Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sonicc
19. pro 2009

smouli daj si do vyhladavaca duphaston..... najde ti ich vela 🙂

smoulinkalenka
19. pro 2009

baby ja mám hlavu v smútku... ☹ ☹ ☹
on bol toho názoru, že načo skušať, keď sa dá pomôcť hneď a že to neuškodí, len pomôže... 😒

sonicc aj mi sme mali hafanka v dome, teda v pivnici, lebo neviem ako by to dopadlo, keby sme dali vlčiaka do domu 😀 asi by tu neostalo nič celé 😀

sonicc
19. pro 2009

rano som chcela zmerat, ale opat som zabudla 😀
uz som si od merania tak odvykla ze sa neviem do toho opat dostat...

smoulinkalenka
19. pro 2009

son1cka, si myslím teda, že mi máme dosť sexu či nie kuk http://www.fertilityfriend.com/home/2ac636 treba ešte viac 😅

sonicc
19. pro 2009

smouli my mame zl.retrievera a macku 😀

albao
19. pro 2009

chrobi: podla mna mas plodny hlien, "watery", takze treba plodit. Ja obcas tiez mam az tak vodovy hlien. Ak si len 13DC, tak ovulku mozes mat kludne dnes alebo az o tyzden. 😉

salute
19. pro 2009

smouli tedy sexíku moooooc 😀 😀 😀 😀 😀 já jsem tento cyklus taky jako cvok vymazávala dávala a zase ani pak nevím už kdy ještě byl sexík??no jsem to popleta ted už je to jedno mě popletli ty ovu testy a já je pak dávala pryč a vše ostatní s nimi... 😝 😝 😝 😝

son1cka
19. pro 2009

Smouli, to nieeee, len ja som tiez vcera volal na gyndu a proste mi povedali, ze ked tam dojedem prvy mesiac mi budu robit hormon. profil. Tak preto mudrujem.
Inak vcera ma pekne pichalo v podbrusku. Dufam, ze som si tam nezavliekla nejaku infekciu pri kontrolovani krcka... 🙄

sonicc
19. pro 2009

my s mm sme sa tento mesiac rozhodli mat sex kazdy druhy den... snad to takto vyjde 🙂
zatial nam to ide 😀
dnes sa mm snivalo ze chyta kapre, tak to je dobry zaciatok 😀 moja starka hovori ze sa jej 4x v zivote snivalo o rybach a vzdy bola tehotna 😀 len neviem ci to plati aj pre manzelov 😝

son1cka
19. pro 2009

Smouli TOTO je vela sexu - http://www.fertilityfriend.com/home/jursoni 🙄

sonicc
19. pro 2009

soni uf tak toto je ozaj vela sexu... 😉

lauritka
19. pro 2009

smouli ja sa nehnevam 🙂 len mi to pride nelogicke, ze ani nezisti, ci vobec ovulujes a nasadi duphaston 🙂
duphaston k ovulcii nepomoze. no ale vyskusaj a uvidime. 😉

sonicc
19. pro 2009

my sme sa rozhodli pre sex kazdy druhy den preto lebo spermie musia dozriet... myslim ze nieje moc dobre mat takto casto sex teda pri plodeni...

smoulinkalenka
19. pro 2009

son1cka tak na teba da nechytáme...xixi
ale zas nič netreba preháňať či????
niekto má sex 1,2,3 x za cyklus a je tehu a niekto 60x a nič ja to už fakt nechápem... 😠

lauritka
19. pro 2009

a prave dlhe cykly by mu mali indikovat, ze nieco moze byt s ovulaciu, pretoye prave anovulacne cykly zvyknu byt dlhe. no dobre, uz som ticho , lebo spochybnujem lekarov, to sa nepatri 😅

son1cka
19. pro 2009

To vysvetli mm, v niektore dni tam nebali byt kriziky 2, ale xxxx. ten je z kazdej mojej mrchy zruteny viac ako ja.tak to tento mesiac vzal do svojim ruk on...no teda, nie zrovna ruk .... 😉

sonicc
19. pro 2009

5-dňovú sexuálnu abstinenciu musíte dodržať preto, lebo päť dní trvá dozrievanie spermií v semenotvornom epiteli. Oplodnenia schopné sú iba zrelé formy spermií. Preto vy by ste si mali vypočítať predpokladaný termín ovulácie, pred týmto termínom dodržať 5 dní sexuálnu abstinenciu a vo vypočítaný deň mať pohlavný styk. Tak je veľká pravdepodobnosť, že otehotniete.
MUDr. Radmila Sladičeková

diapozitiv01
19. pro 2009

Dobre ranko,
tak ja dnes takto, krcok si to nakoniec rozmyslel a isiel hore,, az na 2 den 😒 .

http://www.fertilityfriend.com/home/2a05cd

cakam na darcek od femi kvapiek ze mi posunu ovulku a bude na silvestra a novy rok, to sme doma a lahsie sa pracuje na baby ako ked musime chodit do prace, vsak aj Maximka sme splodili medzi sviatkami a smejem sa ze my asi mozme spolodit mrnouska len cez dlhe sviatky a to je na vianoce a novy rok 😀 😀

lauritka
19. pro 2009

smouli este som nieco nasla kuk sem 🙂

len • 2. červen 2009 v 09:18

Zkopčím sem své "sebrané poznatky" Jedná se o citace doktorů z mého CARu, čili odborníků, kteří se s anovulací setkávají dnes a denně a Utrogestan a podobné léky předepisují po kilech - ale dávají si sakra pozor na to, kdy a jak se mají brát

„Hypofyza vytváří FSH a LH, které stimulují vaječníky k růstu folikulu a jeho dozrání. Folikul vyrábí estrogeny, které zase naopak snižují zpětnovazebně FSH a LH. Tak je nastavena rovnováha , která vede k tomu,že právě 1 folikul dozraje a uvolní vajíčko. Jen výjímečně dozrají naráz.
Když podáte v lécích ty hormony, které vyrábí folikul, "myslí" si hypofyza, že vaječníky nepotřebjí tolik FSH a LH od ní - vždyť těch hormonů je v krvi dostatek. A tak sníží tvorbu FSH a LH a folikuly nerostou, případně nedozrávají. Na tom je založena většina hormonální antikoncepce (která funguje velmi spolehlivě).
Velmi dobře v tomto útlumu fungují estrogeny, gestageny jsou slabší -nicméně dávka gestagenů je v tabletkách mnohonásobně vyšší, než estrogenů. Typicky 0,03 mg estrogenu oproti 10 - 200 mg gestagenu. Duphaston (i Utrogestan) je gestagen. Jak vysoká dávka je potřebí k útlumu ovulace, to bude nejspíše vědět výrobce, ten to musí mít otestované. Proč ale riskovat podáním preparátu, který - podle nám dostupných údajů - nepomůže a naopak může uškodit? A zkušenosti nás i pacientek tomu též nasvědčují.
Jen na okraj: Antikoncepce Exluton obsahuje 0,5 mg gestagenu lynesterolu v tabletce a funguje jako spolehlivá antikoncepce. Pravda, lynesterol je mnohem účinnější na jednotku váhy než dihydrogesteron v Duphastonu, ale toho je v tabletě zase mnohonásobně více - 10 mg. A většinou se dává denně více než jediná tableta...
Netvrdíme, že Duphaston je spolehlivy jako dokonalá antikoncepce, na to nemáme důkazy. Ale proč riskovat?“

„Jak píšu dříve, blokování ovulace gestagenem (všeobecný název pro skupinu léků podobných progesteronu) je vždy závislé na dávce a nelze se k tomu vyjádřit univerzálně, zda ji blokuje vždy nebo jen někdy.
Ale těhotenství není jen otázka ovulace!!! Sliznice děložní, prostupnost hlenu pro stepmie, a další faktory mají svůj vliv. Vše musí být ve správném časovém sledu.
Podívejme se na věc z druhé strany: i malé dávky gestagenu (podobného k progesteronu)jsou spolehlivou antikoncepcí, berou-li se od začátku cyklu(viz jedna z odpovědí dříve). A pokud vím, Depo Provera (gestagen působící 3 měsíce) je bezvadná antikoncepce u koček domácích - 3 měsíce nemusíte mít obavu, že bude mít koťata. Ale to je spíše veterinární medicina...
Já bych ze všech těchto důvodů žádný gestagen před ovulací nedoporučil, i když nelze vyloučit, že i tak otěhotnět přeci někdy lze ( záleží na dávce, době podávání,...)“

„Dobrý den, tak Utrogestan a Duphaston, prakticky totožné léky, slouží pouze a jen k "srovnání" menstruace, upravují v podstatě druhou polovinu cyklu.“

„Dobrý den, tak předně, musel bych vás vyšetřit, vědět víc. Otázka luteální nedostatečnosti = insuficience - je složitá. Každopádně, není pravdou, že by neovlivňovala otěhotnění. Pokud chcete těhotnět, je účinnější metodou vyvolání ovulace než podávat Utrogestan. Vyvolat ovulaci by se mělo až cca po téměř ročním neúspěšném snažení. Vyvolání ovulace zároveň pomůže vytvořit kvalitní žluté tělísko, takže je malá pravděpodobnost jeho nedostatečnosti = "zabijeme" dvě mouchy jednou ranou . Utrogestan může pomoci také, za předpokladu, že je nepravidelnost cyklu způsobena jen nedostatečností žlutého tělíska. Prakticky stejný klinický obraz může mít ale i cylus bez proběhlé ovulace, tj. nevytvoří se žluté tělísko, tj. cyklus může být výrazně zkrácen. Utrogestan pomůže řešit jen nedostatečnost žlutého tělíska, doplní jeho hormony. Pakliže je příčinou nepravidelnosti cyklu chybějící ovulace, Utrogestan nepomůže, "jen" srovná cyklus, ale bez ovulace nelze otěhotnět-musí se uměle navodit hormonálně jinými léky. Odlišení těchto dvou příčin lze pomocí hormonálních odběrů, pomocí měření bazálních teplot atd.“

„Dle měřených teplot mám ovulaci ( předpokládám dle naměřené teploty nad 37 )až v druhé polovině cyklu a to už užívám Utrogestan, chtěla bych tedy vědět, jaká je šance na otěhotnění, viz. dle předchozích dotazů asi minimální?
Ano, mám obavu, že šance na otěhotnění je minimální, nicméně jednak můžete mít štěstí a ovulace přijde dříve, jednak v medicině a v přírodě není nic absolutně platného, tak i přes Utrogesasan třeba otěhotníte.“

„Začít Utrogestan moc brzy je nebezpečné, může působit jako antikoncepce. Většinou je navíc i nepotřebný, když ovulace proběhne, vytvoří si tělo progesteronu dost.“

„Duphaston ani Utrogestan ovulaci nevyvolají.“

„Už asi 10x jsem zde psal o tom, že Duphaston či Utrogestan nasazený před ovulací je vcelku spolehlivá antikoncepce !!!! a pokud je folikul teprve na začátku svého vývoje, může Duphaston či Utrogestan narušit navíc i jeho dozrání a puknutí.“

smoulinkalenka
19. pro 2009

lauri som z toho už načisto dopletená ...... 😔 😔 😔
keď tam pôjdem na tú krv 3DC na ten hormonálny profil..tak sa to spýtam...čo mi na to povie....
poviem mu, že podľa meranie BT ovu ešte nebola a že keď som teda začala brať ten duphaston či nezabránil v tomto cykle ovu ale to už bude blastne jedno lebo už budem mať mrchu...no tak ja som radná motačka...
ja to spravím tak, že mu asi v pondelok zavolám....hm??? šak mi hádam nenadá cez telefón... 😝

son1cka
19. pro 2009

Aj mi sme najskor keksikovali kazdy druhy den. Ale potom pri min. mrche sa mm nastval, ze tento mesiac to bude rezirovat on. Tak bohvie...Mozno bude mat stastie, ak sa do kelu konecne zdvihne ta 36,4!!!

shaarka
19. pro 2009

ahojte 🙂 neviem ako vy, ale 5 dni sa mi zda strasne vela 😀 moj nazor na kvalitne spermose je sex kazdy druhy, resp. treti den. 😵 😀

sonicka, toho sexu mate pozehnane, ako my s MM, ked sme sa dali dokopy 😀 😀 😀
len neviem ci vies, ze ked si znacis XX do grafu, mal by to byt sex rano a vecer, resp. doobedu a poobede, nie 2 kola za sebou 😉 ide o cas, kedy sa spermie do teba dostali, nie o pocet vyvrcholeni muza. to myslim v dobrom 😵

sonicc
19. pro 2009

shaarka ked sme sa my s mm dali dokopy nestacili by kriziky vo ff 😀
to boli casy 😀 😀

lauritka
19. pro 2009

smouli nechaj tak, aspon otestujeme ako to u teba pri brani dufiku dopadne ;) a ovu test dnes robuis?

shaarka
19. pro 2009

sonicc 😀 😀 😀 😀 😀 potom by tam mal byt znak NS (ako nonstop)

son1cka
19. pro 2009

Sonicc, pocula som oba nazory-keksikovat co najviac, aj keksikovat raz za 2-3dni...no otehotneli aj jedny baby aj druhe. Ak je vsetkov poriadku, keksik kazdy den nemoze uskodit. Spermijky sa tvoria priebezne. Aj ked nebudu zrele vsetky, cast urcite...A mm bude pokojny, ze sme nepresvihli event. ovu.

lauritka
19. pro 2009

mne zase radili lekari v obdobi pred ovu a v den ovu sexovat o zavod 😅
spermia dozrieva 90 dni, takze stale pribudaju nove.

son1cka
19. pro 2009

Shaarka, vacsinou bol rozdiel aspon 4hodiny, nie hned za sebou. Ale dik, tuto info som nevedela.

smoulinkalenka
19. pro 2009

lauri tak normálne mám chuť plakať....do p... 😠
tak tento cyklus je pas - nič z toho nebude... 😢 😢 😢