Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

linddi
25. zář 2012

@willy_wonka no ty máš krásny graf tiež 😉 a ty máš aké dlhé cykly 😕 Ja mám chvalabohu presne 28-29 dňové, takže ja sa nemusím báť naťahovania mrchy, keby dačo 😝
A koľko nás je piatkových? 😀

@piefunko noo, keďže bývam pri Trenčíne, tak to mám troška od ruky (cca 120km) 🙂 ale aj u nás v TN ho majú, len sa mu už nechcelo vracať do Tesca ( tam v lekárni ho vždy majú), no čo už chlapi...

mata_ba
25. zář 2012

@mattuliatko30 ahoj..nuz,musis opat pockat,co bude dalej...

enah
25. zář 2012

@piefunko
@elebe
@lagunasa
@lauritka
pls help me! viem, ze Vas tu moc nesledujem, a ze som tak trochu sebecka preto, ale predsa len potrebujem pomoct. Dnes osm precitlivena. Mozno preto, ze idem na rocnu prehliadku s tym, ze chcem dr. povedat, ze sa rok snazime a nic! spravila osm si testy na celiakiu, na stitnu zl. na prolaktin, meriam si teplotu, aby som videla, ze ovulujem, a nic. Mam manzela, kt. je zdravy ako repa a sice mi povedal, ze ked bude mat cas skoci na spermiogram, tak este nan nebol a nechcem ho tlacit. Som naopak happy, ze sa chce milovat casto, a ze nemame pocit, ze to robime pre dieta...
Neviem co mam od Dr. cakat, co mi tak moze navrhnut? co prijat? co odmietnut? bude mi verit, ze ovulujem - nemam zaujem k nemu co mesiac chodit - ani to nie je mozne, pretoze zijeme v Prahe a Dr. mam v Poprade.Nechem ziadne umele podpory, pretoze, mam nepravidelny cyklus - ale ovulujem! tak preco si to rozhadzat syntetickymi hormonmi?
neviem teda co od NEHO mozem ocakavat a chciet - aby som neodmietla vsetko co mi moze navrhnut. Nechcem, aby mal pocit, ze ma pred sebou neprijemnu mudrlantku , co mu "fusuje" do remesla.

jedine co ma napada - je, ze mavam pomale zvysovanie teploty - co ak ma moje vajicko moc tvrdy obal a spemieje ho nevedia prerazit? Da sa to nejak zistit? uz druhy mesiac mi ovu priznaky nesedia s teplotou.. ja len viem, ze nieco nesedi, a chcem aby nad tym Dr. vazne premyslal a nedaval mi lacne rady. http://www.fertilityfriend.com/home/3bf566
Co vy na to? mozem byt k nemu uprimna? neodrovnam ho - odmietnutim folikometrie a um. hormonov? Moze mi ponuknut nieco viac?

mattuliatko30
25. zář 2012

@mata_ba no uvidíme...ale hlavne,že nebola ovu skoro...možno potiahnem aj do tých mojich krásnych 28dní...to by bolo super a ty ako??

mattuliatko30
25. zář 2012

@lagunasa no možno IP....hm??...necítila si nič? 🙂

willy_wonka
25. zář 2012

@piefunko jaj vy sa snazite od januara ?🙂 to som nevedela, myslela som, ze menej, a zatial sa vobec nepodarilo,alebo si mala aj nejake... hm, nie celkom podarene pokusy 😒

willy_wonka
25. zář 2012

@linddi ja som doteraz mavala krasnych 30-31 dni, ale podla ff to bude viac:D:D:D
no aj @piefunko,tusim aj @pechlinka
este kto, ... neda sa to vsetko pamatat🙂

kikaneu
25. zář 2012

@mattuliatko30 hmm, ktovie, uvidíme.....nemám, nemám....ak by som mala, tak by som ho použila

enah
25. zář 2012

@riana12 tomu plne rozumiem, tiez sa snazim.)

mattuliatko30
25. zář 2012

@kikaneu jasne uvidíš..ale už máš dosť dlhý cyklus nie?...aké dlhé mávaš? kedy neočakávaš mrchu?...ja som sa posunula http://www.fertilityfriend.com/home/39b54e tak už nemám ovu tak skoro..len aby zase nejaká bola 🙂

mata_ba
25. zář 2012

@mattuliatko30 drzim ti palce..ja som teraz mala 28...a ako?som 6 dc...a s nechutou cokolvek riesit..

anait
25. zář 2012

@linddi ahooooj, super, tešííím sa 🙂 a teplota vyzerá dobre, moc dobre 🙂

@piefunko @melisaaa @elebe @willy_wonka tak idem od doktorky s normálnymi atb, že nedá sa nič robiť, bakteriálna infekcia, otrasné výsledky krvi - ja som to vedela, lebo sa cítim fakt zle - a že minimálne mesiac pauza v snažení, ale šak akože dobre, lebo budem tú akupunktúru riešiť a voľajako sa dám dokopy... ale budem merať a chodiť tu istoiste furt, lebo by som vám chýbala 😀

kikaneu
25. zář 2012

@mattuliatko30 no, hej....ale ja nemôžem pozerať na dĺžku cyklu teraz, lebo ovu bola až na 19dc....takže mrcha mala prísť včera....dnes som 14dpo
ale bude, určite, neboj

melisaaa
25. zář 2012

@anait to mi je luto, skore uzdravenie a samozrejme, že tu budeš dalej a budeš merať, lebo by si chybala 😀 😀 😀

melisaaa
25. zář 2012

@kikaneu Kika dnes netestuješ, som veľmi zvedava na vysledok 🙂

linddi
25. zář 2012

@anait moja, skoré uzdravenie prajem 😉

anait
25. zář 2012

@enah no premýšľam, čo iné by ti lekár mohol ponúknuť, ale z mojej skúsenosti ma napadá len laparoskopiu...a spermiogram snáď ...

kikaneu
25. zář 2012

@melisaaa testovala som ráno, ale len s tým 25kovým ako včera.....ale tiež len mikro duch.....a dnes mi má manžel kúpiť 10tkový

enah
25. zář 2012

@anait hm, dakujem. Viem, ze laparka niektorym pomohla, ale je to zasah a ako taky moze aj nieco poskodit... nie je to bez rizik a preto nad nim budem uvazovat az budeme zufali.)

anait
25. zář 2012

@enah no iste, ja ti ju neponúkam - sama sa jej zatiaľ vyhýbam - len ti vravím, čo by ti mohol ponúknuť...fakt neviem, čo ešte iné... čo ty od neho očakávaš?

enah
25. zář 2012

@anait toto prave. Len som dufala, ci neexistuje nejaka moznost kt. som uz vopred nezamietla. Pretoze, ak mu vsetko zamietnem, urcite ho urazim. Este ma napada, ze by mi mohol urobit hormonalny profil. spominam si, ze na poslednom som mala primalo prolaktinu /viem, ze sa riesi liecbov, len presny opak.(- a ci to nema suvis s privysokym testosteronom = ci ten sa neda nejak znizovat. Ale zas nechcem pri nom byt pseudomudrlant, lebo mi nebude mat chut pomoct.)

anait
25. zář 2012

@enah no ale tak HP každopádne pýtaj 🙂

trish22
25. zář 2012

@enah laparky sa vôbec nemusíš báť. ved sa snažíte už rok, takže je na mieste. ale určite ti najprv spraví všetky vyšetrenia, hormonálny profil atď a požno až potom ti spraví laparku.
ja som na nej bola 2x a oplatilo sa 🙂 ak by mi teraz navrhol že mi musí spraviť laparku znovu tak idem na to 🙂

lauritka
25. zář 2012

@enah myslim, ze u teba problem nebude. to pomale zvysovanie teploty je uplen bezne, nie kazdemu hned vyskoci hore. hlavna vec je, ze mas dvojfazovu a ovulacnu krivku.
To su vsetko len spekulacie a dohady o tom co moze byt a co nie. cim nad tym clovek viac rozmysla, tym sa do toho viac zamota 🙂
V prvom rade by som riesila mm, on ma len jedno vysetrenie. U teba si daj uropit hormonalny profil. este stery na mykoplazmy, ueroplazmy, chlamydie. Dalej mozte este absolvovat imunologicke vysetrenia.

A este ta potesim, poznala som tu kocky, ktore ziadny problem nemali a predsa to trvalo dlhsie.. To je uplne normalne./
Nie kazdy cyklus su idealne podmieniky na otehotnenie. Skor ci neskor kazdy otehotnel``}. Netreba nad tym tolko rozmyslat, ver mi. 🙂

Daj si porobit co sa da a uvidis. Ak nechces laparoskopiu, tak si daj urobit aspon prefuk kontrastnou latkou, to sa robi ambulantne. Lebo este tam moze byt pricina neprechodnosti vajcovodov.
Ale vsetko postupne.

enah
25. zář 2012

@anait ten som pytala pred 2 rokmi a vyslovene sa mi vysmial- ze na mne vidi, ze je vsetko v poriadku... a ze aj vysledky su v poriaku aj ked prolaktin bol pod normou! 😠 Tak len dufam, ze ho to dnes napadne sameho. A zas, ked som o rok neskor za nim prisla, ze sa mi polroka stale vracaju mykozy, sam od seba mi navrhol testy na HIV, a ine rozne blbosti /cely zivot mam jedneho partnera/ a ja som privolila, jasne, ze vsetko v poriadku! Ale inak sa moj lekar tesi ucte a skusenostiam, len, sa vie, ze je obcas jesitny. 😖

willy_wonka
25. zář 2012

@anait to mi je luto, ale na druhej strane - je dobre, ze sa na to prislo teraz, oddychnes si, zdravie das do poriadku a podari sa na prvy sup 🙂

enah
25. zář 2012

@lauritka Dakujem Lauri, si zlata! Ta nepriechodnost zistovana kontrastnou latkou - ambulatne, ja som myslela, ze aj to je minilaparoskopia - alebo je to len injekcne podana latka do vajecniku? ako potom sleduju ci presla? hm.

Co sa tyka predchadzajucej komunikacie - ja som v tom nevyznam, preto k tomu nemam co dodat. Ale tesi ma , ze Ty sa zaujimas a hladas nazory, a mate to v hlavach s mm pekne nastavene!

enah
25. zář 2012

@anait
@lauritka
@trish22 dakuejm za odpovede, idem za nim!
a anait pekne si oddychni* cubidup bude po chorobe a mozno si sa uz dlho nemala cas tak krasne vyspat ako mas teraz.)

trish22
25. zář 2012

@enah volá sa to HSG. aj to mi robili 😖 asi už nič neexistuje čo by mi nerobili 😠 napúšťa sa maternica, vajcovody kontrastnou látkou a spraví sa RTG. Mňa to bolelo, ale je to individuálne 😒 niektoré to ani necítili, ja som umierala na stole. Ale je to rýchle, celé to trvalo pár minut a výsledok máš hned 😉

anait
25. zář 2012

@willy_wonka drahúšik na čo že sa prišlo teraz? že mám angínu? 🙂