Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

cizana
10. pro 2009

ahojte, inšpirovala som sa vami a začala si merať BT- už to vyzeralo nádejne, ale po meškajúcej (7 dní) menš. a zvýšenej teplote niekoľko dní som opäť v depke... ☹
Do albumu som si dala môj prvý graf meraný od 13. dňa po mrške. Bola by som rada, keby ste ma v ňom trocha zorientovali. Ď

cizana
10. pro 2009

lauritka, ako dlho sa pokúšate o bábo? Vidím, že si na tom podobne ako ja - po 2. IVF

lauritka
10. pro 2009

jaaaj cizi , my uz roky rokuceeee 🙄 ja som mala len jedno IVF a jedno KET...ale obidva missed abort. 😢

idem ti kuknut graf.

babule mna strasne smadi po tych femi kvapkach 😕 podobne stavy som mala aj po gynexe. 😅

lauritka
10. pro 2009

pockaj a uz mas mrchu ci ako ? cizi ?

cizana
10. pro 2009

aj my dlho 😠 . Keď mi niekto povedal, keď sme sa zobrali, že mali bábo po 4 rokoch - nevedela som si to predstaviť, že tak dlho by som mala čakať... A teraz čakám oveľa dlhšie a je mi z toho nanič...

cizana
10. pro 2009

dostala som v pondelok poobede a to som mala ráno teplotu 37,1

hu.hu
10. pro 2009

aach babule ked vas tu tak citam, ze ako dlho snazilkujete, clovek si to ani nevie predstavit... ktovie co caka nas ....
drzim nam vsetkym palcoky 😉

lauritka
10. pro 2009

no takze mas vo vseobecnosti vyssie teploty. a ty si z kociek ktorym neklesne uplne teplota pred mrchou.
a mrcha ti vobec nemeskala, ale si mala ovulku neskor. Pekne dlhu LF mas 14 dni. to je idealne.
Dlzka cyklu zavisi od toho kedy bol ovulacia, lebo LF-lutelna faza po ovulacii do mrchy byva vacsinou konstatna.

cizana
10. pro 2009

hu.hu- myslieť pozitívne....

lauritka
10. pro 2009

cizi a tebe sa vobec neuchytili vajka ?? mli ste ICSI ??, aky mate spg ?

orlikova
10. pro 2009

cizana, nie je to tvoja prezyvka za slobodna nahodou?

hu.hu
10. pro 2009

hej cizi... jasne ... ja len ze vsetky dlhodobejsie snazilky obdivujem!

cizana
10. pro 2009

ďakujem,
zvyknem mať 26-28 dňový cyklus a tak ma to trocha pomýlilo.
ovulka je pred poklesom teploty?

lauritka
10. pro 2009

ovulacia je posledny den nizkych teplot. po ovulacii sa teplota zvysi a ostane zvysena 12-14 dni, niekomu pred mrchou klesne niekomu nie.

cizana
10. pro 2009

mm má slabý spg. Mala som ICSI, ale pri prvom IVF iba 1 embryjko a pri 2. IVF 2 embryjka, ale bohužiaľ nechytili sa. Na 2. IVF som bola v septembri. Ešte mám jeden pokus, ale asi zmení centrum.
cizana nie je moja prezývka, ale z núdze cnosť - prihlasovacie mená neboli veľmi na výber- tak som urobila takú skomoleninu 😵

orlikova
10. pro 2009

mala som totiz spoluziacku s takouto prezyvkou tak som myslela ci nie ona nahodou...

lauritka
10. pro 2009

a odkial si ?? ze vraj Helius v martine je dobre centrum. 🙂 stimulovala si puregonom ?? my sme mali 9 vajok, a 7 sa oplodnilo ICSI. lekr vravel ze mame pekne bunky aj s chytilo a este aj po rozmrazeni a aj tak potom prd 😔

cizana
10. pro 2009

Ja som bola v SPLNe v Košiciach- tu to mám najbližšie. Stimulovala som Menopurom, ale nejako slabo som naň reagovala. Čítala som tu na MK dobré ohlasy na Brno, takže ešte jeden pokus (asi na jar) v Košiciach, ale v inom centre a potom ako samoplatca by som šla do Brna. Kiež by som už nemusela to všetko absolvovať a pomohlo mi meranie BT... 😵
Ty si kde bola?

lauritka
10. pro 2009

no ja som tiez splnacka 😀

cizana
10. pro 2009

Nám naše embryjka lekár ani nekomentoval, ani sa k ničomu nevyjadroval a vkladali mi po 2 dňoch od odberu - teraz som pozerala dokument o ICSI a hovorili, že embryjka sa vkladajú po 72 hodinách od OPU.

cizana
10. pro 2009

Tak asdi vieš o čom hovorím, keď spomínam , že lekár to nekomentoval 😠

lauritka
10. pro 2009

no mne robili odber v stredu a v piatok vkladali embrya. PK tusim ani nezvyknu v Splne robit.
ale lekar je dost odmerany, co ? 😅 ja som mala vsetko nastudovane uz z internetu ked som tam sla 😀

lauritka
10. pro 2009

no mne len povedal, ze su kvalitne, ziadne ohodnotenie nic... 🙂 inde davaju dokonca znamky a maju pohovor s embryologom... este, ze sestricka je zlata.

cizana
10. pro 2009

Ja som išla do toho naslepo, akosi mi nenapadlo, že niečo také ako toto fórum je... Škoda, že som sa k tomu nedopracovala skôr.
Ale PK je asi úspešnejšie ...

cizana
10. pro 2009

Sestrička je veľmi zlatá, ale mňa sklamal lekár a tak tam už nepôjdem... Ako stroj bez citu... aj pri vklade

lauritka
10. pro 2009

no nie vzdy, citala som o tom clanok 🙂 su dovody pre aj proti.

Prodloužená kultivace - výhody a nevýhody *Prodloužená kultivace
Výhody PK:

Možnost vybrat nejlepší embrya pro ET.
Transfer pouze jednoho embrya aniž by došlo ke snížení pravděpodobnosti otěhotnění.
Výrazné snížení počtu vícečetných těhotenství.
Synchronizace vývoje endometria s vývojem embrya tak jak je tomu v přirozeném cyklu
Prodloužení doby kultivace umožňuje provedení preimplantační genetické diagnostiky (PGD) v odůvodněných případech.
Použití jako diagnostické informace u pacientek s opakovaným selháním IVF cyklů (nedojde li opakovaně k žádoucímu vývoji embryí po PK je nutno hledat důvody selhání jinde než v procesu IVF a kultivace embryí – př. genetika, mužský faktor tj. kvalita spermií).
Možnost redukce počtu spontánních potratů souvisejících s vyšším věkem pacientky.
Nevýhody PK:
Definitivní ztráta (zástava dělení) některých kvalitních embryí v časném stupni vývoje. Embrya která by se mohla zdárně vyvíjet v děloze po transferu 2. nebo 3. den kultivace.
Zvýšené riziko možnosti, že k ET vůbec nedojde neboť až 60% embryí se v podmínkách kultivace in vitro zastaví ve vývoji 2. až.3. den.
Zůstává snížený počet embryí nebo žádná embrya pro kryokonzervaci.
Výrazné zvýšení pravděpodobnosti vývoje a narození jednovaječných dvojčat.
Tendence k selekci pohlaví ve prospěch pohlaví samčího (rychleji se vyvíjející embrya jsou spíše mužského pohlaví).
Zatím kontroverzní výsledky v úspěšnosti těhotenství po PK nebo po ET časných embryí mezi centry IVF ve světě.

lauritka
10. pro 2009

jj, a Hermann nie je o nic lepsi. Aj u neho som bola este davno na jednom IUI.... oni si len urobia svoje a basta. 😔

cizana
10. pro 2009

Chystáš sa ešte na IVF? U vás je všetko OK?

cizana
10. pro 2009

Merate si BT každý deň od ktorého dňa cyklu? Kde je merať naj?

lauritka
10. pro 2009

momentalne nie, nie su financie a ani chut popravde. ja som mala v marci laparku, vsetko ok. u mna nie je ziadny zavazny problem, len sme mali trosku horsi spg. ale tiez nic tragicke. snazime sa prirodzene a verime 🙂