Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

taja27
16. kvě 2013

@lauritka dakujem je to tam tak ložito napísane že nev7chápem tomu proste.)) a radšej nebduem nič čtitat lebo si privolam zle a to nechcem...
zaj uvidim čo mi povie doktor na 19dc hlien mam začina sa menit BT klesla...bojim sa aby som nemala dáky priznak ako tam sa píše v tvojm članku..ale is mi povedala že ovu bola aj ked neskor ale bola.-/

taja27
16. kvě 2013

@lucinkab no ved prirodzene ale pokial ho bude mat zlý tak o to dlhšie sa budete snažit..hm aj ja som si mylsela že budem mat hned a už je pomaly 6 mes a nič..ale do roka aj do 2 je normalne kým sa počne dieta...na slaiči je a nemusiš mat odporučanie

lauritka
16. kvě 2013

@lucinkab no uvidime kedy ti skonci tento.. potom uvidis priemer tvojej LF.. cize fazu od ovuky po ms. ktora by mala byt cca 12-14 dni a je konstatna v kazdom cykle.

lucinkab
16. kvě 2013

@taja27 no viem, ze cim skor tym lepsie, ale nechcem si kazit dovolenku a o 34 dni letime.... inak, mam naliate pris a okolo bradavky mi vydno modre zilky, nevies preco? pred ms to nemavam , pred tym som uzivala 2 roky hak , ktore som 13.1. vysadila, potom 3 mesiace ocistna pauza ana radu gyn a teraz sa snazime 25 ty den

lucinkab
16. kvě 2013

@lauritka a ta faza je ked je vajicko na ceste ci ako?

lauritka
16. kvě 2013

@taja27 no ide o ten hormon FSH. 😉 ak stupne nad prahovu hodnotu, zacne rychly rast folikulu..aj je podprahova hodnta, folikul nerastie..

lauritka
16. kvě 2013

@lucinkab lutealna faza je faza od ovulacie az po MS:: ta ja vacsinou rovnaka.
naproti tomu faza od ms po ovulku-folikularna faza, sa moze od cyklu lisit, cize niekedy pride ovu skor a niekedy neskor..
ale pokial ves den ovu . tak potom vies predpokladat podla dlzky LF kedy ma prist ms.

taja27
16. kvě 2013

@lauritka a aká ma byt ta podprahova a kedy je rýchly rrast?no ja som dilino z toho moja...
.-(( je to aj pri dlhých cykloch? ach jaj...

lucinkab
16. kvě 2013

@lauritka dakujem, a co moze znacit fakt ze uz 2 dni mam naliate prsia a palai ma bradavky?+modre zilky okolo bradaviek? prim MS to nemavam

taja27
16. kvě 2013

@lucinkab no ja tak mavam pred MS....uvidiš možno si už tehu .-))

lucinkab
16. kvě 2013

@taja27 kiezby si mala pravdu, ja navrete prsia nemavam, moja normalna velkost je 75G a teraz ma od utorku tlaci podprsenka =)

lauritka
16. kvě 2013

@taja27 no presne tie hodnoty neviem.. ale pri dlhsich cykloch je dlhsiu dobu ta podprahova hodnota FSH..
preto sa napriklad dava clostyl na anovulaky, aby prave stimuloval ten hormon FSH a rastli folikuly.

lauritka
16. kvě 2013

@taja27 rychly rast folikulu to je vlastne normalne dozrievanie folikulu cca 2mm za den. zrely folik je pri 20mm a praska individualne u kazdej zeny od cca 22-26mm-

lauritka
16. kvě 2013

@lucinkab no to mozes mat z progesteronu v poovulacnej fazi.

lucinkab
16. kvě 2013

@lauritka da sa aj v tejto faze otehotniet? alebo je to len v obdobi ovulacie +-3dni?

lucinkab
16. kvě 2013

v ovu je vraj vacsia sanca, ale podla mna kym vajicko neopusti telo pri 1. dni MS je stale šanca , nie? 🙂

taja27
16. kvě 2013

@lauritka no a ked odzrievaju napr každý den len 1 mm ale ovulacia podla BT nastane...je to v poraidku ked je hore bt ako som mala?či tiež terba clostyl nato.((

lauritka
16. kvě 2013

@lucinkab otehotniet mozes len v obdobi pred ovu a kratko po nej ;) vajicko zije cca 12-24 hodin.
cize musia tam dorazit spermie a oplodnit ho maximalne do tych 24 hodin, potom uz je neskoro.
spermie si dokazu pockat na ovu 2-3 dni v tele zeny

lucinkab
16. kvě 2013

@lauritka podla mojho grafu sme sex ,mali aj pred aj pocas aj po ovu.... ak teda bola 21-22 den .... snad sa podarilo =) 🙂

lucinkab
16. kvě 2013

@lauritka a co sa stane s vajickom po ovu ak sa neoplodni? vyluci sa? a preco je ms az o niekolko dni neskor?

lauritka
16. kvě 2013

@taja27 oni dozrievaju priblizne rovnako u kazdeho, 2mm... zalezi len od toho kedy sa ti zvysi ten FSH a zacnu ti rast dominan. foliky. kedze u teba sa to deje neskor, preto mas ovu neskor..
clostyl by mohol pomoct stimulovat FSH aby zacali foliky rast skor..
podla lekarov uz nie su neskore ovulky dobre, ale bolo tu plno kociek tehhuliek, ktore otehotneli aj z neskorsich ovuliek a vsetko bolo v poriadku.
ja by som asi na tvojom mieste nesla hned do chemie, kedze mavas ovu, hoci neskoro.
akor by som mozno skusila fytosoju miesto clostylu...

BT sa nezvysi len tak pokial nie si chora, alebo nepijes alkohol.. a nema ju co drzat okrme progesteronu hore minimalne 10 dni. to je jasny dokaz toho, ze prebieha. aj ked lakeri tomu neveria.
ale oni sa castokrat mylia aj na tom co vidia na ultrazvuku ;)

lauritka
16. kvě 2013

@lucinkab no ked sa neooplodnoi tak zanikne... z prasknuteho folikulu sa utvori zlte teliesko, ktore produkuje progesteron a ten zvysuje BT po ovu...
ak bolo vajicko oplodnene.. tak zlte teliesko nezanika na konci cyklu ale produkuje dalej progesteron az kym jeho ulohu neprevezme placenta.
ak nebolo, zlte teliesko tiez zanika. progesteron klesne a pride MS.. sliznica uz nie je vyzivovana tak sa potrebuje odplavit.
aby mohla zase narast nova
telo tak skoro este nevie ci bolo vajko oplodnene alebo nie.. preto sa drzia tie teploty pokial je progesteron hore a ms neprid.. to su hormony, je to presny sled udalosti 🙂

lauritka
16. kvě 2013

teda telo vie, ze nedoslo k oplodneniu, ked zlte teliesko zanikne.. / predpokladam/ a potom podla toho uz nastane hormonalna zmena a pride ms.. :D

taja27
16. kvě 2013

@lauritka no ved aj soldi mala vou na 45 dc a je tehu aj na 25dc..miuska na 37 je tehu atd.-)) nie ne ja necchem chemiu ver pdáve ptreto píšem. ti čo ako.-))a berem inofolic ..inak dnes mam taký hlien vodnatý no...a BT som mala hore 12 dni asi..takže tak jaaaj no užas ved to že oni TOMU NEEVRIA IDIOTI!!!!!a kolkéé su tehu

lauritka
16. kvě 2013

@taja27 no jasne.. pokial im niekto nezapada do tabuliek, tak su z toho na nervy :D

myslia si , ze kazda zena musi ovulovat na 14 dc- 😠

taja27
16. kvě 2013

@lauritka no ved alebo naaaa 15 dc.-))a ked nei tak riešie to hned hormonmi...hmm zaujimave že tolko chlapov je gynekologov ktoríí nemajuu ani ponatia ako funguje ženské telo nie???
sice anineitkore dorktoky ale...škoda reči...i ked mam pocit že idem ovulovat skor lebo bt klesla..

mariankamk
16. kvě 2013

@lauritka na inom fore som nasla obrazok, tiez uz babe vyznacilo ovulku tou prerusovanou
predsa to len bude nejaka novinka

mariankamk
16. kvě 2013

a este jedna zaujimavost, dotycna testuje od 1DC

lauritka
16. kvě 2013

@mariankamk tak vidis ;) len preco to tebe tiez tak nenaznacilo hmm ? 😕

a tie testy su nejake cudne.. 😨

mariankamk
16. kvě 2013

@lauritka napadlo ma, ze mne mozno preto nie, ze tam uz mam BT zaznacenu 😕 pockaj, skusim odznacit, co to spravi, poreferujem

a tie testy su aj mne cudne, na 1DC a pozitiv... jedine ze by to bol zrovna pripad ovulky hned tesne po MS... alebo je to este vykyvom hormonov...