Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lyc
9. kvě 2017

Mohla bych mít dotaz na zkušenější? BT jsem měřila už dříve (před prvním těhotenstvím) a věřím, že i díky téhle metodě se otěhotnět podařilo 🙂 nyní se snažíme znovu a tak zkouším již osvědčenou metodu, ale hodnoty jsou hrozně rozházené a vůbec tomu teď nějak nerozumím 😀
Od 19DC beru Utrogestan kvůli úpravě cyklu (měla jsem ho velmi nepravidelný, 60 dní, z toho 17 dní apod...)
Přikládám prozatímní graf tohoto cyklu, třeba vás tam něco trkne nebo mi jen řeknete, že je anovulační 🙂
Děkuji moc za případné informace (určitě tu nebudu otravovat jen jednou) 😉

ajronka
14. čer 2017

Ahoj holky, zřejmě se nedočkám odpovědi ani tady, ale i tak to zkusím. Chci se zeptat, zda podle grafu, který přikládám, byla už ovulace nebo teprve bude. Vždy mi vycházely i testy a ovu byla kolem 16 DC. Testy ale spíš slábnou ☹ . A teplota taky klesla, tak už nevím. Děkuji za rady.

ttm
14. čer 2017

@ajronka Zatím nebyla 😉

ajronka
14. čer 2017

@ttm aha, tak to je hodně blbé teda.. beru Utrogestan vždy 18DC, což je dnes a teď mám strach si ho vzít, aby mi tu ovu nezastavil ☹

ttm
14. čer 2017

@ajronka Je tam špatně ten dnešní pokles, kdyby byla dneska ta teplota znovu 36,7 nebo víc, tak bych řekla ovu 16DC. Nebyly dneska třeba jiné podmínky měření (třeba že jsi měřila dřív než obvykle apod.)? 😉

ajronka
14. čer 2017

@ttm jako měřím pořád stejně, tak si nejsem jistá žádnou změnou.. mě napadla ještě nidace, ale to je asi brzy, že? 🙂 a moc děkuji za reakci! 😉

ttm
14. čer 2017

@ajronka Na tu je brzy, teď by bylo vajíčko někde na cestě, ještě se ani nezačalo zavrtávat 😉 Ale teplotou ta ovulace bohužel potvrzená není - teoreticky když zítra vyskočí teplota nad 36,7 (aspoň těch 36,8), tak by se dalo použít jedno z pravidel výjimky, takže ovu 16DC. Tak bych počkala, co ještě udělá teplota zítra 😉

ajronka
14. čer 2017

@ttm tak uvidíme 🙂. Jenom nevím, co s tím Utrogestanem.. beru ho už déle na srovnání cyklu a srovnal se mi už hezky. Tak nevím, jestli mám posunout ještě o den a tím si prodloužit cyklus?

ajronka
16. čer 2017

Můžu se zeptat ještě jednou, jak to vypadá s mým grafem a tou ovulací? Co myslíte?

jullli
16. čer 2017

@ajronka 8.6 pravdepodobne nastala ovulace

ajronka
16. čer 2017

@jullli super, kéž by 🙏 . Většinou ji právě mám 16DC, tak teď mě ty teploty zmátly. Moc děkuji 🙂

ajronka
16. čer 2017

Akorát se teď dívám, že jsme tomu snažení zrovna v tomhle období moc nedali.. ☹

ttm
16. čer 2017

@ajronka 8.6. určitě ne, vždyť tam není vzestup 😉 Ovulaci bych viděla 15DC (tzn.11.6., jestli dobře koukám), teď už jen čekat. Držím palce 😉

ajronka
16. čer 2017

@ttm já jsem z té ovulace pokaždé celá tumpachová 😀 . Ale pokud to bylo toho 15.6. tak tam snažení bylo celkem dost 🙂. Akorát to už jsem zkoušela i testy a byly negativní se slabší čárkou..

ajronka
16. čer 2017

Tak abych se naštvala ještě víc, udělala jsem poslední ovu test, co jsem našla. A hádejte co.. zesílil! Takže tento měsíc zase nic ☹ .

nina8888
17. srp 2017

Ahoj holky, není tu nějaká snazilka co potřebuje agolitin? Zůstali mi 3 z 5ti ampulek, nejlepší Brno nebo popuvky daruji...

ivet1987
20. zář 2017

Ahoj jen tak zpětně přemýšlím, když mrknete na můj graf, tak jsem otěhotněla asi přesně v den ovulace, že? A byla určitě v tom vyznačenem dni, později ne že? Díky

twinkle
8. zář 2018

Ahoj holky.
Nevím si rady s mým grafem.FF mi asi už potřetí tento měsíc přehodnotil den ovulace.
Běžně mívám cyklus 26 dní,posledně byl 28 dní.Od minulého měsíce užívám Parlodel půl tablety (doktor zjistil,že nemám ovulaci)a asi mi cyklus prodloužil...
Nicméně ,myslíte si, že mi ovulaci zaznacil správně?Řekla bych,že byla o pár dnů dřív...
Podle mého to bylo správně na druhé fotce,nebo se pletu?děkuji za každou odpověď.Lenka

hjaninka
18. lis 2018

Hezké dopoledne, bohužel jsme 20.9 ve 25tt přišli o miminko, šlo o zauzleny pupečník 😞 Již jsme se začali snažit a měřím si BT. Je v tom ale dost velký guláš. Měla jsem asi zdvojenou menstruaci.... Nebo šlo možná o ovulační krvácení... Netuším. (Krvácení po potratu cca 4, 5tydne, poté týden klid a týden silná menstruace... Poté opět týden klid a slabší menstruace 4dny). Každopádně se při tom druhém krvácení znovu snížila teplota. Dělala jsem ovulační test 11DC od té druhé "menstruace" a byla tam slabá čárka, 12DC už tam nebyla vůbec žádná čárka, takže možná ovulace již proběhla 9-10DC? Co si o tom prosím myslíte? Přikládám foto. Moc dekuji

maribell
4. pro 2019

ahojte 🙂 v roku 2013 som bola chvíľu súčasť tejto skupiny so svojím grafom 🙂 vždy ste mi vedeli dobre poradiť, a keďže sme sa s manželom dohodli, že sa na túto cestu vydáme znova 🙂 chcela by som sa vás opýtať na svoj graf... automaticky sa mi vyrátala ovulácia na stránke, ale ja neviem.. celkom ma pletie tá nízka poovulačná teplota.. čo si o tom myslíte? bola to už skutočne ovulácia? cyklus mávam veľmi nepravidelný ( posledné boli 29, 36, 29, 39, 30 dňové) ... Ďakujem

maribell
4. pro 2019
nevenka
14. dub 2020

Prosim, pobolieva ma podbrusko, je 26 DC, ja vacsinou podla merania BT mam ovulaciu neskor, okolo 20.dna, ale tento cyklus to "asi" teda bolo inak. Nikdy v zivote (2 roky, co si meriam), som nemala po ovulacii ani nahodou teplotu, ktora by sa blizila 37, a teraz niekolko dni bola aj cez 37, tak som si vcera robila tehotensky test a su tam dve ciarky. Moze tak skoro ukazat tehotenstvo? 25 DC? Citim sa, akoby som mala mykozu a take podbrusko cudne...prikladam graf a fotku testu. Ale dnes bola teplota nizsia, ale problem je aj to, ze deti nejak skoro vstali a merala som si skoro o hodinku skor ako zvyknem, musela som vstat.

nevenka
7. srp 2021

Prosim Vas o radu, nikde som sa nedocitala, co to moze byt. Minuly cyklus mi meskal menzes 1 den, mala som aj slabeho ducha na teste, ale nakoniec som menzes dostala a testy uz negativne. Ale uz par dni pred menzesom mi klesla teplota, myslela som, ze menzes pride ten den, ale potom este na 2 dni stupla a zase klesla, nie tak rapidne a v ten den poobede mi dosiel menzes. Merala som BT aj pocas menzesu. Do toho som dostala silnu mykozu a po skonceni menzesu som si davala od lekara Clotrimazolum 100, 6 dni. BT bola fakt vysoka a teda neviem, ci kvoli zapalu, ci ako. Teraz je v nizsich hladinach, ovulaciu mavam tak na 19-22. den. Som z toho mimo, je to uplne inak ako minuly cyklus. Spim nepravidelne, kojim. Menzes 3 cyklus po porode. Maly ma 7,5 mesiaca. Mala niektora v zaciatku cyklu taketo skoky? Vyssou teplotu? Mam aj hypertyreozu a momentalne som bez liekov, dr. caka, ako sa to vyvinie, lebo mam aj hypofunkciu, teda Graves Basedow po porode znova relaps, ale pocas tehotenstva som brala Euthyrox z dovodu slabsej funkcie. Mozno len hormonalny vykyv, ale chcela by som to trochu pochopit. Sex bol 5 DC, este pocas mierneho krvacania. Dakujem za rady, skusenosti...