Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

adamnela
15. dub 2014

@katerinap1978 No to som rada, ze som ti aspon troska pomohla, aj ked nie vela 🙂 No ved uvidis ako to s muzickom dopadne a clovek niekdy nevie 😉
@lea912 drzkaj sa 🙂

mawiya
15. dub 2014

@zuzu2389 ahoj moja, viem čo prežívaš. aj keď nádej je stále. vyčkaj ešte dva dni. oky? a keď nie, tak sa pridáš k nám aprílovo-májovým ploditeľkám. vieš aj ja si už dva roky den čo den meriam BT a obaja sme podľa lekárov oky. a tiež viem, že je to stresom. proste blok. a najhoršie je, že práve ja viem, že som si tým už prešla pri prvom a predsa som vždy nešťastná a stresujem.

mawiya
15. dub 2014

@lea912 ahoj, kukla som ten tvoj grafík a neni to taký horibilný pokles a nie je ani pod čiaru. ak si pozrieš niektoré tehu grafy na ff tak tam môžeš vidieť aj horšie poklesy a predsa tehu dopadlo dobre. nešpiníš a to je dobre. držím ti palce,a jasne, že ťa chápem. to je to čaro materstva. najprv sa bojíme či otehotnieme, potom či donosíme, potom či dobre porodíme a potom sa už bojíme stále. ver mi, už ten strach o mimi nepominie. moji sú už veľkí cápaji a stále mám o nich rovnaký strach. a daj vedieť. 🙂

bianca11
15. dub 2014

Poradil by mi niekto? Ako zistim podla BT kedy mam ovulku? MS mam nepravidelnu, takze neviem... Dakujem.

lea912
15. dub 2014

@mawiya ďakujem za povzbudivé slová. na ff som dnes pozerala grafy, ale neviem presne ako to tam mám vyhľadávať, aby mi ukázalo presne to, čo chcem. :( Veru s tým strachom to máš asi pravdu, tak sa neskutočne o neho bojím..... Ešte som to nezažila. Len ma hrozne mätú tie testy. Od soboty čiarka vôbec nestmavla. Je síce taká ako v sobotu, ale nezosilnela, čo by zrejme ešte mala, keďže nie je ešte taká ako tá kontrolná.... ☹

zuzu2389
15. dub 2014

@mawiya
tak tak...najhorsie na to je ta neistota...
Vies keby sa mi aspon podarilo otehotniet a aj keby mi to potom odislo...ze by sa neudrzalo..tak by som aspon vedela ze neni problem otehotniet...ale udrzat...ale ked ja som este nikdy nemala // ciarky...
a to sme obaja v poriadku....3 roky a stale nic...uz normalne chytam depku..tak moc som tomu verila ze to teraz mozno vyjde a nic...dokonca aj ta teplota sa somnou zahrava....rano vyskocila co som bola stastna....no teraz sa my vyrutila horucka na peru...tak aspon viem preco ta teplota bola taka..:(
no co znova ten isty kolobeh...som zvedava kedy teraz pridu kramy...bo este beriem Utros a kramy mali dojst vcera....a ak mi dojdu do konca tyzdna tak presne buduci cyklus ich budem mat na svadbu..tak uzas..:(
tak sa pridam k Vam...

jaja9891
15. dub 2014

@adamnela ahoj,neuveris,ale sla dsom zbytocne,nerobila,robi 1x do tyzdna,aj som mala prist a ona nerobi,niekto ju aj zastupoval,ale sestricka ma nevzala,ze ked chodim k nej,tak mam prist po sviatkoch... nastvala ma riadne,chcela som vediet,ci vajicka dozrievaju,ci vsetko funguje a tak uz bude po ovu podla mna po sviatkoch a potom zase nechcem ist na vysetrenia a blbosti,lebo co ak sa zadari???? nemoze preventivka a tie stery z krcka maternice a podobne uskodit,ak by sa zadarilo??? takze nic,idem lahnut do postele,nech som cim skor fit,lebo som riadne nachladena.... a snad sa dostanem aj ku kniham,aj ked sa mi nechce...a mozno by uz aj mohla ovu prist,nech vypotime chorobu 😀 no takze cakas na ovu a ide snazilkovat,ze?

adamnela
15. dub 2014

@jaja9891 No to ma mrzi, ze to u dr. takto dopadlo 😒 No ale mozete snazilkovat teraz cez sviatky a uvidis, mozno sa naozaj zadari 🙂 No a potom povies dr. ze je moznost, ze by si mohla byt tehotna a poradis sa s nou ako to bude s vysetreniami, alebo pockas a pojdes neskor. .
No a mne kym pride ovu, tak to bude na dlhsie, kedze mam dlhe cykly. Ale ktovie a snazilkovat budeme tak normalne, ze sa nebudeme tomu branit a uvidime 🙂 Nepojdeme za tym asi, ze dnes musime sexovat, lebo asi mam ovulku, ale ked bude chut, tak vtedy bude tutu-mutu 🙂 Aked tehu nepridfe ani tento cyklus, tak to nevadi, bude tak ako ma byt 🙂

jaja9891
15. dub 2014

@adamnela presne ako vravis 🙂 no budeme snazilkovat,ved netusim aky dlh ymozem mat cyklus,len ratam s tym,ze budu ako kedysi,kratke 🙂 snad nebudu dlhe,ked ta MS sama prirodzene nabehla... mala som cykly 26- 30 dnove,dnes 9DC cyklu a som zvedava aj na lutealku... bola som pozitivne naladena,ale ked idem do skupiny,kde si piseme vsetky s endoemtriozou,tak ma chytia depky,asi tam prestanem chodit a budem len tu s vami pozitivne naladena.... dodava mi to nadej,ze aj zazrak sa moze stat

adamnela
15. dub 2014

@jaja9891 No v takej teme, kde si pisete asi vacsinou len o tom ako sa nedari, nepodari a ja neviem co este vsetko, ta jasne, ze Ta to depkuje. A bud tu s nami a budeme sa navzajom podporovat a ono to pozitivne myslenie sa odrazi aj na tej psychike 🙂 A ano stavaju sa zazraky veru 😉 No som zvedava, kedy nakoniec budes mat tu ovulku a ako to dopadne 🙂

jaja9891
15. dub 2014

@adamnela no je to zaujimave,nikdy som sa takto nesledovala a teraz zrazu tak jednoducho a moze sa clovek zorientovat vo svojom cykle a tele... fascinuje ma to... no a v nasej teme si piseme aj pozitivne,ale to negativne prebije kazdu dobru spravu... takze tam uz nebudem nazerat,kym budem snazilkovat 🙂 mozno cez mrchu tam nazriem,ked budu depky 😀

joannah13
15. dub 2014

Juchuu.. ovu test zacina silit, takze to nepromeskame. Pritel jeden na velikonoce na dva tydny se rehabilitovat (se ti vojaci maji dobre 😀 ). Uz sem se bala, ze plan na kvetnove prekvapko nebude a bude, proste bude a hotovo!!! A dalsi dobra zprava, ze se mi ovu posouva asi o 3 dny. To je taky skvele. Mam dobrou naladu a vam vsem zenuskam tady preji krasny ac uprseny den..

senta_sofia
15. dub 2014

@joannah13 a ked ti robili hormonalny profil, bola si nalacno? a kolko od zobudenia? lebo ja som niekde citala, ze tusim az dve hodiny po zobudeni, ze skor by sa to nemalo, chystam sa vo stvrtok, ak bude mat kto postrazit maleho 🙂

lauritka
15. dub 2014

@lea912 skoc k lekarovi radsej. 🤐

senta_sofia
15. dub 2014

@zuzu2389 niekedy aj telo reaguje tehotenstvo, ako keby si bola chora, pockaj este par dni, niekomu naozaj tehotensky test ukaze az po 2 tyzdnoch meskania 🙂

adamnela
15. dub 2014

@jaja9891 🙂
@joannah13 no super, tak nech sa to zadari 🙂 ktory den cyklu si dnes?

joannah13
15. dub 2014

@senta_sofia radeji sem byla nalacno, ale nepovidal mi dr, ze by mela byt nejaka specialni priprava, ale melo by to byt aspon dve hodky od probuzeni, protoze nektere hodnoty mohou byt jeste vyssi.

senta_sofia
15. dub 2014

@jaja9891 akoze mozem ti povedat, ze je uplne jedno, ci sa ti nedari to prve alebo druhe, tretie, vzdy si nestastna rovnako, ked pride menzes a asi sa ani neda zovseobecnit a povedat, ze sak ked si mala prve bez problemov, nebude problem... mozno ty si to odserkas teraz a dalsie budes mat ani nevies ako 🙂

joannah13
15. dub 2014

@zuzu2389 a jeee.. drz se. My zenske musime byt silne. Chapu, ze ta nejistota je k nevydrzeni, a tak preji aspon mnoho sil 🙂

joannah13
15. dub 2014

@adamnela dnes 16DC.. minule byla ovu az 23 Dc.. takze to je rozhodne pokrok. Kdyz bude testik pekne silit, tak za dva tri dny bude rosambo 😀 .. i dalsi priznaky zacinaji, tak ne to super..

zuzu2389
15. dub 2014

@senta_sofia
dakujem....ale uz tomu moc neverim....zajtra mam volat do centra..takze si myslim ze mi nakazu vysadit lieky a ak chytim kramy tak som jasna....nadej sice umiera posledna...ale ja tomu moc uz neverim..:(

senta_sofia
15. dub 2014

@bianca11 a zapisujes si teploty? alebo evidujes do grafu? po ovulacii by mal nasledovat teplotny vzostup, udava sa o 0,2 az 0,5 stupna ako teploty v predoslych dnoch, resp. ich priemer, takto zvysena teplota ostava v podstate az do dalsej menstruacie a ak by sa zadarilo, tak ostava zvysena aj nadalej... je to velmi zjednodusene napisane, pytaj sa, posli udaje alebo neviem 🙂

senta_sofia
15. dub 2014

@zuzu2389 a nevezmu ti aspon krv? vies, vysadit lieky, ak by si bola naozaj tehotna...

senta_sofia
15. dub 2014

@joannah13 woooow, vidis, mala by si tych obkladacov castejsie volat 😀 hned su ciarky na ovu teste 😀

lea912
15. dub 2014

@lauritka myslíš, že ten pokles je významný??? že je to ozaj problém?

senta_sofia
15. dub 2014

@adamnela gratulujeeeem k 1DC 🙂)

lauritka
15. dub 2014

@lea912 no neviem, nemusi to nic znamenat ale moze..
ale nepochopila som to s tym testom, slabne ti ?? ci ako ?

senta_sofia
15. dub 2014

@lea912 nemusi to znamenat nic a moze to znamenat nieco, tehotensky test ti aj po potrate vyjde pozitivny, lebo chvilku trva, kym telo HCG vyluci, no tou teplotou moze telo nieco signalizovat... myslim, ze najrozumensie by bolo ist k lekarovi, budes kludna aj ty, aj my 🙂) a ak budes mat od lekara potvrdene, ze je vsetko oka, kasli na testy a teplotu, nech sa zbytocne nestresujes

joannah13
15. dub 2014

@senta_sofia je tu prave i dnes, sel si ven zapalit a taky sem rychle utikala, vycurala se do kalisku a utikala se s tim schovat do prvniho patra a carka se objevila.. dobry adrenalin 😀 . Zitra uz bohuzel neprijde, tak snad se carka neschova 😀

lea912
15. dub 2014

@lauritka nie test zatiaľ nezoslabol, ale ani nezosilnel. Dnes som 21 dpo a čiarka je taká ako bola 18 dpo, pričom ani zďaleka nie je taká silná ako kontrolná