba som si teraz vzdy jednym ovu testom potvrdila ovu a to bolo vsetko co som sledovala, je to fakt lepsie, clovek je vo vacsom klude. A inak ta MS veru nemusi prist po tom kyrete naplno ako sme zvyknute, u niektorych bab vraj prebehla uplne nenapadne, takze mozno si aj ty ten pripad.

petulla28
3. únor 2014

@rybkaa dnes mám termín M - vzdy dostavam na 14 DPO ráno po prebudení už aj zvyknem krvacat.....ten digi mam v plane si kupit, az ked budem mat na normalnom teste dve ciarky, aby som vedela kolko tyzdnov mi ukaze....ale 9 eur vyhodit len tak do luftu sa mi nechce🙂.....ak by neprisla mrcha, tak zajtra skusim test a uvidime...dnes mam kludovy rezim, zobrala som si volno, lebo mam velke zaludocne tazkosti, chce sa mi v jednom kuse vracat, ale predychavam to....hadam spanok pomoze.......

lienka3031
3. únor 2014

@ennynka Ahojky. Bola som na hormonalnom profile (vsetko v poriadku)..mala som predtym podozrenie na PCO..manzel na spg (ma trochu problem s pohyblivostou)..to je zatial vsetko..takze mna za chvilu bude cakat laparoskopia..len chcem dat cas kure, ktoru teraz mame..boli sme u bylinkarky a plus pre-seed gel sme si zadovazili🙂

ennynka
3. únor 2014

@lienka3031 aha.a bylinkarka ti aku kuru naordinovala?

adamnela
3. únor 2014

@mariankamk to viem, ze to takto deli...ale mne sa zda, ze moja by mohla byt nizsie....no neviem...myslim si...

adamnela
3. únor 2014

@ivet1987 no netusim, ci to mam nejako inak nastavene, ale asi nie 😒

@petulla28 oddychuj dnes a uvidime co nam povie zajtrajsok...

Inak ja som dnes dost klesla
http://www.fertilityfriend.com/home/adamnela

lienka3031
3. únor 2014

@ennynka bylinkove caje a obklady..ale musis s nou konzultovat, lebo kazdy ma ine problemy..vola sa pani Anna Kopacova..dufam, ze nam pomoze..pomohla uz vela zenam

ivet1987
3. únor 2014

@adamnela třeba bude zítra ovu 🙂