Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

luca16
26. říj 2015

@jullli Tak jak dopadl ovu testík přes víkend? Dočkala ses? 🙂

bara_13
26. říj 2015

@jullli Ahoj, tak jak? Sílí čárka?

ladalav
26. říj 2015

ahoj holky, myslíte, že graf zaznamenal OVu dobře? Nebyla až o dva dny později? Děkuji, já se v tom moc nevyznám, měřím krátce.. 🙂

jullli
26. říj 2015

@luca16 ahoj holky čárka nebyla za celou dobu stejně silná nebo silnější tak nevím 😉 a dnes teplota 36,6rano

jullli
26. říj 2015

@ladalav Ahojky ovulka byla krásně 21 😉

jullli
26. říj 2015

@bara_13 f jinak tohle je dnešní test a nevím už mě přešla i bolest v podbřišku takže se budu asi orientovat jen bt

luca16
27. říj 2015

@jullli To je slabá čárka, podle testu by ovu nebyla. Tak zkus sledovat bt. Co se týče té bolesti v podbřišku, umí se objevit i zmizet i několikrát a ovu to znamenat nemusí. Aspoň u mě to tak funguje. Nevím, čím to je.

luca16
27. říj 2015

Držte mi palce 😉

valeri10
27. říj 2015

Ahoj prosím o názor ke grafu moc děkuji

luca16
27. říj 2015

@valeri10 Podle mého názoru ovu ještě nebyla, protože teploty musí být vyšší tři dny za sebou, což u tebe nebyly. 14dc a 17dc to vypadalo nadějně, ale znovu klesly,takže ovu neproběhla. Musíš ještě počkat.

valeri10
27. říj 2015

@luca16 No mě to přijde hrozně divný. V sobotu jsem měla velké bolesti na vaječníku na tom co mi v pondělí dr řekl, že je folikul a slabý ovulační test. Mám teď nějaké špatné ovu testy nedělají vůbec duchy. Včera na ovu testu nebyl ani náznak

valeri10
27. říj 2015

@luca16 Takže jestli to chápu správně rozhodující bude další teplota? V sobotu jsem měla celý den velké bolesti takže ovu mohla být v noci ze soboty na neděli ten 19 DC a tím pádem by se měla zítra teplota zvednout a zůstat zvednutá?

jullli
27. říj 2015

@luca16 já vím ještě je slabý ale teplota zatím stále 36,4 takže ještě neproběhla podle grafu má přijít v sobotu 😉 jinák tvůj graf je hodně pěkný držím palce

luca16
27. říj 2015

@valeri10 Ovu test dokáže být jeden den slabounký a druhý den pozitivní. Nenech se odradit. Nevím, jak vysoké máš poovulační teploty, ale ano, teoreticky by ti FF mohl vyznačit ovu na NE, pokud teplota poroste nebo zůstane stejná. Jeste máš ale negativní test, pochybuju, že nějaká ovu byla a teplota poroste. Většinou ty testy a teplota korespondují, i když výjimky můžou nastat - tj. ovu test zůstane neg. a teplota ovu ukáže. Je to složitý:(

luca16
27. říj 2015

@jullli Kuju. Teplotu máš ještě nízkou. Tak budu na tebe myslet🙂

valeri10
27. říj 2015

@luca16 Děkuji za odpověď. Uvidím co udělají teploty dál, ale folikul jsem měla takže se s ním asi něco stalo ☹

luca16
27. říj 2015

@valeri10 Teploty ti hodně skáčou, je to těžko odhadnout, zda něco v blízké době bude nebo zda ovu už byla a čeká na vyznačení. Jedině čekat🙂 Pokud byl ti dr. našel nějaký pěkný folikul, ovu bych se nebála a určitě se ovu dočkáš🙂

valeri10
27. říj 2015

@luca16 Ještě jednou moc děkuji za odpovědi. Já sem třeba zítra zase dám tu svoji horskou dráhu 😀 .
Mudr mi na ty skákající teploty řekl, že to může být zánět, ale kde proč jaký to je záhada, protože se nemocně necítím. Nebo se mi zase někde něco nečekaného vyloupne a bude po snažení. To už se mi taky stalo. Proto mě tento graf tak vytočil - dr viděl folikul a ze začátku ten graf vypadl tak hezky

luca16
27. říj 2015

@valeri10 Taky se mi to už stalo. Graf vypadal super, 14dc už to vypadalo, že bude ovu a pak teploty skákaly, jak se jim zachtělo. Nakonec byla ovu až někdy kolem 30dc, už si to nepamatuju. Holt nemůže být každý měsíc ukázkový. Pokud ti našel folikul, tak se neboj, ovu určitě bude, teď ale otázka kdy 😀

valeri10
27. říj 2015

@luca16 Až 30 DC jo? No potěš teda. Měli jsme s manželem celý minulý týden maraton. No to když mu řeknu že si to bude muset zopáknout tak ho z toho picne 😀

luca16
27. říj 2015

@valeri10 😀 😀 Jsem vyprskla smíchy 😀 Njn, co zmůžem. Ten můj už jen kroutí hlavou...prý ať už si v tom udělám jasno...ale copak to jde? To jsem jasnovidec, bo co? 😀 Ho musíš postavit před hotovou věc...bez práce nejsou koláče 😉 😀

valeri10
27. říj 2015

@luca16 no je to strašnej boj. Mě samotnou to hrozně otravuje. Žiju jen když mám ms. Jinak jsou to samé grafy teploty testy. Děs. A nejvíc mě v poslední době vytáčí když někdo řekne, tomu musíte dát volný průběh. Copak to jde volný průběh když tělo nefunguje jak má? To bychom se taky nemuseli nikdy dočkat. Jsem napnutá co ty moje teploty udělají, ale je divné, že jsem ty bolesti měla v sobotu. Když jsem ty bolesti měla před dvěma měsíci tak byl pozitivní ovu test. Proto jsem si byla teď téměř jistá ☹ .

latera
27. říj 2015

Holky, míváte v lutealni fázi, tedy po ovulaci, hodnoty BT kazdy mesic přibližně stejne? Ja merim druhy mesic a tenhle cyklus mam ty teploty o kousek vyšší, tak jestli by to treba nemohlo značit nejakou (zatim aspon malou) naději?? 🙂

valeri10
27. říj 2015

@latera kurňa to je aspoň graf. Ne jak ten můj paskvil. Na tomto jde vše krásně vidět. Já měřila poprvé takže zkušenosti nemám, ale tenhle se mi teda mooooc líbí 🙂

latera
27. říj 2015

@valeri10 jeee, tak to dekuju 😅 i kdyz ono se to moc asi ovlivnit neda... Ale vlastne trochu jo-ten muj prvni graf (horní graf) tak tam jsem moc nedodržovala zivotospravu (pred ovu) a proto mi to taky tak skakalo.. Ted (spodní graf) jsem oproti minulému měsíci "vzorňačka" 😀

valeri10
27. říj 2015

@latera já mám první graf a hrozně mi to skáče a taky jsem nedodržovala životosprávu. Myslíš že je to tím?

latera
27. říj 2015

@valeri10 ja myslim, ze jo ;) tento cyklus jsem chodila spat docela v pravidelnou dobu, zadny alkohol, ani cigarety a měření +- pul hodky/hodina, ve stejnou dobu, a křivka je docela čitelná 🙂 mimochodem, používáš ovu testy? Ty mi taky napovedely 🙂

valeri10
27. říj 2015

@latera ano používám, ale mám nějaké divné. Nevím jak se jmenují, ale kapátkem se nakape do toho testu. Nevím přijdou mi fakt zvláštní. V sobotu byla jen slabá čárka jinak nic. Na jiných testech jsem měla vždy ducha a čárka sílila. Koupila jsem si dnes jiné tak to ještě zkusím. No já chodím teda spát docela pravidelně, ale v noci se budím třeba i 5x. Hlavně před úplňkem. Ale právě, že jsem měla velké bolesti vaječníku a když jsem je měla min. tak byl test pozitivní

latera
27. říj 2015

Kazdy cyklus je to asi Hold asi trošičku jinak 😖 ja jsem taky minuly cyklus spinila a cca za 3 dny byla ovu. Tento cyklus jsem spinila, po třech dnech jsem teda čekala ovu a nic. Byla az za 7 dni.... A s tim spinenim byly ispojene bolesti vaječníku...

valeri10
27. říj 2015

@latera no je to děs. Kdo otěhotní bez tohoto hlídání a snažení tak to je teda haluz století 😀