Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

joannah13
20. kvě 2014

@lindos jojo, uz me pustili a uz jedu vlakem az na moravu pro neschopenku. Dr. me pobavil rikal, prej delejte vse co chcete a ja na nej, to jo ale stridme a on klidne mozete jezdit na koni, kdyz se vam bude chtit. Ftipalek..
@adamnela tak huraaaa, prece jen ta ovulka byla.. snad z toho dlouheho cekani aspon neco bude 😉
@luca16 ja si taky jako tehule ze zacatku nepripadala, jeste sem se divila, ze nic a pak to prislo, zvraceni, nevolnosti, unava a toceni hlavy a taky nestastne krvaceni.. no ale moc gratuluju, at carka sili 😉
@rybkaa ze dneska je ten vrchni? Tam na negativu cosi vidim 😉

luca16
20. kvě 2014

@joannah13 děkujiiii, snad bude🙂 nestraš:D to si musím teda ten týden dva ještě užít co, než to přijde.... hlavně, že se povedlo a mimuška porostou, všechno ostatní není tak podstatné 😉

rybkaa
20. kvě 2014

@joannah13 ten vrchný je zo včera, spodný zo dnes, uvidíme, čo bude zajtra, vo štvrtok robí digi, nech to porazí 😀

joannah13
20. kvě 2014

@luca16 me to zacalo kolem toho 6tt. Ale vis co, dokud nebudes mit brisko a to male te nebuxd kopat, tak to, ze ti je nevolno a ses unavena, je jediny dukaz, ze je miminku dobre, a fobe ne i 😀 ale nekdo muze prozivat klidne tehu a nic na sobe nepociti.. no uvidis, hlavne si to nevsugerovavej a vse bude ok

p3tulkaa
20. kvě 2014

@rybkaa
@adamnela děkuji 🙂 teď jsem postřehla ... ty ovu testy by se měly dělat odpoledne? Já je dělala ráno z první moči, to je špatně? 🙂 Omlouvám se, ale tohle jsem tedy na návodu nedohledala 🙂

joannah13
20. kvě 2014

@rybkaa ahaaa.. me ten druhy prijde takovy smouhovaty hodne. Tak uvidime.. digi bude jistotka. Tak snaaad 😉

paskolinka
20. kvě 2014

@p3tulkaa "Aby ste zaistili dostatočnú koncentráciu hormónu v moči, je potrebné, aby ste nemočili aspoň 4 hodiny pred vykonaním testu. Test môžete vykonať v akúkoľvek hodinu počas dňa, avšak vždy by to malo byť v rovnakom čase. Pre mnoho žien je najpohodlnejšie, ak testovanie vykonajú ako prvú vec hneď ráno." - toto pisu pri clearblu ovulacnom digi teste. ja som ho kedysi pouzivala a to hned rano a pekne mi vychadzal.

joannah13
20. kvě 2014

@p3tulkaa
@paskolinka no ale nemela by to byt prvni ranni moc, to je pak zkreslene a muze to vyjit falesne pozitivni

p3tulkaa
20. kvě 2014

@paskolinka
@joannah13 děkuji za info 🙂) Tak ještě zkusím odpoledne, jako jsem dělala včerejší test 🙂

rybkaa
20. kvě 2014

@p3tulkaa ano ano, ovu testy sa robia medzi 10-20 hodinou, najlepšie opakovať každý deň v rovnakú hodinu, ak začína silnieť, spraviť aj dva testy, že jeden predpolúdním a druhý popoludní, nerobia sa z ranného moču, lebo môžu byť falošne pozitívne. A nejaké iné príznaky ovulky si nemala? hlien, bolesti?

rybkaa
20. kvě 2014

@joannah13 presne tak, na tom spodnom sa na mieste čiarky urobila taká machuľa....asi už teraz testy neukazujú čiarky, ale rovno machuľky ako na sone 😀 😀

rybkaa
20. kvě 2014

@paskolinka boli tu na koňovi rozpravy o tom, že sú potom testy falošne pozitívne, lebo za noc sa nahromadí veľa LH v moči a preto ukáže silnejšiu čiarku ako by mala byť, hovorilo sa aj o tom, že práve clearblue testy toto majú v návode a že je to nesprávne, všade na nete aj iných návodoch sa píše, že sa robia neskôr, nie z ranného moču. Ale to je rovnako aj u tehu testov, je na nich napísané, že možné urobiť kedykoľvek počas dňa a raz som mala dokonca jedne, neviem ako sa volali, kde bolo v návode, že test ti ukáže či si tehu 7 dní po styku - čo je jasné blbosť 😀 no marketingové ťahy výrobcov sú neobmedzené, aby baby oplieskali peniaze

rybkaa
20. kvě 2014

@p3tulkaa a pred 12 dc si test nerobila? máš dosť vysoké teploty, môže byť, že už je po ovulácii... a teda teraz ti test už pozitívny nevyjde, ťažko povedať na základe 2 teplôt keď nepoznáš predovulačné....ostáva len čakať a merať 😀

p3tulkaa
20. kvě 2014

@rybkaa v tom balení, které jsem si koupila tohle právě nebylo uvedeno, teď jsem si z netu objednala jiné a tam už to píšou, takže začnu testovat 🙂 Včera jsem měla "ducha", holky říkaly, že to je negativní a dnes už to (ale po ránu) nebylo skoro vůbec vidět. Právě pociťuji bolesti, jak to mám v grafu, přiznám se, že hlen ani čípek nesleduji - k této fázi jsem ještě nedospěla 🙂)

joannah13
20. kvě 2014

@rybkaa v tom pripade ma draha cekas dvojicky. Ja tam vidim dve smouhy 😀

joannah13
20. kvě 2014

@p3tulkaa neboj.. k tomu rychle dospejes. Aspon ten hlen sledovat, to neni tezke a je to hodne dobry ukazatel ovulky.

paskolinka
20. kvě 2014

@rybkaa ja som robila tie ovu testy len raz denne podla navodu - teda rano - a vyslo mi to tak ako malo - okolo 11-12 DC mi vysiel pozitivny (predtym som mala asi 4 dni negativny) a ovu mavam tak 12-13 DC. takze u mna to fungovalo.

adamnela
20. kvě 2014

@p3tulkaa no tak Ti to uz bol viac krat odpovedane a tiez si myslim, ze ovu testy je lepsie robit az po 10-tej a uzrcite nie z ranneho mocu. Sice ja som tu neni taky testovaci maniak a ovulacne som robila prvy krat len tento cyklus a aj to bolo moc skoro a vsetky boli negativne...Ale skus ako bude vyzerat Tvoj, som zvedava 🙂
@joannah13 diky, uvidime 🙂 A Ty hlavne opatrne si a davaj na seba a malinke pozor 🙂

rybkaa
20. kvě 2014

@p3tulkaa jasné 🙂 vyzerá to skôr na to, že ovu už prebehla a ten duch je už len "dozvuky", hladina LH klesla, pozitívny je len vtedy, ak je silná čiarka ako kontrolná alebo dokonca silnejšia. NIečo o hliene si ale naštuduj a znač do grafu, je to pre vyhodnotenie ovulácie dosť pozdstatné, aspoň budeš vedieť, že sa blíži a môžete sa skôr snažiť 🙂 kukni niečo tu, toto je super stránka, kde nájdeš o týchto technikách všetko http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi... alebo pogúgli niečo v češtine, prípadne tiež rady pomôžeme aj tu 🙂

paskolinka
20. kvě 2014

@p3tulkaa tiez si myslim ako @rybkaa, ze ovu uz asi bola. ak si mala na teste vcera ducha a dnes uz nic (aj napriek tomu, ako dievcata hovoria, ze by mohol byt falosne pozitivny, ked to bolo rano), tak ten hormon asi klesol oproti vcerajsku. skus dalej merat teplotu... 🙂

p3tulkaa
20. kvě 2014

@joannah13
@adamnela
@rybkaa holky fakt díky moc! takových rad, že jsem zase o něco chytřejší (teda o dost🙂) Tenhle cyklus je to právě celé divné, i kdybych chtěla tak ten hled jsem neměla jak sledovat, jelikož jsem měla dost silnou MS, poté den nic a poté několik dnů špinení, poslední den jsem to měla spíš takové narůžovělé jakoby výtok a 10 DC již zmíněné bolesti v podbřišku...... nechtělo se mi tomu věřit, takže jsem testovala až včera a vypadalo to takto jak přikládám. Dnes po ránu test nebyl téměř vidět .... ale to byla ta ranní moč 🙂

rybkaa
20. kvě 2014

@joannah13 pánabeka, že dvojičky 😀 nieee, dve paličky tam nie sú, to je skorej machulica, nie je to ani čiarka, asi zase vadný test....ako som mala minulý mesiac bielu čiarku v ružovom poli, teraz mám machuľu miesto čiarky 😀 som sa s tým pohrala trochu,aj keď tam asi nič nie je, len aby ste si oči nezlomili ako ja 😀

adamnela
20. kvě 2014

@p3tulkaa no uvidis a nemoze byt aj to, ze by si bola tehu a aj napriek tomu si mala menzes? Take pripady sa stavaju, ktovie 😒 alebo teda, ze uz ovulka bola a toto su Tvoje povulacne teploty a na teste to tiez doznieva 😒

adamnela
20. kvě 2014

@rybkaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 super testy 🙂 A najlepsie je tam to Tutok 😀 😀 😀 A co je to napisane tam vlavo tym cervenym? Nejako sa mi to neda rozlustit 🙂

rybkaa
20. kvě 2014

@adamnela že "toto nie. tu začína papierik" 😀

rybkaa
20. kvě 2014

@adamnela keby bola @p3tulkaa tehu, mala by ovu test silný, ten reaguje na tehu skorej ako tehu test, skorej si myslím, že ovu prebehla s tým špinením, alebo je zvýšenie teploty dočasné, ešte klesne a potom vyskočí, že ovu ešte len príde. Aké dlhé mávaš cykly?

p3tulkaa
20. kvě 2014

@adamnela no tak to těhotenství, to bych se celkem divila, ne že bych nebyla ráda, ale žádné příznaky nebo tak nejsou 🙂 Já si právě také myslím, že to spíše doznívá, ale podbřišek mě ještě trochu bolí, tak uvidíme, budu měřit a stejně testovat ještě a poté zase přijdu pro radu 😀

senta_sofia
20. kvě 2014

@joannah13 takze z moravy uz domov jedine na konovi...dufam, ze modrom 😀

p3tulkaa
20. kvě 2014

@rybkaa mívám přesně 30 dní, ze začátku jsem používala toto: http://www.plodne-dny-vypocet.cz/?idm=&ds=&newdz=1 můžu říct, že to vždy bylo přesné a i ta ovulace, poprvé to mám jinak 🙂

lindos
20. kvě 2014

@joannah13 to ta hned takto prehanaju? ved si zmen dr,aby si mala blizsie

jaja9891
20. kvě 2014

@senta_sofia
@adamnela
@rybkaa
no podstatne bude,ak sa ovu potvrdi,v ine si ani netrufam dufat,aspon navonok nie 🙂 tento mesiac je divny cely,inofolic,teploty,mm je prec,stres... to by musel byt aky zazrak 😀 teraz ste na rade vy zenusky,nech tu tehu pribudaju 😉