Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
30. dub 2013

@kristinka9 no podla jednej teploty neviem posudit, ale jasne, ze je mozne ak prva ovu nenastala, este tam dozreje nejaky folik.. mam o tom clanok v albume. varianty cyklu.

@nikola81 no skor toho 30 dc.. ale tak uvidime, kolko dni sa budes drzat hore.

nikola81
30. dub 2013

@lauritka 😅 Fajn...aspon viem ake mam poovu teploty bez liekov. A ako to je teraz vlastne, ak bola ovula na 30DC mala by som mat LF 14 dni aj pri takomto dlhom cykle. Teraz mam riadny chaos...Mrchu som mala dostat vcera

lauritka
30. dub 2013

@nikola81 no a len tak pre zaujimavost si teu testik neskusala ??, 😉

kristinka9
30. dub 2013

@mariankamk @lauritka to vážne baby myslíte, že ešte mohla byť??? 😕 ja som myslela, že keď vtedy nepraskol, tak už nebude, že už len počkám na ms 😖 juj to by bolo úžasné, ale ja som ani hlienik nesledovala nič, úplne som sa na to vykašlala. No meriam teda ďalej a uvidím, či sa bude držať hore alebo to bol dnes len taký výkrik do tmy 😀 lauri idem pozrieť do toho tvojho albumu, ďakujem...

nikola81
30. dub 2013

@lauritka Ano dnes rano ale bol biely. Ale ak bola ovula 30DC tak je to myslim este skoro ci? 😕

lauritka
30. dub 2013

@kristinka9 no vsetko je mozne..
ta je doslova v clanku napisane, ze cklus znova moze pokracovat klasickou variantou. mozno si mala podprahovy FSh.. folik uz nedorastol do zreleho stavu a preto nepraskol. ale pokail sa dostane znova FS nad prahovu hodnotu, moze dorastat dalsi a bude z toho sice oneskeoreny ale ovulacny cyklus.

lauritka
30. dub 2013

@nikola81 no ak bola ovu 30 dc, tak jasne ze nie :P
ja som len myslela, ze ked nahodou to bolo tak ako oznacil FF.. tak to uz by si bola vela dpo... a to uz by vysiel testik-
aj kvoli tym vyysim teplotam ma to napadlo. ale tak uz nic, ked test nevysiel.
musis cakat ako sa to vyvynie ;)

mariankamk
30. dub 2013

@kristinka9 jasne, ovu moze byt aj 100DC, preco nie? 😉

nikola81
30. dub 2013

@lauritka Davam mrche sancu do vikendu 😅 Potom skusim znova testnut, ak budu teploty take ako teraz. Vdaka 😉

kristinka9
30. dub 2013

@mariankamk o to nejde, že ktorý dc, to by som vedela pochopiť aj na ten 100 deň 😀 ale skôr o to, že folik mi lekár meral na 15 dc, vtedy mal 18 mm, ale nepraskol, tak som si myslela, že už budem čakať len na ms a teraz mi nejde do hlavy, že by mohol v tom istom cykle dorásť nový 😀 😕

mariankamk
30. dub 2013

@kristinka9 ja bezne (teda vtedy, ked sa stane, nie ze by som to mala stale) mam tak, ze na zaciatku cyklu mam cystu, ktora tam ostane z minuleho cyklu, potom sa pomaly vstrebe a zatial to vzdy vyzeralo tak, ze som normalne ovulovala (cykly som mala 50-70 dnove)
telo si spravi taky reset a ak vsetky hormony pracuju ako maju, mozu sa bez problemov vytvorit nove folikuly, aj ten dominantny 🙂

bubo80
30. dub 2013

Poradte mam testovat este dalej alebo nie bola ovu na 10 dc ?

rica1
30. dub 2013

Neviem či mi niekto odpovie ale fakt neviem , mam začať brať clostyl som 1DC a neviem či mam alebo nemám 😕 dal mi dve tabletky denne, ale ja mam pocit alebo teda viem že ovulujem folikulometriou potvrdený npr minulý cyklus na 12DC už pekný 2cm folikul 😕 či si nemam radšej sama naordinovať iba jednu tabletku denne 😝 a uvidieť čo to spraví a potoom radšej na další cyklus skúsiť s dvoma ak by to nevyšlo... ?

rica1
30. dub 2013

@bubo80 podľa mňa keď ovu test pozitívny na 10DC tak ovu 11-12DC mohla byť.. ostatné faktory sleduješ?

figurka1985
30. dub 2013

Ahojte babule.
@lauritka
Dllllho som tu nebola, lebo som cele meranie zavesila na klinec, a sustredila sa na vselico ine... 🙂
Ale tento cyklus mi neda spat.... som 26.dc- podla poslednych cyklov- by som dnes mala dostat jahody, ale nic tomu zatial nenasvedcuje... dva dni mierne spinim, a citim taku zvlasnu bolest podbruska, ale prsia absolutne necitim.... inokedy pred mrchou citim plne, bolestive prsia uz par dni.... teraz vobec nic.... je toto normalne?
Je podla vas nejaka moznost, zeby bol tento cyklus uspesny?
prihodim aj "graf" : http://www.fertilityfriend.com/home/Figurka1985
tie dve hviezdicky v grafe 12 a 14 dc- bolo mierne spinenie po behani.... zrejme som sa namahala... bojim sa, aby to vsetko nebolo zapricinene cystou... :/

bubo80
30. dub 2013

@rica1 bt si nemeriam iba si sledujem hlien a na 10 dc bol a 11 uz nie takze mam v tom este trosku chaos....

rica1
30. dub 2013

@bubo80 tak si myslím že 11DC ovu mohla byť ,,ale počkaj ešte , sú tu skúsenejšie BT meračky oni Ti napíšu.. npr ja tento cyklus som mala ovutesy pozitívne na 14Dc ale ovu bola až 16-17DC teplota stupla 17DC

mariankamk
30. dub 2013

@rica1 a budes chodit ku gyn teraz na folikulometriu ci ti to predpisal bez naplanovania ultrazvukov?

rica1
30. dub 2013

@mariankamk predpísali mi to v car, plus na 10DC utz sa mam objednať a podla toho zhodnotia kedy pichnu pregnyl a bude planovaný sex, alebo ak sa rozhodneme tak IUI 😕 ale to asi ešte nie.. bojím sa toho

mariankamk
30. dub 2013

@rica1 no, asi by som spravila to, ze aj ked vies, ze je to na teba vysoka davka, ber to podla ich davkovania, ak by sa ti tvorilo viac folikulov alebo nieco ine by nebolo v poriadku, aspon aj v CAR zistia, ako reaguju vajecniky... mozno aj to je zamer... 😒

rica1
30. dub 2013

@mariankamk no nič iné my asi neostane takže o dva dni nasadzujem clostyl , a potom sa už len objednať na ten utz 😲

mariankamk
30. dub 2013

@rica1 po dopisani ma napadlo, ze si spomenula, ze sa pripadne spravi IUI, ak by ste chceli... preto prave taka davka clostilu...
a co sa ti na IUI nepaci? preco sa ho stranis?

rica1
30. dub 2013

@mariankamk no ale keď ovulujem čo mam viackrát potvrdené na folikulometrii tak mohli skusiť nasadiť jeden clostyl denne a mohla som mat npr len jeden folikul alebo dva?? takto ked ja by som mala byť v tomto smere ok čo ak ich budem mať viac ako dva a to IUI už by som si nedala spraviť čo ak motyka vystrelí a boli by tri babetka, aj ked viem že jedna kočka mala aj 4folikuly aj tak jej IUI nevyšlo.. nebojím sa že mať dvojky alebo trojky ale bojím sa toho ako by som ich vynosila aby boli zdravé keby boli.. nemam stavbu na to aby som mala viac deti naraz, pre toto sa bojím IUI ale to už mam asi scifiscenar, inak keby som mala jeden dva folikuly tak by som to skusila, jedine keby bolo viacej tak by sme skusili po pichnutí pregnylu prirodzene..

sarriku
30. dub 2013

Holky, co si myslíte o tomto??? Včera lehké špinění s trochou hlenu, pobolívá mě podbřišek. Četla jsem od nějaké uživatelky, že prý to může být vsugerované:-/// Ale já jsem si špinění nevsugerovala, ani nic jiného. Co říkáte, vyjde to, teploty mi přijdou nízké.

lauritka
30. dub 2013

@figurka1985 no ja tiez neviem draha, musis skusit testik. mas tam len jednu teplotu,
lebo to su len dohady, moze - nemoze. ak sa ti nieco nezda a je ine ako minule tak treba skusit ten testik 😉

lauritka
30. dub 2013

@sarriku moze to by ovulacn e spineie a aj to pobolievanie.. mozno si mala len teraz nedavno ovu, aj hlienu tam bolo pozehnane. ty mavas bezne taketo dlhy cykly ?

christie12
30. dub 2013

@figurka1985 ahoj mojko, testuuuj, bodaj by tam boli // 🙂

christie12
30. dub 2013

inak babulky, co nove? nejaka nova tehulka?🙂
a co grafiky? nikde nevidim @nelabela @sarin @trish22 @mata_ba a ostatne babeny?
ja takto.. www.fertilityfriend.com/home/christie12 sa cudujem, ze som tento mesiac neskoncila zo zapalom mechura 😅

sarriku
30. dub 2013

@lauritka Ahojky, děkuji za odpověd, ale ovulaci vím, že jsem měla stoprocentně, protože den předtím jsem byla u doktora, ten mi potvrdil zralý folikul na utz a druhej den mě píchlo v boku a asi dvacet minut na to jsem si našla krémovitý výtok, takže ovulaci jsem určitě měla.
Takhle dlouhé cykly nejsou normální ani u mě😀, jen jsem byla minulý měsíc nemocná, tak jsem neměla ovulaci a asi jak tam nebyla výstelka, tak jsem neměla co vylučovat, proto jsem jenom špinila, asi 14 dní:-//.
Jenom jsem si myslela, že u těhotenství mají být vyšší teploty, zdá se mi, že budou spíš klesat než stoupat, ale četla jsem, že implantace začíná asi 6. den po početí, tak třeba bude zítra ještě jedna nízká teplota a potom bude zase stoupat...necháme se překvapit.

lucka2405
30. dub 2013

http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
holky myslite ze mi clostil mohol takto zvysit teplotu?? Pred ovu som takuto nikdy nemala nechapem to, v piatok idem k dr. tak som zvedava.