Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

snilek1
3. bře 2011

solinkarka ale ja tam vidim // jak je mozne ze ty je nevidis?nebo jsem blba 😅 😅

betina1984
3. bře 2011

@sarafortuna ja ho beriem dlhšie ako 3 mesiace, tuším 4, alebo 5, ani neviem. Nemala som príznaky ovu, testy som robila, mala som tie od Lauritky, ale moc sa mi nepáčili, lebo druhú čiarku som mala skoro stále a aj dobre viditeľnú, sa mi zdala raz aj tmavšia ako tá druhá, ale po ovu ani náznak. Ja neviem. Neviete mi poradiť, koľko sa musíme snažiť bezúspešne, aby sme mohli absolvovať IUI, resp. IVF?

snilek1
3. bře 2011

sarafortuna ja ty problemy se zlucnikem mam uz nekolik let ale vzhledem k tomu ze jsem lajdak a kaslala jsem na to az ted jak jsem byla na tom sono brichu je to asi 14 zpatky mozna 3 nedele jak meli podezreni na mimo tak na UZV mi zjistil dr zlucnikove kameny a rekl ze to bude pro me problem a ze uz jsem ho mela mit davno venku 😠

janula123
3. bře 2011

@betina1984
Ahoj Bety, ako je?
Ako je v práci a ako sa máš ty?

betina1984
3. bře 2011

@janula123 ahojky. V práci fajn. Rýchlo som si zvykla a nabehla na rutinu. A ja? Zle. Ako si môžeš pozrieť moje grafy, je to o ničom. Akurát dnes som sa dozvedela, že kamoška je tehotná, pred dvoma dňami, že mužovho bratranca žena čaká druhé, no môže sa šľak trafiť. Už ma to ubíja...

solinkarka
3. bře 2011

@sarafortuna preco si kuses do jazyka? 😅

solinkarka
3. bře 2011

@snilek1 heh ale bola po limite 😠

tinara23
3. bře 2011

@betina1984 ahoj, štandartne, keď sa rok nedarí, tak sa chodí do CAR a tam na základe vyšetrení posúdia čo je pre teba vhodné. Ale samozrejme ak chceš ísť aj skôr, tak môžeš, nikde nie je napísané, že skôr to nejde.

sarafortuna
3. bře 2011

@solinkarka , lebo som povedala, že ťa necháme... a nebudeme už tvrdiť že si tehu...
teba presvedčia len KOĽAJNICE 😀 😀 😀 😀 😀

solinkarka
3. bře 2011

@sarafortuna robila som aj mamatest a tam nic 😠 takze cakam mrchu a sup do snazenia 😵

betina1984
3. bře 2011

@tinara23, ale ja už do takého niečoho podobného chodím. Je to v TN, nerobia tam IVF, max. IUI. Tam ma tiež len ládujú Clostilom, raz mi dal Duphaston na skrátenie cyklu. Potom zas Clostil, mala som ísť na folikulometriu, ale nebola som a vidím, že by som išla zbytočne. My sa snažíme už vyše 3/4 roka a za ten čas bola dvakrát ovu, to je ozaj trochu málo.

sarafortuna
3. bře 2011

@betina1984 , beti ak si mala LH, to znamená že folik rástol... ale nepraskol..
to sa deje teraz mne... mám aj hlien aj pichanie a folik sa nevydrie..
nechodila si na folikulometriu - aby ti pichol pregnyl...
nestačí aby rástli vajíčka, ak nevedia výjsť z foliku tak im treba pomôcť

sarafortuna
3. bře 2011

@solinkarka , sorry, ale ty si aj na ten test čo si nám tu ukázala povedala, že NIČ... už ti neveríme.. uveríme až mrchani a koľajniciam.. 😉 😉

mimma17
3. bře 2011

ahojte prepacte ze to pisem do tejto temy ale temy co su urcene na pregnyl su starsie a uz tam pomaly nikto nepise tak sa opytam vas ci mate niekto skusenost...od 5 DC som brala clostylbegyt a na 14 DC mi pichli pregnyl prvykrat este som to nemala nevydrzala som a hned na 15 DC som si len tak urobila test a krasna druha ciarka je mi jasne ze je to s pregnylu a mala som testovat az tak o 10 dni lenze zvedavost bola silnejsia a robila som si aj 16 a 17 DC a kazdym dnom druha cirka slabne znamena to ze nic s toho?kedze kazdym dnom sa pregnyl vylucuje tak aj moja ciarka kazdym dnom slabne...chcem sa opytat ci to znamena ze asi sa nezadarilo alebo je mozne ze ciarka vymizne s tym ze aj pregnyl sa zo mna vyplavil a moze tam naskocit ciarka ked tak opat o tyzden nanovo?????

betina1984
3. bře 2011

@sarafortuna ale sama vidíš z toho grafu, že tam nebol ani len náznak. Mala som ísť 7.2., na 12 DC, ale nebola som. Aj tak by tam nič nebolo a zase ozaj sa mi nedá po týždni v práci, aby som chodila každý druhý deň na meranie, keď viem, že z toho aj tak nič nie je.

sarafortuna
3. bře 2011

@betina1984 , no na tu folikulometriu si mala ísť... dal by ti pregnyl, resp. si ho mohla presvedčiť... 😅 😅
ja by som ti odporúčala skúsiť FEMI kvapky, je to beh na dlhé trate, ale možno zaberie za 2-3 mesiace.
So mnou spravili zázrak...

Aj teraz mi ta nová dr. odporúčila jedny bylinkové kvapky, takže ak to uznávajú aj doktrori, tak na tom fakt niečo bude. treba veriť prírode, keď nepomáha chémia

betina1984
3. bře 2011

@mimma17 čiarka ti bude slabnúť, lebo odchádza pregnyl. Fakt je úplne zbytočné si ho robiť skôr ako o 10 dní po pichnutí. Keď budeš tehu, tak čiarka ti bude silnieť. Najlepšie je si ho urobiť 14 DPO a máš to isté

tinara23
3. bře 2011

@betina1984 tak to nie je bohviečo, veľkú skúsenosť s carom ešte nemám, bola som tam síce na vyšetreniach, ale ako mi zistili tú štítku, tak čakám a skúšame prirodzene. Ja v podstate všetko mám ok, cyklus, ovulka, mm ok spermio. Možno by ti viac vedeli povedať kočky, ktoré majú väčšiu skúsenosť s carom a zároveň majú tvoj problém, ako to v care riešili.

snilek1
3. bře 2011

no jasne ze tak uvidime zitra uz mlcim a nebudu nic rikat 😀 😀 😀

betina1984
3. bře 2011

@sarafortuna mala som Gynex, stál ma cez 20 Eur a nepomohol. Ale pregnyl by bol zbytočný, keby tam neboli žiadne foliky. 12DC je v mojom prípade veľmi skoro robiť.

sarafortuna
3. bře 2011

@mimma17 , k uhniezdneniu dochádza 6-10 dní od ovulácie...
takže musíš vedieť kedy bola ovulka, a či vôbec bola na ten 15DC kedy ti dali pregnyl
takže musíš čakať
ak už sú tehu testy biele, tak pregnyl už neúčinkuje, takže môžeš testovať cca od 25DC a keď bude čiarka, tak určite už nebude pregnylová

betina1984
3. bře 2011

@tinara23 to sa máš a u nás zase nič, žiadny menzes, žiadna ovu, muž má trošičku pomalšie spermie... No na zbláznenie. A už mi aj lezie na nervy, že kedy budeme mať my, že ostatné už sú tehotné. Fakt mi to pomáha.

sarafortuna
3. bře 2011

@betina1984 , ale dobrý lekár opakuje folikulometriu aby videl ako rastie či nerastie folik...
to nie je jedna návšteva počas cyklu... dievčatá chodia každý 3-4 deň až kým sa dá z toho spraviť nejaký záver...
to máš myľnú predstavu o tom, že čo je folikulometria

tinara23
3. bře 2011

@sarafortuna tak s prirodou máš pravdu, ja idem najbližšiu dobu k liečitelovi, dosť mu dôverujem, už mi raz pomohol. Tak to je moja posledná šanca a ak to už s ním nevyjde, tak sa vrátim do car-u. 😠

sarafortuna
3. bře 2011

@betina1984 , gynex je šit... ja som mala FEMIGARD, je to podobné a o ničom. FEMI su iba na stimuláciu vaječníkov, resp. najmä na vaječníky. čo čítam referencie, tak majú vyššiu efektívnosť ako tie ostatné - gynex a femigard.

betina1984
3. bře 2011

@sarafortuna ale ja viem, čo to obnáša, len ako som povedala, 1.2. som nastúpila do práce a nemohla som si dovoliť každý druhý deň vynechávať v robote pol dňa.

betina1984
3. bře 2011

@sarafortuna tak ich pôjdem kuknúť. Tuším som si všimla, že ich v jednej lekárni u nás mali.

tinara23
3. bře 2011

@betina1984 no všetko je ok a aj tak prd z toho, nedarí sa. Moje známe zase majú už väčšinou odrastené deti, takže keď poviem, že ešte chceme, tak sa na mňa dívaju ako na blázna 😒 Môj mm je v tomto pesimista, on si myslí, že už sme starí a, že už nič z toho nebude.

sarafortuna
3. bře 2011

@betina1984 , sú lekári čo robia aj poobede,... ja som si teraz vybrala túto moju, lebo viem že by sa dalo k nej prísť aj poobede... ja viem, je to na figu., ale clostil je svinstvo a treba už spraviť maximum keď to človek do seba pchá...
možno by ti pomohla tá sója..
a ty nemáš "škrupinku " na vaječníkoch, sú čisté?
lebo mne pripadáš ako PCO vaječníky... 😅 😅

a robili ti v tom centre aj poriadny HP?
či si stále na clostile... to sa má robiť kým je človek "čistý"

mimma17
3. bře 2011

@sarafortuna tehotenske testy este nie su uplne biele je tam taky dusicek ale je tam stale uz sa nebudem testovat skoda testov necham si na neskor 🙂 dnes som 18 DC pregnyl mi bol pichnuty v nedelu na 14 DC neviem ci som mala vtedy ovulaciu ale asi ano minuly mesiac som mala cyklus 28 dni prvykrat vzdy od kedy mam menzes som mavala na 30-33 DC 25.1 som bola na hsg vysetreni a myslim si ze to ze som mala 28 dc vdacim tomu vysetreniu lebo teda hned dalsi cyklus mi trval 28 dni takze predpokladam ze som na ten 14 den mala ovulaciu neviem snazili sme sa v sobotu nedelu pondelok utorok a mali sme sa este aj vcera a dnes lenze vcera sme sa povadili tak nic nebolo a dnes neviem ci cosi bude ale myslim si ze aj tie 4 dni snazenia mohli stacit no ved uvidime co poviete???