Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

katkaajurko
23. lis 2009

smoulinka graf je podla mna anovulak ale dost rozhadzany

kde merias,cim merias,kedy merias?

smoulinkalenka
23. lis 2009

no meriam tam dolu.....meriam digitálnym .....a meriam o 6,00h ráno...
no už mi to viaceré povedali na ww.forum.rodinka.sk, ale neboli si isté tak mi poradili Vás.....
a nemyslíš,že ten dnešný pokles môže znamenať uhniezďovanie???

lauritka
23. lis 2009

baby nieco o merani zo stranky lpp.... ktora sa zaobera STM metodou.:

Presnosť merania digitálnym teplomerom podľa výrobcu je ± 0,05°C. Uvádzame to preto, lebo sa stáva, že niektoré ženy sa snažia skontrolovať presnosť merania digitálnym teplomerom tým, že si zmerajú teplotu dva razy za sebou. Poväčšine je tá druhá nameraná hodnota iná ako prvá, čo prirodzene vzbudzuje pochybnosti o správnosti merania, resp. spoľahlivosti teplomera.

V tejto súvislosti by sme vám chceli dať do pozornosti, že presnejšie digitálne teplomery sa pre trh nevyrábajú, nakoľko by boli drahé, nepredajné a na meranie je táto presnosť úplne postačujúca.(Pri horúčke je jedno, či máte 38,35 alebo 38,48°C). Nechcel by som, aby ste to brali z mojej strany ako bagatelizovanie, ale z praxe vyplýva, že presnosť uvádzaná výrobcom stačí aj pri vyhodnocovaní teplotnej krivky bazálnych teplôt a určovaní plodného a neplodného obdobia.

Aby sa ženy vyhli zbytočnému znepokojovaniu, ktorá teplota je správnejšia, doporučujeme merať len raz a použiť túto teplotu. Prv ako sme začali ponúkať tieto bazálne teplomery na kurzoch, moja manželka a ešte tri ďalšie ženy na dvoch cykloch odskúšavali spoľahlivosť merania digitálnym teplomerom tak, že si súbežne merali bazálnu teplotu digitálnym aj ortuťovým bazálnym teplomerom a obe krivky, každú inou farbou zaznamenali a vyhodnotili. Teploty neboli síce rovnaké, ale teplotný vzostup pripadol na ten istý deň a aj samotné vyhodnotenie začiatku neplodného obdobia bolo vo všetkých prípadoch v rámci cyklu rovnaké.

evitkamalicka
23. lis 2009

ja som si teraz objednala z ebay so 4 desatinnymi miestami 😅

katkaajurko
23. lis 2009

ja mam z LPP ten teplomer... ja viem,ze su nepresne..hold tak to je.. akurat-ked sa skombinuje ta teplomerova nepresnost plus pomaly rast progesteronu-moze to skreslit

smoulinka podla mna urcite nie-pretoze uhniezdovanie moze prist iba po ovulke a tu u teba nevidim... ani miesto-kde by eventuelne mohla byt.. ani egg..ani ovu testiky..mrzi ma to-ja to tam nevidim...

lauritka
23. lis 2009

evitka 4 😅 😕 wow.

lauritka
23. lis 2009

smouli na zaciatku si mala dost rozhadazne tie teploty, ale ani ja tam ovu nevidim. nie je to dvojfazova krivka typicka pre ovulacny cyklus. 😔

smoulinkalenka
23. lis 2009

katka no ja som si ovu testiky nerobila....ja som myslela čí náhodou ovu nemohla byť toho 16.11.,17.11. alebo18.11. ???

smoulinkalenka
23. lis 2009

lauritka no veď práve preto som sem medzi Vás vtrhla, lebo ten môj BT graf sa vymyká z bežných ľahko čitateľných grafov...... 😠

salute
23. lis 2009

Ahojky ahojky tak jsem zvědavá tento měsíc na mě....ach jo ...

katkaajurko
23. lis 2009

smoulinka ale na to su nizke tie teploty velmi podla mna..aj ff by ti ju vyznacil-keby si to myslel... a zase dnesny pokles nie je klasickym implantacnym poklesom - 😔 a na zaciatku su fakt velmi rozhadzane... skor teraz sa to uz aspon trochu "ukludnilo"... nebrala si ty HAK?

albao
23. lis 2009

smoulinka: suhlasim, ze anovulak. Obca sa to stane kazdej, tak uvidis casom. Ak sa ti aj dalsi cyklus zopakuje takyo, treba uz sa poradit s lekarom 😉

smoulinkalenka
23. lis 2009

nebrala nikdy, ja si myslím,že ten začiatok bol preto taký, lebo som to robila prvý krát a asi som aj zle merala alebo čo-som mala trošku vtedy z toho nervy a tak - už som sa trošku ukludnila a zvykla si na to každodenné meranie... 😀

katkaajurko
23. lis 2009

salut ja to chapem..ja uz som taka rezignovana-ze mam pocit ze mi je to fuk... skoro cely cyklus a potom pride jeden dva dni a vykyv ako mrakodrap v nalade a uplne ma to dorazi... a takto furt dokola 😖 mne lezu na nervy moje vlastne pocity... keby sa dalo nejako "zneutralizovat" ten "drazdivy" pocit-co citim-ked mam nervy 😅 😅

katkaajurko
23. lis 2009

smouli ale nervy to podla mna takto neovplyvnuju..ty tam mas aj 5desatinove skoky... ak si merala v rovnaky cas-tak nie je dovod... - vzdy zmerias pred vstanim z postele? MS mavas kolko dnove?

lauritka
23. lis 2009

smouli nervy by to takto neovplyvnili 😅

salute
23. lis 2009

Jo jo je to tak já si každý měsíc říkám ,že na to kašlu ,ale nejde to ..prostě jsem cáklá věřím ,nevěřím..,ale je pravda ,že ted nějak cítím ,že se nám mimi povede nevím proč ..neříkám ,že ted tento cyklus ale cítím ,že bych se už mohla dočkat....nevím uvidíme jsem už blázen asi

smoulinkalenka
23. lis 2009

no naposledy som mala na 39DC a pred tým na 34Dc a tak od tých 30 do 39DC...
no práve zo začiatku som nevedela,že sa nesmie ísť pred tým na WC a že sa nesmie ani vstať z postele......a niekedy som tiež merala aj 4x po sebe, lebo som si myslela,že s tých 4 meraní vyberiem taký priemer ...no proste som nevedela ako na to.....až keď mi začali baby radiť na fórum.rodinka.sk som sa dostala do obrazu ako na to.... 😉

katkaajurko
23. lis 2009

aha-tak skoda ze si nepamatas ktore to su-lebo to ked si isla na wc a tak-tie by som uplne zmazala alebo dala discared.... ale aj tak to nevyzera na ovulku-ale ked to je len taky pokusny graf-to je potom velmi tazko... vies..

uvidis ten dalsi podla mna..alebo mozno ovu este pride..ved uvidis

salute-ja mam praveze pocit-ze sa nezadari nikdy...ze nefungujem odjakziva... 😖

titulienka
23. lis 2009

salut...ja ta uplne chapem, ja si to uz hovorim 3 mes. aj ked zatim cakame len 5 mes. ale viem o com pises...ale ty to nesmies vzdat co potom tvoj prstinek a nase otazky 😉 😉 ...ty si vravela ze pred vianocami sa to tu roztehulkovie tak cakame vsetky ... 😉 😉

smoulinkalenka
23. lis 2009

katka no veď ja stále čakám čo sa z toho vykľuje
pred tým som sa vôbec takto nepozorovala....
šak sexíku bolo dosť....myslím,že sme to vôbec nezanedbali..... 😎 a to ostatné je v rukách niekoho iného...hihi

titulienka
23. lis 2009

ja som taka rada ze funguje MK ste vsetky babule ako moja rodina..pretoze ja to s rodinou nerozoberam vsetci by si pomysleli ...si normalna 4 a tak panikaris ale to je o inom..ta tuzba je neopisatelna aj keby to bolo 7 ...tyka sa to jedine mna a mm...a my sa tesime ako cakame ako male deti 😉 😉 ..takze sestry moje som si ista ze to vsetky dotiahnme do uspesneho konca 🙂 🙂 🙂

lauritka
23. lis 2009

smoulinka tento cyklus sa to uz asi nedozvieme...

mohla by byt este jedna odvazna teoria ;) : ak by sme nebrali do uvahy tie teplotne skoky az do 22DC. tak potom niekedy tam by mohla byt ovulka, to by znamenlo, ze u teba su nizsie teploty predovulacne okolo 36,3.
no a teraz mas vlastne pokles pred mrchou.
ale uvidime ako dalsi cyklus.

katkaajurko
23. lis 2009

titu ty si zlata 🙂

smouli no keksiku mate tolko-ze to by sme my nikdy takto nezvladli 😅 asi ani uplne za mladi 😅 😅

lauritka
23. lis 2009

titulienka : yo sister 😉

smoulinkalenka
23. lis 2009

lauritka, veď tak nejako som si to aj ja myslela že to bude....no už to nechce nič iné len čakať...čo bude.....len keď sa mi teraz zdá,že ten čas sa tak vlečie ako naschvál 😝

lauritka
23. lis 2009

no najhorsie su tie dni na konci...ked clovek caka co bude. 🙂

smoulinkalenka
23. lis 2009

no keď ešte tie moje cykli sú také dlhé, to niekto má za to dva cykli 😖

salute
23. lis 2009

ale jo holky já to nevzdám to ne ...věřím i nevěřím a vysává mě to do morku kostí..věřím ,že tady těhulinky budou 😀 😀 😀 😀 a mám vždycky radost ,když se tady ty krásné // ukážou...dneska jsem psala věštkyni a zítra to jdu odeslat..prostě mě zajímá i její názor...pak se vám pochlubím prostě to musím poslat....jestli je opravdu dobrá a má to jak se říká od boha tak pozná vše co mě trápí..nerozepisovala jsem jí to tam ....

katkaajurko
23. lis 2009

no a ked su dlhe a este aj anovulacne kazdu chvilu je to na porazenie 😖