• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Grafy BT

14. února 2017 
ahojte, inšpirovala som sa vami a začala si merať BT- už to vyzeralo nádejne, ale po meškajúcej (7 dní) menš. a zvýšenej teplote niekoľko dní som opäť v depke... :frowning2:
Do albumu som si dala môj prvý graf meraný od 13. dňa po mrške. Bola by som rada, keby ste ma v ňom trocha zorientovali. Ď
10. pro 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lauritka, ako dlho sa pokúšate o bábo? Vidím, že si na tom podobne ako ja - po 2. IVF
10. pro 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj cizi , my uz roky rokuceeee :rolling_eyes: ja som mala len jedno IVF a jedno KET...ale obidva missed abort. :cry:

idem ti kuknut graf.

babule mna strasne smadi po tych femi kvapkach :confused: podobne stavy som mala aj po gynexe. :sweat_smile:
10. pro 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
pockaj a uz mas mrchu ci ako ? cizi ?
10. pro 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my dlho :angry: . Keď mi niekto povedal, keď sme sa zobrali, že mali bábo po 4 rokoch - nevedela som si to predstaviť, že tak dlho by som mala čakať... A teraz čakám oveľa dlhšie a je mi z toho nanič...
10. pro 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dostala som v pondelok poobede a to som mala ráno teplotu 37,1
10. pro 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
aach babule ked vas tu tak citam, ze ako dlho snazilkujete, clovek si to ani nevie predstavit... ktovie co caka nas ....
drzim nam vsetkym palcoky :wink:
10. pro 2009 v 16:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no takze mas vo vseobecnosti vyssie teploty. a ty si z kociek ktorym neklesne uplne teplota pred mrchou.
a mrcha ti vobec nemeskala, ale si mala ovulku neskor. Pekne dlhu LF mas 14 dni. to je idealne.
Dlzka cyklu zavisi od toho kedy bol ovulacia, lebo LF-lutelna faza po ovulacii do mrchy byva vacsinou konstatna.
10. pro 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
hu.hu- myslieť pozitívne....
10. pro 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
cizi a tebe sa vobec neuchytili vajka ?? mli ste ICSI ??, aky mate spg ?
10. pro 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
cizana, nie je to tvoja prezyvka za slobodna nahodou?
10. pro 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej cizi... jasne ... ja len ze vsetky dlhodobejsie snazilky obdivujem!
10. pro 2009 v 16:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ďakujem,
zvyknem mať 26-28 dňový cyklus a tak ma to trocha pomýlilo.
ovulka je pred poklesom teploty?
10. pro 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ovulacia je posledny den nizkych teplot. po ovulacii sa teplota zvysi a ostane zvysena 12-14 dni, niekomu pred mrchou klesne niekomu nie.
10. pro 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mm má slabý spg. Mala som ICSI, ale pri prvom IVF iba 1 embryjko a pri 2. IVF 2 embryjka, ale bohužiaľ nechytili sa. Na 2. IVF som bola v septembri. Ešte mám jeden pokus, ale asi zmení centrum.
cizana nie je moja prezývka, ale z núdze cnosť - prihlasovacie mená neboli veľmi na výber- tak som urobila takú skomoleninu :dizzy_face:
10. pro 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala som totiz spoluziacku s takouto prezyvkou tak som myslela ci nie ona nahodou...
10. pro 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a odkial si ?? ze vraj Helius v martine je dobre centrum. :slight_smile: stimulovala si puregonom ?? my sme mali 9 vajok, a 7 sa oplodnilo ICSI. lekr vravel ze mame pekne bunky aj s chytilo a este aj po rozmrazeni a aj tak potom prd :pensive:
10. pro 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som bola v SPLNe v Košiciach- tu to mám najbližšie. Stimulovala som Menopurom, ale nejako slabo som naň reagovala. Čítala som tu na MK dobré ohlasy na Brno, takže ešte jeden pokus (asi na jar) v Košiciach, ale v inom centre a potom ako samoplatca by som šla do Brna. Kiež by som už nemusela to všetko absolvovať a pomohlo mi meranie BT... :dizzy_face:
Ty si kde bola?
10. pro 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som tiez splnacka :grinning:
10. pro 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám naše embryjka lekár ani nekomentoval, ani sa k ničomu nevyjadroval a vkladali mi po 2 dňoch od odberu - teraz som pozerala dokument o ICSI a hovorili, že embryjka sa vkladajú po 72 hodinách od OPU.
10. pro 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak asdi vieš o čom hovorím, keď spomínam , že lekár to nekomentoval :angry:
10. pro 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mne robili odber v stredu a v piatok vkladali embrya. PK tusim ani nezvyknu v Splne robit.
ale lekar je dost odmerany, co ? :sweat_smile: ja som mala vsetko nastudovane uz z internetu ked som tam sla :grinning:
10. pro 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mne len povedal, ze su kvalitne, ziadne ohodnotenie nic... :slight_smile: inde davaju dokonca znamky a maju pohovor s embryologom... este, ze sestricka je zlata.
10. pro 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som išla do toho naslepo, akosi mi nenapadlo, že niečo také ako toto fórum je... Škoda, že som sa k tomu nedopracovala skôr.
Ale PK je asi úspešnejšie ...
10. pro 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sestrička je veľmi zlatá, ale mňa sklamal lekár a tak tam už nepôjdem... Ako stroj bez citu... aj pri vklade
10. pro 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nie vzdy, citala som o tom clanok :slight_smile: su dovody pre aj proti.

Prodloužená kultivace - výhody a nevýhody *Prodloužená kultivace
Výhody PK:

Možnost vybrat nejlepší embrya pro ET.
Transfer pouze jednoho embrya aniž by došlo ke snížení pravděpodobnosti otěhotnění.
Výrazné snížení počtu vícečetných těhotenství.
Synchronizace vývoje endometria s vývojem embrya tak jak je tomu v přirozeném cyklu
Prodloužení doby kultivace umožňuje provedení preimplantační genetické diagnostiky (PGD) v odůvodněných případech.
Použití jako diagnostické informace u pacientek s opakovaným selháním IVF cyklů (nedojde li opakovaně k žádoucímu vývoji embryí po PK je nutno hledat důvody selhání jinde než v procesu IVF a kultivace embryí – př. genetika, mužský faktor tj. kvalita spermií).
Možnost redukce počtu spontánních potratů souvisejících s vyšším věkem pacientky.
Nevýhody PK:
Definitivní ztráta (zástava dělení) některých kvalitních embryí v časném stupni vývoje. Embrya která by se mohla zdárně vyvíjet v děloze po transferu 2. nebo 3. den kultivace.
Zvýšené riziko možnosti, že k ET vůbec nedojde neboť až 60% embryí se v podmínkách kultivace in vitro zastaví ve vývoji 2. až.3. den.
Zůstává snížený počet embryí nebo žádná embrya pro kryokonzervaci.
Výrazné zvýšení pravděpodobnosti vývoje a narození jednovaječných dvojčat.
Tendence k selekci pohlaví ve prospěch pohlaví samčího (rychleji se vyvíjející embrya jsou spíše mužského pohlaví).
Zatím kontroverzní výsledky v úspěšnosti těhotenství po PK nebo po ET časných embryí mezi centry IVF ve světě.
10. pro 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, a Hermann nie je o nic lepsi. Aj u neho som bola este davno na jednom IUI.... oni si len urobia svoje a basta. :pensive:
10. pro 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chystáš sa ešte na IVF? U vás je všetko OK?
10. pro 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Merate si BT každý deň od ktorého dňa cyklu? Kde je merať naj?
10. pro 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
momentalne nie, nie su financie a ani chut popravde. ja som mala v marci laparku, vsetko ok. u mna nie je ziadny zavazny problem, len sme mali trosku horsi spg. ale tiez nic tragicke. snazime sa prirodzene a verime :slight_smile:
10. pro 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek